انتشار محتوا

خبرگزاری شبستان
استان اصفهان | حضور رئیس شورا درهمایش « نقش همسران ائمه جمعه در قرارگاه فرهنگی »
تصویر خبر
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشوردر جمع ائمه جمعه استان اصفهان و همسران ایشان : افزایش آگاهی عمومی مردم ضروری است و این افزایش آگاهی به رفع مشکلات داخلی و خنثی سازی توطئه های دشمنان موثر است.

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) | 16 تصویر

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در همایش ائمه جمعه استان اصفهان با اشاره به اهمیت اتحاد و همدلی بین مردم و مسئولان اظهارداشت: اتحاد و همدلی بین مسئولان و مردم رونق کشور و رفع مشکلات را به همراه دارد.

وی افزود: ائمه جمعه محور اتحاد در هر منطقه باشند و همواره بر اتحاد و وحدت توصیه و تاکید کنند و از حاشیه ها و حاشیه پردازی دور شوند که پرداختن به حواشی منجر به غفلت از اصل و اصول جامعه و نیازها می شود.

ایشان با اشاره به جایگاه نماز جمعه ادامه داد: جایگاه نماز جمعه بسیار مهم است و نقش موثری در افزایش بینش سیاسی و معنویت دارد و این سنگر یک سنگر مخصوص حزب خاص نیست بلکه متعلق به همگان است و در سنگر نماز جمعه اصول نظام و توصیه های رهبر انقلاب تبیین و تشریح شود.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه جذب به نماز جمعه فراهم شود، خاطرنشان کرد: ائمه جمعه با مردم و تشکل های مختلف در ارتباط باشند و از فعالان فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در نماز جمعه تشویق و تجلیل کنند و آن ها را به حضور در نماز جمعه تشویق نمایند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه مطالب خطیب جمعه باید در جهت افزایش دانش عمومی و افزایش آگاهی باشد، خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی عمومی مردم ضروری است و این افزایش آگاهی به رفع مشکلات داخلی و خنثی سازی توطئه های دشمنان موثر است.

وی ادامه داد: از جوانان و دانشگاهیان در برنامه های نماز جمعه کمک گرفته شود و بستر سازی برای حضور همگان در نماز جمعه فراهم شود و خیرین برای رفع نیازهای ستاد نماز جمعه و تامین نیازهای زیر ساختی کمک کنند.


چهارشنبه 1397/5/31 - 39 : 8

پرتال استان ها