سه شنبه 1395/11/5 - 36 : 6
مشخصات امام جمعه
غفار غفاری ثانی
غفار غفاری ثانی
بخشایش
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/17
افتخار خدمت به مردم در منظومه فکری مقام معظم رهبری مدظله العالی

بسم الله الرحمن الرحیم

بعدالحمد والصلاه و سفارش به تقوا

موضوع خطبه اول : افتخار خدمت به مردم در منظومه فکری مقام معظم رهبری مدظله العالی :

در دین اسلام برای کارگشایی و خدمت رسانی به مردم و مومنان تاکید شده است . بر اساس آیات شریفه و فرمایش های معصومین (ع) ، هر انسانی که برای مردم زحمت بکشد در هر مسئولیتی باشد ،  بعد از عمل به واجبات الهی ، خدمت به مومنان بالاترین ثواب را دارد ،  عزت بیشتری در بین مردم و همچنین وجدان خود را در آرامش می بیند. پیامبر خدا (ص) فرمودند :(سید القوم فی السفر خادمهم فمن سبقهم بخدمه لم یسبقوا بعمل الا الشهاده)

انسان برای دیگران چه خدمت تعلیمی و چه اقتصادی و هر نوع خدمتی انجام دهد ، خداوند به ایشان پاداش کسی را می دهد که انگار در میدان نبرد به شهادت رسیده است . لذا خدمت به دیگران اهمیت و ارزش زیادی دارد . از فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در مورد افتخار خدمت به مردم به چند مورد اشاره می کنیم . الف ) خدمت رسانی به مردم مبارزه ای سنگین و بزرگ است . ایشان معتقدند : بایدکارهایعمیق وماندگار و زود بازده که اثار ان به قشرهای مستضعف ومحروم برسد.

ب ) هر چه در نظام اسلام خدمت رسانی به مردم بیشتر باشد همان اندازه مقبولیت نظام بیشتر خواهد شد . هر قدر مسئولان در وظایف خود دقیق و خوب عمل کنند ، همان اندازه در بین مردم مقبولیت این نظام بیشتر خواهد بود و برعکس آن ، اگر مسئولی در حیطه وظایف خود کم توجهی و سستی کند ، نه تنها اینکه عزت  واحترام خود را در بین مردم پایین می آورد بلکه به مقبولیت  نظام هم در بین مردم ضرر می رساند .

ج ) همه مسئولان باید سیره و زندگی حضرت علی (ع) را در حکومت انقلاب اسلامی برای خودشان الگو قرار دهند . و همچنین فرموده اند : اسم اسلام و اسم ولایت کافی نیست و باید همه چیز در عمل مشخص باشد .

د ) همانطور که امام راحل (ره) فرموده اند : مسئولین باید خدمتگزار مردم باشند . یعنی هیچ مسئولی با تکبر و بلندپروازی خود با مردم نباید رفتار کند و امروز رهبر عالیقدر ما هم همواره بر این فرمایش امام (ره) تاکید دارند و در عمل الگو برای همه هستند.

ذ ) تجمل گرایی مسئولان باید کاملا حذف شوند . تجمل گرایی مسئولان برای جامعه دو نقص مهم دارد . اولین نقص عبارت است از : خود انسان با اسلام فاصله می گیرد و دومین نقص : در بین مردم تاثیربد اشرافیگری و تجمل گرایی را تشویق و عامل بدعت  می گردند .

ر ) ضرورت خدمت رسانی دولت به مردم : که علی (ع)هدف از حکومت خویش را حل مشکلات دینی ودنیوی واخروی مردم میدانند وباید این سیره عملی حضرت نصب العین ما باشد و الا در پیشگاه خدا هیچ عذری نخواهیم داشت.

ی ) باید صحنه جامعه را از سه دشمن بزرگ پاک کنیم : الف ) فقر : یعنی در هر دولتی باید تمرکز بر این باشد که در دولت من هیچ کسی از فقر رنج نبرد . در نتیجه اگر فقر در جامعه ای از بین رود ، هم خداوند به مسئولانی که زحمت کشیده اند ، پاداش می دهد و هم در بین مردم عزت می یابند و مردم نیز خوشحال می شوند . ب )  ناامنی : باید مسئولین امنیتی تمام تلاششان را انجام دهند تا مردم در امنیت کامل به زندگی خود برسند.  ج ) بی سوادی : باید مسئولان مربوطه تلاش کنند آمار بی سوادی مردم تا حد امکان پایین آید .

بعدالحمد والصلاه و سفارش به تقوای الهی در قرارگاه ایمان تقوا بصیرت و اخلاق ( نماز جمعه )

موضوع خطبه دوم: مناسبتهای هفته

قبل از اینکه به مناسبتهای هفته اشاره کنیم ، از تمامی مسئولین شهری و شهرستانی و استانی و همچنین مردم ولایتمدار شهر بخشایش و روستاهای تابعه که در مراسم چهلم شهدای گمنام شهر بخشایش شرکت کرده بودند ، تقدیر و تشکر می نماییم . و تمامی زحمت کشانی که مخصوصا جوانان انقلابی و بسیجی که در ساخت حرم شهدای گمنام شهر فعالیت نمودند ، ضمن اینکه تقدیر و تشکر می نماییم ، انشالله اجرشان با شهدا باشند و پیش شهدا روسفید باشند . مقام معظم رهبری مدظله العالی در فرمایشات خود در دیدار با دانشجویان بسیجی مدال آور فرمودند : جوانان انقلابی و مومن را بسیار دوست می دارم و از آنان پشتیبانی می کنم . و همچنین ایشان فرمودند : نسل جوان کنونی را بسیار تواناتر و آگاه تر و هوشمند تر از نسل اول انقلاب می دانم .  این یک عبرتی برای تمامی مسئولین است که ما هم با تبعیت از فرمایشات رهبر عزیزمان از جوانان پشتیبانی می کنیم و انتظار می رود جوانان پیشنهادات و انتقادات خود را در مورد شهر و کارها و نظریاتی  که در ذهن خود دارند را با دفتر امام جمعه و با مسئولان شهر در میان گذارند تا انشالله شاهد ترقی شهر باشیم . مدیران جامعه ودولتمندان عزیز بایدبرای امنیت و اشتغال جوانان فکر اساسی کنند.

سالروز کشف حجاب بتوسط رضاخان قلدر در سال 1314 است . در آن زمان کاملا آنها با دین مبارزه می کردند که در قم و مشهد دستور این عمل زشت را صادر کرد و حتی بر خانواده خود دستور داد که بدون حجاب در بین مردم ظاهر شوند . در نتیجه کشف حجاب با اعتراض علما وروحانیت ومردم روبه رو شد . چنانچه شهرستان هریس و شهر بخشایش به عنوان با حجاب ترین شهر های استان معرفی شدند .

روز شنبه 18 دی ماه ، سالروز میلاد امام حسن عسگری (ع) را بر تمامی عاشقان ان حضرت وخصوصا شرکت کنندگان حاضر در نماز عبادی سیاسی جمعه تبریک عرض می کنم . در زمان ایشان ، ظالمان عباسی آنقدر حضرت را تحت فشار قرار می دادند ایشان  از طریق  نامه از سیاستهای ظالمانه خلفای زمان خویش مومنان و شیعیان را اگاه وهدایت میفرمودند .

سالروز شهادت حضرت معصومه (س) را تسلیت عرض نموده و در عظمت ایشان همین بس است که امام صادق (ع) در مورد ایشان فرموده: (و ستدفن فیها امراه من اولادی تسمی فاطمه فمن زارها وجبت له الجنه)یعنی بزودی در شهر قم زنی از اولاد من دفن میشود هر کس اورا زیارت کند برایش بهشت واجب است

از فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی : مشکل مستکبران این است که میخواهند یکه تاز میدان باشند و در این مسئله ایران اسلامی را برای خود مانع می بینند . چون چشم دیدن ترقی جمهوری اسلامی ایران را ندارند ، همیشه در فکر ضربه زدن به این نظام و کشور هستند که یکی دیگر از کارهای خبیثانه ای که منافقین انجام دادند ، در 21 دی سال 1390 ترور و به شهادت رساندن احمدی روشن از شهدای هسته ای است ترور دانشمندان نشانه به بنبست رسیدن استکبار جهانی در مقابله با ایران است . . در نتیجه این کارهایی که دشمنان نظام جمهوری اسلامی انجام می دهند ، نشان از عاجز بودن آنها در مقابل جوانان و نخبگان کشور است و هدف اصلی که دارند ، این کوردلان به سرکردگی امریکا (مستکبر جهانی )میخواهند  اسم جمهوری اسلامی ایران به طور کلی حذف شود و می خواهند در دنیا به غیر از خود دولتی نباشد که مانعی برای آنها باشد .  اما ملت ایران همیشه بر این موضوع تاکید دارد که با لبیک گویی به حضرت امام حسین (ع) و با رهبری مقام معظم رهبری مدظله العالی ، مال و جان خودمان را می دهیم اما در مقابل ظالمان هیچوقت تسلیم نمی شویم ودشمن را سرنگون خواهیم کرد.

آخرین مطلب ، رهبر عزیزمان فرمودند : بصیرت و احساس تکلیف و اقدام به موقع باشد ، پیروزی حاصل می شود . ودولت موظف است طبق مصوبه مجلس فعالیتهای برجام را متوقف کند و همچنین همه باید مواظب رسانه های ضد انقلاب همچون بی بی سی رادیو فردا صدای آمریکا کانال های تلگرامی در  جهت تخریب ارکان نظام مثل قوه قضائیه باشیم . چنانکه خداوند در قران خطاب به پیامبر (ص) فرمودند : ولن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم : که شاهد بر این است که هیچ وقت دشمنان برای ما خیری ایجاد نمی کنند و همیشه در فکر ضربه زدن هستند که با بصیرت و حفظ اصول و استقلال خود پیروزی برای ماست . 

الحمدلله رب العالمین

ارتباط با امام جمعه