انتشار محتوا

به گزارش ایرنا
رئیس شورا دریادواره شهدای رباط کریم: آنهایی که خواب ارتباط با آمریکا را می بینند بیدار شوند
تصویر خبر
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور عصرروز پنجشنبه باحضوردریادواره ۵۲۰ شهید شهرستان رباط کریم که در مصلی شهر رباط کریم برگزار شد، اظهار کرد: شهدای کشور نقش مهمی را در هویت بخشی به انقلاب ایفا کرده اند، در حقیقت این شهدا هستند که هویت انقلاب اسلامی را شکل داده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان این که حفظ کیان یک ملت نیازمند انسانهای شجاع ، رشید و فداکار و ایثارگر است، گفت : استقلال ، آزادی و حفظ سرمایه های کشور از برکت ایثارگری شهدا و فرهنگ انقلابی است .

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، انقلاب اسلامی شعارهای انقلابی مردم ایران را برآمده از قرآن دانست و افزود: شالوده فرهنگی این انقلاب از فرهنگ اسلامی و ارزشهای اسلامی مایه گرفته است و وجود شعارهایی چون نصر من الله و فتح قریب، مرگ بر این سلطنت پر فریب نشانگر این امر است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور همچنین یکی از دستاوردهای برجسته انقلاب را ترویج مفاهیم اسلامی دانست و با اشاره به ریشه‌های دینی و اعتقادی انقلاب،‌ اظهار کرد: احزاب مختلف در انقلاب ایجاد شد ولی با اشاعه شعار حزب فقط حزب الله ، رهبر فقط روح الله مردم به همه ثابت کردند که این انقلاب از اسلام نشات گرفته است.

وی با اشاره به رویدادهای انقلاب و ایجاد شعارهایی مطابق با شرایط خاص که از زبان توده مردم بیان می شد و اهداف انقلاب را پیش می برد ، خواستار تعلیم مفاهیم این شعارها و دقت در روند به وجود آمدن انقلاب و ارائه این آموزه ها به نسل جدید شد.

تقوی تاریخ هر کشور را هویت آن کشور اعلام کرد و اذعان نمود: ملتهای بی تاریخ مثل درخت بی ریشه اند و با اندک بادی سرنگون می شوند ولی کشور ما یک کشورتاریخی باریشه های عظیم فرهنگی و اسلامی است .

وی بیان داشت: اگر مردم تاریخ خود را بشناسند در مواجهه با مواجه شکننده اجتماعی حذف نخواهند شد و اینک یکی از راههای مبارزه با تهاجم فرهنگی بیگانه نیز شناخت تاریخ و فرهنگ غنی کشور است .

وی در پایان به مطالعه تاریخ نوین ایران نیز تاکید نمود و گفت: بخشی از تاریخ ما شامل تاریخ انقلاب است ، تاریخ شجاعت ، رشادت ، عزت طلبی ، مقاومت ، مبارزات دامنه دار و گسترده علیه کفر و ظلم و شرک و شیطنت ، ما چنین گذشته ای داریم که در اثر فرهنگ ایثار و شهادت به دست آمده و باید امروز این آموزه ها را به نسل جدید منتقل کنیم.

وی با تأکید بر اینکه هنوز برخی ها در داخل کشور خواستار ارتباط با امریکا هستند، تصریح کرد: آنهایی که خواستار رابطه با آمریکا هستند باید بدانند که دست آمریکا و اسراییل به خون جوانان کشور آغشته است و نمی گذاریم آمریکا به ایران بازگردد.


شنبه 1397/9/24 - 8 : 1

پرتال استان ها