انتشار محتوا

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه رودبارقصران
تهران،رودبارقصران | حضور رئیس شورا در بزرگداشت عارف فرزانه آیت الله جعفری تهرانی
تصویر خبر

صوت کامل سخنرانی رئیس شورا در این همایش ( کلیک کنید) |  56 دقیقه

جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) |  13 تصویر

به همت امام جمعه و ستاد نماز جمعه رودبارقصران و با همکاری شهرداری شمشک دربندسر، شهرداری اوشان فشم میگون و دیگر اعضای ستاد بزرگداشت ، روز جمعه مراسمی بزرگداشتی با عنوان از محراب تا معراج با حضور آیت الله تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید جواد سلیمانی امام جمعه رودبارقصران، فرماندار شمیرانات، بخشدار رودبارقصران، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر شمشک دربندسر و دیگر مسوولین بخش و مردم ولایتمدار منطقه درحسینیه فشم (مصلی نماز جمعه) برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیات کلام الله  مجید توسط قاری ممتاز بین المللی حاج مهدی عادلی آغاز شد، در ادامه حجت الاسلام سیّد جواد تهرانی فرزند آن عالم ربانی پیرامون خصوصیات و ویژگی های آیت الله تهرانی به ایراد سخن پرداخت.

وی ضمن خیر مقدم به حضار تصریح کرد:  همان گونه که  نام ایشان عبدالله بود، به معنای واقعی عبدالله بودند و کسی که عبدالله شد سلوکش سلوک الهی، نبوی، حسینی و قرآنی است.

فرزند آیت الله جعفری افزود: ساده زیستی، تواضع، تفکر، خلوص نیت از دیگر خصوصیات ایشان بود، وی هموار ولایتمدار بود، ایشان هنگام دیدار با مقام معظم رهبری جلوی همه علما خم شدند و دست مجروح حضرت آقا را بوسیدند و با این کار ارادت خود به معظم‌له را نمایان نمودند.

 

وی اظهار داشت: آیت الله تهرانی عمر پربرکت خویش را در راه تهذیب نفس، تحکیم مبانی تشیع و ترویج اخلاق و تعالیم اسلامی سپری کردند.

در ادامه این مراسم آیت الله تقوی ریئس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز ضمن ابراز خرسندی و تشکر از برگزاری این مراسم افزود: باید اینگونه چهره ها را به نسل جوانان و منطقه معرفی کنید، این ها پشتوانه فرهنگی و تاریخی هستند، اینها هویت این منطقه را تشکیل می دهند و ملتی که هویت فرهنگی داشته باشد تهاجم فرهنگی نمی توانند بر روی آن تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به سخنان فرزند آیت الله جعفری تاکید کرد: آیت الله جعفری عالمی بزرگوار و انسانی بافضیلت و با کرامت و از نظر اخلاقی و عرفانی برجسته و در فلسفه هم بسیار متبحر بودند و به  تعبیر حجت الاسلام سیّد جواد تهرانی عبدالله واقعی بودند.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بیان داشت: در نهج البلاغه در اولین جملات نامه سراسر حکمت حضرت علی (ع) به مالک آمده است من عبدالله هستم، پس بزرگترین افتخار این است که انسان بنده خدا باشد، عبودیت در این طریق باعث می شود علم حال بدست بیاید و انسان به برترین مقام برسد.

آیت الله تقوی افزود: عبودیت، بندگی و عبدالله بودن خیلی نیاز به علم به معنای رسمی ندارد، چرا که معرفت با علم متفاوت است بعضی از انسانها خیلی عالم نبودند اما به آن درجه رسیدند، شیخ بهایی در این رابطه می گوید:

علم رسمی سر به سر قیل است و قال        نه از او کیفیتی حاصل، نه حال

علم نبود غیر علم عاشقی                            مابقی تلبیس ابلیس شقی

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: آیت‌الله العظمی سبحانی که از مراجع عظام تقلید است در مورد ایشان می گویند: در طول هفتاد سالی که ایشان را می‌شناسم، حتی یک مکروه از ایشان صادر نشد، چه رسد به فعل حرام

در ادامه این مراسم مداح برجسته اهل بیت (ع) حاج رمضان دربندسری به مرثیه خوانی پرداخت.

گفتنی است: آیت الله جعفری تهرانی بعد از طی مراتب شاگردی و کسب علم از محضر آیت‌الله برهان، استاد حوزه علمیه قم شده و از درس مراجع عظام بروجردی‌، امام خمینی‌(ره)، علامه طباطبایی، اراکی، گلپایگانی، محقق داماد و حاج حسین قاضی بهره تام و تمام را برد و به درجه اجتهاد رسید، اما علیرغم مراجعات زیاد برای ارائه رساله ایشان از ارائه رساله خودداری و اجازه انتشار آن را نداد.


سه شنبه 1397/12/28 - 1 : 8

پرتال استان ها