سه شنبه 1395/11/5 - 48 : 18
مشخصات امام جمعه
ابراهیم بجانی
ابراهیم بجانی
تسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1394/11/9
گزارش خبری نماز جمعه تسوج مورخه 1394.11.9

حجه الاسلام و المسلمین بجانی امام جمعه بخش تسوج در خطبه­های نماز جمعه این شهر با تبریک ایام نورانی دهه فجر درباره عمق و حقیقت این نهضت عظیم فرمودند: این انقلاب به قدری با عظمت است که خودش سخنان و اقدامات بدخواهان را خنثی می کند. گروهی می­گویند این انقلاب نتوانست به اهداف خود برسد و کار خاصی انجام نداده است در جواب آنها گفته می شود انقلاب کار خودش را کرده و تمام شده و به هدف خود رسیده است.

این حرف را از آیات و روایات استفاده میکنیم . در حدیث کساء می­خوانیم خداوند در آفرینش نظام خلقت با خلق شدن 5 تن آل عبا به هدف خود رسید و آن تشکیل یک مجموعه نورانی بر اساس عبودیت خالصانه است. اِنّی ما خَلَقْتُ سَماءً مَبْنِیَّةً، وَ لا اَرْضاً مَدْحِیَّةً، وَ لا قَمَراً مُنیراً، وَ لا شَمْساً مُضیئَةً، وَ لا فَلَکاً یَدُورَ، وَ لا فُلْکاً یَسْری، وَ لا بَحْراً یَجْری اِلَّا لِمَحَبَّةِ هؤُلاءِ الْخَمْسَةِ الَّذینَ هُمْ تَحْتَ الْکِساءِ.

اینکه امام حسین (علیه السلام) آن جامعه نورانی 72 نفری را در صحرای کربلا تشکیل داد خلقت به هدف خود رسید. در روایت داریم اگر در عالم فقط یک امام باشد و یک مأموم و بندگی خدا را بکند خلقت به هدفش رسیده است.

ایشان فرمودند: این انقلاب هم در دفاع مقدس با تشکیل یک مدینه فاضله ایده آل که آرزوی همه­ی مکاتب و جوامع بشری است به هدف خود رسید. در این مدینه فاضله و شهر مقدس انسانهائی در سخت ترین فشارهای اقتصادی در دمای 50 درجه بالای صفر جنوب و 10 درجه زیر صفر غرب در مقابل دشمن بی رحم مسلح در آن شرایط سخت غربت از هدف دور نشدند و با مدیریت قوی به هدف رسیدند .

امام جمعه تسوج فرمودند: حال هم در خلقت اگر کسی بخواهد موفق شود باید خود را در مسیر اهداف آن 5 تن قرار دهد و در اینجا هم اگر کسی می خواهد انقلابی باشد باید خود را در مسیر اهداف شهدا قرار دهد و الا خودش گمراه می شود. گلزارهای شهداء نمونه ای از شهرک نورانی انقلاب است. حال اگر کسانی اختلاف افکنی کنند، ناشکری کنند ، با سخنان و رفتارهایی انقلاب را تضعیف کنند، انسانهای با فهم آینده آنها را سرزنش می کنند و در قیامت باید پاسخگو باشند.

پس این نهضت که با خون شهداء انقلاب شکل گرفت و با خون شهدای جنگ تحمیلی تداوم یافت بعنوان امانت عظیم در دستان ماست که آیندگان آن را از ما طلب می کنند. اگر خدای نکرده در حفظ این امانت کوتاهی شود خیانتکار محسوب می شویم. البته این انقلاب در ذات خود خصوصیاتی دارد که خود به خود ماندگاری را دارد و نیازی به حفظ از طرف ما ندارد. هر چند ما باید به وظیفه­مان عمل کنیم و سعی کنیم انقلابی بمانیم.

عوامل ماندگاری انقلاب عبارتند از: 1)دینی و معنوی بودن و خدائی بودن. این خصوصیت در ذات انقلاب است که اگر از انقلاب جدا شود کل انقلاب از بین می رود.

2)این انقلاب بر پایه اراده و خواست مردم تشکیل شده و اداره آن هم در دست مردم است. انتخابات 36 گانه نشانه آن است و این انتخابات بلوغ سیاسی مردم و قانون مداری آنها را بالا برده است، نمونه آن احترام همگانی به تصمیم های قانونی شورای نگهبان در این انتخابات پیش رو است کسانی که با سخنان و اعتراض های خود به دنبال تضعیف این نهاد هستند به تعبیر امام راحل مفسد می باشند.

3)رهبری دینی بر مبنای تکیه بر ارزشهای انقلاب که هدف مردم و رهبری اعتلای کلمة الله می باشد.

4)اتکاء انقلاب به ایمان مردم إن الله یدافع عن الذین آمنوا ، به اخلاص مردم و به خون شهداء.

ایشان در خاتمه خاطر نشان کردند: حال وظیفه ما در کنار خصوصیات  ذاتی انقلاب برای حفظ انقلاب از جانب مردم ایمان، بصیرت، حضور در صحنه مخصوصا در وضع موجود که حضور در راهپیمایی 22 بهمن و حضور در انتخابات 7 اسفند از آن دسته است.

و از جانب مسئولان تقوا، شجاعت و خود آگاهی است این سه عنصر در همه باید باشد هم در مدیر دولتی ،هم در قاضی دادگستری ،هم در نماینده مجلس ،هم در نماینده مجلس خبرگان ،هم در مسئولان نیروهای مسلح.  

ما باید در انتخابات 7 اسفند در رأی دادن علاوه بر خصوصیات دیگر باید به این سه عنصر توجه جدی شود.

اگر تقوا نباشد همه ی کارها خراب می شود وقتی تقوا بود هر تصمیمی می گیرد هر حرفی می زند برای مصلحت مردم و رضای خداست. وقتی تقوا نباشد انسان از روی عصابنیت و کینه ورزی و طمع حرف می زند اگر تقوا باشد اما شجاعت نباشد اقدام به موقع نمی کند.

مطلب بعدی از نشانه های اقتدار نظام بعد از پیروزی سپاه در دستگیری 10 تفنگدار آمریکایی بود که مقام معظم رهبری آن را کار خدا دانست برگزاری موفقیت آمیز رزمایش دریایی ولایت 94 است در اینجا آمریکائیها که در محدوده ی آبها بود نیروی دریایی ما اخطار داد و آنها هم مجبور به ترک منطقه شدند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه