انتشار محتوا

استان اصفهان | بازدید وبررسی روند تکمیل پروژه مصلای اصفهان با حضوررئیس شورا و استاندار اصفهان
تصویر خبر
جمعه 9 تیرماه | مصلی درحال تکمیل اصفهان | بازدید از پروژه و حضور در جمع مهندسین و مسئولین استانی

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) | 13 تصویر

رئیس سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه اصفهان بیشترین ائمه جمعه را در کشور دارد، افزود: این استان از لحاظ اقامه ی نماز جمعه رتبه ی اول کشور را دارد و همیشه استان اصفهان پیشتاز سایر استان ها بوده است .

ایشان اضافه کرد: در استان اصفهان با تدبیر استاندار محترم که از مدیران برجسته و دلسوز بشمار می روند هیچگونه مشکلی در حوزه ی نماز جمعه ایجاد نشده است و اگر هم مسائلی بوده با تدبیر ایشان در استان حل شده است.

وی خاطر نشان کرد: با وجود کمبود امکانات و بودجه ، بهترین دوره در خصوص نمازهای جمعه را در استان اصفهان در مدیریت دکتر زرگرپور داشتیم و هیچ مسئله ی نگران کننده ای در این مدت صورت نگرفته است.

رئیس شورا با بیان اینکه استان اصفهان به لحاظ فکری و سیاسی نسبت به استان های دیگر پیشقدم می باشد و در جریان انقلاب همواره اثر گذار بوده است و جریانات سیاسی فعالی دارد، گفت: با همه ی این خصوصیات آرامش خوبی در استان حاکم بوده است و در این راستا از مدیریت کلان استان تشکر می کنم و اذعان دارم که واقعیت ها باید گفته شود. 

وی تصریح کرد: یکی از کارهای مهم و قدم های محکمی که در این دولت برداشته شده است تکمیل پروژه ی مصلی بود که در دوره های گذشته چندین بار به مسئولان کشوری ارجاع گردید و خوشبختانه با تدبیر استاندار این مسئله بسیار مهم حل شد.

وی با تاکید بر اینکه باید روند تکمیل مصلی، عملیات مهندسی، تلاش مسئولان و همه ی افرادی که در این پروژه دست داشتند مستند سازی شود، گفت: باید زحمات همه ی افرادی که در ساخت و زیباسازی این محل حضور داشتند در تاریخ ثبت شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با تاکید بر اینکه باید دانشکده های معماری و عمرانی را با مصلی ها پیوند دهیم، اظهارداشت: باید رساله های دکترا نیز به این مسئله ورود پیدا کنند و این مجموعه از ابعاد مختلف علمی مورد بررسی اساتید دانشگاهی قرار بگیرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به اینکه کار زیاد و مطلوبی در مصلای اصفهان انجام شده است، گفت: کار علمی زیادی در این بنا صورت گرفته است و رنگ هایی بکار گرفته شده که در ارتباط معنوی انسان با خدا بسیار تاثیرگذار است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی با بیان اینکه معماری اسلامی در معابد، مساجد و مصلی ها به نمازگزار در برقرار ارتباط معنوی کمک می کند و طراحان مساجد کمک می کنند که نمازگزاران بتواند ارتباط خوبی برقرار نمایند، گفت: فضاسازی،ذهن سازی می کند و باعث تسریع ارتباط نمازگزاران با خدا خواهد شد.

وی اضافه کرد: معماران مساجد در ارتباط نمازگزاران با خدا سهیم هستند بطوری که ائمه جمعه با گفتار و معماران با رنگها و طرح هایی که بکار می گیرند و با استفاده از هنر خود باعث می شوند که ارتباط سریعتر با خدا برقرار شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور خاطر نشان کرد: معماری به فرهنگ یک جامعه کمک می کند و همه باید کمک کنند و فضاسازی کنیم که هدف اصلی تحقق پیدا کند.

حجت الاسلام تقوی ضمن تقدیر از دست اندرکاران تکمیل مصلای بزرگ امام خمینی اصفهان اظهارداشت: باید تجربیات معماری مصلای اصفهان به صورت یک جریان فرهنگی به سراسر کشور متنقل شود و در درون استان نباشد.

وی افزود: مصلای اصفهان با این زیبایی که بخشی از آن را تاکنون به نمایش گذاشته است می تواند حرف اول را در مصلی های کشور بزند و در همین راستا از همه ی مهندسین، معماران، کارگران و دیگر مسئولان برای ایجاد این اثر ماندگار تقدیر و تشکر می کنم .

وی با بیان اینکه استاندار اصفهان کارهای بسیار خوبی را در سطح استان به انجام رسانده اند، گفت: شاهکار مصلی که با همت دکتر رسول زرگرپور در حال تکمیل است انشاالله ذخیره ی آخرت خوبی برای ایشان خواهد بود.

 

جمعه 1397/10/28 - 48 : 10

پرتال استان ها