يکشنبه 1395/11/3 - 13 : 7
مشخصات امام جمعه
سیدمهدی قریشی
سیدمهدی قریشی
ارومیه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
حقوق‌های نجومی و غیرمتعارف، دزدی از بیت‌المال و حق مردم است
آیت‌الله سید علی‌اکبر قریشی امام‌جمعه موقت ارومیه در خطبه‌های امروز نماز جمعه گفت: انسان‌ها باید در برخورد با یکدیگر حد انصاف را رعایت کرده و مواظب باشند حق‌وحقوق مسلمانان نقض نشود.
وی تصریح کرد: اهمیت این امر که کسی نباید از افراد دلخور شود همین بس که پیامبر اکرم در جمع اصحاب خود به این موضوع توجه کرده و از آنها در مورد دلخوری که افراد ممکن است از ایشان داشته باشند طلب حلالیت می‌کنند.
نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان گفت: مراقب باشید که اخلاق شما به عنوان مسلمان معتقد برای جامعه مهم بوده و این امر باید موردتوجه قرار گیرد.
آيت‌الله قریشی در خطبه دوم نماز جمعه افزود: حقوق‌های نجومی که از سوی رهبری نیز بارها بر آنها تأکید شده امروز سبب وهن برای نظام بوده و مناسب نیست که کسی حقوق 50 تا 60 میلیونی دریافت کند.
امام‌جمعه موقت ارومیه گفت: دریافت حقوق‌های نجومی و غیرمتعارف یک دزدی رسمی از حق ملت است که باید این پول‌ها به بیت‌المال بازگردانده شود.
وی خاطرنشان کرد: یک عده از مدیران با سوءاستفاده از بیت‌المال اقدام به تعیین حقوق مشخصی برای خود کردند که از قرار به گفته رسانه‌ها 600 نفر جزء این لیست هستند و دولت و دیگر بخش‌های نظام که در این حوزه مسؤولیت دارند باید برخورد کنند.
امام‌جمعه موقت ارومیه اظهار داشت: اینها مثل آن مدیری هستند که توانست پول‌های ایران را بردارد و ببرد اما اینجا دیگر نباید فرصتی به این افراد داد و کسانی که خطا کردند باید با آنها برخورد شود.
وی تأکید کرد : امروز در جمهوری اسلامی ساخت مدارس درمانگاه و مراکز فرهنگی موضوعی عبادی بوده و مسلمانان باید در این امر مشارکت کنند تا نظام اسلامی به بهترین نحو به مؤمنان خدمت کند.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: از جمله کارهای نیک در رأس اسلام می‌توان به کتاب کافی مرحوم کلینی اشاره کرد که بیش از 11 قرن پیش بیش از 16 هزار روایت از ائمه توسط ایشان در این کتاب ثبت شده و تا زمانی که از این کتاب برای هدایت و نصیحت مردم استفاده می‌شود ثواب آن نیز بر دفتر ایشان نوشته می‌شود.
ارتباط با امام جمعه