شنبه 1396/9/25 - 9 : 5
مشخصات امام جمعه
محسن مجتهد شبستری
محسن مجتهد شبستری
ائمه جمعه سابق
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/29
آرای ملت امانتی نزد مجریان برای ظهور و تجلی اراده ملی است./ هر رأی مشت محکم بر دهان آمریکا و دیگر مستکبران شرق و غرب است.
  • به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ حضرت آیت الله محسن مجتهد شبستری، در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به فرارسیدن سوم خردادماه روز ایثار و مقاومت اظهار داشتند: دلیرمردان هشت سال دفاع مقدس با دست خالی بدن خود را سنگر کردند تا از کیان و سرزمین اسلامی دفاع کنند.
  • ایشان در ادامه افزودند: ارتش بعثی عراق بعد از تصرف خرمشهر، به فکر تصرف آبادان و اهواز بود اما مردم غیور خرمشهر و رزمندگان مقاومت بعد از ۱۹ماه در عرض ۳۴ روز جنگ، توانستند دشمن را از خاک ایران بیرون کنند که فتح خرمشهر در واقع فتح ارزش‌های اسلامی بود.
  • نماینده امام خامنه ای (دام ظله) با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره انتخابات ریاست جمهوری، ابراز داشتند: ایشان تاکید به توجه ویژه به انتخابات ریاست جمهوری داشتند و بیان کردند که جمهوری اسلامی با تجدید انتخابات طراوت تازه‌ای به کشور می‌دهد و برنده اصلی شما مردم و نظام جمهوری اسلامی هستید.
  • حضرت آیت الله مجتهد شبستری با تأکید بر حفظ و صیانت از آرای ملت از سوی ناظران و مجریان برگزاری انتخابات در سراسر کشور، خاطرنشان کردند: رهبر انقلاب نیز تاکید فراوانی بر دقت نظر عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات داشته‌اند تا خدای ناکرده یک رای اشتباه نشود، در حقیقت آرای ملت امانتی نزد مجریان برای ظهور و تجلی اراده ملی است.
  • نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به جریان فتنه در سال ۸۸ تاکید فرمودند: مبادا رفتار طرفداران و کاندیداهای انتخاباتی منجر به شادی دشمنان شود، نباید رفاقت به دشمنی تبدیل شود و جریان تلخ ۸۸ اتفاق بیفتد، اگر کسی شکایتی دارد می‌تواند طبق قانون اقدام کنند و نیازی به اقدام علیه قانون و امنیت نظام وجود ندارد.
  • امام جمعه تبریز با اشاره به شور و هیجان مردم در ساعات اولیه صبح در پای صندوق های رای گیری، یادآور شدند: شور و هیجان انتخاباتی باید توأم با شعور سیاسی باشد، آنان که تاکنون نتوانسته اند پای صندوق‌های رأی حاضر شوند، بهتر است از ساعات باقی مانده استفاده کرده و به نزدیک‌ترین شعبه اخذ رأی مراجعه کرده و تکلیف شرعی و قانونی خود را انجام دهند.
  • نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نتیجه انتخابات، ادامه دادند: ارج نهاندن به مقام شامخ شهدا، پشتیبانی از مقام معظم رهبری، حفظ تمامیت ارضی، استقلال و آزادی ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب، تداوم اسلام سیاسی، دموکراسی، جامه عمل پوشاندن به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی، عدم وابستگی به خارج از کشور و هر رأی مشت محکم بر دهان آمریکا و دیگر مستکبران شرق و غرب است، دشمنان چشم دیدن آزادی و دموکراسی در انقلاب اسلامی را ندارند.
  • رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه وقتی عمده رضایت از جانب مردم در جامعه حکم فرما باشد نارضایتی اندک در جامعه قابل جبران است، تصریح کردند: ولی اگر این حالت برعکس باشد جامعه فاسد خواهد بود، به عبارت دیگر مشروعیت حکومت اسلامی با نظر پیامبران الهی بوده، اما بقا و پایداری حکومت نیازمند رضایت مردمی است./
ارتباط با امام جمعه