انتشار محتوا

به گزارش خبرگزاری تسنیم :
استان خراسان جنوبی ، بیرجند | نخستین نماز جمعه مرکز استان به امامت آیت‌الله عبادی اقامه شد
تصویر خبر
نمازجمعه این هفته شهرستان بیرجند با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در حکمی از سوی مقام معظم رهبری آیت‌الله عبادی به عنوان امام جمعه مرکز استان منصوب و نخستین نماز جمعه این شهربستان به امامت ایشان اقامه شد.

متن حکم مقام معظم رهبری| حکم انتصاب امام جمعه جدید بیرجند ( کلیک کنید)

  جهت مشاهده تصاویر ( کلیک کنید) 15 تصویر

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه ظهر امروز در مراسم معارفه امام جمعه شهرستان بیرجند با تبریک عید امامت و ولایت عید سعید غدیر خم، اظهار داشت: غدیرخم یک نقطه جغرافیایی نیست بلکه یک جریان فکری و اعتقادی است زیرا در غدیر خم مسیر تاریخ بشر رقم زده شده است.

وی با اشاره به اینکه غدیر خم یک مکتب است، افزود: غدیر خم مکتب جوشان اسلام ناب است که در آن معلم غدیر شاخص‌ها و معیارها را مشخص کرده تا بشریت را راهنما باشد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به معارفه آیت‌الله عبادی به عنوان امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: امروز در این جمع نورانی نیز شاهد مناسبت دیگری به عنوان معرفی خطیب جمعه این شهر به عنوان امام و پیشوای مومنان و نمازگزاران هستیم.

تقوی با اشاره به اینکه نماینده رهبری در استان‌ها یعنی محور استان در همه جهات فرهنگی و عقیدتی بیان کرد: لطف و عنایت مقام معظم رهبری به این استان در سال 95 این بود که نماینده خودشان را در استان خراسان جنوبی معرفی کردند و جایگاهی که رهبری در نظام اسلامی دارند نمایندگان ایشان در استان‌ها در سطحی محدودتر دارا هستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه تصریح کرد: این استان در سال 95 شاهد مشخص شدن نماینده رهبری در این منطقه بوده است و حال در سال 96 با توجه به استعفای امام جمعه سابق این شهرستان بهترین گزینه همان بود که نماینده رهبر معظم انقلاب در استان مسئولیت امامت جمعه مرکز استان را نیز برعهده داشته باشد.

تقوی با بیان اینکه با توجه به اینکه همه افراد محترم هستند اما اگر فرد دیگری در این سمت قرار می‌گرفت یک دوگانگی ایجاد می‌شد که برای تمرکز در کارها تصمیم بر این شد که امام جمعه شهرستان بیرجند همان نماینده ولی فقیه در استان باشد تا کارها سامان بهتری گیرد، افزود: معمولا در این دوگانگی‌ها یک عده سواستفاده می‌کنند و اگر خود این شخصیت‌ها نیز حرفی نداشته باشند بقیه حاشیه سازی می‌کنند و در اکثر استا‌ن‌ها در کشور نماینده ولی فقیه در آن استان امام جمعه مرکز استان است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان‌ها که مسئولیت امام جمعه مرکز استان‌ها را نیز برعهده گرفته اند عالمان فرهیخته و روحانیان شایسته هستند که کارها را به خوبی پیش می‌‌برند، افزود: دلیل حضور بنده نیز این بود که در نخستین جلسه نماز جمعه مرکز استان به امامت آیت‌الله عبادی حاضر و حکم ایشان را در این سمت که توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی صادر شده است قرائت کنم.

وی با اشاره به عنایت خاص مقام معظم رهبری به استان خراسان جنوبی، افزود: از امروز کار امامت جمعه شهرستان بیرجند با تازه نفسی آیت‌‌الله عبادی رسما شروع می‌شود و در این راستا نیز از زحمات امامان جمعه گذشته این شهرستان به ویژه امام جمعه سابق شهرستان بیرجند حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی تشکر و قدردانی می‌شود.

تقوی بیان کرد: حجت الاسلام رضایی در دوران امامت جمعه این شهرستان نیز به اندازه توان، ظرفیت و اندیشه خود برای این شهر زحمت کشید که لازم می‌داریم از زحمات ایشان تشکر و قدردانی کنیم.

وی افزود: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با 900 امام جمعه در 900 شهر در کشور ارتباط دارد و در این مدت زیباترین، لطیف ترین، ظریف ترین رهنمود و هدایت را رهبری داشته است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: رهبری امروز در نظام ما یک تحفه‌ای الهی است زیرا یک مرجع تقلید، شخصیت فقیه و سیاست مدار با سابقه به صورت درخشان و روشن این نظام را رهبری و هدایت کرده است و رسالت اصلی نماز جمعه گسترش معنویت، تقوا،کم کردن فاصله مردم با حکومت، روشنگری، حضور مردم در صحنه و تقویت جریان امامت است.

 

جمعه 1397/10/28 - 14 : 11

پرتال استان ها