سه شنبه 1396/1/8 - 55 : 2
مشخصات امام جمعه
محسن مجتهد شبستری
محسن مجتهد شبستری
تبریز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
ترساندن این ملت (ایران) مثل این است که ماهی را از آب می‌ترسانید./ استفاده از فضای مجازی، برای نظام هم فرصت و هم تهدید است.
  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به دیدار دیروز نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با رهبر معظم انقلاب اظهار داشتند: مهم‌ترین برکت اجلاس خبرگان رهبری در هر سال، تشرف اعضاء خدمت مقام معظم رهبری است که معظم له در دیدار روز گذشته، ضمن تقدیر از مجلس خبرگان بیانات مهمی را ایراد فرمودند.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به سخنرانان اجلاسیه دوم دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری افزودند: علاوه بر سخنرانی تعدادی از اعضا،دو موضوع اقتصاد مقاومتی و فضای مجازی در جلسه مطرح شد و سردار عبداللهی مسئول قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در سخنانی به ارائه گزارش در رابطه با اقتصاد مقاومتی پرداخت؛ خوشبختانه در سال‌های گذشته با فعالیت در حوزه عمرانی، سد سازی، پالایشگاه‌ها و… مصداق اقتصاد مقاومتی توسط این عزیزان تحقق یافته و امیدواریم این نمونه، سرمشقی برای سایر ارگان‌ها و اقشار مردم باشد.
  • معظم له در ادامه با بیان اینکه گسترش درصد نفوذ و استفاده از فضای مجازی، برای نظام هم فرصت و هم تهدید است، تاکید فرمودند: اکثر مطالب فضای مجازی مبتذل و شبهه افکنی است، با این شرایط جوانان ما در خطر هستند، شورای عالی فضای مجازی تا حدی توانسته با این معضل برخورد کند. از این رو تصمیماتی گرفته شد که البته برای رفع این معضل موانعی است ولی تلاش مستمر خواهیم کرد تا از بین رود.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به نام‌گذاری بیستم اسفند به عنوان روز راهیان نور ابراز داشتند: همه ساله از طرف آموزش و پرورش، آموزش عالی و سپاه به ویژه در اسفندماه شرایط برای سفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس برای جوانان فراهم می‌شود که هم سیر و سیاحت و همچنین درس‌های جهاد فی سبیل الله را اخذ می‌کنند.
  • امام جمعه تبریز با تاکید بر کاهش میزان واردات خاطرنشان کردند: از جمله موضوعاتی که از مصادیق اقتصاد مقاومتی بوده، جلوگیری از واردات بی رویه اجناس است چرا که این موضوع ضربه‌ای به اقتصاد داخلی می‌زند و یک مصداق آن واردات میوه به بهانه شب عید است.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه باید به فکر ضروریات و درون‌زایی اقتصاد کشور باشیم، تاکید فرمودند: باید جلوی واردات را بگیریم، گاهی دیده می‌شود با افتخار می‌گویند فلان مقدار پرتقال وارد کردیم و تا زمانی که جلوی قاچاق و واردات گرفته نشود اقتصاد مقاومتی محقق نمی‌شود.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نام‌گذاری ۱۴ تا ۲۲ اسفند به عنوان هفته احسان و نیکوکاری، یادآور شدند: در آستانه ولادت باسعادت حضرت زهرا (س) با الهام از مکتب این بانوی بزرگوار، باید درس کمک به فقرا و ایثار را از ایشان بیاموزیم و به فکر خانواده‌های مستضعف در شب عید باشیم.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با اشاره به ۲۲ اسفندماه و صدور فرمان تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، فرمودند: این بنیاد به فرمان امام راحل (ره) برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، رسیدگی به خانواده‌های شاهد و ایثارگر تأسیس شد و در میان سرداران شهید دفاع مقدس، سردار شهید مهدی باکری از افتخارات آذربایجان در عملیات بدر به درجه رفیع شهادت رسید. این سردار شهید بسیار متدین، متعبد، اهل تهجد و نماز شب بوده و بصیرت و اخلاص و ولایتمداری ایشان با دیگران قابل مقایسه نیست.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه به فضل پروردگار در نسل جوان، امروز افرادی دیده می‌شود که راه شهدای بزرگواری همچون شهید باکری را ادامه می‌دهند، ابراز داشتند: رئیس جمهور آمریکا ملت ایران را نشناخته‌ که گاهی صحبت‌های تهدیدآمیز به زبان می‌آورد، بدانند که ترساندن ملتی که شهادت به بخش جدایی ناپذیر فرهنگ آن تبدیل شده است، ترساندن این ملت مثل این است که ماهی را از آب می‌ترسانید./
ارتباط با امام جمعه