شنبه 1396/2/9 - 28 : 4
مشخصات امام جمعه
مهدی منصوری
مهدی منصوری
شربیان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
همه باید تشخیص شورای نگهبان را که قانون و میزان است بپذیریم.از مسولین مربوطه می خواهیم به مشکلات سیل زدگان استان هر چه سریعتر رسیدگی کنند ذیریم
امام جمعه شربیان در خطبه های نماز جمعه 96/02/01 ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به مساله انتخابات و ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری و تائید صلاحیت بعضی از کاندیداها اشاره کردند و گفتند همه باید تشخیص شورای نگهبان را که قانون و میزان است بپذیریم. مردم با آگاهی و با بصیرت در انتخابات شرکت کنند و از نمایندگان مجلس می خواهیم در شرایط ثبت نام ریاست جمهوری بازنگری کنند تا کسانی که واقعا شرایط ریاست جمهوری را دارند شرکت کنند تا مقام و جایگاه ریاست جمهوری حفظ شود و زیاد لوث نشود. از تائید صلاحیت شدگان هم می خواهیم مر قانون را رعایت کنند و تبلیغات خودشان را همانطور که قانون مشخص کرده انجام دهند.
حجت الاسلام منصوری به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی پرداختند که طبق فرمایش مقام معظم رهبری فرهنگ از اقتصاد هم مهم است و از دانشگاهها و مدارس و مجالس دیگر خواستند که بدانند اردوی مختلط و کنسرت و حرکات موزرن کار ضد فرهنگی است نه فرهنگی(مواظب باشند رعایت کنند حد و حدود محرم و نامحرم حفظ شود).

خطیب نماز جمعه شربیان به مناسبت تاسیس سپاه پاسداران در سال 1358 اشاره کردند و گفتند افتخار میکنیم امنیت و آسایش کشور و مرزها و منطقه بدست این نهاد میباشد و اجازه نمیدهند که دشمن نسبت به کشور فکر بدی را بکند و همیشه نقشه ها و توطئه های شیطانی آنها را خنثی میکنند.
شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس یکی دیگر از بحثهای خطبه بود که آمریکا نه تنها در این مورد بلکه در تمام توطئه ها بر علیه ایران شکست خورده من جمله تهدید به حمله نظامی،ایجاد جنگ نیابتی،اقدام علیه امنیت ملی و فتنه های داخلی البته ساکت ننشسته هر روز سعی خودشان را میکنند و الحمدالله نتوانسته اند و تا آخر هم نخواهند توانست.

امام جمعه در پایان به مطالب مهم مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان ارتش به مناسبت روز ارتش اشاره کردند و افزودند اهمیت مسائل اقتصادی معیشتی مردم،جایگاه مهم انتخابات و لزوم برگزاری انتخابات سالم و امن و گسترده و با حضور حداکثری که دشمن می خواهد مردم شرکت نکنند و خواسته اصلی مردم همین است. دشمن همیشه با تشر و تهدید بدنبال امتیاز گرفتن است و مسئولان و مردم باید به این طرح دشمن آگاهی داشته باشند. اگر کسی می خواهد از آمریکا بترسد اشکالی ندارد ولی از جانب ملت نترسد چون ملت شجاع و همیشه حاضر در صحنه ی میباشند و دشمن چه آمریکا و بزرگتر از آمریکا هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه