شنبه 1396/9/25 - 0 : 5
مشخصات امام جمعه
مجتبی محمدی
مجتبی محمدی
كوهسار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/9/24
وشکهای سعودی از آن آمریکاست و آنها شریک اصلی جنایتهای سعودی علیه مردم مظلوم یمن هستند.

#خطبه_های_نماز_جمعه کوهسار به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه محترم مورخ 24 آذرماه 1396

 

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی محمدی امام جمعه بخش چندار و شهر کوهسار استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه به تقوا و پرهیزگاری به سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح اشاره کرد و گفت: استکبار همیشه دنبال تفرقه و جدایی علما و دانشمندان است.

 

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) استقلال کشور را در گرو پیوند حوزه و دانشگاه دانسته اند یاد آور شد: تا زمانی که حوزه و دانشگاه در کنار هم و با اتحاد و همدلی برای کشور تلاش کنند کشور ما استقلال دارد.

 

خطیب جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به دستور گستاخانه رئیس جمهور آمریکا در انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس اشغالی خاطر نشان کرد: همانطور که سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان گفته است، ما کشور که هیچ، استان که هیچ، شهر که هیچ، روستا که هیچ، حتی طویله ای به نام اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم.

 

حجت الاسلام محمدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تا خیانت سران کشورهای عربی نبود این گستاخی ترامپ در انتقال سفارت صورت نمی گرفت گفت: در پشت پرده بعضی از سران خائن کشورهای عربی با این کار ترامپ موافقت کرده بودند اما اینقدر بزدل و ترسو هستند که جرأت ابراز عقیده خود را ندارند ولی نظام مقدس جمهوری اسلامی با قدرت تمام اعلام کرد که با تمام توان در کنار مردم مظلوم فلسطین قرار داریم.

 

ایشان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب وعده نابودی رژیم صهیونیستی را داده اند یاد آور شد: سردار سرافراز سپاه اسلام طی نامه ای اعلام کردند ما آمادگی این را داریم که به کمک مردم فلسطین بشتابیم و نابودی اسرائیل را زودتر از بیست و پنج سال رقم بزنیم.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی کوهسار با اشاره به اینکه بیش از 99 درصد و مردم فلسطین از اهل سنت هستند یادآور شد: جمهوری اسلامی با حمایت از مردم فلسطین نشان داد در کنار برادران اهل سنت است ولی کشورهای دیگر که داعیه دار خادمین حرمین شریفین هستند و خود را کدخدای جهان اسلامی می دانند طور دیگری عمل می کنند.

 

حجت الاسلام محمدی به مصاحبه مطبوعاتی نماینده آمریکا در سازمان ملل و ادعای آمریکا مبنی بر کمک موشکی جمهوری اسلامی به انصار الله یمن اشاره کرد و گفت: ما ترسی از آمریکا نداریم و اگر موشکی کمک کرده باشیم خودمان اعلام خواهیم کرد و همچنان که در سوریه و عراق به درخواست دولتهای قانونی آنها حضور داریم و در حال جنگیدن با تروریستها هستیم ، این را با صراحت اعلام کرده ایم و اگر به مردم مظلوم یمن کمکی کرده باشیم اعلام خواهیم کرد.

 

ایشان با اشاره به اینکه آمریکا موشک اصابت کرده به فرودگاه ریاض را می بیند ولی هزاران موشک سعودی که بر سر زنان و کودکان مظلوم یمنی ریخته می شود را نمی بیند تصریح کرد: موشکهای سعودی از آن آمریکاست و آنها شریک اصلی جنایتهای سعودی علیه مردم مظلوم یمن هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی دلیل پرداختن آمریکا به بحث موشکی ایران را آبروریزی این کشور در بحث انتقال سفارت دانست و گفت: آمریکا وقتی دید کسی با او همراهی نمی کند و برای جمع کردن افتضاح ترامپ با مطرح کردن بحث موشکی ایران قصد انحراف افکار عمومی دنیا را دارند.

 

خطیب جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به سیاهه جنایات آمریکا علیه بشریت افزود: آمریکایی که به دنبال مطرح کردن بحث موشکی ایران است ، تنها کشوری است که از بمب اتمی استفاده کرده است و در این مورد رو سیاه عالم است.

 

وی اظهار امیدواری کرد نیروهای ارتشی یمن و انصارالله به زودی دست متجاوزان را از این کشور قطع خواهند کرد .

 

امام جمعه کوهسار در ادامه با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به کشورمان افزود: محکم ایستادن انگلیس پای برجامی که توسط آمریکا نقض و از بین رفته است ارزشی ندارد.

 

ایشان با اشاره به اینکه وزیر خارجه انگلیس هدفش از سفر به ایران را رایزنی برای آزادی دو تبعه این کشور عنوان کرده بود خاطر نشان کرد: این دو نفر به جرم جاسوسی در زندان بسر می برند و هرگونه تلاش برای آزادی آنها به بهانه های انسان دوستی محکوم است.

 

وی انگلیس را روباه مکار و استعمارگر پیر عنوان کرد و گفت: انگلیس و آمریکا در مسائل مختلف با هم همکاری دارند و مسئولین کشورمان نباید به آنها خوش بین باشند.

 

امام جمعه کوهسار با بیان اینکه انگلیس هم در نقض برجام با آمریکا همدست است اذعان کرد: پایبندی انگلیس به برجام فقط در حد حرف است و صحبت از برجامهای 2 و 3 بیهوده است.

 

https://telegram.me/adineh_kohsar

اخبار
ارتباط با امام جمعه