شنبه 1396/7/29 - 35 : 4
مشخصات امام جمعه
جعفر محسن زاده
جعفر محسن زاده
نظر آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
خطبه های نماز جمعه

خطبه های نماز جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین محسن زاده امام جمعه محترم شهرستان نظرآباد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«نقطه‌ی مقابل تقوا، غفلت و بی‌توجهی و حرکت بدون بصیرت است. خدا، ناهوشیاری مؤمن را در امور زندگی نمی‌پسندد. مؤمن باید در همه‌ی امور زندگی، چشم باز و دل بیدار داشته باشد. این چشم باز و دل بیدار و هوشیار در همه‌ی امور زندگی، برای انسان مؤمن این اثر و فایده را دارد که متوجه باشد، کاری که می‌کند، برخلاف خواست خدا و طریقه و ممشای دین نباشد. وقتی این مراقبت در انسان به وجود آمد که گفتار و عمل و سکوت و قیام و قعود و هر اقدام و تصرف او، برطبق خط مشی‌یی است که خدای متعال معین کرده، اسم این حالت هوشیاری و توجه و تنبه در انسان تقواست، که در فارسی به پرهیزگاری ترجمه شده، و مقصود از پرهیزگاری این است که حالت پرهیز و برحذر بودن، همیشه در انسان زنده باشد.»

این هفته روز شهادت حضرت امام زین العابدین علیه السلام را در پیش داریم روز شهادات این امام همام را محضر همه شما عزیزان عرض تسلیت و تعزیت دارم. جمهوری اسلامی ایران در پایان دهه چهارم انقلاب در آستانه چهل سالگی در معرض دو نوع تهاجم قرار دارد تهاجمات سیاه و سفید، پنهان و آشکار و تهاجم نرم و سخت.

 از طرفی برخی همچون گرگ حمله ور می شوند و  ویژگی گرگ این است که زوزه می کشد و با صدای بلند حمله می کند اگر کسی گرگ صفتانه حمله کند جای واکنش وجود دارد اما در مقابل تهاجماتی داریم که پنهان و ناپیدا و بی سر و صداست در مقابل دشمن گرگ صفت باید با شجاعت ایستادگی و مقاومت کرد و در برابر دشمنی که موریانه صفت میخواهد نظام اسلامی را از ریشه برکند باید با بصیرت و هوشیاری در مقابل آن ایستادگی کرد.

اینکه امروز می بینیم برخی راه افتاده اند و در فضای مجازی اتهامات و شایعات را علیه مسئولان دلسوز و خدوم مطرح کردند، از جمله مسئولان قوه قضاییه، که جرم آنها داشتن روحیه ایستادگی و برخورد انقلابی با جریانهای ضد انقلاب و فساد بر انگیز و فتنه گر است  از همین نوع تهاجم موریانه صفتانه است. امروز باید همه ملت ما با هوشیاری و بصیرت مراقب نفوذ موریانه ها در پیکره اقتصاد و سیاست و مدیریت کشور باشند.

در مقابل این تهاجم، تهاجم گرگ صفتانه است. که این ذات امریکای جنایتکار است.

 امریکاییها، ویژگی آنها تهاجم وحشیانه و بی رحمانه است. وقتی آنها دیدند نقشه های آن ها در منطقه ناکام مانده و عوامل داعش و تکفیری نفس های آخر را می کشند شروع کردند نقشه های شوم دیگری را طراحی کردند.

 از سویی آمدند مسئولان اقلیم کردستان را برای همه پرسی استقلال و یا همان بحث تجزیه را تشویق کردند از سویی دیگر آمدند اتهامات واهی را نسبت به جمهوری اسلامی ایران زدند که جمهوری اسلامی ایران برجام را رعایت نکرده و یا مطرح کردند که باید مذاکرات مجددی در مورد برجام صورت بگیرد.

 مطرح کردند باید  متن بر جام اصلاح بشود. من امروز چند نکته ای را در رابطه با برجام عرض بکنم. نکته اول این است که همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی همکاری حرفه ای بوده است.

 تنها مرجع قانونی که می تواند در  خصوص نحوه اجرای تعهدات هسته ای اعلام  نظر کند آژانس بین المللی انرژی هسته ایست که می بینیم بعد از اجرای برجام کلیه گزارشهایی را که از سوی این نهاد این المللی  منتشر شده همواره حکایت از تعهدات جمهوری اسلامی و پایبندی به تعهدات برجام بوده. نکته دوم این که توانمندیهای دفاعی متعارف ما غیر قابل مذاکره است. کسی حق ندارد در مورد اقتدار دفاعی و سیاسی نظام اسلامی وارد بشود و مطلب دیگری که باید عرض کنم این هست که مذاکره مجدد در موضوع برجام کاملا منتفی است هیچ یک از طرفهای مذاکره کننده هم به غیر از امریکای جنایتکار موافق مذاکره مجدد نیست طبیعی است که اگر آنها بخواهند از برجام هم خارج بشوند پاسخ جمهوری اسلامی ایران جدی قاطع و پشیمان کننده خواهد بود.

برجام یک توافق بین المللی است. آیا آنها واقعا این مقدار بلوغ سیاسی ندارند که نمی توانند با تصمیمات داخلی اجرای یک توافق بین المللی را محدود بکنند و طبیعتا اگر مرتکب چنین خطایی بشوند حتما پشیمان خواهند شد.

نکته دیگری هم در باب برجام عرض بکنم و آن نکته این هست اگر چه تجربه ما در برجام تجربه تلخی است اما یک پیام آشکاری را به دنبال دارد و آن پیام آشکار این است که مسیر مذاکره برای حل و فصل بحرانهای سیاسی و امنیتی با امریکا یک مسیر بی فایده ایست.

در هر حال در جمهوری اسلامی ایران هیئت نظارت برجام وجود دارد که بر اساس تدابیر ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب سناریوهای محتمل بخصوص شکل گیری هر گونه شرایط جدید و نقض عهد احتمالی از سوی سایر  طرفهای مذاکره را پیش بینی می کند و طبیعتا راهکارهای لازم را هم اتخاذ کرده و از این به بعد هم اتخاذ خواهد کرد.

ما باید از مواضع قاطعانه فرماندهی محترم دفاع تقدیر بکنیم.

مواضعی که بر اساس قرآن عزیز از سو

ره مبارکه صف آیه ۸  آنجا که خدای عالم می فرماید:  یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله یتم نوره ولو کره الکافرون. دشمن به دنبال این هست که نور خدا را خاموش کند اما خدای عالم نورش را کامل تر می کند اگر چه برای  کفار نا خوشایند است.

ما باید صمیمانه از مقاومت و مجاهدت مجموعه نهاد های نظامی و انتظامی اعم از سپاه عزیز، بسیج عزیز، ارتش غیور جمهوری اسلامی  ایران، نیروهای انتظامی و سربازان گمنام و خوشنام امام  زمان(عج) تقدیر بکنیم. علی رغم توطئه های دشمنان در تامین امنیت فراگیر و ناکام و عوامل داخلی آنها  گام های موثری برداشته  و البته هزینه های سنگینی را هم پرداخت کرده اند که شهید بی سر شهید حججی عزیز یکی از این هزینه های سنگین بود.

از خدای عالم مسئلت داریم که اشرار دشمنان را به خودشان برگرداند.

این هفته همچنین  سالروز شهادت نماینده حضرت امام (ره) و امام جمعه ی کرمانشاه  یعنی پنجمین شهید محراب حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی را در پیش داریم، حوادث بعد از انقلاب چهره واقعی بسیاری از  افراد و گروه ها را آشکار کرد.

یکی از گروه هایی که چهره شان آشکار شد همین سازمان مجاهدین خلق  بود  که به تعبیر امام با عنوان منافقین شناخته شد.

یکی از اعمال زشتی را که آنها انجام دادند همین به شهادت رساندن تعدادی از شهدای محراب است که یکی از این شهدای عزیز حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی است که درود می فرستیم به روح پر فتوح همه شهدای عزیزمان از جمله شهدای ائمه جمعه و شهدای محراب عزیز.

این هفته روز تربیت بدنی و ورزش را هم داریم که به جهت ضیق وقت من در این موضوع امکان صحبت ندارم ان شاء الله در خطبه های بعدی محضر عزیزان خواهم بود همینقدر عرض می کنم باید تربیت بدنی و ورزش شهرستان، بیش از پیش توجه شود و از همه عزیزانی که در این عرصه زحمت می کشند صمیمانه تقدیر و تشکر دارم.

اخبار
ارتباط با امام جمعه