شنبه 1396/4/3 - 3 : 10
مشخصات امام جمعه
نقی باقری
نقی باقری
شاهين دژ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
"به خدای کعبه که رستگار شدم " امیر مونان علی (ع)

                                                          به نام خدا

نماز جمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین نقی باقری در محل مصلی حضرت رسول اکرم(ص)  برگزار گردید.

خطبه اول:

در خطبه اول خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهي موضوع خطبه را به بیان شکوه و عظمت شبهای قدر و اعمال مخصوص این شبها پرداختند. ایشان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت مولی المتقین امیرالمومنین علی(ع)به بیان ارزش و اعتبار والای شبهای قدر حتی قبل از ظهوراسلام پرداخته و روایات متعدد از پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) در خصوص اعمال مخصوص این شبها را تشریح نمودند.خطیب محترم با اشاره به تاکید سه باره خداوند در سوره قدر در مورد این شب بخصوص به لزوم استغفار و توبه و انابه به در گاه خداوند متعال و ایجاد ارتباط قلبی با خداوند و فراموش نکردن اموات در شب قدر پرداختند. ایشان همچنین با تشریح روایتی در مورد توصیه خداوند متعال به حضرت موسی (ع) جهت دریافت رحمت الهی و عبور بدول سوال از صراط و سر نزدیکی به خداوند متعال و مجوز ورود به بهشت و نجات از عذاب الهی با ذکر اعمالی در شب قدر خطبه اول را به پایان رساندند.

 

در خطبه دوم  خطیب محترم پس از دعوت نمازگزاران به تقوی الهی ضمن بیان معنی و مفهوم تقوی با توجه به حدیثی از اهل بیت (ع) و لزوم به خاطر رضای الهی بودن خوشحالی و غضب مومن و تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و انتظامی به خاطر حفظ امنیت شبهای قدربه بیان مناسبتهای هفته پرداختند.

خطیب محترم در ابتدا با دیدار رمضانی جوانان مومن و ولایت مدار بامقام معظم رهبری(مدظله) و بیانات گوهر بار ایشان به جوانان به تفسیر دستور آتش به اختیار معظم اله به جوانان در این دیدار پرداخته و مصادیق مشابه این دستور را در قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی بیان فرمودند.ایشان همچنین به دیدار مسئولین کشوری و لشگری قوای سه گانه با مقام معظم رهبری (مدظله) اشاره نموده و بیانات گوهر بار ایشان در این دیدار را تحلیل نمودند.

خطیب محترم ضمن روشنگری در مورد فتنه جریان سند2030یونسکو هدف این فتنه را دین زدایی از جوانان و حذف فرهنگ عاشورایی از جامعه اعلام نمودند. ایشان بامحکوم نمودن اظهار نظرات برخی از افراد غرب زده و دین به دنیا باخته که در صدد جلب نظر کدخدا هستند ودر جهت تغییر جایگاه شهیدان با جلادان ملت هستند به جنایات بعد از انقلاب منافقان کوردل در به شهدات رساندن مردم مظلوم و دیندار و والیت مدار ایران اسلامی پرداخته و اعلام کردند که هیچ گاه منافقان نمیتوانند با نور یک شمع جلوی تلالو بی پایان خورشید ولایت را بگیرند.

خطیب محترم در ادامه با محکوم نمودن تصویب تحریمهای جدید در سنای آمریکا بر علیه ایران اسلامی ، از این تحریمها به عنوان مادر تمام تحریمها یاد نموده و ضمن برشمردن دلایل تصویب چنین تحریمهایی علیه ایران این عمل آمریکای جنایتکار را نقض صریح و علنی روح و جسم برجام قلمداد کرده و اعلام داشتند که دیگر از برجام جز نامی خشک و خالی چیزی نمانده است و مسئولین نظام باید جواب درخوری به این خودسری ها و یکه تازی های شیطان بزرگ بدهند.

ایشان در خاتمه بیاناتشان را با دعای خیر به پایان رساندند

ارتباط با امام جمعه