جمعه 1396/5/6 - 11 : 5
مشخصات امام جمعه
محمود اصغری
محمود اصغری
سرعين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/30
امام جمعه سرعین گفت : نماز جمعه نعمتی است که خداوند بعد از انقلاب به ما عنایت فرمود

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : خداوند در جنگ بدر به مسلمانان نصرت داد و آیه نازل شد در مقابل کمک خدا از خدا بترسید و شکر نعمت خدا را به جای آورید و تقوا پیشه کنید .             

وی در خصوص شعار سال افزود : اگر انسان قبل از اذان صبح بلند شود در اصطلاح فقه سحر خیز بودن می گویند علی(ع) می فرماید آنان که بخاطر خدا صبح خیز است ثواب دارد و قبل از نماز صبح برای خانواده کار کردن ثواب بیشتری دارد و لذا در دین و فرهنگ ما کارکردن و تلاش کردن و اجتهاد موضوعی است که خدا و پیامبر و ائمه آن را دوست دارند .                                                           

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : امام علی(ع) می فرماید تقوا قوی ترین بنیان و اساسی است و صبر قوی ترین لباس و پوشش می باشد .                

حجت الاسلام اصغری به توصیه های مقام معظم رهبری به کابینه دولت آینده اشاره و  تصریح کرد : معظم له فرمودند امیدواریم انشاءالله دولت جدید تشکیل شود و کارهای لازم برای کشور را شروع کنند و کار برای تولید داخلی و کار برای اشتغال جوانان که جزء مسایل مهم کشور ماست افدام شود و حرف من در تریبون نماز جمعه به دولت آینده این است شایست سالاری را در نظر بگیرید اگر در کابینه حزب و گروه و راست و چپ عمل شود خیانت به ملت ایران است .                                                            

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به 30 تیر سالروز قیام مردم مسلمان ایران به رهبری آیت الله کاشانی اشاره و گفت : وقتی مصدق نخست وزیر بود مسئله ملی شدن نفت به میان آمد به مجلس فشار آوردند نفت ملی شود و بخاطر این شاه مصدق را عزل کرد و آیت الله کاشانی وقتی مسئله را جویا می شود دست به قیام می زند اگر مصدق بر نگردد حکم جهاد خواهم داد دوباره مصدق نخست وزیر می شود و در 32 و 28 مرداد مصدق دوباره شکست می خورد که علت شکست هم به خودش بر می گردد که کودتا را سهل گرفت .                                                                                              

امام جمعه سرعین به 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه اشاره و افزود : در سال 1358 اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انفلاب به امامت آیت الله طالقانی بنابه فرمان امام راحل در تهران اقامه شد و نماز جمعه نعمتی است که خداوند بعد از انقلاب به ما عنایت فرمود و از اهمیت نماز جمعه همین بس که سوره ای از قرآن بنام آن نازل شده است و نماز جمعه عبادی سیاسی است که از یک طرف به تقوا و از طرف دیگر از مسایل روز دنیا نمازگزاران آشنا می شوند و من پنجم مرداد روز نماز جمعه را به همه نمازگزاران بویژه اعضای ستاد نماز جمعه تبریک عرض می نمایم .                                    

 حجت الاسلام اصغری در ادامه به 5 مرداد سالروز عملیات مرصاد اشاره و خاطر نشان کرد : بعد از اینکه امام راحل صلح را قبول فرمودند منافقین از عرب کشور حمله کردند اقشار مختلف مردم و رزمندگان در مقابل منافقین ایستادند و نام عملیات را مرصاد گذاشتند و منافقین شکست حوردند .     

امام جمعه سرعین ضمن تذکر به دولت کویت تصریح کرد : آدم باش با طناب عربستان خودتان را به چاه نیندازید روزها می گذرد وقتی صدام به شما حمله کرد تا مرز ریاض فرار کردید احضار سفیر ایران چه معنا دارد به دستور شیطان بزرگ یعنی آمریکا گوش ندهید .              

      

اخبار
ارتباط با امام جمعه