يکشنبه 1396/2/10 - 6 : 23
مشخصات امام جمعه
مجتبی محمدی
مجتبی محمدی
كوهسار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
.دولتمردان به جای پرداختن به حواشی به اجرای اقتصاد مقاومتی بپردازند
حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی محمدی امام جمعه موقت کوهسار استان البرز در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه نمازگزارن به تقوای الهی و پرهیزکاری یکی از ویژگی های دنیا را فانی بودن و زودگذر عنوان کرد و گفت: بسیاری از مسائل دنیا چه شادی بسیار زیاد و سخت و جانکاه پس از مدتی به فراموشی سپرده می شود انچنان که حتی فکرش را هم نمی توان کرد.
وی افزود: برای رعایت تقوی باید به سرگذشت احوال کسانی که تاثیر گذار بودند چه کسانی که عاقبت به خیر شدند مانند انبیا و اولیای الهی و چه کسانی که عاقبت به شر شدند مانند فرعونیان و مستکبرین و ظالمان تاریخ.
وی مطالعه زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه را در همین رابطه توصیه کرد و ایشان را طبق روایات الگوی امام زمان عنوان کرد و گفت: زندگی ان حضرت از هر لحاط و برای همه اعصار الگو و اسوه می باشد.
حجت الاسلام محمدی در ادامه با توجه به فضائل محبت و ارادت به اهل بیت علیهم السلام علاقه و ارادت به ایشان را یکی از مهمترین راه های نزدیکی به این خاندان عنوان کرد.
خطیب جمعه موقت کوهسار در خطبه دوم نماز جمعه مجددا نمازگزارن به رعایت تقوای الهی توصیه کرد و با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری و بیانات ارزنده ولی امر مسلمین در این دیدار اشاره کرد و لزوم عينى كردن آثار اقتصاد مقاومتى براى مردم‏ ، لزوم كار و تلاش جدى مسؤولان در حل مشكلات مردم‏، نقد نگاه برخى روشنفكرنمايان غرب زده در باب مسؤوليت اجتماعى و حكومت‏ و لزوم تلاش براى تحقق اهداف اسلامى ولو به‏صورت تدريجى‏ را از جمله مهمترین نکات فرمایشات رهبری در دیدار با مجلس خبرگان عنوان کرد و گفت: دولت و دولتمردان باید برای رفع گله مردی مردم تمام تلاش و همت خود را بکار ببندند.
وی اظهار امیدواری کرد که دولتمردان به بیانات رهبری عمل کنند و به جای عمل به حواشی به اقتصاد مقاومتی پایبند باشند.
حجت الاسلام محمدی تکلیف مردم در اقتصاد مقاومتی را یاد آور شد و خرید کالای ایرانی، جلوگیری از اصراف و زیاده روی و عدم تشریفات در زندگی را وظیفه ای همگانی در جامعه اسلامی عنوان کرد .
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ساوجبلاغ در ادامه ایام ولادت حضرت زهرا و روز مادر و زن را تبریک گفت و مجدداً ایشان را سرمش و اسوه همه مردان و زنان دانست و به پیروی از سیره حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تاکید کرد.
وی در ادامه سالروز ملی شدن صنعت نفت را یاد آور شد و اتحاد و همبستگی مردم ایران را فارغ از گرایشات جناحی و عقیدتی را یکی از مهمترین دلایل ملی شدن صنعت نفت عنوان کرد و گفت: دشمن هرگاه قصد کرد بر این ملت تسلط پیدا کند بین صفوف مردم رخنه کرد و اختلاف و دوستگی را مهمترین وسیله برای بدست آوردن سرمایه های مادی و معنوی مردم ایران عنوان کرد.
حجت الاسلام محمدی در پایان ضمن تبریک به مناسبت عید نوروز ، صله رحم، دید و بازدید را از سنتهای پسندیده این ایام عنوان کرد و اصراف و زیاده روی را از بدعتهای عید نوروز عنوان کرد و توصیه کرد تا حد امکان از زیاده روی و اصراف پرهیز نمایید و فقرا و نیازمندان را نیز فراموش نکنید.
اخبار
ارتباط با امام جمعه