چهارشنبه 1395/12/4 - 31 : 7
مشخصات امام جمعه
محمود اصغری
محمود اصغری
سرعين
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه سرعین گفت : انقلاب اسلامی ، انقلاب آذربایجان بود

برگزاری نماز جمعه در شهرستان سرعین

َ

امام جمعه سرعین در خطبه های نماز جمعه 29/11/1395 گفت : من در تریبون نماز جمعه اعلام می کنم ما تا قیامت از سران و دست اندرکاران فتنه 88 قهر هستیم .   

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ، حجت الاسلام محمود اصغری امام جمعه سرعین در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت : تقوا موجب عاقبت به خیری انسان در روز قیامت است و بشر را در دنیا و آخرت سربلند می کند .  

وی در خصوص سلسله سبک زندگی از نوع "بصیرت" افزود : اول حق را بدانید و بعد صاحب حق را پیدا کنید و انسان باید بصیرت داشته باشد تا راه را پیدا کند و تبعیت نماید .   

امام جمعه سرعین در خطبه دوم نماز ضمن دعوت خود و کلیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد : پیامبر(ص) به اباذر فرمود هیچ حق مثل تدبیر نیست تدبیر بالاتر از عقل است و بهترین تقوا عبارت است از اینکه انسان از گناه خود را نگه بدارد .  

حجت الاسلام اصغری تصریح کرد : ایام فاطمیه است باید برای هر چه با شکوهتر برگزاری ایام سوگواری فاطمیه دوم تلاش کرد زیرا رسول اکرم(ص) در آخرین عمر خود فرموده است امتم را به دو چیز سفارش می کنم یکی قرآن و دومی عترت . در روز قیامت از امتم در خصوص قرآن  و اهل بیت سئوال خواهد شد که امتم قرآن را چطور نگه داشت و برای فاطمه چه ظلمی روا شد .   

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به 29 بهمن سالروز قیام مردم غیور تبریز در سال 1356 اشاره و افزود : 19 دی مردم قم قیام کرد ولی سرکوب شد و مردم غیور تبریر به چهلم شهادت مردم قم قیام کردند خبر به شاه رسید و شاه آموزگار را که نحست وزیر بود مامور کرد تظاهرات تبریز را سامان دهد که نشد و شاه گفت اگر مردم آذربایجان راهپیمایی کنند شکست می خوریم و بعد به تبع مردم اصفهان و یزد و 000 قیام کردند و من اینطور می گویم تبریز انقلاب را بوجود آورد و انقلاب اسلامی ، انقلاب آذربایجان بود و به همین مناسبت در 29 بهمن مردم همیشه در صحنه تبریز محضر مقام معظم رهبری می آیند و خاطره آن روز را گرامی می دارند و چه زیبا فرموده مقام معظم رهبری که 29 بهمن تاریخ صرف نیست بلکه درس و ایمان و عبرت می باشد .      

وی در ادامه گفت : عده ای قضیه آشتی ملی را مطرح می کنند مردم باهم متحدند و هیچ قهری ندارند . من در این تریبون نماز جمعه اعلام می کنم ما تا قیامت از سران و دست اندرکاران فتنه 88 قهر هستیم زیرا خلیفه دوم دستور داد درب حضرت زهرا(س) را آتش زدند و سران و دست اندکاران 88 دستور دادند خیمه عاشورای حسینی را آتش زدند آنان باید از ملت عذرخواهی کنند .

حجت الاسلام اصغری خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری بخاطر بیکاری و گرانی و عدم اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی ناراضی است مسئولان باید با کارکرد مطلوب خود نظر رهبری و مرم را جلب کنند الان سود بالای وامهای بانکی و دریافت حقوقهای نجومی ، مردم ایران را ناراحت کرده است لذا کار برای رضایت خدا و مردم دلسردی ندارد .              

امام جمعه سرعین در پایان در خصوص انتخابات 29 اردیبهشت 96 افزود : فرد اصلح را انتخاب کنید و کسانی که برای کاندیدا شدن خود را آماده می کند اگر لیاقت خدمت به مردم را داری بیا و گرنه نه .               

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه