يکشنبه 1395/11/3 - 6 : 7
مشخصات امام جمعه
مجتبی محمدی
مجتبی محمدی
كوهسار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
دولتمردان از ماشین‌های شیشه دودی بیرون بیایند و مشکلات مردم را ببینند/ اولویت مردم سوار شدن به هواپیمای نو نیست

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مجتبی محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به روز جهانی گمرک سخنان مقام معظم رهبری پیرامون نظامات گمرکى و عادت به واردات‏ را یادآور شد و اظهار کرد: یکی از اشکالات ما در بحث اقتصاد این است که نگاهمان به واردات است و به تولید خارجی بیشتر از تولید داخلی اهمیت می‌دهیم و در واردات هم به اولویت‌ها دقت نمی‌کنیم.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند وارد کردن هواپیما جزء اولویت‌های کشور ما نیست اما متأسفانه وقتی هواپیمای ایرباس وارد کشور ما شد وزیر راه جمهوری اسلامی در مراسم استقبال از این هواپیما حضور یافت، گویی که شخصیتی جهانی به کشور ما سفر کرده است.

*استقبال از هواپیمای ایرباس در شأن مسؤولان کشور نبود

امام جمعه کوهسار تصریح کرد: اینکه می‌گویند این هواپیما نو نیست و مرجوعی است موضوع بحث ما نیست اما در شأن وزیر راه کشور جمهوری اسلامی و رئیس سازمان انرژی هسته‌ای کشورمان نبود که در چنین مراسمی شرکت کنند و برای یک هواپیما این‌قدر شادی کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی کشور ما مسائل اقتصادی است، خاطرنشان کرد: پروژه‌های عمرانی زیادی در وزارت راه تعطیل شده است و همین چند وقت پیش حادثه ناگوار تصادف دو قطار پیش آمد پس چرا و مگر چند درصد از مردم ما از هواپیما استفاده می‌کنند که به فکر خرید هواپیما افتاده‌اند؟

محمدی با بیان اینکه قشر متوسط و ضعیف جامعه از اتوبوس و قطار استفاده می‌کنند، گفت: نوسازی ناوگان هوایی خوب است اما زمانی که امنیت در بخش جاده‌ای و ریلی برقرار شود بعد به سراغ خرید هواپیما بروند.

امام جمعه کوهسار اظهار کرد: اگر مسؤولان از ماشین‌های شیشه دودی بیرون بیایند مشکلات مردم را خواهند دید و اولویت‌ها را خواهند شناخت و اخبار تعطیلی کارخانه‌ها و بی‌کاری کارگران را خواهند شنید و دیگر به طعنه با منتقدین سخن نخواهد گفت که برای دیدن دستاوردهای برجام عینک بزنید و یا اینکه سوار هواپیمای کهنه شوید.

*با عینک هم نمی‌توان دستاورد اقتصادی برجام را دید

محمدی بیان کرد: به جای عینک حتی اگر ذره‌بین هم بزنیم باز دستاورد اقتصادی برجام را نخواهیم دید.

وی به مسؤولان توصیه کرد که اگر در بین مردم حضور داشته باشید و از اتاق‌های خود بیرون بیایید خواهید فهمید اولویت‌های مردم سوار شدن به هواپیمای نو نیست.

خطیب جمعه کوهسار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو در تهران و شهادت تعدادی از آتش‌نشانان کشورمان تصریح کرد: این عزیزان برای نجات جان هم‌وطنانمان جان خود را از دست دادند و به حق شهید هستند و مردم قدر آنها را خواهند دانست و برای همیشه در دل‌های مردم ایران زنده خواهند ماند.

وی در پایان متذکر شد: در این حادثه شاهد دو پدیده خوب و زشت بودیم در حالی که عده‌ای از هم‌وطنانمان نیاز به امداد داشتند مردم برای اهدای خون صف گرفته بودند اما متأسفانه عده‌ای دیگر به جای کمک به هم‌نوعان خود با تجمع در محل حادثه و ایجاد مزاحمت برای امدادگران و آتش‌نشانان از این حادثه دل‌خراش عکس و فیلم می‌گرفتند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه