يکشنبه 1396/1/6 - 45 : 13
مشخصات امام جمعه
محمد تقی ناطقی
محمد تقی ناطقی
ساوجبلاغ (هشتگرد)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
تولید و اشتغال، دو نیاز سرنوشت ساز و کلیدی کشور است

امام جمعه شهرستان هشتگرد حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی در خطبه دوم نماز جمعه پس از حمد و ثنای الهی و دعوت مؤمنین و مؤمنات به رعایت تقوای الهی، با تبریک عید نوروز، از خداوند منان سالی پربرکت برای مردم ولایی و انقلابی این مملکت خواست و در ادامه با یادآوری 10 فروردین، مصادف با اول رجب و لیلة الرغائب، ماه رجب را فرصت بزرگی برای مومنین خواند و گفت : هر خواسته و هر آرزویی که دارید در اولین شب جمعه ماه رجب از خداوند بخواهید .  خداوند ابزار های فراوانی برای بندگانش قرار داده تا با توسل به آنها به سمت و سویش بروند.

 حضرت محمد مصطفی (ص) فرمودند: هرکس 3 روز پنجشنبه، جمعه و شنبه را از ماه های حرام، رجب،          ذی القعده ، ذی الحجه و محرم، را روزه بگیرد، خداوند عبادت 900 سال را برایش می نویسد.

وی در ادامه با بیان اهمیت نماز 12 رکعتی لیلة الرغائب که باید بین نماز مغرب و عشاء خوانده شود گفت: در این نماز پس از پایان هر دو رکعت، سلام می گویید و بعد از خواندن سوره الحمد، 3 مرتبه سوره القدر و سپس، 12 مرتبه سوره التوحید، می خوانید.

وی افزود: اگر کسی چنین کند، خداوند همه گناهانش به جز حق الناس را می بخشد و به قدری درجه معنوی او را بالا می برد که در فردای قیامت به او اجازه می دهد تا 700 نفر از اقوام و خویشانش را شفاعت کند، لذا مقام شفاعت به او داده می شود.   

خطیب نماز جمعه شهرستان هشتگرد در بخش دیگری از خطبه های این هفته، با تاکید بر شعار سال 1396 که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام "سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامیده شد، تاکید کرد: شعار سال که هر ساله رهبر معظم انقلاب تعیین می نمایند، با تناسب و نیاز زمان، در کشور مطرح می شود، به همین جهت، معظم له این سال را "سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" نامیدند، در واقع این مسئله همچون چراغ راه و کلید واژه ایست برای عملکرد مسئولین اجرائی و دولتمردان، قوه قضائیه و قوه مقننه، تا بتوانند با برنامه ریزی و مدیریت، شعار سال را عملیاتی کرده و مشکلات و نیاز کشور را برطرف کنند.

وی تاکید کرد: کشور ما، ثروتمند و قدرتمند است و امکانات فراوانی داریم ولی به مدیریت قوی و دلسوز لازم داریم. بعضی مدیران دلسوزند ولی متعهد نیستند، بعضی دیگر متعهدند ولی کاربلد و کاردان نیستند همانگونه که حضرت یوسف به عزیز مصر در تعبیر خواب اوگفت و از او خواست مدیریت اقتصادی، دارایی و کشاورزی مملکت را به او بسپارد لذا در سوره یوسف آمده است که آن حضرت فرمودند: إِنِّي حَفِيظٌ عَلِيمٌ  من هم حافظ خوبی هستم و هم کاردان هستم.

خطیب نماز جمعه شهرستان هشتگرد ادامه داد: به یکی مسئولیت می دهید که کار بلد است اما 8 هزار میلیارد بالا می کشد زیرا دیندار نیست. یکی دیگر دیندار است ولی مدیر خوبی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، دو نیاز سرنوشت ساز و کلیدی کشور است، افزود: کشور قوی و قدرتمند آن است که اقتصادی پر رونق و قوی داشته باشد لذا راه مبارزه با استکبار، اصلاح معاش مردم است و نباید می گذاشتید با گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب، رهبر معظم انقلاب، در آغازین روز سال 1396 و سخنرانیش، بخاطر مشکلات معیشتی مردم، غم و غصه بخورد. لذا اگر تولید قوی و کار فراهم شود، درآمد و قدرت خرید مردم نیز بالا می رود.

مقام معظم رهبری در اولین روز از سال 1396 فرمودند: "مشکل غیر قابل حلی وجود ندارد."  لذا اگر مدیریت بخش های مختلف کشور، به دست افراد متدین و انقلابی و کارآمد باشد، همه مشکلات حل خواهد شد.

وی تاکید کرد: مطالبه امروز رهبری و مردم از مسئولان محترم، تولید و اشتغال است، البته نه روی کاغذ و آمار بی محتوا.

وی با بیان اینکه، دشمن از ضعف اقتصادی یک کشور استفاده می کند و به آن ضربه می زند، افزود: برای مبارزه با دشمن، باید کشور از نظر اقتصادی، قوی و نیرومند باشد. راه نا امید کردن دشمنان، داشتن جوانان متدین و مومن و انقلابی و دلسوز که مدافع حیثیت و شرافت و دستاورد های انقلاب اسلامی و خون های شهدا و مشغول به کار است .

امام جمعه شهرستان هشتگرد حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا ناطقی در پایان متذکر شد: انشاء ا... مسئولین بزرگوار با برنامه و تدبیر درست، زیر چتر هدایت های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، بر مشکلات فائق خواهند شد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه