سه شنبه 1396/1/8 - 50 : 2
مشخصات امام جمعه
محمد جواد باقری
محمد جواد باقری
جعفر آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/13
دشمن نقشه می کشد تا از پنجره وارد شود

خطبه های  نماز جمعه جعفرآباد  13 اسفند 1395

حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه جعفرآباد (مغان):

 

 در خطبه اول بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، به بیان وظایف منتظران در دوران غیبت کبری پرداخت و افزود تمسک به اهل بیت و پیروی عملی از راه و روش آنان از ویژگی های منتظران حضرت ولی عصر(عج) می باشد.

در خطبه دوم بعد از حمد و ثنای الهی و صلوات و درود بر پیامبر و اهل بیت پاک آن حضرت و توصیه به تقوا، به مناسبتهای هفته اشاره کرد و با گرامی داشت سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)و آغاز هفته احسان و نیکوکاری ضمن تقدیر و تشکر از زحمت کشان کمیته امداد و با توجه به نزدیکی سال جدید از مردم خواست در رسیدگی به محرومان و مستضعفان جامعه انفاق کنند.

باقری به روز درختکاری و منابع طبیعی نیز پرداخت و گفت: بحمدلله خاک حاصلخیز، آب فراوان و مراتع وسیع نعمتها و موهبتهای طبیعی خداوند به منطقه مغان است که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم و بدانیم که این امانت را باید به نسلهای آینده برسانیم تا آنها نیز بتوانند از آن بهره ببرند.

وی با گرامیداشت 18 اسفند سالروز تأسیس کانونهای فرهنگی هنری مساجد گفت: این کانونها در کنار پایگاه های مقاومت بسیج محل مناسبی برای تربیت صحیح اسلامی نوجوانان و جوانان علاقمند به مسائل دینی است و می تواند نقش عمده ای در هدایت و تربیت نسلهای آینده انقلاب داشته باشد.

باقری به رزمایش ولایت 95 و قدرت نظامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: الحمدلله گستره سواحل نیلگون خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بار دیگر شاهد دلاورمردی های دلاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بودند تا پیام صلح و امنیت و آرامش را به مردم منطقه و دنیا برسانند و زنگ خطر را برای متجاوزان و دشمنان به صدا در بیاورد.

باقری پشت صحنه سفر تجملاتی و تشریفاتی پادشاه سعودی به مالزی را تقویت پایگاه سعودی های وهابی در بین 300 میلیون اهل سنت مالزی و اندونزی بیان کرد و افزود سفر جبیر به عراق هم همین برنامه و نقشه را در عراق دنبال می کند و حالا که عربستان می بیند در صحنه نظامی توفیقی به دست نیاورده سعی دارد تا از طریق سیاسی در کشورها جایگاه خود را حفظ کند.

باقری به بیان طرح نفوذ آمریکا پرداخت و گفت:  دشمن  وقتی میبیند نمیتواند از در وارد شود، نقشه می کشد تا از پنجره وارد شود، آمریکا هم وقتی میبیند یارای مقابله نظامی با انقلاب اسلامی را ندارد سعی می کند تا از راه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به درون کشور ما نفوذ پیدا کند و این کار را با راه اندازی شبکه های ماهواره و سایت های اینترنتی و اثرگذاری بر روی نخبگان جامعه انجام می دهد که همه ما باید دربرابر این توطئه هوشیار باشیم.

وی با توجه به روزهای پایانی سال از مسئولین محلی خواست تا در حل مشکل قطع مکرر آب و تعمیر و مرمت راه ترانزیتی جعفرآباد همت کنند.

ارتباط با امام جمعه