چهارشنبه 1395/12/4 - 29 : 7
مشخصات امام جمعه
محسن مجتهد شبستری
محسن مجتهد شبستری
تبریز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/22
اگر عده‌ای لیبرال و سکولار اجازه دهند، آموزه های دینی ترویج می یابد./ ریشه‌ی این انقلاب اسلامی، فرهنگی و الهام گرفته از انقلاب صدر اسلام است.
 • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به حضور گسترده و پرشور مردم غیور تبریز در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، اظهار داشتند: آذربایجانی ها با خلق این حماسه بزرگ نه تنها موجب رضایت روح امام بزرگوار و شهداء شدند بلکه موجبات خشنودی رهبر معظم انقلاب را فراهم آوردند.
 • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه تاکنون نهضت‌ها و انقلاب‌های متعددی در طول تاریخ رخ داده است،ابراز داشتند: انقلاب اسلامی ایران قابل قیاس با سایر نهضت‌ها نیست و علیرغم گذشت ۳۸ سال همچنان مردم با شوق و رغبت در صحنه ها حاضر می شوند و با راهپیمایی در سالگرد انقلاب عظمت انقلاب اسلامی را به نمایش می‌گذارند.
 • امام جمعه تبریز با بیان اینکه مبنای انقلاب اسلامی ایران سیاسی و اقتصادی نیست، فرمودند: ریشه‌ی این انقلاب اسلامی، فرهنگی و الهام گرفته از انقلاب صدر اسلام با رهبری پیامبر(ص) است. امام خمینی(ره) با ایمان به مردم، توکل بر خدا و اعتماد به نفس وارد عرصه شد و مقابل رژیم طاغوت ایستاد.ایشان به وعده‌های الهی اعتماد داشتند چون می‌دانستند تا وقتی نصرت خدا هست، غرب و شرق هیچ‌کاره‌اند.
 • نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قبل از انقلاب، جهانیان تصور می‌کردند اسلام فاقد عنصر مبارزه است، خاطرنشان کردند: آنان می‌گفتند پیروان اسلام نمی‌توانند تحرک داشته باشند و اگر حکومت اسلامی تشکیل یابد، نظام مشخص نخواهد داشت.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه قانون اساسی از هر جهت مورد قبول مردم و اندیشمندان واقع شده است، اظهار داشتند: قبل از پیروزی انقلاب امام(ره) در نجف اشرف کتاب ولایت فقیه را نوشتند و بعد از پیروزی، نهادها و سازمان‌هایی تشکیل یافت و قانون اساسی را در عرض ۲ماه با همکاری سازمان‌ها تنظیم شد.
 • نماینده مجلس خبرگان رهبری یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی را حصول استقلال دانست و عنوان کردند: در قبل انقلاب، حکومت شاهنشاهی در خدمت کشورهای غربی بود و ایران دچار فساد سیاسی شده بود، بعد انقلاب ۶۰هزار مستشار از کشور فرار کردند و این باعث شد استقلال کامل به دست آید. شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب بوده و اکنون نباید از زبان‌ها بیفتد، قبل از انقلاب درآمدهای حاصل از فروش منابع ایران صرف آمریکا، عیش و نوش درباریان و هزینه‌های جاری می‌شد لکن انقلاب تبعیض‌ها را از بین برد و فقرا را سروسامان داد.
 • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی حاکمیت ولایت فقیه است، خاطرنشان کردند: امنیت کشور به علت وجود ولایت فقیه می‌باشد که نظم و انسجام را به کشور بخشیده است و باید شاکر باشیم که رهبری این جامعه هم اکنون در دست یکی از فرزندان اولاد پیامبر(ص) است. قبل از انقلاب رژیم هرکسی را انتخاب می‌کرد همان می‌شد اما اکنون در جامعه دموکراسی حاکم است و مردم سرنوشت خویش را تعیین می‌کنند.
 • حضرت آیت الله مجتهد شبستری مبارزه جدی با بی‌سوادی، گسترش دانشگاه‌ها، بالا رفتن سطح آگاهی سیاسی مردم، بصیرت یعنی دشمن شناسی، جایگزینی ارزش‌های اسلامی و انسانی با ارزش‌های طاغوتی را از برکات و اتفاقات رخ داده بعد از انقلاب عنوان و بیان کردند: اگر دوباره عده‌ای لیبرال و سکولار اجازه دهند، الحمداله این آموزه های دینی در حال ترویج است و به فضل الهی ارزش های اسلامی جای ضد ارزش ها را می گیرد.
 • معظم له در پایان خطبه ها تاکید داشتند: مردم ایران فکر تجاوز به کشوری را در سر نمی‌پرورانند لکن به عنوان عاملی بازدارنده، بنیه دفاعی‌ و نظامی‌شان را تقویت خواهند کرد و در برابر هرگونه‌ تجاوزی پاسخی دندان‌شکن خواهند داد./

  جهت شنیدن فایل صوتی خطبه ها اینجا کلیک کنید.

ارتباط با امام جمعه