پنج شنبه 1396/1/3 - 55 : 4
مشخصات امام جمعه
مهدی منصوری
مهدی منصوری
شربیان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/20
برای شهداء آن ارزشهائی را قائل بشویم که خدا قائل است.همه ما مدیون و مرهون شهدا هستیم
نماز جمعه شهر شربیان با حضور چشمگیر مردم شهر و مسئولین در مسجد جامع شهر شربیان برگزار گردید و قبل از خطبه های نماز جمعه جناب سرهنگ توحید فارسی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سراب با ارائه توصیه‌هایی برای پیشگیری از بروز حوادث در شب چهارشنبه آخر سال سخنرانی کرد. همچنین بخشدار بخش مهربان،دادستان شهرستان سراب،رئیس کلانتری دوزدوزان و شهردار شربیان مهمانان نماز جمعه این هفته شهر شربیان بودند.

امام جمعه شربیان در خطبه های نماز جمعه به سالروز وفات حضرت ام البنین(س)و روز تکریم از مادران و همسران شهداء و روز شهداء(سالروز تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی)اشاره کرد و گفت ما هر چه عزت،پیشرفت و امنیت داریم مدیون و مرهون خون شهداء هستیم. که رهبر فرزانه در این مورد میفرمایند که برای شهداء همان ارزشهایی را قائل بشویم که خدا قائل است شهداء در پیشگاه خداوند جایگاه بلندی دارند اینها بودند به ملت،کشور و اسلام عزت دادند آفرین به این مادران و خواهران که جگر گوشه های خودشان را فدا کردند تا وجبی از کشور بدست کشورهای زورگو نیفتد و تا به امروز عزت و اقتدار کشورمان حفظ شود.

خطیب نماز جمعه شربیان همچنین به سالروز درگذشت جانسوز یادگار امام (ره) حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی (ره) در سال 1373 که نماد یادگار و فانی در ولایت بودند اشاره کرد که و باتوجه به فرموده خود سید احمد خمینی گفت اطاعت از خامنه ای اطاعت از امام است و امروز باید همه متحد،استوار و قاطع پشت رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کند همانطور که نگذاشتند امام احساس تنهایی کند هر کس منکر این باشد مطمئن باشد در خط امام نیست و هر کس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت خامنه ای است در خط آمریکاست. حجت الاسلام منصوری ضمن محکوم کردن حرفها و سخنرانیهای بعضی از مسئولین که متاسفانه روبروی مقام معظم رهبری ایستادند و بر عکس حرفهای ایشان حرف زدند کار درستی انجام ندادند که از این گونه حرف زدنها فقط دشمن سود خواهد برد و سوء استفاده خواهد کرد و بیشتر جری میشود و متذکر میشویم مواظب حرف زدنهایشان باشند.

حجت الاسلام والمسلمین منصوری در ادامه به دیدار مقام معظم رهبری با دست اندرکاران راهیان نور کشور اشاره ای کرد که مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند من این سرزمین را یک سرزمین مقدس میدانم این جا نقطه ای است که ملائکه الهی شاهد فداکاری مخلصانه این شهداء عزیز بودند به آن تبرک می جویند. در این دیدار مقام معظم رهبری به چند پیام مهم اشاره کردند و گفتند راهیان نور راهی برای تذکر به ایام الله روز تاریخ ساز ،روز مشخص شدن حق از باطل است. دفاع مقدس گنج است یعنی گنج و ثروت فرهنگی که باید از این ثروت فرهنگی بخوبی استفاده شود. زائران مناطق جنگی بخصوص دانش آموزان و دانشجویان و جوانان و نوجوانان باید بعد از بازدید و زیارت یک معرفت جدیدی پیدا کنند و در وجودشان یک تغییر و تحولی ایجاد شود تا در مقابل دشمن ایستادگی و بر دشمن غلبه پیدا کنند. یک قاعده کلی است که احساس ضعف موجب تشویق دشمن به حمله خواهد شد اگر میخواهیم دشمن غالب نشود باید در کشور اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و به تولیدات داخلی خودمان تکیه کنیم و از تولیدات داخلی حمایت کنیم. هیچ موقع فریب خنده های دشمن را نخوریم که دشمن می خواهد همیشه وابسته باشیم.
اخبار
ارتباط با امام جمعه