يکشنبه 1396/2/10 - 50 : 5
مشخصات امام جمعه
نقی باقری
نقی باقری
شاهين دژ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
بعثت نبی اکرم (ص) از اول خلقت تا قیامت بی نظیر است

                                                          به نام خدا

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص)  برگزار گردید.

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهي با اشاره به 27 رجب عید مبعث ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز عظیم بر تمام نمازگزاران به بیان عظمت و شکوه مبعث نبی اکرم (ص) پرداخته و دلایل بی نظیر بودن این بعثت را از اول خلقت تا قیامت کبری بیان داشتند. ایشان ضمن اعلام جهان شمول بودن بعثت نبی اکرم (ص) با تفسیر آیه 36 سوره نحل دلیل بعثت انبیا را عاقبت اندیشی و انزار و بشارت برای امت مسلمین دانستند. ایشان با استفاده از آیات سوره بقره توضیح دادند که خداوند متعال در قرآن امت مسلمین را تن واحد نامیده و مسلمین به شدت باید از تفرقه افکنی پرهیز نمایند.

خطیب محترم همچنین در مورد عظمت بعثت پیامبر اکرم (ص) بیان داشتند که خداوند متعال در قرآن مجید به خاطر این نعمت بر مومنین منت نهاده است . ایشان ضمن بیان دلایل این موضوع منت نهادن خداوند بر مومنان و مورد خطاب شدن آنان در این مورد را باعث افتخار مومنین و مایه مباهات آنان دانستند و منظور خداوند از مومنان واقعی را شیعیان آل علی (ع) اعلام نمودند. ایشان همچنین با اشاره به خلق عظیم پیامبر(ص) و اخلاق حسنه ایشان با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در مورد اینکه" من مبعوث شده ام که اخلاق را در بین مردم جاری سازم " به لزوم تاسی به شیوه و سیره و اخلاق نبوی پرداختند.

 

در خطبه دوم  خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ضمن بیان معنی و مفهوم تقوی از آیه 15 سوره زارعات و وعده بهشت به متقین در قرآن مجیدبه بیان مناسبتهای هفته پرداختند.

ایشان در ابتدا با محکوم نمودن عمل بی شرمانه مسئولان سعودی و اهانت به پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و حذف این پرچم در حین مذاکرات هیات ایرانی با مسئولان حج عربستان سعودی از مسئولان نظام خواستند که جواب درخوری به این گونه اهانتهای عربستان سعودی داده شود.

ایشان همچنین ضمن عرض تسلیت به خاطر جانباختگان حادثه سیل اخیر در آذربایجان از برخی از مسئولان که در صدد فرافکنی مسئولیت این فاجعه انسانی هستند و میخواهند خود جانباختگان را مقصر صد درصدی حادثه جلوه دهند انتقاد کرده و بیان داشتند که دولت باید با جدیت مضاعفی در صدد جبران خسارات و بازسازی منطقه بوده و مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشد.

خطیب محترم با اشاره به دیدار فرماندهان ارتش سرافراز کشور به مناسبت روز ارتش با مقام معظم رهبری (مدظله) و بیانات گهربار معظم اله در این دیدار ، اعترافات کارشناس جنگی ناتو در رسانه های غربی مبنی بر ناتوانی آمریکا برای مقابله با توان موشکی ایران و پیشرفت چشم گیر توان موشکی ایران با موشکهای نقطه زن را خاطر نشان گردیدند.

ایشان در ادامه ابرازامیدواری نمودند که مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری بصورت زنده پخش گردد و نظر مقام معظم رهبری (مدظله) را در این مورد بیان داشتند.

ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند

ارتباط با امام جمعه