يکشنبه 1396/8/28 - 40 : 2
مشخصات امام جمعه
محمد تقی ناطقی
محمد تقی ناطقی
ساوجبلاغ (هشتگرد)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
زمانی هموطنان ما در استان کرمانشاهدر دوران دفاع مقدس با جان و دل از هستی خود گذشتند و امروز وظیفه ماست که از آنها حمایت کنیم.

                                                              بسمه‌تعالی

                                                                                                                                                                مورخ:  26/8/1396

 

                                      

                                                                                    ستاد نماز جمعه شهرستان هشتگرد

مشروح خطبه‌ دوم نمازجمعه شهرستان هشتگرد به امامت حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاتمی

 

امام‌جمعه موقت شهرستان هشتگرد حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌آقا حاتمی در خطبه دوم نمازجمعه پس از حمد و ثنای خداوند و دعوت مؤمنین و مؤمنات به رعایت تقوای الهی تاکید داشت: خداوند شاهد اعمال ماست و عادل است و به درستی قضاوت می کند.

ایشان با اشاره به مناسبت های پیش رو به 26 آبان مصادف با 28 صفر رحلت حضرت پیامبر اکرم (ص) و  شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) پرداخت و با استناد به حدیثی از پیغمبر اسلام گفت: امام حسن(ع) و امام حسین(ع) دوجوان بهشتی اند، هرکس این عزیزان را ناراحت کند ما را ناراحت کرده و هرکس آنها را خوشحال کند ما را خوشحال کرده است. ایشان همچنین به 30 صفر سالروز شهادت آن امام غریب حضرت علی بن موسی الرضا(ع) اشاره کرد و نمازگزاران را از فضایل آن امام همام بهره مند ساخت.

خطیب جمعه این هفته هشتگرد به زلزله 2/7 ریشتری کرمانشاه(سرپل ذهاب، قصر شیرین، ایلام) پرداخت و گفت: زمانی هموطنان ما در استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس با جان و دل از هستی خود گذشتند و امروز وظیفه ماست که از آنها حمایت کنیم و مرهمی بر درد آنان باشیم. زلزله اخیرکرمانشاه باعث شد تا تعدادی از هموطنان ما جان خود را از دست بدهند، تعدادی مصدوم، افرادی یتیم و سرپناه آن عزیزان تخریب شود. مردم شریف ایران، بزرگ و مهربان هستند و همیشه و در چنین حوادثی هرگز از یاری رساندن به همنوع خود دریغ نمی کنند اما اتفاق بزرگ و سنگینی رخ داده است و نیاز به کمک های بیشتری است ایشان سپس در ادامه ازخداوند برای گذشتگان رحمت، برای بازماندگان صبر و برای مصدومین شفای عاجل خواست.

امام جمعه موقت هشتگرد در بخش دیگری از خطبه دوم به هرزه گویی های دشمنان، بویژه آمریکا اشاره کرد و افزود: هرزه گویی های دشمنان ازجمله آمریکا و حرفهای تکراری دوستانشان در منطقه، یعنی عربستان که دستش به خون هزاران کودک و زن و مردآغشته است، کاری ازپیش نخواهند برد. آنان می خواهند شکست های خودشان را با این حرفها جبران کنند لذا ایران را حامی تروریسم می نامند، سعد حریری را دعوت می کنند و اصرار می کنند که برای نا امن کردن لبنان استعفا دهد و او را بازداشت می کنند. وی همچنین در اهمیت ولایت فقیه و خون شهدا گفت: ولایت و خون شهدا رمز پیروزی ما و سرمایه های روحی و روانی بزرگی در ایران اسلامی به شمار می روند.

حاج آقا حاتمی با ذکر مصیبت و روضه برای ایام اندوهناک آخر صفر و هم نوایی نمازگزاران به اشعاری در همین زمینه پرداخت:

دختر بدرالدجی امشب سه جا دارد عزا                          گاه می گوید پدر، گاهی پسر، گاهی رضا

گاه او اندر مدینه روی قبر مصطفی                                گاه او اندر بقیع، بر روی قبر مجتبی

گاه می گوید حسن، ای کشته زهر جفا                           گاه او اندر خراسان، بر سر قبر رضا

 

 

والسلام

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه