يکشنبه 1396/2/10 - 50 : 5
مشخصات امام جمعه
حسین منیری
حسین منیری
محمد يار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/8
ماه شعبان

آيين سياسي عبادي اين هفته شهر محمديار به امامت حجت الاسلام منيري برگزار شد. ايشان در ابتداي خطبه اول خود و مردم را به رعايت تقواي الهي دعوت كردندو سپس با بيان روايات اهل بيت به اهميت صداقت و راستگويي در زندگي انسان پرداخت و بيان كرد كه ريشه فضايل اخلاقي صداقت و راستگويي و كليد همه زشتي ها و پليدي ها در كذب و دروغ گويي نهفته است. و تا دروغ ترك نشود، نه ايمان و تقوي ظهور مي يابد و نه روابط ايمان جان مي گيرد.

ايشان در خطبه دوم با تبريك اعياد شعبانيه روز پاسدار و روز جانباز را گرامي داشته و اين روز را به پاسداران انقلاب اسلامي و جانبازان عزيز تبريك گفت و بيان داشت كه فرزندان مردم در سپاه انقلاب اسلامي با تاسي به شجاعت، استواري و فضايل اخلاقي امام حسين (ع) در راه حفظ آرمان هاي اسلام و انقلاب اسلامي در دوران دفاع مقدس صحنه هاي فراموش نشدني و حماسه هاتيي با شكوه آفريدند و پس از دفاع مقدس در عرصه هاي مختلف از جمله در زمينه هاي سازندگي كه نمونه بارز آن ساخت پالايشگاه ستاره خليج فارس جهت توليد بنزين ميباشد، توانستند شعار ((ما مي توانيم)) را تحقق بخشند.

وي در ادامه روز كارگر را به كارگران جامعه تبريك گفت و بيان داشت تبريك ملي به كارگران يعني توجه به اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، مبارزه جدي با قاچاق و جلوگيري از ورود كالاهاي مشابه به داخل و حفظ امنيت شغلي كارگران.وي در پايان به بعضي از شاخص هاي دولت انقلابي اشاره كرد؛ از جمله پايبندي به ارزشهاي ملي و انقلابي، كار آمد، جهادي و انقلابي بودن عمل گرا و اهل اقدام و عمل بودن، مقاوم و شجاع بودن در مقابل دشمن و اهل مبارزه بي امان با مفاسد گوناگون بودن و طبق بيان مقام معظم رهبري در اهل مشكلات نگاه دولت به ملت و داخل باشد نه به بيرون از مرزها و اميدوار شدند كه ملت در 29 ارديبهشت به فردي با اين شاخص ها راي دهند.

ارتباط با امام جمعه