انتشار محتوا

خبرگزاری مهر
استان سمنان | رئیس شورا درآیین نکوداشت هفت دهه خدمت روحانی مجاهد مرحوم سید مسیح شاهچراغی (ره)
تصویر خبر
استان سمنان ، شهردامغان | رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بر ضرورت تداوم آئین نکوداشت علما و فضلا تاکید کرد و گفت: رمز موفقیت عالمای شیعه به عنوان تربیت شده مکتب اهل بیت (ع) اخلاص در عمل است.

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) |  11 تصویر

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضاتقوی بعدازظهر یکشنبه ، اول اسفند (1395) در آیین نکوداشت هفت دهه خدمت صادقانه و خالصانه روحانی مجاهد مرحوم حجت الاسلام سید مسیح شاهچراغی (ره) به میزبانی مسجد جامع دامغان، اظهار کرد: تکریم علما حرکتی پسندیده است که باید شاهد تداوم آن در جامعه باشیم.  

وی اضافه کرد: تکریم و تجلیل از مقام علما و فضلا به منزله تقویت ارزش های علمی و فقاهت آنان است که نشان از قدرشناسی ما دارد.  

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، اخلاص را رمز موفقیت علما دانست و اظهار داشت: برگزاری این چنین نشست ها در فرهنگ سازی جامعه نقش مهم و تاثیر گذاری دارد.  

تقوی تصریح کرد: تمام تحولات اجتماعی ما بر اساس سوژه ها و بهانه ها شکل می گیرد تا ما از این راه بتوانیم راه و رسم درست زندگی را از متون دینی و فرهنگ غنی اسلام استخراج و به مردم ارائه دهیم.  

وی با ابراز اینکه مردم به جایگاه عالم احترام گذاشته و ایشان را از خود می دانند، خاطر نشان کرد: مانیز باید آئین پاسداشت و تکریم مقام علما را در خور شان و شخصیت ارزنده و آنها برگزار کنیم بخشی از دین خود را به آنان  که سال ها به جامعه خدمت کرده اند ادا کنیم.  

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت کشور با بیان اینکه تاکیدات اسلام برای کسب علم نه تنها به نفع مسلمانان بلکه برای تمام انسان ها و ادیان است، افزود: همه ما باید با فراگیری علم و عمل به آن در راه ترویج فرهنگ دینی و اسلامی گام برداریم.  

تقوی اضافه کرد: ارتباطات انسانی نقش مهم و اساسی در مسیر زندگی دارد و این روند بستر را برای تعالی و رشد انسان ها فراهم می کند.  

وی خاطر نشان کرد: زهد و تقوی، شخصیت علمی برجسته، زندگی سالم و با نشاط دینی و ولایت مداری از مهمترین ویژگی های مرحوم حجت الاسلام سید مسیح شاهچراغی (ره) بود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با تقدیر از مقام شامخ حجت الاسلام سید مسیح شاهچراغی (ره) گفت: دامغان دارای عالمان دینی و شخصیت های ارزنده است که مرحوم شاهچراغی نمونه ای بارز از وجود چنین عالمانی فرهیخته و عالم و عامل است.


شنبه 1397/9/24 - 53 : 0

پرتال استان ها