پنج شنبه 1396/2/7 - 38 : 17
مشخصات امام جمعه
کریم قیاسی
کریم قیاسی
بيله سوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
مسئولان درانتخاب ناظران انتخابات و اعضای هیئت اجرایی افراد آبرومند را بکارگیری کنند
حجت الاسلام والمسلمین کریم قیاسی امام جمعه بیله سوار در اولین خطبه های نمازجمعه سال جدید(1396) گفت: از ثروت و دارایی خود در راه خدا خرج و انفاق کنید زیرا که زندگانی دنیوی از بین رفنتی است و تنها چیزی که ماندگار خواهد بود و در آخرت به کمک انسان می آید انفاق در راه خدا است.

وی گفت: باید هرچه در توان داریم به فکر قیامت و روز حشر باشیم و به حد توان از دارایی های خود در این مسیر بهره ببریم زیرا که زندگانی دنوی فانی و زودگذر است.

وی با اشاره به نزدیکی ورود ماه رجب، این ماه را ماه رحمت و ریزیش رحمت الهی عنوان کرد.

امام جمعه بیله سوار به بیانات مقام معظم رهبری در ابتدای سال نو و نامگذاری سال جدید در باب اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و تنها راه حل مشکل اقتصاد کشور را تولید و اشتغال عنوان کرد.

وی با بیان اینکه وجود مشکل اقتصادی، موجب به وجود امدن هزاران مشکل دیگر از جمله بیکاری و طلاق خواهد شد گفت: رکود تولید و بیکای، وضعیت معیشت مردم را سخت تر از گذشته کرده است.

حجت الاسلام قیاسی در ادامه به تشریح کامل سخنان مقام معظم رهبری در جمع زایران و مجاوران حرم امام رضا علیه السلام در مشهد مقدس پرداخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخابات آتی ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا نیز اظهار داشت: شورای شهر علاوه به انتخاب شهردار کارها و وظایف دیگری هم دارد که کاندیداهای محترم باید به ان توجه داشته باشند.

 وی با بیان اینکه هنوز شورا در کشور جایگاه واقعی خود را نیاقته اظهار داشت: مسئولان درانتخاب ناظران انتخابات و اعضای هیئت اجرایی دقت داشته باشند و هر چند انتخاب هیت اجرایی و ناظران انتخابات از یک خط سیاسی عیبی ندارد اما باید افراد منتخب از انسانهای آبرومند در بین مردم بوده و به مسائل ضروری دین آگاه باشند.

وی به فرا رسیدن شب لیله الرغایب(شب آرزوها)  اشاره کرد و گفت: این شب از شب های مهم سال بوده و دعا و نماز ویژه هم دارد که در کتاب شریف مفاتیح موجود است.

وی در آخر اظهار داشت: انتخابات وسیله اتحاد و همبستگی است و افرادی که به صحنه خواهند امد باید برای خدمت به مردم روحیه داشته باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه