انتشار محتوا

15اسفند93 | عیادت رئیس شورا از آیت الله باریک بین در زمان حیات آن مرحوم
تصویر خبر
حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی: علاقه مقام معظم رهبری به آیت الله باریک بین بی نظیر است

 قزوین | جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ 

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: آیت الله باریک بین از شخصیت های ماندگار و باتقوایی هستند که علاقمندی مقام معظم رهبری به ایشان بی نظیر و مثال زدنی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سیدرضاتقوی عصر جمعه در دیدار با آیت الله باریک بین گفت: رهبر معظم انقلاب علاقه ویژه ای به شخص حضرت آیت الله باریک بین دارند و بارها که کناره گیری ایشان مطرح شد از سوی رهبری پذیرفته نشد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی بیان کرد: آیت الله باریک بین یکی از شخصیتهای ارزشمند این نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که در تمام عرصه های این نظام برآمده از خون شهدا نقشی تاثیرگزاری داشتند که باید قدردان آن باشیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: در طول دوران انقلاب اسلامی و در برخی از شهرهای کشورشخصیت هایی بودند که انسانهایی برجسته و فرهنگ ساز تلقی می شدند و در زمینه فقه، عرفان، ادب و زهد نقش بی بدیلی داشتند که یکی از این شخصیت های ماندگار و با تقوا حضرت آیت الله باریک بین هستند.

ایشان افزودند: شخصیتی که چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اندیشه حضرت امام خمینی (ره) را ترویج و گسترش دادند و بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره) نیز یکی از یاران صدیق ومخلص مقام معظم رهبری بودند که رهبری معظم انقلاب عنایت ویژه ای نسبت به ایشان دارند.

وی تصریح کرد:آیت الله باریک بین چهره ای محبوب در بین روحانیت قم وعلمای سراسر کشور است وهمه مراجع وعلمای برجسته کشوربه صداقت و زهد وتقوی و دیانت حضرت آیت الله باریک بین اذعان دارند.

وی ادامه داد: در مدت ۲۲ سالی که در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حضور دارم به جرات می توان بیان کرد که آیت الله باریک بین یکی از امامان جمعه ارزشمند و مخلص و ولایتمدار و خدوم جمهوری اسلامی بوده که عالم عامل است و بیش از علم و اندیشه عمل ایشان انسانها را به خود جذب کرده و باید به مردم این منطقه به خاطر داشتن چنین علمای گرانسنگی تبریک گفت.

 

چهارشنبه 1397/5/31 - 39 : 8

پرتال استان ها