دوشنبه 1396/11/2 - 53 : 23
مشخصات امام جمعه
سعید مرادپور
سعید مرادپور
اسكو
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/5/6
خطبه های نماز جمعه اسکو‌ مورخه ۹۶/۵/۶ توسط امام جمعه محبوب اسکو حجت الاسلام و المسلمین سعید مرادپور در مصلای امام خمینی ( ره ) بازار اسکو
 
خطبه اول
حجت الاسلام مرادپور نماز گزاران را به رعایت تقوا و حدود الهی دعوت نمود.
 
وی در ادامه با توجه به پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور موضوع خطبه را به بیان اهمیت و تبیین جایگاه والای نماز جمعه اختصاص داد.
 
حجت الاسلام مرادپور، ایجاد اتحاد، بصیرت و آگاهی دادن به مردم، بسیج و گسیل مردم به جبهه های جنگ، پایگاه مهم عبادی- سیاسی و تقویت روحیه مقاومت در برابر فتنه ها و دشمنی ها را از نقش های مهم و انکار ناپذیر نمازهای جمعه در کشور دانست.
 
وی تاکید کرد: طبق فرموده مقام معظم رهبری نمازهای جمعه قرارگاه ایمان، تقوا و اخلاق در کشور است و باید همگان در جهت تقویت جایگاه رفیع آن تلاش بنماییم.
 
حجت الاسلام مرادپور با گرامیداشت یاد و خاطره ی آیت ا... مشکینی به عنوان امام جمعه نمونه کشور، از صفات برجسته فردی آن شخصیت وارسته مانند اخلاص، حریص بودن به وقت و...تمجید نموده و از همت والای ایشان در پشتیبانی از انقلاب اسلامی تجلیل نمود.
 
 
خطبه دوم
 
حجت الاسلام‌ مرادپور با اشاره به حوادث مسجد الاقصی و‌ جنایات رژیم صهیونیستی تاکید کرد: مساله فلسطین باید اولویت اول جهان اسلام و محور وحدت بین کشورهای اسلامی باشد و باید امت اسلامی پشتیبان قضیه فلسطین بوده‌ و تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی از پای ننشینند.
وی تاکید کرد: همان طور که خداوند متعال در قرآن فرموده، تنها راه پیروزی بر این رژیم پلید ایستادگی و مقاومت می باشد.
 
امام جمعه اسکو با اشاره به ایام دهه کرامت وتبریک ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، وجود این دو بزرگوار در قم و مشهد را موجب افزونی برکات و‌نورانیت کشورمان دانست.
 
خطیب جمعه اسکو با اشاره به تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه کشورمان تاکید کرد: باید دستگاه دیپلماسی کشور از حالت انفعالی خارج شده و با همکاری دولت و مجلس پاسخ قاطع و شایسته ای به این تحریم ها داده شود.
 
امام جمعه اسکو با اشاره به دیدار فرماندهان عالی رتبه سپاه با رئیس جمهور محترم تاکید کرد: اگر چه در ایام تبلیغات انتخاباتی بعضا حرفایی زده شد که به راحتی قابل گذشت نیست، اما این دیدار نشان داد مسئولان کشور در تامین منافع ملی و مصالح عالی نظام، اتحاد و انسجام لازم را دارند.
 
وی با اشاره به هجمه های عده ای در کشور علیه سپاه افزود: سپاه خادم ملت بوده و در هر جا نظام نیاز داشته باشد وارد عمل شده و همیشه سربلند و پیروز از عرصه ها خارج شده است.
 
وی تاکید کرد: عده ای می گویند سپاه نباید وارد عرصه های اقتصادی شود اما باید توجه داشته باشیم سپاه معمولا با پیشنهاد دولت ها زمانی وارد فعالیت اقتصادی می شود که در زمینه ای بخش خصوصی یا شرکت های خارجی رغبت لازم برای فعالیت و سرمایه گذاری را نداشته باشند.
 
حجت الاسلام مرادپور در پایان با اشاره به روز کار آفرینی و آموزش های فنی و‌حرفه ای تاکید کرد: بحث حرفه و شغل خیلی مهم بوده و بیکاری جوانان معضل اولیه کشور است که ما از نمایندگان مجلس و دولت محترم می خواهیم در سالی که مزین به اشتغال است بتوانند با رایزنی و اقدامات موثر زمینه گشایش اقتصادی در کشور و ایجاد شغل برای جوانان عزیز را فراهم نمایند.
 
تهیه و‌ تنظیم : روابط عمومی ستاد برگزاری مراسم نماز جمعه اسکو
ارتباط با امام جمعه