يکشنبه 1396/4/4 - 20 : 13
مشخصات امام جمعه
محمد جواد باقری
محمد جواد باقری
جعفر آباد
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/19
ایستادگی به جای سازش ذلیلانه

خطبه های نماز جمعه جعفرآباد 19/3/1396

حجت الاسلام و المسلمین باقری امام جمعه جعفرآباد؛ با تبریک ولادت امام حسن مجتبی (ع) آن امام همام را مصداق بارز کرم و بخشش و احسان و انفاق در راه خدا دانست و گفت: ایشان در طول حیات مبارک خود چندین بار ثروت و دارایی خود را یکجا به فقرا بخشید و بارها اموال خود را با فقرا تقسیم کرد. وی به برگزاری جشن گلریزان در همین ایام اشاره کرد و از خیرین خواست تا با کمکهای خود به آزاد کردن زندانیان جرائم غیر عمد مالی کمک کنند.

باقری فرا رسیدن شبهای قدر را نیز گرامی داشته و گفت: شب قدر شب اندازه گیری و تقدیر سرنوشت انسانهاست که به فرموده خداوند در قرآن ملائکه در این شب برای اندازه گیری و تقدیر همه امور اعم از مادی و معنوی و اجل و حیات و ممات ما نازل می شوند و بر اساس میزان خواستن ها و بندگی های ما آن را برای ما رقم می زنند.

امام جمعه جعفرآباد در ادامه ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی داعش در حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی و تسلیت شهادت هموطنان عزیزمان در این حادثه گفت: بحمدلله نیروهای امنیتی، نظامی، انتظامی و اطلاعاتی کشور عزیزمان هوشیار و بیدار هستند و این عملیات کور و ناجوانمردانه باعث اتحاد و همدلی بیشتر مردم خواهد شد. البته این حادثه یک تلنگر برای مردم و مسئولین بود که قدر امنیت خود را که مرهون خون شهدای مدافع حرم است بیشتر بدانند و همیشه در مقابل استکبار از موضع قدرت و ایستادگی ظاهر شوند، نه موضع ضعف و سازش ذلیلانه تا بار دیگر دشمنان ماخیال چنین اقداماتی را نکنند.

باقری به بیانات رهبر معظم انقلاب در هفته اخیر در دو مراسم 14 خرداد و دیدار با دانشجویان اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند در جریان تبلیغات انتخابات جای ارزشها و ضد ارزشها عوض شده بود و با جابجایی جای شهید و جلاد و تدلیس می خواستند رای بیشتری را به خود جلب کنند که اینها خلاف اصول انقلاب و خط امام راحل است.

وی گفت: متاسفانه در برخی موارد مسئولین کشور و متولیان فرهنگی سر کلاف را گم کرده اند و به مردم گرای اشتباه می دهند به جای پرداختن به مشکلات اصلی کشور عده ای را دنبال نخود سیاه می فرستند در چنین شرایطی رهبر معظم انقلاب خطاب به دانشجویان می فرماید که شما آتش به اختیار هستید. یعنی شما جوانان با بیداری و انقلابی گری اشتباه و ندانم کاری های مسئولین را جبران کنید.

وی با توجه به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی در منطقه مغان از کشاورزان خواست تا نسبت به پرداخت فریضه الهی زکات توجه بیشتری داشته باشند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه