انتشار محتوا

البرز،هشتگرد|سخنرانی رئیس شورادرهمایش بزرگ بصیرت گرامیداشت حماسه 9 دی
تصویر خبر
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی در مراسم گرامیداشت 9 دی که پیش از ظهر امروز در مصلی شهرستان ساوجبلاغ با حضور پرشور مردم این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت یوم‌الله 9 دی اظهار داشت: روز 9 دی حماسه‌ای از سوی مردم ایران و آبی بر آتش فتنه‌گری‌ها بود و مردم در این روز از فتنه دوری جستند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه با بیان اینکه هرسال باید مراسم 9 دی زنده نگه داشته شود، افزود: 9 دی با اصل انقلاب اسلامی و آرمان‌های اسلام پیوند دارد و یک حادثه در یک زمان مشخص نیست بلکه مردم در 9 دی در مقابل یک جریان ایستادند تا از فتنه‌گری دست بردارد.

وی بیان داشت: در مراسم روز 9 دی مانند عاشورا مردم تنفر خود را از یزیدیان زمان اعلام کردند و مردم از کربلا که یک مکتب برای تمام زمان است درس گرفتند.

تقوی با تاکید براینکه انقلاب اسلامی در سال 57 از  آموزه‌های عاشورایی نشات می‌گیرد، عنوان کرد: انقلاب اسلامی سبب شد که هویت اسلامی و عاشورایی مردم ایران برای جهانیان به نمایش درآید و قوت و قدرت امروز جمهوری اسلامی ایران به عاشورا و امام حسین(ع)  متصل است.

وی به شعارهای دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و این شعارها را آرمان واقعی انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نسل جوان باید با آرمان‌های انقلاب اسلامی آشنا شوند و سبب بسط و گسترش آن در جامعه شده و اگر انسان نیازمند عزت است باید این آرمان‌های اسلامی ترویج شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه 9 دی ارزش والایی برای کشور دارد، اضافه کرد: دفاع از آرمان‌های شهدا و انقلاب یکی از ریشه‌های مراسم 9 دی است و هر حزب و دسته و گروهی نمی‌تواند بر خون شهدا پا بگذارد و هرگز مردم از مسیر الهی شهدا فاصله نمی‌گیرند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی هر چند زمانی نیاز به غربالگری دارد و باید حادثه‌ای پیش آید تا خوب و بد از هم جدا شود و فتنه‌گری سال 88 خسارات‌های فراوانی به کشور زد ولی در جریان فتنه کشور غربال و طرح‌های دشمن بعد از 10 الی 15 سال در کشور مشخص شد.

وی  فتنه را یک امر اجتماعی معرفی کرد و این موضوع را امری فردی ندانست و تاکید کرد: فتنه محتوای شیطانی دارد و برای درهم ریختن نظام اجتماعی با جهتگیری سیاسی اتفاق می‌افتد و برای این به وجود می‌آید که نافرمانی مدنی و هرج و مرج را پدید آورد و انگیزه اصلی فتنه دشمنی با نظام سیاسی حاکم بر جامعه است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه فتنه شعارهای به ظاهر خوب ولی در باطن پلید سر می‌دهد، بیان داشت: در سال 88 فتنه خسارت‌های زیادی به بار آورد و خیانت به آرای 85 درصدی مردم از جمله موارد فتنه سال 88 بود و فتنه‌گران اقتدار آرای مردم را شکستند که این موضوع بی‌احترامی به مردم بود.

وی با اشاره به بی‌حرمتی فتنه گران به عکس امام خمینی(ره) و بعد از آن روز قدس و عاشورای حسینی، اظهار داشت: سیاست‌های اصولی حمایت مردم ایران از مردم فلسطین را زیرسئوال بردند و شعار فتنه‌گران در سال 88، اسرائیلی بود و سران این رژیم از این شعارها بسیار خوشحال شدند و شعار استراتژیک "مرگ بر آمریکا" توسط فتنه‌گران عوض شد و شعارهایی مانند جمهوری ایرانی را سر دادند و هر جایی که شعار اسلامی بود را حذف کردند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی خاطرنشان کرد: آمریکا با مسلح کردن رژیم‌های سعودی و صهیونیستی مردم یمن و فلسطین را به خاک و خون می‌کشد و شعار جانم فدای ایران فتنه‌گران دروغ بود و باز بسیج و سپاه و ارتش جان خود را فدای ملت ایران می‌کنند و ایران اسلامی با کمک دیگر مسلمانان در جهان اسلام با فرماندهی سردار قاسم سلیمانی عراق، سوریه، یمن و لبنان را از دست تکفیری‌ها نجات داد.


جمعه 1397/10/28 - 34 : 10

پرتال استان ها