چهارشنبه 1396/6/1 - 0 : 3
مشخصات امام جمعه
ابراهیم بجانی
ابراهیم بجانی
تسوج
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
راه حل مشکلات مردم مدیریت انقلابی و کارآمد است

خطبه های نماز جمعه تسوج مورخه 96.1.4

خطبه دوم هفته 169

در متون اسلامی آمده است که نجات دادن مملکت اسلامی یک تکلیف برای مسلمین ومومنین است. دفاع از هجوم دشمن برای همه تکلیف و وظیفه شرعی است. الان کشور ما درگیر هجوم اقتصادی است و دشمن سعی دارد با بزرگنمایی مشکلات اقتصادی وابستگی بیاورد چون وابستگی اقتصادی ریشه­ی تمام وابستگی هاست. به همین خاطر مقام معظم رهبری هشت سال پیاپی است که شعار سال را اقتصادی معرفی می­کنند.

وظیفه همه، کار کردن مداوم است که در خطبه اول هم بیان شد . این اقتصاد مقاومتی که ریشه حل مشکلات معیشتی مردم است زمانی تحقق پیدا میکند که کار و اشتغال و تولید و زحمت مردم هدر نرود، اسراف و تبذیر نباشد. حال اگر حاصل دست رنج مدم، منابع و ثروت مردم که به عنوان بیت المال است صرف هزینه های کلان شود قطعا اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نمی­کند. اگر حاصل دست رنج سالیانه چندین نفرکارگر صرف هزینه های یک نهار هیئت دولت شود، چنین دولتی قطعا نمیتواند اقتصاد مقاومتی را که کلید حل مشکلات معیشتی است متحقق سازد .

پس تنها راه حل معیشتی مردم اقتصاد مقاومتی است و این زمانی تحقق می یابد که مسئولین با تمام وجود مشکلات طبقات ضعیف را حس کنند همچنانکه مقام معظم رهبری در پیام نوروزی فرمودند: از وضع مردم مطلع هستم و تلخی ها و سختی های زندگی آنها و آسیب های اجتماعی موجود در جامعه را با تمام وجود حس می­کنم . این باید برای بقیه مسئولین هم درد باشد. اما تا زمانی که مسئولین دریافتهای میلیاردی دارند، زندگی اشرافی دارند، شعار ساده زیستی آنها را ناراحت می کند، نمی­تواند نسبت به اقتصاد مقاومتی دغدغه داشته باشد .

باز مقام معظم رهبری در سخنرانی اولین روز عید در جمع زائرین امام رضا علیه السلام فرمودند که راه حل مشکلات مردم مدیریت انقلابی و کارآمد است. کشور ما برای کار و توسعه ظرفیت های زیادی دارد. اگر نیروهای با انگیزه، با نشاط و پرکار حاکم شوند مشکل حل می شود. اما اگر مدیران خسته، بی نشاط حاکم شوند، قفل مشکلات کشور حل نخواهد شود.

 البته این سخنان نیاز به موردیابی و مصداق یابی و نشان دادن مصداق ندارد، چون مردم از جان دل فهمیدند که وزیر 70ساله که 150 شرکت خانوادگی دارد، یا مدیری که رسماً اعلام می­کند توانمندی ایران در درست کردن آبگوشت است و یا وزیری که کمتر از زمان اداری در وزارتخانه حاضر می شود و یا مدیری که ماهیانه 57میلیون حقوق میگیرد و با افتخار چند پست دولتی را اشغال کرده، نمی­تواند گره مشکلات مردم را بگشاید.

مساله بعدی شوراها که در قانون اساسی که آن را یک سازمان خارج از سلسله مراتب سازمانی قوای سه گانه هستند که نهاد کاملا مردمی برای حل مشکل مردم هستند. متاسفانه بعضی مشکلاتی که در این باره است چه بسا منظور اصلی حل مشکل مردم است تحقق نمی یابد و مشکلات زیاد هم می­شود . عمده مشکل عدم حضور نیروهای متدین و انقلابی هستند . نیروهای مومن ، متدین ، انقلابی ، پرکار وظیفه شرعی دارند در این عرصه برای خدمت حاضر شوند تا ادای خون شهیدان شود تا حق تعالی راضی باشد و الا ممکن است افراد نفوذی وارد شوند و در جهت اهداف دشمن حرکت کنند که در اینصورت آن افراد نفوذی اگر شورا شوند هر تصمیمی خلاف بگیرند این افراد هم سهیم هستند .

مساله بعدی لیلة الرغائب اولین شب جمعه رجب است که ان شالله هفته آینده است که شب بسیار با عظمتی است که نباید دعا و ارتباط در این را از دست داد دربار فضیلیت ماه رجب ان شالله هفته آینده مطالبی گفته خواهد شد .

ارتباط با امام جمعه