پنج شنبه 1396/2/7 - 38 : 17
مشخصات امام جمعه
محمود اصغری
محمود اصغری
سرعين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
امام جمعه سرعین گفت : با امر خداوند عین قضیه ابرهه در صحرای طبس عینیت یافت

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : امام صادق(ع) بنا به نقل پیامبر(ص) فرموده هر کس می خواهد در میان مردم محترم و عزیز باشد از خدا بترسد .      

وی در خصوصض شعار سال افزود : دین مقدس اسلام همواره مردم را دعوت به حرکت می کند و حرکت موضوع مبارکی است انسان باید حرکت داشته باشد و پیامبر(ص) فرموده هرکس رزق را در دنیا فراهم کند تا به مردم محتاج نشود زندگانی خود را توسعه می دهد این فرد با صورت نورانی در روز قیامت به محضر خدا می آید .                          

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : از امام صادق(ع) روایت است ای مردم تقوا اخذ کنید متقی باشید منتهی بعد از متقی شدن صبور باشید که پایه تقوا صبور بودن است .         

حجت الاسلام اصغری به دیدار فرماندهان ارتش با مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد : معظم له فرمودند این انتخابات مایه عزت و سربلندی و روسفیدی ملت ایران در دنیا پیش ملت هاست . لذا شورای نگهبان قانون اساسی که در مدت محدود 5 روزه به  احراز صلاحیت تعداد 1636 نفر نامزد ریاست جمهوری رسیدگی کرده و 6 نفر را احراز صلاحیت کردند قابل تقدیر دارد وظیه ما حضور حداکثری در پای صندوقهای رای گیری و انتخاب فرد اصلح است و اما اینکه کمیسیون انتخابات که رئیسش وزیر کشور است گفته مناظره زنده پخش نشود و بصورت ظبطی باشد گله مندم و این حرکت توهین به مسئولان و مردم است مردم آگاه هستند و شخصیت دارند و من در تریبون نماز جمعه شهر توریستی سرعین از اعضای کمیسیون انتخابات می خواهم با پخش مستقیم مناظره مردم آزادانه می توانند فرد اصلح را انتخاب کنند .                             

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به 27 رجب سالروز مبعث پیامبر(ص)اشاره و افزود : خداوند در آیه 164 سوره آل عمران می فرماید یقیناً خدا بر مومنان منت نهاد که در میان آنان پیامبری از خودشان برانگیخت که آیات او را بر آنان می خواند و پاکشان می کند و کتاب و حکمت می آموزد و به راستی که آنان پیش از آن در گمراهی آشکار بودند . لذا خداوند در خلق مردم منت نگذاشته اما در فرستادن پیامبر بر مردم منت گذاشته است باید قدر پیامبر ، امامان و ولایت فقیه را بدانیم که آنان راهنما برای بشریت هستند .                                                        

امام جمعه سرعین گفت :2 اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب در سال 1358 است سپاه در طول 38 سال خدمات زیادی اعم از امنیتی ، اقتصادی و فرهنگی به جامعه کرده است امام راحل چه زیبا فرموده اگر سپاه نبود کشور هم نبود باید جمله امام در کتاب و پایان نامه درج و تحقیق شود خداوند در قرآن می فرماید (وعدوا لهم مستطعتم من قوه) یعنی در مقابل دشمنان هر چه توان داردید نیرو آماده کنید و منظور از نیرو ، نیروی اقتصادی ، فرهنگی ، نظامی ، فرعنگی و اجتماعی است در دنیا چرا سپاه را تحریم می کنند زیرا از نیروی سپاه در هراس هستند .                    

  حجت الاسلام اصغری در ادامه به 5 اردیبهشت سال 1359 شکست تجاوز نظامی آمریکا در صحرای طبس اشاره و افزود خداوند در سوره فیل داستان ابرهه برای تخریب خانه خدا را برای ما می گوید عین قضیه ابرهه در صحرای طبس عینیت یافت آمریکا می خواست با حمله نظامی گروگانگیرها را از ایران برباید که با امر خداوند در صحرای طبس بوسیله توفان شن شکست خورد .

امام جمعه سرعین در پایان در خصوص یاوه گویی رئیس جمهوری آمریکا خاطر نشان کرد هر کس در ایران رئیس جمهور باشد ضد آمریکاست منتظر نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران نباش ای ترامپ اگر آمریکا پولهای بلوکه شده ایران و کشورهای دیگری را بدهد هیچی ندارید به گدایی می افتید .   

                      

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه