يکشنبه 1396/1/6 - 45 : 13
مشخصات امام جمعه
لطف ا… عبدالهی
لطف ا… عبدالهی
آسارا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
شهدا سر چشمه قدرت معنوی _ فرهنگی و موتور حرکت جامعه بوده و تا ابد ایرانیان مدیون شهدا و خانواده شهدا میباشند

بسمه تعالی

خطبه های نماز جمعه آسارا حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای عبدالهی مورخه 20/12/1395

خطبه اول

شخص متقی باید مبارزه با هوای نفسانی داشته باشد که نتیجه این مبارزه _ شخص خودش را در حضور خدا میبیند و از سلطنت شیطان خارج شده و در سلطنت خداوند واقع میشود و حب دنیا از قلبش بیرون می رود _ و جلب رحمت الهی میکند.

خطبه اول در حول و حوش قرآن مجید که قرآن کتاب زندگی ، منشور هدایت و رهنمایی جاویدان و کتاب صلح و حریت و عدم کوتاهی و نور خاموش ناشدنی بوده و ظاهرش زیبا و باطنش عمیق و تضمین کننده سلامت اندیشه جان و روح میباشد.

از جمله هشدارهای قرآن مجید پرهیز از آمارزدگی

و جلوه های تکاثر عبارتند از : تکاثر در شرک و چند خدایی ، تکاثر در غذا مثل بنی اسرائیل بر یک غذا اکتفاء نمیکردند و قرآن ملامت میکند ، تکاثر در عمر که اشاره به قوم یهود میکند که هر کدام خواستار عمر هزار ساله هستند ، تکاثر در مال ، تکاثر در شهوت.

خطبه دوم

تقوی انسان را به عظمت روح و عامل ترقی کمال معنوی و به کنترل نفس می رساند تقوی پناهگاه هر کسی است که عامل به تقوی باشد تقوای جوارح و جوانح همه باید در وجود بنده تبلور کند.

ایشان به مناسبت روز شهداء فرمودند که شهدا سر چشمه قدرت معنوی _ فرهنگی و موتور حرکت جامعه بوده و تا ابد ایرانیان مدیون شهدا و خانواده شهدا میباشند و در مورد عید نوروز و تحویل سال بایستی مسئولین و مومنین به خانواده شهدا سر بزنند و آنان را ملاقات کنند و به مشکلات آنان رسیدگی کنند.

ایشان به دیدار مقام معظم رهبری با دست اندرکاران راهیان نور اشاره کردند که رهبر معظم انقلاب فرمودند دفاع گرفته از قرآن مجید از ایام الله است چون در دفاع مقدس از حقمان دفاع کردیم و باطل را عقب راندیم و راهیان نور عاملی برای روشن نگه داشتن چراغ ارزشها و آرمانهاست و گنچ و ثروت جامعه اسلامی است.

از اهداف و شکل گیری گفتمان انقلابی گری فرمودند که در اواخر در سخنرانی مقام معظم رهبری واژه های جوان مومن انقلابی ، هویت انقلابی ، انقلابی ماندن ، تربیت انقلابی ، کار انقلابی ، انقلاب زدایی فهمیده میشود که جریانات جاری کشور بر شاخص های انقلاب خیلی دقت کنیم یعنی پایبندی به به مبانی و ارزشهای اسلام و تقوای سیاسی دینی و هوشیاری و حساسیت در برابر نفوذ دشمن و همت بلند برای رسیدن به آرمان های انقلاب _ از دغدغه های مقام معظم رهبری است.

در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری بایستی دغدغه های رهبری نسبت به انقلابی بودن در نظر بگیریم و هوشیار باشیم غیر خودی سنگرهای تصمیم گیری کشور را قبضه نکنند.

ارتباط با امام جمعه