دوشنبه 1396/11/2 - 54 : 23
مشخصات امام جمعه
محمد تقی ناطقی
محمد تقی ناطقی
ساوجبلاغ (هشتگرد)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
حادثه کشتی نفت کش سانچی که منجر به شهادت32 خدمه این کشتی شد همه را متاثر کرد اما آنچه که مایه آرامش خانواده ها و بازماندگان است این است که آن عزیزان در راه رشد و شکوفائی اقتصاد کشور قربانی شدند، خداوند ارواح پاک آن عزیزان را با اولیائش محشور گرداند

                                                              بسمه‌تعالی

                                                                                                                                                                مورخ:  29/10/1396

 

                                      

                                                                                    ستاد نماز جمعه شهرستان هشتگرد

مشروح خطبه‌ دوم نمازجمعه شهرستان هشتگرد به امامت حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناطقی

 

امام‌جمعه شهرستان هشتگرد حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌آقا ناطقی در خطبه دوم نمازجمعه پس از حمد و ثنای خداوند، مؤمنین و مؤمنات را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و به حدیثی از امام  علی (ع) پرداخت که می فرمایند: «لَا تُبْدِيَنَّ عَنْ وَاضِحَةٍ و َقَدْ عَمِلْتَ الْأَعْمَالَ الْفَاضِحَةَ و َلَا يَأْمَنِ الْبَيَاتَ مَنْ عَمِلَ السَّيِّئَاتِ» تو که اعمال رسواکننده ای مرتکب شده ای خنده دندان نما مکن، هرکس که مرتکب گناهی شده از بلای شبگیر و پیش آمد ناگهانی نباید ایمن باشد. وی افزود: قدرتمندان شرق و غرب عالم و سردمداران جاه طلب غرب در قضایای اخیر در کشور ما قهقهه سردادند بالاخص رئیس جمهور احمق آمریکا تا همه معاونین و سخنگویان کاخ سفید فکر کردند که کار جمهوری اسلامی تمام شده است.

خطیب جمعه هشتگرد با اشاره به مناسبت های هفته به سه شنبه 5 جمادی الاول ولادت شیر زن کربلا عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) و روز پرستار پرداخت و گفت: در سال پنجم هجرت دختری سرشار از نور و برکت به دنیا آمد، 2 یا 3 روزی گذشت که حضرت زهرا(س) رو به حضرت علی (ع) کرد و فرمود: علی جان اسمی برای او برگزین. حضرت فرمودند من هرگز در این امر از رسول خدا پیشی نخواهم گرفت. سپس او را نزد حضرت رسول اکرم(ص) بردند در همان لحظه جبرئیل نازل شد و عرض کرد: یا رسول الله پروردگارت بر تو درود می فرستد و می فرماید: اجعل اسمها زینب. یعنی اسمش را زینب بگذار. سپس جبرئیل شروع کرد به گریه کردن در آن هنگام پیامبر(ص) از او  پرسید چرا گریه می کنی؟ گفت: زندگی این دختر از آغاز زندگی تا پایان عمرش مصیبت و درد و رنج است. این روز روز پرستار نامگذاری شده  و به همه ی پرستاران محترم تبریک می گویم. پرستارانی که کارشان کمتر از شب زنده داری نیست.

امام جمعه هشتگرد در بخش دیگری از خطبه های خود به حادثه تلخ و جانکاه کشتی نفت کش سانچی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: حادثه کشتی نفتکش سانچی که منجر به شهادت 32 خدمه این کشتی شد همه ما را متأثر کرد. اما آنچه که  مایه ی آرامش خانواده های داغدیده و بازماندگان است، اینست که آن عزیزان در راه رشد و شکوفائی اقتصادی کشور و دفاع از حریم وطن و رساندن کالای این مملکت به گوشه  و کنار جهان قربانی شدند. در روایات است که اگر کسی در آتش بسوزد یا که در آب غرق شود، در مقام شهادت قرار می گیرد چه رسد به اینکه این عزیزان برای چرخاندن چرخ اقتصاد مملکت فعالیت داشتند.

وی در ادامه به فضای مجازی پرداخت و تصریح کرد: فضای مجازی مانند چاقوی تیزی می ماند که هم در مسیر درست و هم در مسیر سلب آرامش و انحراف افکار عمومی استفاده می شود. لذا هم لازم است که این فضا وجود داشته باشد و هم اینکه، فضای  مجازی باید تحت اشراف جمهوری اسلامی و حاکمیت اسلامی باشد در غیر اینصورت لطمه به کشور است.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین ناطقی افزود: نمازجمعه یک جایگاه مهم و لشکر فرهنگی است. یک روز امام(ره) با نصب آیت الله طالقانی در تهران اقامه نمازجمعه را رقم زد. اما در حال حاضر 900 تریبون نمازجمعه در کشور افکار عمومی امت انقلابی مومن و خداجوی را روشن گری می کنند. تا جمله ای را مقام معظم رهبری می فرمایند یا می نویسند در روز جمعه این پیام در سرتاسر ایران توسط ائمه جمعه تحلیل و بررسی می شود و سخنان و اهداف رهبر گرانقدر انقلاب را در جهت حفظ وحدت و هم بستگی هدایت می کنند. در قرآن کریم خداوند می فرمایند: بشتابید به سوی نمازجمعه و در آن ساعت کار و معامله نکنید زیرا آن ساعت، ساعت یاد خدا و نمازجمعه است. با انتصاب جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، چنان که در حکم مقام معظم رهبری آمده است باید در رشد، کیفیت و عمق بخشی نهاد مقدس امامت جمعه ان شاء الله کارهای سازنده ای انجام گیرد و از 17 سال زحمات مدبرانه حضرت آقای  تقوی نیز قدردانی شد.

یکی از جنگ های دشمن جنگ اقتصادی و جنگ نرم است. تفکر رهبر انقلاب اسلامی این است که منتظر نباشیم تا سرمایه گذاران خارجی بیایند سرمایه گذاری کنند تا اقتصاد مملکت درست شود، قطعا بدانید که با این روش استقلال کشور تامین نخواهد شد چون دشمن به این نقطه ضعف آگاه است و مرتب تحریم می کند. حدودا 37 سال است که این کشور تحریم شده است یعنی پس از تسخیر لانه جاسوسی در تهران. برخی می گویند باید با آمریکا کنار بیائیم تا تحریم نشویم. کنار آمدن با آمریکا یعنی فروختن استقلال کشور به آمریکا، این یعنی نادیده گرفتن خون پاک 100 ها هزار جوانی که فدا شدند تا کشور عزتش حفظ شود. لذا رهبر معظم انقلاب، اقتصاد مقاومتی را راه حل شکوفا شدن اقتصاد کشور عنوان کردند. مدیریت و تعهد لازم است تا با اقتصاد مقاومتی، اقتصاد کشور از وابستگی به نفت خارج شود و تحریم هم کارگر نباشد.

 

 

والسلام

اخبار
ارتباط با امام جمعه