دوشنبه 1396/11/2 - 54 : 23
مشخصات امام جمعه
حمید حسن‌زاده
حمید حسن‌زاده
مياندوآب
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/3/14
امام جمعه میاندوآب عنوان کرد؛ اتحاد، استکبارستیزی و ولایتمداری اصلی ترین شاخصه های انقلابی بودن/ امام خمینی(ره) بر مبنای اصول دینی و انقلابی حرکت کردند/مردم تاکنون اثر رفع تحریم ها را ندیده اند

امام جمعه میاندوآب گفت: امام خمینی(ره) با شاخص های انقلابی حرکت کردند و مقام معظم رهبری نیز بعد از ایشان بر همان مبنا و شاخص ها انقلابی حرکت کرده و قطار انقلاب اسلامی را به سلامت از گردنه های سخت عبور داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه میاندوآب با بیان اینکه امام خمینی(ره) با رهبری و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ایران برای ما استقلال و آزادی به ارمغان آوردند، اظهار کرد: مردم سالاری دینی و استقلال ارمغان انقلاب اسلامی برای مردم ایران اسلامی است.

امام جمعه میاندوآب با اشاره به ویژگی های امام خمینی(ره) و اندیشه سیاسی ایشان، افزود: انقلاب اسلامی ایران تمامی اندیشه های سیاسی دنیا و غرب و شرق را زیر سوال برده و گفتمان و اندیشه جدیدی را به دنیا معرفی کرد.

وی با بیان اینکه اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) برگرفته از تعالیم دینی و اندیشه و تفکر ائمه معصومین(ع) است، گفت: امام خمینی(ره) عدالت اجتماعی، استقلال سیاسی و مردم سالاری دینی در ابعاد مختلف نظام را به خوبی تبیین کرده  و آن را در عمل نشان دادند.

حسن زاده پایبندی به قانون را از جمله ویژگی های حضرت امام خمینی(ره) برشمرده و تصریح کرد: امام خمینی(ره) اهل عمل و پایبند به قانون بودند و این را در عمل و در تبعید نیز به خوبی نشان دادند.

امام جمعه میاندوآب بااشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرهنگ دینی، ملی و حقیقی را در جامعه توسعه دادند، اظهار کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی با دعوت مسلمانان به اتحاد و همدلی، پایه های استکبار را به لرزه در آورده و با انقلاب اسلامی، سبب بیداری مسلمانان شدند.

وی با بیان اینکه سیاست خارجی امام خمینی(ره) بر آموزه های اسلام و دفاع از هویت ملی و اسلامی و دفاع از مظلومان جهان مبتنی بود، گفت: امام خمینی(ره) مبنای انقلاب را دینی و الهی قرار داده و بر همین اساس با احیای هویت ملی و اسلامی در سیاست خارجی نیز مبتنی بر آرمان های اسلام بوده و با انقلاب اسلامی مایه امید برای مظلومان جهان شدند.

حسن زاده با تاکید بر اینکه ماهیت انقلاب ما استکبار ستیزی و مقابله با زورگویی و استکبار است، افزود: متاسفانه عده ای می گویند، ارتباط با آمریکا و فریفته خنده های آنها می شوند در حالی که مبنای انقلاب ما "اشدا علی الکفار و رحما بینم" بوده و ما نیز بر همین اساس باید اتحادو انسجام خود را برگرفته از منشور دینی حفظ کرده و فریفته دشمنان نشده و در مقابل دشمنان ترس و واهمه ای به خود راه ندهیم.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری، خلف صالح امام خمینی(ره) در مقابل زیاده خواهی ها و استکبارجهانی ایستاده است، تصریح کرد: امام خمینی(ره) با شاخص های انقلابی حرکت کردند و مقام معظم رهبری نیز بعد از ایشان بر همان مبنا و شاخص ها انقلابی حرکت کرده و قطار انقلاب اسلامی را به سلامت از گردنه های سخت عبور داده اند.

وی به شاخص های انقلابی بودن و انقلابی ماندن اشاره و اظهار کرد: ایستادن بر محور دین و انقلاب نخستین شاخصه ای است که همه ما باید دارای این ویژگی بوده و ارزش ها را تقویت و در مقابل ضد ارزش ها بایستیم.

حسن زاده ولایتمداری و ایستادن بر آرمان های انقلاب را شاخصه دیگر عنوان کرد و گفت: همه باید در عمل نشان دهیم که ولایتمدار هستیم و همواره گوش به فرمان ولایت بوده و انقلابی بمانیم.

امام جمعه میاندوآب با تاکید بر اینکه همواره باید استقلال خود را حفظ کرده و در مقابل توطئه ها بایستیم، افزود: ما این انقلاب را به این آسانی به دست نیاورده ایم و برای آن خون هزاران شهید ریخته شده و لذا همه ما وظیفه داریم تا به تکیه بر آرمان های انقلاب و نظام در مقابل توطئه ها بایستیم و شعار "نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی" همواره آویزه گوش ما باشد.

وی با ابراز تاسف نسبت به کسانی که دم از رابطه با آمریکا می زنند، اظهار کرد: ما اهل مذاکره ایم اما مذاکره ای که در پس آن حیله، نیرنگ و حیله نباشد و باید به افراد غافل که دم از ارتباط به آمریکا می زنند  گفت که ارتباط به آمریکا یعنی خودفروختگی.

حسن زاده به بدعهدی آمریکا و رفع تحریم ها اشاره و تصریح کرد: نتیجه رفع تحریم ها چه بوده؟ مردم نتیجه رفع تحریم ها را ندیده اند و ما از اول هم گفتیم که آمریکا بد عهده و دروغگوست و بنابراین می گفتیم :"مرگ بر آمریکا".

امام جمعه میاندوآب با بیان اینکه دشمن همواره به فکر توطئه و نیرنگ است، گفت: دشمن همواره به فکر نیرنگ و توطئه بوده و ما باید همواره هوشیار و آگاه بدانیم که با پیروی و حمایت از ولایت فقیه می توانیم به سرمنزل مقصود برسیم.

وی به جهاد کبیر، عدم سازش با دشمن و تقوای دینی و سیاسی را دیگر شاخصه عنوان کرد و افزود: همه باید یکدل و متحد بوده و زیر پرچم ولایت فقیه، با دشمن واقعی که همان آمریکا، شیطان بزرگ است، مقابله کنند.
ارتباط با امام جمعه