يکشنبه 1396/4/4 - 14 : 13
مشخصات امام جمعه
مهدی منصوری
مهدی منصوری
شربیان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/2
فلسطین باید مسئله اول جهان اسلام باشد/شلیک موشکهای سپاه گوشه ای از اقتدار کشور و هشدار به داعش و حامیان آنهاست
امام جمعه شربیان در خطبه های نماز جمعه 94/4/2 ضمن دعوت خود و همه نمازگزاران به تقوای الهی به روز جهانی قدس که (فلسطین باید مساله اول جهان اسلام باشد )و تبریک هفته قوه قضاییه و گرامی داشتن شهادت مظلومانه آیت الله دکتر شهید بهشتی و 72 تن از یاران و هقته صرفه جویی در مصرف آب اشاره کرد. قوه قضاییه ضامن اقامه عدل و صحت عمل مسئولان و آحاد ملت و تامین حقوق آنها در نظام اسلامی است و همچنین از مردم خواستند در مصرف آب و سایر انرژیها صرفه جویی و بهینه مصرف کنند. به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر به دستگیری از خانواده های نیازمند و مستحق به پرداخت زکات فطریه تاکید داشتند که تکمیل کننده یکماه روزداری می باشد.

خطیب نماز جمعه شربیان به شلیک موشکها از استانهای کردستان و کرمانشاه به خاطر اتحاد و وحدت که ثابت شود همه ایرانیان (اعم از شیعه و سنی با هم هستند )اشاره داشتند که این گوشه ای از اقتدار کشور ایران و هشدار برای داعش و حامیان آنها است. باید دشمن بداند سپاه عامل اقتدار ملی است و هر لحظه گوش به فرمان فرمانده کل قوا هستند و از این کار سپاه هنوز بعضی از کشورها من جمله عربستان مات و مبهوت مانده اند که این چه کاری بود سپاه انجام داد. سپاه با این کار توانست ساختمان و تجهیزات و ابزارهای گروههای تروریستی و داعش را در استان دیرالزور سوریه با بدون خطاء و اشتباه هدف بگیرد و غیر از تجهیزات 170 نفر از آنها را به هلاکت برسانند این برای دشمن سخت است شاید تا به امروز چنین فکری نمیکردند اما بعد از این اتفاق اقتدار و قدرت ایران برای تمام دنیا من جمله دشمنان ثابت شد. زمانی هم بعضیها میگفتند زمان، زمان گفتگوست نه زمان موشک یا میگفتند این موشک پرانی ها چیست که هر از چند گاهی در کشور اتفاق می افتد یا میگفتند با نشان دادن زیرزمینهایی پر از موشک یا با نوشتن شعار بر روی موشکها دشمن به اجرای برجام متعهد نشدند اما الان دیدند تنها مساله ای که می تواند اقتدار و قدرت کشور را به رخ جهانیان بکشد و دشمن را شکست بدهد و خوار کند و به عقب براند همین موشکهاست.

حجت الاسلام منصوری در مورد پیامهای مهم مقام معظم رهبری با خانواده های مرزبانی و شهدای مدافعین حرم و شهیدان اطلاعات و امنیت کشور خاطر نشان کردند به هارت و پورتهای این کسی که تازه در آمریکا سر کار آمده نگاه نکنید. حاکمان جدید آمریکا هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند می گویند می خواهیم نظام را در ایران تغییر دهیم آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خوردند قریب چهل سال است هر روز نقشه می کشند اما هیچ غلطی نکردند یعنی نتوانستند تا به امروز ملت ایران دماغ آنها را به خاک مالیده از این به بعد هم پوزه و دماغ آنها را به خاک خواهند مالید و دشمنان نمی توانند به ما سیلی بزنند ما به آنها سیلی خواهیم زد. اگر مدافعین حرم نبودند باید در خیابانهای خودمان می جنگیدیم و لی الحمدالله توانستیم آنها را خارج از مرزها زمینگیر کنیم و الان هم خود گروههای تکفیری و داعش و هم حامیانشان نفسهای آخر خودشان را می کشند. هر کسی به خانواده شهداء بی حرمتی کند به کشور خیانت کرده چون این امنیت و آسایش را حاصل خون پاک شهداء می دانیم و باید خودمان را مدیون آنها بدانیم.

ایشان در ادامه به چند مورد از توصیه های حکیمانه مقام معظم رهبری به نخست وزیری عراق اشاره کرده و گفتند لزوم اتحاد و وحدت و یکپارچگی همه جریانهای سیاسی و مذهبی عراق در مبارزه با داعش و عدم اعتماد به آمریکا که منتظر فرصت برای ضربه زدن هستند. داعش با حمایت آمریکا و پول آمریکا بوجود آمده است و تمایل دارند یک داعشی که در مشت آنها باشد در عراق بماند.

امام جمعه شربیان در آخر به خشونت طلب و جنگ طلب بودن ولیعهد جدید عربستان که یکی از هدفهای سفر ترامپ به عربستان بود اشاره کردند که این کار با پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا اتفاق افتاد تا بهتر بتواند در منطقه آشوب و اختلاف بر پا کند و ولیعهد جدید گفته جنگ را باید به داخل ایران بکشیم. اما امیدواریم حرفهای نسنجیده نزنند چون عددی نیستند در باره ایران چنین حرفی میزنند بزرگترهایشان غلطی نتوانستند بکنند چه برسد به خودش که بچه آنها می باشد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه