چهارشنبه 1395/12/4 - 0 : 21
مشخصات امام جمعه
مهدی منصوری
مهدی منصوری
شربیان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه شربیان: مردم گله مندند و با تبعیض،کم کاری و بی اعتنائی به مشکلات میانه ای ندارند
امام جمعه شربیان در خطبه های نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی به قطع آب و برق در استان خوزستان اشاره کردند که مسئولین ذیربط سعی و تلاش خودشان را جهت حل این مشکل بکار گیرند و از مردم بابت صبوری و خویشتن داری تشکر کردند و از مردم خواستند با مسئولین همکاری کنند و از هموطنان بخاطر کاهش دما و سردی هوا خواست در مصرف گاز صرفه جویی کنند.
حجت الاسلام منصوری به همایش حمایت از انتفاضه فلسطین که هفته آینده در تهران برگزار خواهد شد پرداخت و افزود فرصتی خوبی است که دوباره موج توجه به مساله فلسطین (مساله اول جهان اسلام ) دوباره احیاء شود. مقاومت تنها راه پیروزی ملت فلسطین است این رژیم (صهیونیستی) غاصب و نامشروع و غده سرطانی ان شاالله بسیار زودتر از آنچه تصور می شود از صحنه روزگار محو میشود.
خطیب جمعه شربیان با محکوم کردن رژیم آل خلیفه گفت آنان تلاش می کنند تا رهبران انقلاب بحرین را از صحنه خارج کنند اما مستکبران و زورگویان باید بدانند که روزگار مستکبران زیادی را به زیر کشیده و رژیم های سفاک(آل خلیفه و آل سعود ) مانند رژیم پهلوی رفتنی است.

وی در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با مردم غیور و ولایتمدار آذربایجان در سالروز قیام مردم تبریز در سال 1356 گریزی زدند که در این دیدار مقام معظم رهبری به چند مطلب مهم اشاره فرمودند 1. امسال راهپیمائی 22 بهمن برای کشورآبرو شد اما مسئولین این حضور را به حساب گلایه نداشتن آنها از فعالیتهای ما مسئولین نیاورند مردم گله مندند مردم با تبعیض و کم کاری و بی اعتنائی به مشکلات میانه ای ندارند. مسئولین باید بیشتر به فکر حل مشکلات مردم باشند.
2. یک عده ای از تعبیر آشتی ملی استفاده می کنند که اینها به نظر من معنایی ندارد و مردم ما با هم متحد بوده و هستند و نمیدانم چرا میگوئید آشتی ملی؟ مگر مردم با هم قهر هستند؟ مردم با کسانی که در روز عاشوراء آمدند وسط خیابان با قساوت و بی حیائی جوان بسیجی را لخت کردند و کتک زدند قهرند و آشتی هم نمیکنند مگر اینکه از مردم عذر خواهی کنند و توبه کنند.
3. مسئولین بگویند چه اقدام و عملی انجام داده اند مسئله گرانی و بیکاری و رکود از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید آخر سال که امسال سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل است مسئولین باید نشان دهند برای اقدام و عمل چه کرده اند نگویند باید چنین بشود بگویند چنین شد. نمیشود گلایه مردم را نادیده گرفت، امروز دشمن سعی دارد به اقتصاد کشور فشار بیاورد تا مردم دچار مشکل شده و دلزده شوند.
4. به مسئولین ما میگویند اگر برجام نبود جنگ در ایران حتمی بود جنگ واقعی جنگ اقتصادی است. یکی از ترفندهای دشمن چه در دولت قبلی و چه در دولت فعلی آمریکا این است که هی تهدید می کنند به جنگ و میگویند گزینه نظامی روی میز است جنگ واقعی جنگ اقتصادی و تحریم و گرفتن عرصه کار و فعالیت و فناوری در کشور است ما را به جنگ نظامی متوجه میکنند تا از این غفلت کنیم، جنگ واقعی جنگ فرهنگی است.

در پایان امام جمعه شربیان به سالروز شهادت چهل تن از شهدای هواپیمای مسافربری ایران که جنگده های رژیم بعثی عراق مورد اصابت موشک قرار داده بودند اشاره کرد و از جمله شهادت حجت الاسلام و المسلمین شیخ فضل الله محلاتی را گرامی داشت و به روحشان درود فرستاد و گفت حضرت امام(ره) در شهادت دو نفر خیلی گریه کردند یکی شهید مطهری و دیگری شهید محلاتی که جمله ای را در مورد شهادت شهید محلاتی فرمودند که من بازویم را از دست داده ام./
اخبار
ارتباط با امام جمعه