شنبه 1396/9/25 - 2 : 5
مشخصات امام جمعه
نقی باقری
نقی باقری
كبودرآهنگ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/27
ملاک و معیار شرافت و برتری و کرامت همانا رعایت تقوی الهی است

 به نام خدا

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین حسین فصیح نیا در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص)  برگزار گردید.

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهي وبیان معنی ومفهوم تقوی در اصطلاح و لغت و برداشت عرفا و علما از این واژه عمیق به تشبیه آیت الله مکارم شیرازی (دامه برکاته) در مورد تقوی به احتیاط راه رونده با پای برهنه در یک مکان پر از خار و خاشاک پرداختند. ایشان اصلی ترین معیار و ملاک برتری را همانا رعایت تقوی الهی دانسته و تاکید نمودند که علم بدون تقوی برای عالم سودی ندارد .ایشان با تشریح احادیث نبوی در مورد ملاک برتری و کرامت و شرافت بودن تقوی  به بیان مصادیق عملی آن در بین صحابه  من جمله بلال حبشی پرداختند که  به واسطه رعایت تقوی به مقامی رسید که خداوند در شان ایشان آیه ای نازل نمودند.

 

در خطبه دوم  خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ضمن بیان معنی و مفهوم تقوی با توجه به احادیث ائمه اطهار(ع) و حاضر و ناظر دانستن هر لحظه خداوند متعال توسط متقین و تقدیر و تشکر از زحمات 9 ساله امام جمعه قبلی شهر حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری به بیان مناسبتهای هفته پرداختند.

ایشان در ابتدا با اشاره به فرارسیدن سالروز شکوهمند ورود آزادگان سرافراز به میهن عزیز در هفته گذشته ضمن بیان ارزش والای شهادت و جانبازی و اسارت در راه خداوند متعال ، پیام امام امت (ره) را به آزادگان سرافراز خاطر نشان گردیدند.

ایشان با اشاره به سالروز پزشک ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز بر تمام پزشکان به تشریح ابعد دوگانه جسمانی و روحانی بشر پرداخته و برای هر بعد نیاز بشر را برای پرورش و تیمار از آن خاطر نشان گردیدند.

خطیب محترم همچنین با اشاره به 31مرداد ماه سالروز شهادت جانسوز امام جواد (ع) ضمن تشریح خصوصیات بارز اخلاقی امام جواد (ع) به چگونگی و ارزش والای شناخت امام و ولایت و لزوم التزام عملی در قبال فرامین و دستورات ولایت پرداختند. و مشروعیت نظام اسلامی را وجود امام در راس امور و در زمان غیبت وجود ولی فقیه جامع الشرایط در راس امور دانستندو یکی از برکات عظیم انقلاب اسلامی را همین وجود ولی فقیه جامع الشرایط در راس نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام نموده و اطاعت بی قید و شرط از فرامین و توصیه های معظم اله را یکی از واجبات اعلام نمودند.

ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند

اخبار
ارتباط با امام جمعه