دوشنبه 1396/3/8 - 33 : 8
مشخصات امام جمعه
محمد تقی ناطقی
محمد تقی ناطقی
ساوجبلاغ (هشتگرد)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
انتظار مردم و رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور محترم این است که به اولویت‌هایی که در رأس آن‌ها، تولید و اشتغال قرار دارد، عنایت ویژه شود چرا که کارآمدی نظام را بالا می‌برد. و با بالا رفتن کارآمدی نظام، جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک الگو در میان یک و نیم میلیارد مسلمان در دنیا مطرح می‌شود.
امام جمعه شهرستان هشتگرد حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی در خطبه دوم نماز جمعه پس از حمد و ثنای الهی و دعوت مؤمنین و مؤمنات به رعایت تقوای الهی، ضمن تقدیر از حضور حماسی مردم غیور ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: حضور بیش از 41 میلیون نفر در انتخابات، یعنی حضور 75 درصدی مردم، رأی به‌نظام جمهوری اسلامی است، رأی آری به ولایت و ارزش‌ها و اقتدار و عزتی است که امروز، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در دنیا دارد.
مواظب باشیم دشمن، ما را در مسیر دو قطبی شدن قرار ندهد و سخن از رأی حلال و حرام به زبان نیاوریم چرا که خلاف سیاست و دقت نظر است و همه آن‌هایی که رأی دادند، مسلمان، انقلابی، و دوستدار نظام و انقلاب و استقلال این مملکت و دوستدار ولایت هستند. همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند: برنده انتخابات، ملت است.
وی خطاب به ملت ایران گفت: با حضور یکپارچه و قوی خود، از نظام پشتیبانی کردید و آرای پرشور شما مردم، اعتبار و اقتدار نظام را در دنیا بالا برد. انتظار مردم و رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهور محترم این است که به اولویت‌هایی که در رأس آن‌ها، تولید و اشتغال قرار دارد، عنایت ویژه شود چرا که کارآمدی نظام را بالا می‌برد. و با بالا رفتن کارآمدی نظام، جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک الگو در میان یک و نیم میلیارد مسلمان در دنیا مطرح می‌شود.
خطیب نماز جمعه شهرستان هشتگرد، به منتخبان شوراهای شهر تبریک گفت و افزود: حمایت مردم برای شما، فرصت و اعتباری است که باید با تواضع و فروتنی، هم در جهت تقویت فرهنگ دینی مردم و انقلاب و هم در جهت آرامش و رفاه مردم کار کنید.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی در ادامه با توجه به فرارسیدن ماه رمضان خاطر نشان ساخت: رمضان، ماه پر خیر و برکت خدا و ماه توبه و خودسازی است، قدر آن را بدانیم و از طریق انس باقران و  نماز و دعا و دستگیری از فقرا، کسب فضیلت کنیم.
وی ادامه داد: خداوند با بهانه‌های مختلف می‌خواهد بنده‌هایش را از عذاب جهنم و آتش نجات دهد، لذا ماه رمضان را آورد . حضرت محمد مصطفی(ص) فرمود:  سُمِّیَ رَمَضانُ لِأَنَّهُ یُرمِضُ الذُّنُوبَ «کنز العمال ج8 ص466 ح23688» آیا میدانید چرا خداوند نام این ماه را، رمضان(سوزاننده) گذاشت؟ چون گناهان در ماه مبارک رمضان سوخته می‌شود. در روایتی دیگر پیامبر عزیز اسلام(ص) فرمودند:   مَنْ صامَ رَمَضانَ وَ قامَهُ ایماناً وَاِحْتِساباً غُفِرَ لَهُ ما تَقَدَّمَ مِنْ ذَنبِهِ  «بحار ج56 ص366 ح42- صحیح نجاری ج2 ص672»  کسی که رمضان را به خاطر عشق به خدا و امر او، روزه بگیرد، تمام گناهان گذشته‌اش بخشیده می‌شود.
حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی در پایان خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با تأکید بر این نکته که "بعضی از دولت‌های به‌ظاهر اسلامی، ننگ اسلام و قران و مایه‌ی سر شکستگی امت اسلامی هستند"، گفت: بعضی از دولت‌های اسلامی، عزت و اقتدار و قدرت را در سایه دوستی با اسرائیل کودک کش و آمریکای جنایتکار می‌دانند و گمان می‌کنند که اگر بروند و با اسرائیل رابطه برقرار کنند و آغوش خود را برای رئیس جمهور کشوری که در آن روزی نیست شخصی با اسلحه، مردم را نکشد، باز کنند و از بالای هواپیما برای او فرش قرمز بیندازند، این‌گونه می‌توانند عزت و اقتدار پیدا کنند!!!
کسی که شما را گاو شیرده خطاب می‌کرد، کسی که 3 هفته وزیر خارجه شما را پشت درب نگه داشت، بعد اجازه  ملاقات داد و شما را در دنیا، تحقیر و کوچک کرد، و بعد، هر چه نظر داشت، بر شما تحمیل کرد، فقط به خاطر اینکه اولین سفر خارجش، به عربستان باشد؟!! شما ننگ اسلام هستید.
امام جمعه شهرستان هشتگرد گفت: کسانی که داعش را پرورش دادند، امروز به دام آن گرفتار شدند. انفجار منچستر انگلیس  با 22 کشته و 60 نفر زخمی نمونه‌ای از این گرفتاری‌ها است.
میلیون‌ها زن و مرد و کودک یمنی گرسنگی را تحمل می‌کنند و حاضرند از گرسنگی بمیرند اما زیر بار زور و ستم آمریکا و هم‌پیمانانش نروند، این‌ها مایه عزت و افتخار اسلام‌اند. کسانی که بیش از 5 سال با آل خلیفه در بحرین، در حمایت از رهبرشان آیت الله شیخ عیسی قاسم درگیرند و در اطراف خانه‌اش تحصن کرده‌اند و همچنان دفاع می‌کنند، این‌ها عزت امت اسلامی و مسلمین هستند. و این نفوذ تفکر انقلاب اسلام ناب محمدی(ص) است.
اخبار
ارتباط با امام جمعه