چهارشنبه 1395/12/4 - 46 : 9
مشخصات امام جمعه
محمد تقی ناطقی
محمد تقی ناطقی
ساوجبلاغ (هشتگرد)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
دوست و دشمن اعتراف کردند که مردم ایران پس از 38 سال، شور و احساسات سالهای گذشته انقلاب را در خیابانهای ایران تکرار کردند

امام جمعه شهرستان هشتگرد حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاناطقی در خطبه دوم نماز جمعه پس از حمد و ثنای الهی و دعوت مومنین و مومنات به رعایت تقوای الهی، ضمن تجلیل از رویکرد ارزشمند و خوب مردم عزیز و جوانان این مملکت به ویژه در بین خانم ها، به فرهنگ قران، آن را یکی از برکات انقلاب اسلامی دانست و با تقدیر از اداره اوقاف و امور خیریه که زمینه برگزاری آزمون کتبی طرح تربیت حافظان قرآن که دیروز همزمان با سراسر کشور در مصلی ساوجبلاغ برگزار شده بود، گفت:  اگر بتوانیم بین فرزندانمان و قران و معارف محمد و آل محمد(ص) ، انس و الفت برقرار کنیم، هیچ خطری اخلاق و ایمان نسل جوان ما را تهدید نخواهد کرد چراکه قران حافظ فرزندانمان خواهد بود.

وی تاکید کرد: مدتی است ستاد نماز جمعه شهرستان هشتگرد، جلسه انس با قران کریم را هر هفته پیش از نماز جمعه برگزار می کند که با استقبال چشمگیر برادران و خواهران روبه رو شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاناطقی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: ملت عزیز ما برای پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ آن در طول این 38 سال، هزینه های زیادی داده است. یکم اسفند سال 64 حادثه بزرگی رخ داد که می توان در آن، حضور دو گروه را مشاهده کرد. ستون پنجم که سر سفره همین مملکت نان می خوردند و به نفع ارتش عراق خیانت کردند و گروه دوم شامل40 نفر روحانی که شیخ فضل ا... محلاتی نیز به همراهشان بود، با هواپیمایی به سمت جبهه حرکت کردند تا کنار رزمندها باشند ولی با گزارش منافقین و ستون پنجم، هواپیمای عراق بالاسر این هواپیما حاضر می شود . وقتی هواپیمای شکاری عراقی، تهدید می کند که مسیر شما باید به سمت عراق تغییر کند، آنها پاسخ دادند: ما هرگز ذلت نمی پذیریم و این 40 نفر در جا به شهادت رسیدند . لذا گروهی استقامت کردند و گروهی خیانت و اینها برای ملت ما و نسل جوان آینده کشور ما درس بزرگی است.

خطیب نماز جمعه شهرستان هشتگرد در پایان گفت: حضور مردم غیور ما در 22 بهمن امسال، به قدری با عظمت بود که بیگانگان نیز نتوانستند آن را کتمان کنند. دوست و دشمن اعتراف کردند که مردم ایران پس از 38 سال، شور و احساسات سالهای گذشته انقلاب را در خیابانهای ایران تکرار کردند.

امام جمعه شهرستان هشتگرد تاکید کرد: ملت ایران در غیرت ، شرف ، مردانگی و دشمن ستیزی در دنیا بی نظیر است .   چنان که رسانه های خارجی نیز به این نکته اشاره کردند که وقتی رهبری ایران در مقابل تهدید های رییس جمهور جدید آمریکا گفت؛ "مردم در 22 بهمن، جواب رییس جمهور جدید آمریکا را خواهند داد،" همه یکصدا به صحنه آمدند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقاناطقی گفت: در اینجا به دولتمردان محترم می گویم که اگر می خواهید خدا از شما راضی باشد، به این مردم عزیز خدمت کنید. چنان که مقام معظم رهبری فرمودند حمایت های مردم به معنای این نیست که مردم گله ای ندارند و متاسفانه مسئله بیکاری و نداشتن درآمد برای اقشار آسیب پذیر، رنج آور است . در این شب عیدی، بعضی از شرکت ها به جای جذب کارگران، آنها را از کار برکنار می کنند. لذا امیدواریم در آینده حل مشکلات مردم در اولویت همه برنامه های دولتمردان باشد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه