يکشنبه 1395/12/8 - 8 : 9
مشخصات امام جمعه
نقی باقری
نقی باقری
شاهين دژ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
سیره عملی سرور بانوان دو عالم

  به نام خدا

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص)  برگزار گردید.

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهي مبحث این خطبه را به ادامه بحث ایام فاطمیه اختصاص دادند ایشان ضمن عرض مجدد تسلیت این ایام بر تمام نمازگزاران به شرح و تفسیر سوره کوثر پرداخته و شان نزول این سوره را در شان و مقام حضرت صدیقه کبری (س) عنوان نمودند و بیان داشتند که در این سوره خداوند متعال ضمن بشارت دادن این عطیه الهی به پیامبر اکرم (ص) از آن به عنوان خیر کثیر یاد نموده است که همان سلاله با برکت ایشان هست و در این سوره به توبیخ دشمنان این خیر کثیر پرداخته است.

خطیب محترم در ادامه بیاناتشان ضمن بیان سیره عملی حضرت فاطمه زهرا (س) در مباحثی همچون ولایت مداری و عبادت و حجاب و عفاف و همسر داری و تربیت فرزندان این بانوی عظیم الشان را بهترین الگوی تمام بانوان مسلمان معرفی نموده و به لزوم الگو گیری از ایشان در زندگی امروز پرداختند. ایشان همچنین به مصائبی که پس از وفات پیامبر اکرم (ص) از طرف عمال خلیفه ها بر سر ایشان آمد اشاره نموده و دلایل این گونه رفتار خصمانه از طرف آنها را دشمنی با ولایت و امامت اعلام نموده و بیان داشتند که این دشمنی ها تا بدانجا پیشرفت که امیر المونین (ع) مجبور شدند که پیکر حضرت صدیقه کبری (س) در شهر پیامبر بصورت مخفی و شبانه به خاک بسپارند.

 

در خطبه دوم  خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ضمن بیان معنی و مفهوم تقوی از بیان آیه15سوره تغابن به لزوم رعایت تقوای الهی در حد توان مومن پرداخته و در ادامه مناسبتهای هفته را بیان نمودند.

ایشان در ابتدا با اشاره به 8اسفند ماه سالروز امور تربیتی و تربیت اسلامی ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز بر تمامی مربیان امور تربیتی و تمام دست اندر کاران امر مهم تربیت اسلامی در جامعه به لزوم گسترش هر چه بیشتر و بهتر امر تربیت اسلامی در کشور پرداختند .ایشان ضمن بیان صحبتهای امام راحل (ره) در مورد لزوم تربیت اسلامی فرزندان و بیان زحمات شهیدان رجایی و باهنر در این زمینه و توصیه های موکد مقام معظم رهبری (مدظله) در تعلیم علم همراه معنویت و تربیت اسلامی به تشریح احادیث پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) در زمینه چگونگی تربیت صحیح فرزندان پرداختند.
خطیب محترم در ادامه ضمن یاد آوری بیانات مقام معظم رهبری (مدظله) در مورد معنی و مفهوم نداشتن بحث آشتی ملی که از طرف برخی چهرها مطرح میشود بیان داشتند که سران فتنه در فتنه 88 ظلم عظیمی در حق اسلام و ولایت و  امام و انقلاب و مردم شریف ایران مرتکب شدند و باعث گردیدند که به اصل ولایت توهین شود و پرچم عاشورا پاره گردد و دل مردم ولایت مدار و دیندار ایران اسلامی جریحه دار شود.و آشتی مردم با چنین افرادی محال است.

ایشان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله ) در مورد دغدغه های ایشان در مورد خوزستان و مردم انقلابی و شهید پرور این خطه و دستورات معظم اله در مورد رسیدگی به مشکلات مردم خوزستان به مسئولین امر به لزوم پیگیری و اقدامات مقتضی در این باب پرداختند. ایشان همچنین بیانات معظم اله را در جمع شعرا و توصیه معظم اله به شعرا در مورد لزوم حماسی سازی محتوای شعرها و بیان ظلم ستیزی در آنها بیان داشتند.

خطیب محترم همچنین ضمن محکوم نمودن یاوه گویی های وزیر امور خارجه عربستان در مورد ایران دلیل این گونه یاوه گویی ها را ترس و وحشت وهابی ها از گسترش تفکر انقلابی و اسلامی و بسیجی ایران در عالم و رشد روزافزون اقتدار و قدرت ایران اسلامی در منطقه دانستند. ایشان همچنین با بیان دستاوردهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش پیامبر اعظم 11 پیام این رزمایش را پیام صلح و دوستی و امنیت در منطقه و پیام هشدار و اخطار به نیروهای فرا منطقه ای و استکبار جهانی اعلام نموده و این رزمایش را مشتی محکم بر دهان دشمنان و بدخواهان انقلاب و ایران اسلامی دانستند.

ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند

ارتباط با امام جمعه