شنبه 1396/7/29 - 53 : 4
مشخصات امام جمعه
سید حسن عاملی
سید حسن عاملی
اردبیل
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/28
ترامپ در سخنرانی اخیر خود در صدد ایجاد اختلاف و تقابل و شکاف میان ملت ایران و نظام بود اما نتیجه عکس داد و ملت ما در دفاع از منافع ملی و خصوصا در دفاع از سپاه معظم یک دست شد و برعکس اختلاف عظیمی بین نخبگان آمریکا و دولت آمریکا ایجاد گردید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه اعلام کرد: قرار است این هفته دولت محترم، استاندار اردبیل را معرفی کند. از اهالی معظم استان، مدیران و تمامی فعالان  سیاسی می خواهم به وظیفه خیرخواهی در برابر حاکم اسلامی عمل نموده و همکاری از سر اخلاص با ایشان داشته باشند و از هرگونه تشتت و اختلاف و خرق وحدت کلمه و اتحاد بپرهیزند.

حضرت آیت الله عاملی اظهار داشت: 4 سال مدت بسیار خطیری برای سازندگی و پیشرفت در استان است و نباید این مدت خطیر برای دعواهای سیاسی و عزل و نصب ها و خدای نکرده سهم خواهی ها مصرف شود. استان کارهای زمین مانده زیادی دارد و فرصت برای غیر مصالح کلان استان وجود ندارد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور که گفته "تا حال 25 میلیارد دلار خط فاینانس جذب شده و چندین میلیارد دلار دیگر هم تفاهم نامه امضاء شده" گفت: مسئول تعیین پروژه ها و اولویت ها برای مصرف فاینانس جناب آقای جهانگیری است و ما از ایشان گله مندیم که راه آهن اردبیل را در اولویت قرار نداده اند.

وی ادامه داد: در سفر اخیر به روسیه از طریق سفارت معلوم شد که تمام بانک های خصوصی روسیه آماده اند در هر سقفی برای پروژه های عمرانی و صنعتی ایران وام بدهند و تنها چیزی که می خواهند، ضمانت بانک مرکزی است. ما از دولت مردان می خواهیم که تردیدی در سودآوری و اهمیت و اولویت راه آهن اردبیل، حتی مسیر اردبیل به پارس آباد نداشته باشند و با تضمین بانک مرکزی اصلی ترین معضل عمران و آبادانی استان را حل و اهالی را شاد نمایند.

وی ادامه داد: ترامپ در سخنرانی اخیر خود در صدد ایجاد اختلاف و تقابل و شکاف میان ملت ایران و نظام بود اما نتیجه عکس داد و ملت ما در دفاع از منافع ملی و خصوصا در دفاع از سپاه معظم یک دست شد و برعکس اختلاف عظیمی بین نخبگان آمریکا و دولت آمریکا ایجاد گردید.

وی ادامه داد: این روزها آمریکا مزه ی تلخ شکست های پی در پی را می چشد از جمله:

1- شکست در بسیج جامعه جهانی بر علیه برجام

2- شکست در حفظ داعش

3- شکست در رساندن داعش به ایران؛ چون فلسفه ایجاد داعش تقابل با ایران بود و داعش می گفت " سر مار در ایران است و دست زدن به دم مار خطاست و خود ما را نیش می زند و ما باید سر مار را بکوبیم. آنها در مرحله بعدی داعش را برای کل منطقه آماده کرده بودند. سوریه دروازه توطئه ها بود تا فتنه به کل منطقه تسرّی یابد. این دروازه فقط توسط ایران بسته شد

4- شکست در ایجاد استقلال برای اقلیم و ایجاد جای پا و حیاط خلوت در مرز ایران برای اسرائیل.

5- جدایی ترکیه از ائتلاف آمریکایی و از عربستان و ورود به همکاری با روسیه و ایران و عقد قرارداد نظامی با روسیه. در این خصوص قطع صدور ویزا به آمریکا در ترکیه را باید در راستای عصبانیت آمریکا از این اقدام ترکیه دانست.

6- شکست در سرنگونی بشار اسد ائتلاف آمریکا و اروپا و عربستان اراده کردند که او ساقط شود اما اراده ایران غالب آمد.

7- ریخته شدن هیئت نظامی آمریکا در سوریه و عراق و اخیرا در اقلیم کردستان چون آمریکا، ترکیه و ایران و عراق را تهدید کرده بود که اگر نیروی نظامی به اقلیم بفرستند با هواپیماهای بدون سرنشین به آنها حمله می کند اما نیروهای العبادی به راحتی و بدون اعتناء به آمریکایی ها وارد کرکوک شدند و آمریکا نتوانست هیچ اقدامی بکند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه