جمعه 1396/2/8 - 43 : 18
مشخصات امام جمعه
محسن مجتهد شبستری
محسن مجتهد شبستری
تبریز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
هیئت های نظارت باید کمال دقت، عدالت و مر قانون را در تأیید صلاحیت‌ها در نظر بگیرند./ مردم در انتخاب اصلح، کمال آگاهی و رضایت خدا را در نظر بگیرند.
  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به آغاز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری کشور، اظهار داشتند: حضور برخی از ثبت نام کنندگان در انتخابات مایه شگفتی ملت ایران شده که نشان می‌دهد گویا این افراد موضوع انتخابات و مقام ریاست جمهوری را به سخره گرفته‌اند. اینها بهتر بود قانون اساسی را می‌خواندند تا متوجه می‌شدند قانون‌گذار ویژگی‌های ریاست جمهوری را در شرایطی همچون رجل سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن معین کرده است، آیا واقعاً این‌ها خودشان را در سطح رجل سیاسی و مدیر کشوری ۸۰ میلیونی می‌دانند؟!
  • نماینده امام خامنه ای (دام برکاته) با بیان اینکه گویا این افراد یا دچار خودبرتربینی هستند و یا از نقص قانون سوءاستفاده می‌کنند، افزودند: این دست افراد فقط زحمت شورای نگهبان را زیاد می‌کنند و به بیگانگان اجازه می‌دهند تا مدعی شوند که انتخابات ایران آزاد نیست.
  • حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه قطعاً شورای نگهبان بدون توجه به جوسازی‌های داخلی و خارجی به مر قانون عمل خواهد کرد، خاطرنشان کردند: یقیناً شورای نگهبان جلوی افراد غیرمتعارف، زیاده خواه و غیرصالح را خواهد گرفت و ما نیز به ایشان می گوییم محکم بایستید و ملت آگاه ایران از آنان پشتیبانی کرده و باز هم حمایت خواهد کرد.
  • نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، نیز فرمودند: هیئت های نظارت و اجرایی و مسئولین مربوطه باید کمال دقت، عدالت و مر قانون را در تأیید صلاحیت‌ها در نظر بگیرند و مردم عزیز در انتخاب اصلح، کمال آگاهی و رضایت خدا را در نظر بگیرند، و انتخاب آگاهانه داشته باشند.
  • امام جمعه تبریز با بیان اینکه اتحادیه اروپا به تازگی تحریم‌هایی را علیه ایران به بهانه ادعاهای حقوق بشری تمدید کرده است، ابراز داشتند: تداوم این سیاست شکست خورده آمریکا نشان می‌دهد این‌ها درک درست و واقعی از وضعیت حقوق بشر در ایران ندارند و این‌ برخوردها سیاسی و مغرضانه است که چشم‌ها را بر حقیقت بسته‌اند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حمله وحشیانه آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه، آن را خلاف قوانین بین‌المللی دانستند و اظهار داشتند: این حمله با هدف جبران شکست تروریست‌های مستقر در سوریه و با این بهانه که ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده، انجام شده است. اما آمریکا و غرب مدرکی برای اثبات مستندات خود ندارند و دولت سوریه سه سال پیش از نظر سلاح‌های شیمیایی خلع سلاح شده است. انتخاب فرودگاه الشعیرات برای حمله با هدف خارج کردن این نقطه مهم از دست ارتش سوریه و زمینه سازی برای تصرف توسط داعش است.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه آمریکا در سوریه شکست خورده است، خاطرنشان کردند: آنها درصددند با تضعیف جبهه مقاومت تروریست‌ها بار دیگر بر این کشور مسلط شوند و آمریکا با جنگ روانی و بلوف سیاسی از خود چهره‌ای قدرتمند به نمایش بگذارد.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری در ادامه فرمودند: آمریکایی‌ها بدانند و منتظر باشند که بخش‌های دیگر سوریه از دست تروریست‌ها خارج خواهد شد و با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی و اختلافات درونی در داخل آمریکا و تسرّی احتمالی داعش به آن کشورها آینده بسیار تاریکی دولت منحوس آمریکا را تهدید می‌کند.
  • معظم له، با اشاره به فرا رسیدن ۲۹ فروردین و روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، فرمودند: حماسه آفرینی‌های نیروهای سه گانه ارتش در دفاع مقدس برای ملت ایران فراموش نشدنی است و ارتش ما ارتشی مکتبی است. در دوران دفاع مقدس و پس از آن، ارتش قهرمان کشورمان امتحان خود را پس داده و با تقدیم هزاران شهید، مقاومت قهرمانانه و خلق حماسه‌های فراوان، با سربلندی از این امتحانات بیرون آمده است./

 

ارتباط با امام جمعه