انتشار محتوا

بازدید رئیس شورا از پروژه مصلی چالوس
تصویر خبر

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با حضور بر گلزار شهداي گمنام مصلی بقیه الله(عج) شهرستان چالوس، براي ارواح طيبه ي شهدا علو درجات مسألت كردند.

بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام اسلامی نیا مشاور حقوقی ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی راشدی نوری امام جمعه چالوس از مجتمع فرهنگی تجاری آدینه شهرستان چالوس

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در بازدید از پروژه مصلی بقیه الله(عج) شهرستان چالوس: 

چالوس به لحاظ موقیعت های جغرافیایی و موقعیت منطقه ای در نقطه ای قرار گرفته که بسیاری از شهر های شرقی و غربی استان مازندران از مسیر چالوس عبور می کنند.

اینجا در حقیقت یک چهار راهی است که  هر کسی از تهران و یا از غرب کشور بخواهد به شرق استان مازندران برود باید از این شهرستان عبور کند.

آینده این شهرستان  آینده ای بسیار درخشان خواهد  بود و مسئولین و مردم باید متناسب با نیاز های آینده  متناسب با تراکم جمعیت و متناسب با موقعیتی که این منطقه دارند  این طرح ها را از الان طراحی و پیش بینی کنند تا در آینده با مشکلاتی روبرو نشوند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در بازدید از مصلی بقیه الله(عج) شهرستان چالوس:

در کل کشور 900 شهر نماز جمعه اقامه می شود، از این 900 شهر 260 شهر را در حال ساخت مصلی هایشان هستیم.

یکی از شهر هایی که  طرح مصلی سازی اش  از هر جهت قابل توجه است همین ساخت مصلی چالوس می باشد.

 مصلی چالوس هم به لحاظ کیفیت طراحی، مصالح بکار رفته و نظارت دقیقی که بر این طرح انجام می شود انصافا با کیفیت بسیار بالایی انجام شده است.

من فکر می کنم که مصلی چالوس یکی از طرح هایی است که باید مورد مطالعه دانشجویان رشته ساختمان قرار بگیرد و همینجا دعوت می کنم  از همه اساتید عمران که رشته شان ساختمان هست، دانشجویانشان را بیاورند به مصلی مصلی و اگه می توانند رساله علمی بنویسند.

الحمدولله این طرح، طرح بسیار ارزشمندی است و امیدواریم که در آینده نه چندان دوری با کمک امام جمعه محترم  که تلاش می کنند و زحمت می کشند و کار را پیش می برند و همچنین با کمک مهندسین و عزیزانی که به امام جمعه کمک می کنند تا این در اختیار مردم قرار بگیرد و بتوانند نماز  روز جمعه را در اینجا اقامه کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در بازدید از مصلی چالوس:

ما توقع داریم و انتظار داریم که هم مسئولین و هم مردم کمک کنند، جناب آقای راشدی الحمدولله تلاش می کنند و مدتی است که این کار شتاب بیشتری گرفته اگر هم در گذشته کندی وجود داشته بخاطر اینکه بودجه نبوده و حالا تلاشی شده و یک امکاناتی  بدست آوردن و کار دارد بخوبی پیش می رود و ما آرزو داریم که هر چه سریع تر اینجا افتتاح بشود و اتمام برسد.

در حقیقت نگین شهر یعنی این مکان نقطه محوری شهر خواهد بود.

مکان مصلی مرکز اجتماعات است در طول هفته هر ارگان و نهادی که نیاز به تجمع افرادی داشته باشد که سالن نداشته باشند و یا امکاناتی نداشته باشند، این مصلی در اختیار آنها قرار بگیرد و بتوانند از این مصلی استفاده کنند.

 

من تشکر می کنم  از همه عزیزان و آرزوی توفیق را برای همشان از در گاه ایزد منان دارم و همچنین به همشان و به خصوص امام جمعه محترم خدا قوت می گویم که با جدیت دارد کار را دنبال می کند موفق و معید باشد .

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خبر داد

ساخت مصلا در ۲۶۰ شهر کشور

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه باید از امروز برای آینده پیش‌بینی‌های درست صورت بگیرد تا با مشکلاتی روبه‌رو نشوند، گفت: نماز جمعه در ۹۰۰ شهر کشور اقامه می‌شود که در 260 شهر ساخت مصلا در دستور کار قرار دارد.

ایشان در حاشیه بازدید از رودن ساخت‌وساز پروژه بزرگ مصلا بقیه الله(عج) شهرستان چالوس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، اظهار کرد: چالوس به لحاظ جغرافیایی و موقعیت منطقه‌ای در نقطه‌ای قرار گرفته است که بسیاری از شهرهای شرقی و غربی استان مازندران از مسیر چالوس عبور می‌کنند.

وی شهرستان چالوس را به یک چهار راهی تشبیه کرد که  هر کسی از تهران و یا از غرب کشور  بخواهد به شرق استان مازندران برود باید از این شهرستان عبور کند و افزود: آینده این شهرستان آینده‌ای بسیار درخشان خواهد بود بنابراین مسؤولان و مردم باید متناسب با نیازهای آینده، تراکم جمعیت و متناسب با موقعیتی که این منطقه دارد این طرح‌ها را از  امروز طراحی کنند.

وی با بیان اینکه یکی از شهرهایی که  طرح مصلا اسازی آن از هر جهت قابل توجه می‌باشد ساخت مصلی چالوس است، خاطر‌نشان کرد:  این مصلا هم به لحاظ کیفیت طراحی، مصالح به‌کار رفته و نظارت دقیقی که بر این طرح انجام می‌شود با کیفیت بسیار بالایی انجام شده است.

تقوی تصریح کرد: به‌نظر بنده طرح مصلا چالوس یکی از طرح‌هایی است که باید مورد مطالعه  دانشجویان رشته ساختمان قرار بگیرد.

وی با اعلام اینکه همین‌جا از تمام اساتید رشته عمران با گرایش ساختمان دعوت می‌کنم که دانشجویان خود را به این پروژه بیاورند، تأکید کرد: اگر افرادی می‌توانند رساله علمی بنویسند و البته اگر راهنمایی هم دارند بفرمایند ما استفاده می‌کنیم.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه پروژه مصلی چالوس طرح بسیار ارزشمندی است، اظهار کرد: امیدواریم که در آینده نه چندان دور با کمک امام جمعه شهرستان چالوس که تلاش کرده و کار را پیش می‌برند و همچنین با کمک مهندسانی که به امام جمعه کمک می‌کنند بتوانیم به‌زودی شاهد بهره‌برداری از این پروژه بوده تا مردم بتوانند نماز  روز جمعه را در این‌جا اقامه کنند.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برای اقامه نماز جمعه در شهرستان چالوس با مشکل روبه‌رو هستیم، گفت: این ساختمان در حال به نتیجه رسیدن است و علاوه بر این خدمات شهری مانند استفاده از پارکینگ عمومی نیز به شهروندان ارائه می‌کند.

تقوی اظهار کرد: در شهرهای شمالی و به‌ویژه در شهرستان چالوس  یکی از مشکلات مدیران شهری این شهر همان مسأله پارک خودرو بود که با توجه به هجوم جمعیت در خیابا‌ن‌های باریک و شلوغ شهر این ظرفیت از خودورها سلب می‌شد و کمبود پارکینگ یکی از دغدغه‌ها بود که مصلا سعی کرده که این خدمت را نیز به شهروندان ارائه کند.

وی با بیان اینکه پارکینگ عمومی مصلی چالوس در دو طبقه ساخته شد، تصریح کرد: شهروندان و مسافرانی که به این‌ منطقه سفر می‌کنند برای توقف‌های خود می‌توانند از این پارکینگ‌ها استفاده کنند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تأکید بر اینکه هم مسؤولان و مردم باید برای تسریع در روند ساخت پروژه مصلا همت کنند، خطر‌نشان کرد: اگر در گذشته کندی در روند ساخت وجود داشت به‌دلیل نبود بودجه و اعتبارات بود که امروز تلاش شد و امکاناتی نیز در حال به‌دست آمدن است.

وی در پایان با اشاره به اینکه با ساخت و تکمیل پروژه مصلا چالوس به‌عنوان نگین شهر محسوب می‌شود، گفت: این مکان در آینده نقطه محوری شهر خواهد بود و می‌تواند به‌عنوان مرکز اجتماعات برای هر ارگان و نهادی که نیاز به تجمع افرادی دارد مودر استفاده قرار گیرد.

 

جمعه 1397/10/28 - 9 : 11

پرتال استان ها