انتشار محتوا

خبرگزاری شبستان
استان اصفهان | حضوررئیس شورا درمراسم سالگرد ارتحال آیت الله سید محمد باقرامامی، امام جمعه فقید تیران
تصویر خبر
پنجشنبه 8 تیرماه 96 | مراسم دهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید محمدباقر امامی امام جمعه فقید تیران با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور و حضور پرشور مردم قدرشناس تیران و کرون در محل گلزار شهدای تیران برگرار شد.

 

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) | 8 تصویر

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در دهمین سالگرد ارتحال ملکوتی عالم ربانی حضرت آیت الله سید محمد باقر امامی(ره) امام جمعه فقید شهرستان تیران به جنبه های شخصیتی این عالم ربانی پرداخت و اظهارداشت: آیت الله امامی یک شخصیت عالم، ربانی و از اولیا الهی بود که عمر خود را در مسیر موعظه و خدمت به مردم صرف کرد.

وی افزود: امام جمعه فقید تیران از شخصیت های بزرگ علمی و مطرح در کشور بود که تمام همت او تلاش برای هدایت و موعظه مردم بود و یک زندگی ساده اما پر از معنویت داشت.

ایشان به اهمیت علم و تقوا در کنار همدیگر اشاره کرد و گفت: گرفتاری دنیای امروز ما بی توجهی به تقوا و تربیت در کنار علم آموزی است که علم و دانش بدون تربیت و تقوا منجر به مشکلاتی در دنیا شده که سرازیر شدن بمب های اتمی بر سر مردم بی پناه یمن از جمله این مشکلات است زیرا غرب به موضوع تقوا در کنار علم توجه ندارند.

وی ادامه داد: باید در کنار علم آموزی به موضوع مهم تربیت و تقوا توجه شود و معلمان باید در کنار فعالیت آموزشی خود به موضوع تربیت و تقوا آموزی هم توجه کنند و این علم زمانی کارآمد است که تقوا و تربیت هم در کنار آن باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ادامه داد: انسان به موعظه و نصیحت نیاز دارد تا اینکه از مسیر واقعی دور نشود و زیرا غفلت عامل اساسی شکست ها است و در هر عرصه ای که غفلت صورت بگیرد انسان شکست می خورد.

وی با اشاره به اینکه جوانی یک فرصت است و باید در آخرت نسبت به آن جواب داد، تصریح کرد: غفلت از جوانی منجر به تمام شدن این دوره سنی و خسارت می شود و اگر ثروت های عالم را داشته باشیم قادر به تامین جوانی و توانایی های این دوران نخواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با اشاره به رسالت ائمه جمعه کشور در موعظه و راهنمایی مردم، خاطرنشان کرد: تریبون نماز جمعه فرصتی برای موعظه و هشدار به مردم است که نسبت به جامعه و نیازهای فردی و اجتماعی خود آگاه باشند و توطئه های دشمنان را بشناسند.

وی یکی از توطئه های دشمنان را ایجاد تفرقه دانست و خاطرنشان کرد: آنچه را ما از آن غفلت کرده ایم برای دشمن فرصت شده و برنامه های خود را در این بی توجهی و غفلت ما محقق می سازد که باید بیدار و آگاه باشیم.

وی ادامه داد: رفع مشکلات جامعه با وحدت و دوری از حاشیه و تفرقه انجام می شود و باید تفرقه را کنار گذاشته و به جای پرداختن به حواشی نسبت به اصل نیازهای جامعه تمرکز کنیم و با وحدت کلمه و پشت سر رهبر انقلاب اسلامی حرکت کنیم.

وی یادآورشد: باید شرعا و قانونا موعظه های رهبر انقلاب را مورد توجه قرار دهیم و بیداری اسلامی که به برکت انقلاب اسلامی، راهبردهای امام خمینی(ره) و تلاش های رهبر انقلاب در جهان ایجاد شده را گسترش داده و نگذاریم تفرقه به کشور و پیشرفت بیداری اسلامی صدمه بزند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه ائمه جمعه جناحی و حزبی عمل نمی کنند، خاطرنشان کرد: به تمامی ائمه جمعه طی بخشنامه ای اعلام شده با مسئولان دلسوز کشور همکاری و تعامل داشته باشند و با تعامل و همکاری و اتحاد مشکلات کشور را رفع کنند.

ایشان خاطرنشان کرد: آیت‌الله محمدباقر امامی (ره) یکی از قهرمانان میدان حق بود و بیدارگر پر تلاش و عالم ربانی و اولیاءالله بود و همه وجود خود را در خدمت به مردم و خدا صرف کرد و همه باید راه این عالم را ادامه دهیم و از پندهایی که در زمان حیات خود به جای گذاشتند استفاده کنیم.

آیت الله سید محمدباقر امامی کرونی در سال 1327 در تیران و کرون چشم به جهان گشود. امام جمعه سابق تیران ۲۱ خرداد ماه سال ۱۳۸۶ در سن ۵۹ سالگی پس از طی نمودن یک دوره بیماری سخت که بیش از چهار سال طول کشید، دار فانی را وداع گفته و به سرای آخرت رهسپار شد.


شنبه 1397/11/27 - 47 : 23

پرتال استان ها