پنج شنبه 1396/1/3 - 56 : 4
مشخصات امام جمعه
محمود اصغری
محمود اصغری
سرعين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
امام جمعه سرعین گفت :به افراد دارای تدین ، تخصص , دلسوز و شجاع رای دهید

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : پیامبر(ص) فرموده است ای مردم از خدا بترسید و از من اطاعت کنید .     

وی در خصوصض سلسله مباحث سبک زندگی از نوع عدم اسراف افزود : خداوند در قران خطاب به بنی آدم می فرماید همیشه در رفتن مسجد با زینت یروید با لباس پاک و مرتب وارد مسجد شوید و بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنید و ای پیامبر به مردم بگو آن چیزی را که حلال کردم آن را بر خود حرام نکنید ما نشانه را اینطور به مردم نشان می دهیم با توجه باینکه در آستانه عید باستانی نوروز قرار گرفته ایم مسافران باید گردش کنند اما اسراف نکنند شهر ما که میهمان پذیر است لازم است با میهمانان با احترام برخورد کنید زسرا میهمان روزی و برکت برای شهرمان می آورد تا موقع برگشت خاطره خوبی برای میهمانان باشد .           

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : خداوند در قرآن می فرماید از خدا بترسید و تعبد به پروردگار داشته باشید از پیامبر اطاعت کنید تا خداوند از گناهایتان بگذرد .     

حجت الاسلام اصغری تصریح کرد : مقام معظم رهبری در جلسه راهیان نور گفتند ما ثروتی داریم که کشورهای دیگر نیست و یا کم است و آن ثروت فرهنگی می باشد و یکی از ثروت فرهنگی مجاهدت در راه خداست که عده ای در 8 سال جنگ در راه خدا مجاهدت کردند و امروزه محل مجاهدت و دفاع بازدید از مناطق جنگی توسط راهیان نور است .           

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به 29 اسفند مصادف با 20 جمادی الثانی سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) روز زن و مقام مادر و تولد امام راحل اشاره و خاطر نشان کرد : مقام مادر آنقدر بالاست که پیامبر(ص) فرموده کسی که می خواهد بهشت برود باید زیر پای مادر را ببوسد و من از اعتقادات دینی اهالی سرعین سپاسگذارم والدین سالخورده را آنقدر دوست و احترام می گذارند که خانه سالمندان در این شهر بی معناست و این نوع حرکت باید بعنوان فرهنگ به عموم شهرهای کشورمان انتقال پیدا کند برای اینکه زندگیمان استحکام پیدا کند باید سبک زندگی ائمه را الگو قرار دهیم زیرا فضای مجازی زندگانی در اقشار محتلف مردم را سست کرده و کشورهای بیگانه ، طلاق در کشورمان را سیاسی تلقی می کنند که برای ملت ایران ننگ می باشد .                 

حجت الاسلام اصغری به روز سه شنبه 1 فروردین آغاز سال 1396 ه . ش اشاره و گفت : امام صادق(ع) فرموده نوروز روز ما و روز شیعیان است و عید نوروز را عجم گرامی می دارند و عرب آن را فراموش کرده است و روز جمعه روز ظهور امام زمان(عج) و روز شادی و سرور شیعیان و نوروز ماست .                      

امام جمعه سرعین در ادامه افزود : 29 اردیبهشت سال 96 روز انتخابات شوراها و ریاست جمهوری است باید در انتخاب افراد دقت کنید و به افراد دارای تدین ، تخصص ، دلسوز و شجاع رای داده و حضور حداکثری خود را در پای صندوقهای رای نشان دهید که این حضور برای اقتدار کشورمان حائز اهمیت است .

 حجت الاسلام اصغری در پایان از دادگستری سرعین بلحاظ اجرای حکم و از فرد خاطی بلحاظ اقرار به خطای خود در محل نماز جمعه شهرستان ، تقدیر و تشکر کرد .                     

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه