چهارشنبه 1396/6/1 - 59 : 2
مشخصات امام جمعه
غفار غفاری ثانی
غفار غفاری ثانی
بخشایش
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/16
حجاب و عفاف

امام جمعه بخشایش موضوع خطبه اول این هفته را به حجاب و عفاف اختصاص دادند و در این زمینه به آیه 59 سوره احزاب پرداختند که آمده است : یَأَیهَا النَّبىُّ قُل لاَزْوَجِک وَ بَنَاتِک وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیهِنَّ مِن جَلَبِیبِهِنَّ ذَلِک أَدْنى أَن یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَّحِیماً : ای پیغمبر (گرامی) با زنان و دختران خود و زنان مؤمنان بگو که خویشتن را به چادر فرو پوشند، که این کار برای اینکه آنها (به عفّت و حرّیت) شناخته شوند تا از تعرض و جسارت (هوس رانان) آزار نکشند بسیار نزدیکتر است و خدا (در حق خلق) بسیار آمرزنده و مهربان است.

ایشان در ادامه به وصیت نامه امام خمینی (ره) پرداختند که در آن به مجلس شورای اسلامی حال و آینده رئیس جمهور حال و ما بعد شورای نگهبان شورای قضایی و دولت در هر زمان ، که آمده است : وظیفه دولت در مخالفت با آزادی غربی آن است که نگذارند این دستگاه های خبری و مطبوعاتی و مجله ها از اسلام و مصالح کشور منحرف شوند و آزادی به شکل غربی آن که موجب تباهی جوانان و دختران از نظر اسلام و عقل است را محکوم کردند .

غفاری در خطبه دوم به به روز مالیات اشاره کردند و افزودند : مالیات یک حکم قانونی و حکومتی و تابع هر شرایطی لازم است . ایشان در ادامه سالروز شهادت حضرت عبدالعظیم حسنی اشاره کردند و به همه عزیزان حاضر تسلیت گفتند . امام جمعه شهر بخشایش در ادامه خطبه دوم به جنگ 33 روزه مقاومت اسلامی لبنان بر علیه رژیم متجاوز صهیونیستی که در سال 1385 اتفاق افتاده بود پرداختند و خاطر نشان کردند : در هر زمانی ثابت شده است که ملت و مردم هر کشوری اگر با ایمان قوی در برابر متجاوزان و ظالمان مقاومت کنند به حول قوه الهی به پیروزی نهایی می رسند . ایشان در ادامه از مجلس شورای اسلامی جهت طرح دو فوریتی مقابله با تحریم های آمریکا  تشکر کردند و افزودند : لازم است همه دولت مردان در شأن ملت ایران عکس العمل نشان دهند .

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه