جمعه 1396/4/2 - 9 : 6
مشخصات امام جمعه
آیت‌اله نعمتی
آیت‌اله نعمتی
هشجین (خورش رستم)
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
امام جمعه خورش رستم با پرستاران دیدار کردند

امام جمعه خورش رستم حجت الاسلام و المسلمین آیت الله نعمتی باتفاق مسئول ستاد نماز جمعه  و اعضاء ستاد نماز جمعه خورش رستم ضمن تبریک دهه مبارک فجر و تبریک روز پرستار به مناسبت ولادت حضرت زینب کبری سلام الله عل ها از خدمات پزشکان و پرستاران در منطقه خورش رستم تشکر و قدر دانی کردند.

ایشان پرستاری را عشق دانسته و افزود یرستاری شغل نیست یک عشق است و پرستاران با اقتدار به حضرت زینب سلام الله علیها در طول جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی خدمات شایسته انجام دادند.

نعمتی افزود، مادران و خواهران ما با تقدیم فرزندان و بردارن خود در دوران جنگ تحمیلی و انقلاب اسلامی و امروز جوانان و فرزندان خود را تقدیم به حضرت زینب در دفاع از حریم ولایت و حرم ائمه اطهار علیه اسلام می کنند و کرده اند گفت: امروز ما وظیفه داریم که ادامه دهنده راه شهدا باشیم و در همان مسیر خدمتگذار تمام اقشار مردم باشیم.

اشتغال جوانان حلقه مفقوده بخش‌خورش رستم است

حجت‌الاسلام آیت‌الله نعمتی عصر امروز در دومین روز از ایام دهه  مبارک فجر در دیدار با مسؤولین شهرستان خلخال و مسؤولین بخش خورش‌رستم گفت: اشتغال جوانان حلقه مفقوده بخش خورش‌رستم است.

وی با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: همه مسؤولان و مردم وامدار حضرت امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر انقلاب هستند.

امام جمعه خورش رستم ضمن تشریح و تبیین دلایل وقوع و پیروزی انقلاب اسلامی، بر نقش رهبری بی‌بدیل بنیان‌گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) تاکید و یاد و خاطره این رهبر انقلاب را گرامی داشت.

نعمتی مذاکره سران کشورهای غربی با ایران را در سایه قدرت، عزت و اقتدار ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر شاهد مذاکره کشورهای غربی با ایران اسلامی مقتدر هستیم به این دلیل است که استکبار جهانی و کشورهای غربی از سر استیصال، به مذاکره روی آورده‌اند.

وی با تقدیر از مسؤولین شهرستان خلخال و حضور در بخش خورش‌رستم، خاطرنشان کرد: وظیفه فعلی دولتمردان رسیدگی به وضعیت معیشت و مقابله با فساد است.

امام جمعه هشجین ادامه داد: مسؤولان در دنیای امروز وظیفه‌ دارند برای آشکار نمودن ارزش‌های انقلاب در کنار حفظ دستاورد امام راحل، بر تاریخ انقلاب ایران به رهبری امام خمینی(ره) مروری داشته باشند.

نعمتی پیروزی انقلاب را در سایه حضور مردم در کنار امام خمینی(ره) دانست و گفت: مردم ایران برای پیاده شدن شریعت اسلام انقلاب کردند؛ این در حالی است که مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن حکومت ستم‌شاهی در راس توجه مردم بود.

وی با اشاره به زحمات امام راحل در آگاهی‌سازی مردم و اقشار مختلف از جمله روحانیون، کسبه، دانشجویان و فرهنگیان، گفت: وقتی این اقشار با امام خمینی(ره) همراه شدند مبارزه بر علیه رژیم ستم‌شاهی علنی شد و مردم مبارز ایران هزینه‌های سنگینی برای این انقلاب دادند که 30 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی نمونه بارز آن بود.

امام جمعه خورش رستم با اشاره به ورود مبارک و تاریخی امام خمینی(ره) به محض ورود به ایران اسلامی در 12 بهمن 1357 گفت: امام خمینی(ره) در مقابل خیانت دولت پهلوی، فساد و اختلاس و رشوه و ظلم رژیم، چاره کار را در مبارزه دیدند و بالاخره پیروز میدان شدند.

نعمتی بر زمینه‌سازی برای ظهور و خدمت به قشر محروم و مستضعف تاکید کرد و گفت: امام با یک حرکت انقلابی ریشه طاغوت و طاغوتیان را از ایران قطع کرد.

وی همچنین به بی‌خبر بودن مسؤولان آن دوران از مردم اشاره کرد و گفت: در آن زمان مردم هیچ امکاناتی نداشتند لذا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی فرمودند: اساس ادله انقلاب اسلامی از طبقه متوسط و مادون متوسط باشد، یعنی مسؤول باید از قشر متوسط جامعه انتخاب شود چون 90 درصد جامعه ما را از لحاظ اقتصادی و اجتماعی طبقه متوسط پایین تشکیل می‌دهد و مسؤول درد کشیده درد محرومیت را می‌فهمد، مسؤول درد کشیده معنای اقتصاد مقاومتی را می‌داند مسؤول زجر کشیده معنای استمثار، استعمار و استکبار را می‌فهمد.

مسؤولین شهرستان خلخال و بخش خورش‌رستم در این دیدار با  آرمان‌های امام(راحل) و رهبر معظم انقلاب و شهدا تجدید میثاق کردند.

 

ارتباط با امام جمعه