سه شنبه 1395/11/5 - 29 : 6
مشخصات امام جمعه
محمود اصغری
محمود اصغری
سرعين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/17
امام جمعه سرعین گفت : نخبگاه جامعه سرمایه ملی مملکت هستند

بسمه تعالي

 

برگزاری نماز جمعه در شهرستان سرعین

 

امام جمعه سرعین گفت : نخبگاه جامعه سرمایه ملی مملکت هستند    

 

در این هفته نماز جمعه 17/10/1395 امام جمعه سرعین گفت : ذخایر انقلاب رزمندگان ، شهداء جنگ تحمیلی و شهداء مدافعان حرم هستند نه حقوق بگیران نجومی .   

  

 به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه شهرستان سرعین ، حجت الاسلام محود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود وکلیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی گفت امام صادق(ع) فرموده انسانی که در ملامت و مذمت علماء نترسد دنیا و آخرت برایش سودی نخواهد داشت .

وی در خصوص سلسله مباحث سبک زندگی از نوع بصیرت افزود حضرت موسی(ع) به فرعون می فرماید تو می دانی آسمان و زمین نشانه فرستاده خداست و همه آنها برای ما بصیرت است و نظر می دهم به زودی تو ای فرعون از بین رفتنی هستی .     

                                       

  حجت الاسلام اصغری درخطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی تصریح کرد علی(ع) فرموده از خدا یقین بخواهید شک و تردید انسان را بدبخت می کند .   

امام جمعه سرعین در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری اشاره و خاطر نشان کرد  معظم له فرمودند هسته های نخبگی همچون گلخانه هایی در کشور پراکنده اند که تجربه و استعداد و تدین و انقلابیگری خواهند کرد و لذا شرط اول نخبه بودن انقلابگری می باشد حوزه های علمیه و دانشگاهها علم را ترویج می دهند نخبگان جامعه سرمایه ملی مملکت هستند باید مسئولین در خصوص جذب نخبگان دست بکار شوند .     

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به 17 دی 1314 دستور رضاشاه مبنی بر کشف حجاب اشاره و تصریح کرد مطابق آیات 30 و 31 سوره نور قرآن ، خداوند حجاب را مانند نماز و روزه بر انسان واجب کرده است و مراجع تقلید در فتاوایشان حجاب را از ضروریات دین مبین اسلام شمرده اند و لذا حجاب و عفاف تامین سلامت فرد و جامعه و خانواده را به همراه دارد .                

حجت الاسلام اصغری درادامه به سالروز قیام مردم قم در 19 دی سال 1356 اشاره و خاطر نشان کرد در 17 دی 56 توسط پهلوی مقاله ای بر علیه امام راحل نوشتند و به امام توهین کردند و در 18 دی 56 حوزه های علمیه تعطیل شد و در 19 دی 56 مراجع تقلید و اساتید دستوردادند که طلاب به خانه مراجع بروند و مراجع تقلید بالای منبر رفته و گفتند آگاه باشید آنان به امام خمینی توهین نکردند بلکه به ما اهانت کرده و می خواهند شیعه را از بین ببرند می بینند پرچم شیعه در دوش امام خمینی است اهانت می کنند آنان کورخونده اند که اسلام پیروز است .   

امام جمعه سرعین در بخش دیگری از سخنان خود از سران سه قوه خواست اختلافات را به زمین بگذارید و برای مردم خدمت کنید زیرا ملت ولی نعمت انقلاب هستند .

حجت الاسلام اصغری از اظهارات معاونان رئیس جمهور مبنی بر دانستن حقوق بگیران نجومی به عنوان ذخایر انقلاب و عقیم کردن کارتون خوابها انتقاد کرد و افزود ذخایر انقلاب رزمندگان ، شهداء جنگ تحمیلی و شهداء مدافعان حرم هستند 29 سال از جنگ تحمیلی می گذرد هنوز تعدادی از جنازه شهداء بدست خانواده نیامده است و وقتی عده ای در جامعه از حقوقهای نجومی بهره می برند ولت کارتون خوابها از منفعت آن بی بهره اند ملت ما بیدار و با بصیرند اند و پایبند به اسلام ، دین ، نظام و رهبری هستند و رئیس جمهور یا آنان را عزل و یا اجازه دهد در رسانه جمعی از اقشار مختلف مردم عذرخواهی کنند .

   

      

          

               

  

   

 

 

 

   

   

      

    

  

   

                                          

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه