انتشار محتوا

رئیس شورا : تریبون نمازجمعه تریبون ضداستکباری است/ تضعیف‌کنندگان نیروهای مسلح به امنیت کشور خیانت می‌کنند
استان البرز، فردیس|حضوررئیس شورادرهمایش بزرگداشت سالروزنماز جمعه درمصلی بزرگ امام خمینی (ره) شهرستان فردیس باحضور مردم ،ائمه جمعه ،نماینده ولی فقیه ،استاندار ومسئولین استان
تصویر خبر
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه گفت: اگر کسی نیروهای مسلح را تضعیف کند به امنیت کشور خیانت کرده و نمازهای جمعه پشتیبان نیروهای مسلح است و این دستگاه‌ها ارکان اقتدار نظام هستند.

 

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) 15 تصویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در مراسم گرامیداشت سالگرد برگزاری نخستین نمازجمعه کشور ، که در فردیس برگزار شد, با تبریک هفته کرامت اظهار داشت: در حال حاضر تعداد شهرهایی که در آن نمازجمعه اقامه می‌شود به نزدیک 900 شهر در کشور رسیده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه با بیان اینکه نمازجمعه در نظام اسلامی جریان جوشانی است که دشت‌دل‌ها را سیراب می‌کند، عنوان کرد: فلسفه تشکیل نمازجمعه تقویت نظام اسلامی و تبیین مبانی اصولی و اساسی نظام است که از سوی رهبری اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت در نمازجمعه تمرین وحدت اجتماعی است، گفت: وحدت در خدمت نظام باید صرف و هزینه شود و وحدت آن‌قدر از ارزش بالایی برخوردار است که هر قومی که بخواهد قله‌های سعادت را فتح کند، شرط اصلی آن وحدت است.

تقوی با بیان اینکه وحدت اهداف یک ملت را به‌نتیجه می‌رساند، تاکید کرد: یکی از منافذ نفوذ که توصیه رهبری معظم است که باید از آن مراقبت کنیم موضوع معماری و شهرسازی است که تهران آشفته‌ترین شهر در زمینه معماری و شهرسازی است و هیچ هویتی ندارد و هویت فرهنگ غربی در حال مسلط شدن بر این شهر است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه با بیان اینکه شهر قدیم اصفهان براساس میدان امام(ره) شکل گرفته است، تصریح کرد: شهرهایی احداث می شود که در آنها اصلا آینده‌نگری نیست و تنها تراکم جمعیت و ترافیک وجود دارد.

 تقوی با بیان اینکه تریبون نمازجمعه تریبون ضداستکباری است، تاکید کرد: این تریبون باید استکبار را با همه ابعاد برای مردم به صورت منطقی معرفی و تببین کند و فرهنگ ضد‌استکباری را تقویت کند و این موضع نظام است.

وی با بیان اینکه موضع نظام, ضداشرافی‌گری و تجمل‌گرایی است، عنوان کرد: فرهنگ ضد‌اشرافی‌گری باید در نمازجمعه تقویت شود و مردم را با این فرهنگ آشنا کنیم که خودشان در مقابل رفتارهای اشراف‌گرایانه عکس‌العمل نشان دهند که این برگرفته از آیات و روایات است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه با بیان اینکه موضع نظام مقابله با تهاجم فرهنگی است، تاکید کرد: دشمن علیه ملت ایران جنگ نرم را آغار کرده و در این فضا دروغ, تهمت و آبروریزی دارای هیچ ضابطه‌ای نیست و نسل جوان در معرض خطر این جنگ قرار دارد و ائمه جمعه باید این فضا را شناخته و لازم  است که برای جلوگیری از اثرگذاری این فضا اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه امامان جمعه باید از فقرا و محرومان حمایت کنند و هرگز این افراد را از یاد نبرند، تاکید کرد: تریبون نمازجمعه باید از این موضع حمایت کند و ائمه جمعه هر مدیری را که دیدند در این مسیر گام بر می‌دارد را حمایت و افکار عمومی را برای پشتیبانی از این مدیر آماده کنند.

 تقوی با بیان اینکه ارزش‌های انسانی مانند جهاد و شهادت باید از این تریبون برای مردم بازگو شود، گفت: ما از راه شهدا و از نیروهای مسلح با تمام توان حمایت می‌کنیم زیرا این عزیزان پاسداران امنیت هستند.

وی با بیان اینکه امروز هرکسی و با هر زبانی با کنایه و اشاره بخواهد نیروهای مسلح را تضعیف کند به بیگانگان خدمت کرده است، تاکید کرد: اگر کسی نیروهای مسلح را تضعیف کند به امنیت کشور خیانت کرده و نمازهای جمعه پشتیبان نیروهای مسلح است و این دستگاه‌ها ارکان اقتدار نظام هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه با بیان اینکه خانواده شهدا نباید فراموش شوند، گفت: تریبون نمازجمعه برای تقویت فرهنگ شهادت است و ما مدیون شهدا و خانواده‌های آنها هستیم.

 

جمعه 1397/10/28 - 25 : 11

پرتال استان ها