سه شنبه 1395/11/5 - 33 : 6
مشخصات امام جمعه
محسن مجتهد شبستری
محسن مجتهد شبستری
تبریز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
سانحه دلخراش آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو در تهران بسیار تلخ و ناگوار بود./ بدترین نوع خیانت، خیانت در بیت‌المال است.
  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به سانحه دلخراش آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو در تهران و با عرض تسلیت به خانواده های معزا اظهار داشتند: این سانحه بسیار تلخ و ناگوار بود، که علاوه بر خسارات مالی موجب جان باختن عده ای از برادران آتش‌نشانی و مصدومیت تعدادی از آنان شد و اسباب تأسف و تأثر همگان گردید. از درگاه حضرت احدیت خواستاریم تا به افراد محبوس شده در زیر آوار نجات عنایت نموده و به مصدومین حادثه شفای عاجل کرامت بفرماید.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با بیان اینکه بهمن‌ماه در تاریخ انقلاب اسلامی ماهی پرحادثه است، فرمودند: ابتدای بهمن‌ماه یادآور حوادث بهمن سال ۱۳۵۷ است که در چنین روزی فرودگاه مهرآباد به دستور شاپور بختیار برای جلوگیری از ورود امام(ره) اشغال نظامی شد.
  • امام جمعه معزز تبریز با اشاره به اینکه مردمی بودن بزرگداشت دهه فجر در مراسمات و جشن‌ها ضروری است، ابراز داشتند: در بهمن ماه سال ۱۳۵۷ و با پیروزی انقلاب اسلامی، خورشید اسلام درخشش یافت و تحولی جدید برای مردم ایران و مسلمانان جهان بر جای گذاشت.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به یاد و خاطره امام راحل و شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی، فرمودند: در دهه فجر باید با آرمان‌های امام و شهداء تجدید پیمان شود و بزرگداشت این دهه یقیناً همچون دیگر مناسبت‌های مذهبی اجر و پاداش دارد.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز با اشاره به اینکه دایره ظلم به دیگران و تضییع حق‌الناس بسیار وسیع است، خاطرنشان کردند: از انواع ظلم می‌توان به مسئله خیانت اشاره کرد که بر این اساس مال و اولاد انسان امانتی از سوی پروردگار متعال است و اگر در کسب و هزینه اموال و در تربیت اولاد قصور شود، این‌ها نمونه‌هایی از خیانت هستند.
  • رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه فرمودند: بدترین نوع خیانت، خیانت در بیت‌المال است و کسی که در بیت‌المال اجحاف و از بیت‌المال مسلمین بیش‌ از اندازه برداشت کند، خیانت کرده است.
  • خطیب جمعه تبریز با اشاره به اعدام ۳ جوان بحرینی به وسیله دولت منحوس آل خلیفه یادآور شدند: این اتفاق موجی از تظاهرات گسترده علیه رژیم آل خلیفه و آل سعود را به راه انداخته است و در گذشته نیز شاهد بودیم که برخی از مردم این کشور با تظاهرات مسالمت آمیز  به این حکومت جابر اعتراض کرده‌اند. احکام زندان و لغو تابعیت برای رهبران شیعه، دستگیری فعالان سیاسی، تخریب مساجد و حسینیه‌های شیعیان، اعطای تابعیت به مخالفان از جمله روش‌های آل خلیفه برای قلع‌ و قمع مخالفان خود است.
  • حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه اعدام این ۳جوان انقلابی به منزله ریختن بنزین روی آتش زیر خاکستر بود، ابراز داشتند: رژیم آل خلیفه با حمایت آل سعود و انگلستان خودزنی کرد و این رژیم و اربابانش بدانند ملت بحرین در ۶ سال گذشته با عدم تسلیم در مقابل دولت دست نشانده، از این پس با شدت و قدرت بیشتری برای سقوط رژیم قیام قهرآمیز خواهند داشت./

جهت شنیدن فایل صوتی خطبه ها اینجا کلیک نمایید.

ارتباط با امام جمعه