يکشنبه 1395/12/8 - 7 : 9
مشخصات امام جمعه
قادر محمدی
قادر محمدی
چهار باغ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه چهارباغ:هدف ازطرح آشتی ملی صرفاً رفع حصر و زمینه سازی برای حضور دوباره عناصر هنجارشکن در عرصه سیاسی می باشد.
امام جمعه چهارباغ:هدف ازطرح آشتی ملی صرفاً رفع حصر و زمینه سازی برای حضور دوباره عناصر هنجارشکن در عرصه سیاسی می باشد.


حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه چهارباغ درخطبه های این هفته بابیان حضور مردم در تمام صحنه های انقلاب گفت پس از ظرفیت عظیم و مردمی راهپیمایی ۲۲ بهمن که به حق مظهر عزت و اقتدار، وحدت و انسجام خود که خود گواه بصیر بودن ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی است، این عنصر انتخابات میباشد که تجلی بخش حضور پرشور و کارساز و دشمن شکن مردم غیور و همیشه در صحنه میباشد.
وی خاطرنشان کردمردم نجیبی که علیرغم تحمل مشکلات فراوانی که در حوزه های مختلف کشور وجود دارد، همواره آنجا که لازم باشد با همان شور انقلابی و عاشورایی سالهای اولیه پیروزی انقلاب به صحنه میآید. و به فضل الهی با همین حرارت و گرمی به استقبال انتخابات ۹۶ خواهد رفت و تکرار حضور انقلابی و پر پیام خود را باری دیگر پای صندوقهای رأی به رخ جهانیان خواهد کشید.
امام جمعه چهارباغ درادامه بااشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان گفت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پر شور هزاران نفر از مردم آذربایجان، حضور منسجم، مقتدارنه و پرطراوت ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن را مایه‌ی آبروی انقلاب و نظام و ایران» خواندند و با اشاره به اینکه مسئولان نباید این حضور را به معنای گله نداشتن مردم تصور کنند، افزودند: آمریکا می‌خواهد با تکرار ترفند تهدید و جنگ نظامی، توجه مسئولان کشور را از صحنه جنگ واقعی یعنی جنگ اقتصادی منحرف کند، مسئولان هوشیار باشند و همه همت خود را صرف حل مشکلاتی همچون بیکاری، رکود، گرانی و تبعیض کنند.
وی ادامه داد حضرت آیت الله خامنه‌ای از همین زاویه به تعبیر مطرح‌شده در روزهای اخیر با عنوان «آشتی ملی» اشاره کردند و با بی‌معنی دانستن این تعبیر و انتقاد از پر و بال دادن به آن در روزنامه‌ها، گفتند: مگر مردم با هم قهر هستند که بخواهند آشتی کنند؟ قهری وجود ندارد، البته مردم ما با کسانی که در سال ۸۸ به روز عاشورای حسینی اهانت کردند و با قساوت و لودگی و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر هستند و با آنها آشتی هم نمی‌کنند.
خطیب جمعه چهارباغ درتشریح این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب گفت پيشنهاد «آشتى ملى» از سوى كسانى مطرح مى‏شود كه برخى از آنان در جريان فتنه آمريكايى -اسرائيلى ۸۸ آشكارا نقش دشمنان را برعهده گرفته و در پيوند و ائتلاف با همه جريانات و گروه‏هاى ضدانقلاب مأموريت براندازى نظام را دنبال مى‏كردند
وی تصریح کرد اما با تامل در سخنان افرادی که تا کنون درباره طرح آشتی ملی سخن گفته اند باید عنوان کرد ظاهراً موضوع صرفاً رفع حصر و زمینه سازی برای حضور دوباره عناصر هنجارشکن در عرصه سیاسی می باشد.

حجت الاسلام محمدی درادامه بااشاره به كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران گفت  هفته آینده كنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین در تهران و با سخنرانى حضرت آقا برگزار خواهد شد. برگزارى این اجلاس با حضور صدها چهره بین‏المللى فعال در حوزه فلسطین در ایران، فرصت خیلى خوبى است كه دوباره موج توجه به مسأله فلسطین، مسأله اول جهان اسلام مجددا احیاء شود.
وی خاطرنشان کرد  مهم‏ترین اولویت جهان اسلام مسأله فلسطین و اشغال سرزمین‏هاى اسلامى توسط رژیم صهیونیستى است و حوادث و برنامه‏هاى نظام سلطه براى گسترش ناامنى در منطقه نباید موجب غفلت از این اولویت شود.
اخبار
ارتباط با امام جمعه