جمعه 1396/2/8 - 45 : 18
مشخصات امام جمعه
محمد جواد باقری
محمد جواد باقری
جعفر آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
این همه کاندیدا موجب وهن جایگاه ریاست جمهوری است

خطبه های  نماز جمعه جعفرآباد فروردین 1396

حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه جعفرآباد (مغان):

 

 در خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، به بیان وظایف منتظران در دوران غیبت کبری پرداخت و افزود آمادگی نظامی و مجهز شدن به سلاح های کارآمد از دیگر وظایف منتظران در دوران غیبت کبری است که جمهوری اسلامی به بهترین نحو این آمادگی را کسب کرده است.

در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، به آغاز ثبت نام کاندیداهای انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: اینکه هر کسی به ستاد انتخابات وزارت کشور برود و بدون در نظر گرفتن شرایط حداقلی برای ریاست جمهوری ثبت نام کند موجب وهن و شکسته شدن جایگاه ریاست جمهوری است.

باقری در ادامه گفت: در این قضیه دو نقص آشکار وجود دارد؛ یکی نقص قانون که حدود سن و تحصیلات را مشخص نکرده است و دیگری نقص فرهنگی جامعه که هر کسی گمان می کند می تواند عهده دار این مسئولیت خطیر شود. وی گفت: غربی ها و بیگانگان این ثبت نام و به تبع آن عدم احراز صلاحیت تعداد زیادی از ثبت نام کنندگان را دستمایه نبودن آزادی و حقوق بشر در ایران می کنند.

امام جمعه جعفرآباد گفت: در انتخابات دو چیز برای همه مهم است یکی حضور حداکثری و دیگری انتخاب اصلح که باید در سایه روشنگری ها و ارشاد مردم و انتخاب بصیرانه مردم بر اساس لحاظ کردن ایمان و تخصص، سوابق و عملکرد کاندیداها رییس جمهور خود را انتخاب کنند.

وی گفت: در این ایام یقینا رفت و آمدهایی از طرف کاندیداهای شوراهای شهر و روستا و ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری با دفتر امام جمعه صورت خواهد گرفت لیکن ضمن آنکه این دفتر به روی همگان باز است ولی صریح و آشکار اعلام می کنم از هیچ کاندیدای خاصی حمایت نمی کنم و کسی را هم به رای دادن یا ندادن به اشخاص توصیه نمی کنم. تنها با بیان توصیه های مقام معظم رهبری راه انتخاب درست را به مردم عزیز نشان خواهم داد.

باقری در ادامه گفت: آنچه که اکنون مشکل اصلی جامعه است و بسیاری از مشکلات فرهنگی، اخلاقی و حتی خانوادگی از آن نشأت می گیرد، مشکل اقتصادی و معیشت مردم است که کلید حل این مشکل مدیریت فعال، متدین، انقلابی و کارآمد است که با اعتماد به نفس و اتکاء به توان و نیروی داخلی کشور اقتصاد ما را مستقل و از وابستگی و مصرف گرایی نجات دهد.

امام جمعه جعفرآباد در بخش پایانی خطبه دوم جنایت آمریکا در سوریه و ماجراجویی اخیر در کره را محکوم کرده و گفت: خداراشکر که ماهیت و چهره حقیقی آمریکا برای همه روشن شده است. وقتی با پول و تسلیحات و حتی حمایت های بین المللی از داعش شاهد هستند که ایران بدون کمترین هزینه ای کارگردان اصلی منطقه است رو به تهاجم نظامی مستقیم می آورند و در امورداخلی کشورها دخالت می کنند. ولی دنیا بداند که آمریکا دیگر نفس های آخر را می کشد و امپریالیسم هم به کمونیسم خواهد پیوست.

 

ارتباط با امام جمعه