چهارشنبه 1395/12/4 - 49 : 9
مشخصات امام جمعه
لطف ا… عبدالهی
لطف ا… عبدالهی
آسارا
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
یک توطئه انقلاب زدایی در دستور کار دشمن است که مردم سلحشور را ازمحتوای اسلامی و انقلابی تهی کنند و انقلاب اسلامی را از صحنه استکبار جهانی محو کنند.

بسمه تعالی

خطبه های نماز جمعه آسارا حجه الاسلام و المسلمین حاج آقای عبدالهی مورخه 22/11/1395

خطبه اول

از صفات اشخاص متقی طبق بیان قرآن مجید _ اشخاص متقی باید صبر در مقابل مشکلات و مصائب و طاعت تحمل کرده و صداقت در گفتار و کردار و اعمال داشته و خضوع و خشوع در دستورات الهی بدون غرور و خود برتر بینی داشته و خودشان را تسلیم اوامر الهی بدانند.

ایشان از فرهنگ قرآنی و سبک زندگی بر اساس آداب قرآنی فرمودند _ یک چهارم قرآن مجید به سر گذشتهای هدفمند و بیان سنن و ظوابط حاکم بر جامعه و راه تعالی  و تعامل و تزکیه تطهیر و پلایش زندگی و نقش تمدن حق پذیری و دعوت به نو اندیشی و نوپردازی کرده و از سرگذشت زندگی تیر و تار و طغیانگران و گناهکاران و سرکشان و پیکار توحیدگران و تلاشگران راه عدالت و آزادی پرداخته و دستورات قرآنی بسیار عبرت انگیز و ستونی میباشد. و از جمله دعوت به توحیدگرایی و یکتاپرستی

سوره احزاب : يا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْناکَ شاهِداً وَ مُبَشِّراً وَ نَذيراً45وَ داعِياً إِلَي اللَّهِ بِإِذْنِهِ وَ سِراجاً مُنيراً(46)

و از رسالت قرآن مجید پرداختن به حقایق و ضوابط و مقررات سعادت بشری و زدودن بلای خرافات و نادانی و بافته های سلطه جویان و زور مداران پرداخت

سوره نحل :  وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَاناً لِّكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ(89)

و از توطئه دشمنان مکتب به هشدارهای قرآنی پرداخت

سوره طارق : إِنَّهُمْ يَكِيدُونَ كَيْدًا ۱۵ . سوره بقره : يُخادِعُونَ اللَّهَ وَ الَّذينَ آمَنُوا (9)

فرمودند قرآن آماده باش همگانی و آماده باش همه جانبه فرموده

سوره انفال : وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ (60) از هر نوع سلاح _ امکانات و وسایل و شیوه های تبلیغی _ اقتصادی _ سیاسی _ نظامی آماده باش همه جانبه و هشدار داده و عده پیروزی هم داده است

سوره مجادله : كَتَبَ اللَّهُ لَأَغلِبَنَّ أَنا وَرُسُلي إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزيزٌ(۲۱).

خطبه دوم

ایشان در خطبه دوم هم از تکرار تقوی در هر دو خطبه اول و دوم درهر هفته گفتند این تکرار بیان گردر تربیت الهی و دینی میباشد .وبرای تحریک عواطف و حساسیت در مسلم بوده تقوی میباشد.وگاهی حضرت امیر علیه الاسلام برای اهمیت موضوع تکرارهایی داشته .

ایشان به مناسبت دهه فجر بیاناتی داشتند -که دهه فجر فرصتی برای بازخوانی ارزشها و آرمانها و یادآوری دوران پرفراز و نشیب ملت قهرمان ایران در اوایل انقلاب و یاد آوری بیداری اسلامی و تبین مبانی انقلاب و مفاهیم انقلاب وانتقال مفاهیم به نسل جدید شدند .

ایشان ازموضوعات پرتکرار مقام معظم رهبری در این اواخر از انقلابیگیری و انقلابی بودن صحبت کردند و به وظایف انقلابیون در قبال این گفتمان پرداختن و روحیه انقلابی گری را گوش زد کردند .

وفرموند :  یک توطئه انقلاب زدایی در دستور کار دشمن است که مردم سلحشور را ازمحتوای اسلامی و انقلابی تهی  کنند و انقلاب اسلامی را از صحنه استکبار جهانی محو کنند.

ودشمن از پازل نفوذ که همان جنگ نرم است -هجمه فرهنگی- شبیه خون فرهنگی و تلاششان امنیت نظام را از عناصر قدرت و اقتدار خالی کنند با نفوذ در مسائل اقتصادی -سیاسی- اجتماعی-فرهنگی-با تهدید های امنیتی به نظام ضربه بزنند.

ساقط کنند تا کشور به عقب برگردد22بهمن امروز با جواب دندان شکن امت همیشه در صحنه نشان دادیم که ملت ایران هوشیار است.

و خواستار این شدند درانتخابات 96ریاست جمهوری و شوراهای شهر یک عده با ابزارهای تبلیغی با نفوذ به جاهای حساس کشورمیخواهند ضربه بزنندکه آن ها همان انسانهای غیر انقلابی هستند.

ارتباط با امام جمعه