پنج شنبه 1396/5/26 - 16 : 2
مشخصات امام جمعه
ناصر آقایی
ناصر آقایی
چالدران (سیاه چشمه)
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
تاریخ هیچ گاه تلاش های آزادگان را فراموش نخواهد کرد

امام جمعه چالدران به همراه فرماندار ،فرماندهان نظامی و انتظامی و برخی از مسئولین ادارات به مناسبت گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان  از آزادگان سرافراز مرتضی چاوشی و همت مرادی دیدار کرد.

امام جمعه چالدران  در این دیدارها با اشاره به ضروری دانستن ارج نهادن به جایگاه والای آزادگان سرفراز که بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب هستند گفت: باید ارزشهای ایثارگری در جامعه تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام آقایی از این آزادگان را ادای دین به ارزشهای انقلاب دانست و عنوان کرد: تاریخ هیچ گاه تلاش های آزادگان را فراموش نخواهد کرد.

فرماندار چالدران  نیز  با اشاره به اینکه جانبازان و آزادگان، شهیدان زنده هستند كه با رشادت و جانفشانی خود پرچم پرافتخار ایران اسلامی را به اهتزاز درآورده اند، افزود: جانبازان و آزادگان بر گردن همه ما حق دارند و ما وظیفه داریم همواره پیگیر مسائل ومشكلات آنها باشیم.

در این دیدارها با اهدای هدایای از آزادگان سرافراز تقدیر کرد.

از اسارت تا زمان شهادت شهید محسن حججی غیرت و شجاعت ایرانی موج میزد

اعزام مرحله دوم کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی شهرستان چالدران ، باحضورامام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستان  انجام پذیرفت.

امام جمعه چالدران  در این مراسم معنوی اعزام کاروانهای راهیان نور را یکی از مهم ترین ابزارها برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهداء گرانقدر در جامعه ارزیابی کرد و گفت: نسل جوان ما باید بیشتر با رشادت ها و جانفشانی های عزیز ترین فرزندان این مرزو بوم در دفاع از کیان اسلام ناب محمدی(ص) و ارمانهای انقلاب اسلامی آشنا شوند که اعزام کاروانهای راهیان نور فرصت ارزشمند و ارزنده ای در این رابطه است.

حجت الاسلام آقایی  با اشاره به شهادت مظلومانه   یکی از رزمندگان مدافع حرم ،نوجوانان حاضر در کاروان راهیان نور را به  الگوپذیری از این شهید والامقام دعوت کرد و اظهار داشت در تصاویر دیده شده قبل از شهادت، در چهره این شهید از لحظه اسارت تا زمان شهادت استقامت و ایستادگی برآمده از غیرت و شجاعت ایرانی موج می‌زد.

وی با ناکام دانستن اهداف دشمن در تضعیف و از یاد بردن روحیه ایثار و شهادت در بین جوانان این مرزبوم ،وجود فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را از جمله شاخص های موثر در جهت جلوگیری از رسیدن دشمنان به اهداف شوم خود در طول جنگ تحمیلی بر شمرد و افزود: امنیت و آسایش امروز کشور را مدیون رشادت ها و ایستادگی جوانان غیوری هستیم که با تمام تلاش خود در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند که وجود هزاران شهید و جانبازان و آزادگان سرافراز کشورمان گواه بر این مدعا است.

جشن دهه کرامت در مرکز شهر چالدران با حضور خادمین حرم رضوی و پرچم امام رضا(ع)

تجمع مردم چالدران در مرکز شهر و با چشمانی اشکبار از ساعت ها قبل انتظار ورود کاروان زیر سایه خورشید را می کشیدند تا پرچم متبرک به بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) را زیارت کنند.

دراین استقبال باشکوه که نشان از ارادت مردم مومن چالدران به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت داشت؛ حضور کودکان و خردسالان در آغوش والدین و پیرزن و پیردمردهایی دست به عصا و با چشمانی اشک آلود و عصا بدست آمده بودند بسیار تماشایی بود.

قرائت صلوات خاصه امام رضا(علیه السلام)  فضایی معنوی را  حاکم کرده بود و زمینه را برای زیارت از راه دور مردم فراهم ساخته بود.

در پایان این مراسم، مردم، روح و جسم خود را با پرچم متبرک صیقل داده و بسته های متبرک حرم رضوی نیز در بین مردم پخش شد.

حضور در مراسم جشن دهه کرامت در چالدران  آخرین برنامه کاروان زیر سایه خورشید در چالدران بود و بعد از شرکت در این مراسم، کاروان چالدران را ترک کرده و راهی پلدشت شد.

 

تجدید میثاق خدام رضوی با شهدای دفاع مقدس و دیدار با خانواده شهدا در چالدران

سفیران ثامن الحجج(ع) در قالب کاروان زیر سایه خورشید، امروز بر سر مزار شهدای دفاع مقدس چالدران حاضر شده وفاتحه ای را نثار فرزندان روح الله کردند.

این کاروان هم چنین سپس در منزل پدری شهید یزدانی و جانباز ۷۰ درصدی دفاع مقدس عباس محمودی حضور یافته و با خانواده آنها دیدار و گفت و گو کردند.

فرياد حمايت از قدس در شهرستان چالدران طنين انداز شد
مردم شهرستان چالدران ، همزمان با مسلمانان سراسر جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و نابودی رژیم  غاصب صهیونیستی به خیابانها آمدند و شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.
ارتباط با امام جمعه