انتشار محتوا

به نقل از خبرگزاری مهر
گلستان | رئیس شورا: «سبک زندگی اسلامی» نیازمند تحقیق و مطالعه است
تصویر خبر
حجت الاسلاموالمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری ظهر سه شنبه 25اردیبهشت 97 در همایش نقش روحانیت در تبین سبک زندگی اسلامی که در گرگان برگزار شود، اظهار کرد: مسئله سبک زندگی به تعبیر رهبری باطن و بصیرت تمدن اسلامی است.

 

جهت مشاهده تصاویرکلیک نمائید

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد حاج علی اکبری ظهر سه شنبه در همایش نقش روحانیت در تبین سبک زندگی اسلامی که در گرگان برگزار شود، اظهار کرد: مسئله سبک زندگی به تعبیر رهبری باطن و بصیرت تمدن اسلامی است.

وی افزود: افرادی ازجامعه روحانیت کتاب های خوبی درزمینه سبک زندگی نوشته اند، اما این موضوع موضوعی است که باید با آن عالمانه برخورد شود و جامعه روحانی مطالعه خود را در این زمینه افزایش دهد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه محیط و شرایط موجود در جامعه، تمایلاتی را در بین مردم شکل داده است، اظهار کرد: متاسفانه در جامعه ما موسیقی به سمت جایگاه عجیبی میرود و واقعیت این است که بین میل و خواسته واقعی مردم فاصله زیادی وجود دارد.

ایشان ادامه داد: ما با جامعه ای رو به روهستیم که در یک سو نیازمخاطب وجود دارد، در یک سو مصلحت جامعه، در سویی دیگر تمایلات مخاطب و در سویی دیگر مباحث فقهی ما موجود است که باید به همه آن ها توجه شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری با بیان اینکه دربخش موسیقی دچار آشفتگی شده ایم، اظهار کرد: در مورد این بحث مسئولان برداشت خود را دارند، علما و روحانیون هم برداشت خود را دارند، ائمه جمعه هم برداشت خود را می کنند و در نهایت جامعه جوان می گویند دین وروحانیت با نشاط مخالف هستند.

وی گفت: در مباحث این چنینی باید کار مشترکی انجام شود وعلما و روحانیون مطالعه دقیقی دراین زمینه داشته باشند.

حجت الاسلام علی اکبری اظهار کرد: درزمینه سبک زندگی فرصت ماه رمضان را باید مغتنم بشماریم و دررابطه با این موضوع تحقیقات ومطالعه بسیاری انجام دهیم و سطح فرهیختگی ودانش خود را افزایش دهیم.

وی گفت: اگر جامعه ما شیرینی خدمت را دریافت کند انجام تکلیف برای آن ها آسان می شود.


دوشنبه 1398/2/30 - 19 : 15

پرتال استان ها