يکشنبه 1396/2/10 - 54 : 5
مشخصات امام جمعه
لطف ا… عبدالهی
لطف ا… عبدالهی
آسارا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
انتخابات حداکثری از ابروی ملی کشور و مایه تحکیم پایه های نظام و یک حرکت نمایشی نیست و نمادمردم سالاری دینی است

بسمه تعالی

25/1/1396 خطبه های نماز جمعه بخش اسارا

خطبه اول:

امام جمعه محترم بخش اسارا در خطبه اول فرمودند:خداوند بدونه نیاز انسان ها را خلق کرد. و نعمت های بیشماری را بدونه هیچ چشم داشتی به انسان ها بخشیده و بدونه هیچ طمعی انسان ها را حفظ کرده و به راه راست هدایت نموده است و این عطای بزرگ خداوند است پس حق انسان هاست به پاس  این توجهات الهی و بذل های الهی تشکر از خالق را داشته باشند و به اوامر و نواهی الهی تن دهند و شخص متقی منصف است و وجدان دارد و با تقوای خویش فرار به سوی خداوند کرده و داده هایش را شاکر باشد.

در خطبه اول از سبک زندگی و به تعبیر قران مجید همان حیات طیبه سخن بازکردند و فرمودند از لابلای سخنان اهل بیت {ع}استفاده می شود انان برای تسلیم بودن بودن خداوند درخواست هایی داشته اند که سبب ارامش روح و روان بوده که حضرت فرمودند

خداوند از شما زندگی خوب و خوش و استوار بودن و مروت در جوانی و اصلاح جمیع اموراتم و من را از کسانی قرار بدهکه عمرمرا در اطاعت توو عمل مرضی شما و نعمت های ظاهری و باطنی بر من گرم و رضایتت را نصیبم گردان و سرورم دایمی و عیشو خوشبختی ام را تمام گردانی.

معلوم می شود حیات طیبه تنها به مادیات نیست از جمله مصادیق جلوه های حیات طیبه بنا به اموزه های قران مجید:

1-ذریه ی طیبه فرزندان پاک است که حضرت ذکریا از خداوند در خوست میکند :

ربِّ هب لی من لدنک ذریةً طیبةً {سوره ال عمران ایه 38}

2- دومین جلوه های حیات طیبه {جامعه پاک} سوره سبا ایه 15

واشکرو اله بلدة طیبه و رب غفور که قوم سبا تمدنی درخشان و زندگی پیشرفته و ابادی داشتند اما در اثر کفران نعمت نعمت ها و دستاورد ها به خاطر عدم شکر از بین رفتند.

پس جامعه پاک از خصیصه های حیات طیبه میباشد.

در خطبه دوم فرمودند :انسان متقی برا رسیدن به کمالات و فیوضات الهی و درجات عالیه باید گام هایی بردارد 1- مشارطه 2- مراقبه3- محاسبه 4-معاقبه و معاینه

شخص متقی بر این اراده است که عهد و پیمان با خداوند ببندد و برا رسیدن به کمالات هیچ دریغ نکند و تذکرات نفسانی داشته باشد که خلاف راه قران و مکتب قدم برندارد

ایشان از اهمیت انتخابات فرمودند که انتخابات حداکثری از ابروی ملی کشور و مایه تحکیم پایه های نظام و یک حرکت نمایشی نیست و یک مردم سالاری دینی بوده و چهار سال اختیار کشور؛بودجه؛درامد نیروهای استانی را به عهده شخص قرار می دهیم باید شخصی انتخاب شود که پرچمداره حق و ارمان بوده و با روحیه جهادی پر نشاط و پر کار و شجاعانه در مقابله سختی ها قد علم کرده و انشاالله با رقابت سالم و حضور حداکثری نقشه ها ی دشمنان را با یاری خداوند خنثی خواهیم کرد .

ایشان از حمله موشکی امریکا سوریه اذعان داشتند که امریکا سه گام برای سوریه در نظر گرفته است:

1-برکناری بشار اسد چون ایشان طرفدار لبنان و مقاومت ایران است.

2- تشدید درگیری و جنگ فرسایشی در سوریه تا ساختار یک کشور اسلامی را از بین ببرد و حضورش را به عنوان کدخدا و مصلح نشان دهد.

3-تجزیه سوریه به سه قسمت که یک قسمت را به دولت سوریه و یک قسمت را در اختیار سنی نشین های مرکز و یک قسمت را در اختیار کرد های سوریه و خودش متولی امور قسمت سوم باشد و در مقابل روسیه و ایرانبرای منافع اسراییل غاصب حامی باشد.

ایشان از معتکفین در چهار نقطه بخش و متولیان امور و هیئت امنا تشکر کرده و از هیئت اعتکاف و معتکفین در عصر ماشینی تذکراتی داشتند و تشکرکردند.

ارتباط با امام جمعه