انتشار محتوا

استان قم | مراسم بزرگداشت آیت الله مشکینی (ره)
تصویر خبر
آیت‌الله مشکینی به زرق و برق دنیا بی‌تفاوت بود/آیت الله مشکینی همواره در خدمت امام و رهبری بود

 

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) 7 تصویر

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسرکشور:

آیت‌الله مشکینی به زرق و برق دنیا بی‌تفاوت بود/آیت الله مشکینی همواره در خدمت امام و رهبری بود

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: در حالی که اکنون برخی مدیریت می‌کنند و خرج آنها برای نظام بسیار بالاست اما آیت‌الله مشکینی نسبت به زرق و برق دنیا بی‌تفاوت بود.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی پنجشنبه شب (5 مرداد 1396) در مراسم بزرگداشت آیت‌الله علی مشکینی که در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه آیت‌الله مشکینی بیش از دو دهه امام جمعه شهر مقدس قم بوده است، اظهار کرد: پس از گذشت چندین سال از آن روزها همچنان بسیاری از خطبه‌های این شخصیت دینی در ذهن مراجع به یادگار ثبت شده است.

وی با اشاره به فرمایش امام علی(ع) که می‌فرمایند"انسان‌ها با گفتارشان سنجیده می‌شوند"، تصریح کرد: وقتی زبان انسان حرکت می‌کند پرده درگاه انسان کنار می‌رود و درونش نمایان می‌شود، در نتیجه سخن گفتن و کلماتی که انسان بر زبانش جاری می‌کند می‌تواند تا حدودی شخصیت انسان را نمایان کند و تا زمانی که انسان کلامی نگوید علم و فرهنگش مشخص نمی‌شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه با رفتار و عمل انسان‌ها می‌توان افراد را ارزیابی کرد، افزود: رفتار هر انسان پرتویی از افکار اوست و زمانی که موجی در ذهن انسان به وجود می‌آید رفتار انسان نیز از آن تاثیر می‌گیرد و افکار او را نمایان می‌کند.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مشکینی بیش از 60 سال کلاس درس تشکیل دادند، مطرح کرد: این شخصیت بسیاری از علما را تربیت کرده و به اجتماع فرستادند، همچنین بیشتر افراد عضو خبرگان رهبری در کلاس‌های درس و اخلاق آیت‌الله مشکینی پرورش یافته‌اند.

تقوی با تاکید بر اینکه آیت‌الله مشکینی مفسر قرآن و استاد برجسته اخلاق بودند، عنوان کرد: او تا آخر زمان حیات خود در خدمت امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب اسلامی بود، در دوران انقلاب نیز از مخالفان سرسخت رژیم شاهنشاهی بود به همین علت بارها به شهرهای مختلف تبعید شد.

وی اضافه کرد: آیت‌الله مشکینی پدرشهید بود و بر نفس خود تسلط کامل داشت، از مراسم بزرگداشت این استاد برجسته حوزه متوجه می‌شویم که فرصت استفاده از چنین مردان بزرگی کوتاه است و باید در زمان حیات این افراد از حضور آنها کمال استفاده را ببریم چرا که چنین افرادی در دنیای اسلام بسیار کم هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور به برخی از ویژگی‌های رفتاری آیت‌الله مشکینی اشاره کرد و ادامه داد: در حالی که اکنون برخی مدیریت می‌کنند و خرج آنها برای نظام بسیار بالاست اما آیت‌الله مشکینی نسبت به زرق و برق دنیا بی‌تفاوت بود و جایگاه‌ها و مقام‌ها را ناچیز می‌دانست به همین علت ‌برای انقلاب بار نبود و خرجی نداشت و به صورت ساده زندگی می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه در سخنان مختصر شخصیت آیت‌الله مشکینی قابل وصف نیست، اظهار کرد: شخصیت‌هایی همانند این استاد برجسته حوزه اسوه و الگو هستند و حوزه‌های علمیه به آنها نیاز دارد، این افراد باید به جامعه معرفی شوند چرا که عظمت قم نیز به امثال ‌آیت‌الله مشکینی وابسته است.

تقوی با اشاره به اینکه فرهنگ دینی شهر مقدس قم تشنگان معارف اهل بیت(ع) را سیراب می‌کند، گفت: این مراسم بزرگداشت یادآور این است که باید از شخصیت‌های عصر خود استفاده کرده و قدردان آنها باشیم از جمله آیت‌‌الله مشکینی در عالم اسلام زیاد نیستند به همین علت باید قدردان مراجع و بزرگان دینی باشیم.


جمعه 1397/10/28 - 51 : 11

پرتال استان ها