پنج شنبه 1396/2/7 - 38 : 17
مشخصات امام جمعه
شمس اله مردانی پور
شمس اله مردانی پور
صوفيان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
اگر شخصی از تهديد آمريكا مى‌ترسد، بايد بداند كه كسى حق ندارد از جانب ملت شجاع و حاضر در صحنه ايران بترسد

نماز جمعه این هفته صوفیان به امامت حجت الا سلام والمسلمین مردانی پور امام جمعه صوفیان برگزار شد وی در ابتدا سخنان خود گفت :امروز تقويت اقتصادى، نقطه كليدى و داراى اولويت كشور است و همچنین باید از تولید داخلی حمایت گردد شرط خوروج از رکود اقتصادی توجه به تولید داخل و باج دادن به اقتصاد مقاومتی است وی گفت : واردات بى‌رويه و قاچاق، كمر توليد را شكست. امام جمععه صوفیان افزود نكته مهم ديگرى كه رهبرى بر آن تأكيد كردند اين بود كه دشمن بر روى ضربه زدن اقتصادى به كشور متمركز شده است و تصور مى‌كند كه از اين طريق مى‌تواند مردم ايران را به زانو در آورد. اين تلاش موذيانه و برنامه جدى دشمن براى ضربه به ملت ايران بايد همت مسؤولان را دو چندان كند تا به مسائل معيشتى و مشكلات اقتصادى توجه ويژه داشته و تلاش و كار خود را چندين برابر كنند.

مردانی پور در ادامه افزود :انتخابات بايد سالم، با امنيت و باگستردگى انجام بگيرد وی افزود  آنچه بيش از هر چيز در اين حوزه اهميت دارد رعايت اخلاق در عرصه رقابتها و تبليغات انتخاباتى است، چه از ناحيه خود نامزدها و چه دست‌اندركاران و اعضاء ستادهاى انتخاباتى كه البته شأن ملت بزرگ ايران اين‌گونه اقتضا مى‌كند تا انتخاباتى در طراز جامعه انقلابى با داشتن مؤلفه‌هاى اساسى مشاركت حداكثرى، رقابت پرشور و اخلاق‌مدارانه و سلامت و امنيت و در نهايت انتخابى آگاهانه و توأم با بصيرت، تحقق پيدا كند. آنگاه چنين انتخاباتى به‌عنوان سرمايه‌اى عظيم براى عزتمندى بيشتر ملت ايران به كورى چشم دشمنان و بدخواهان رقم خواهد خورد. مردانی پور افزود مسأله مهم ديگر مسأله انتخابات و اهميت و سلامت و گستردگى و امنيت آن بود كه مورد تأكيد رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و ايشان خاطرنشان كردند كه همه بايد قدر انتخابات را بدانند. انتخابات بايد سالم، باامنيت و باگستردگى انجام بگيرد. ان‌شاءالله به توفيق الهى و علي‌رغم دشمنان همين‌جور خواهد شد و يك انتخابات گسترده، بانشاط، باشور و شوق و سالم و همراه با امنيت اتفاق بيفتد. اين براى كشور يك ذخيره خواهد بود و كشور را مصونيت خواهد داد.

خطیب جمعه صوفیان گفت:اگر شخصی از تهديد آمريكا مى‌ترسد، بايد بداند كه كسى حق ندارد از جانب ملت شجاع و حاضر در صحنه ايران بترسد حق ندارد به نمايندگى از ملت ايران و در جايگاه مسؤولان ايرانى و يا از طرف مردمى كه خود شجاع هستند و در ميدان حاضرند و پوشالى بودن تهديدها را مى‌دانند، بترسد. و دشمن چه آمريكا و چه بزرگ‌تر از آمريكا، هيچ غلطى نمى‌تواند بكند.

امام جمعه صوفیان در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مبعث رسول اکرم(ص)گفت: در ارتباط با فرق اصلى ميان بعثت پيامبر(ص) و ظهور امام مهدى(عج) بايد گفت:بعثت پيامبر(ص) به زمينه‌سازى نياز نداشت و خداوند ايشان را بدون ياور مبعوث كرد و ايشان به‌تدريج و يك تن يك تن، يارانى را جمع كردند و بعد از ۱۳ سال در مدينه حكومت تشكيل دادند اما در ارتباط با امام عصر(عج) اين مردم هستند كه بايد زمينه‌ساز بوده و فرامين ايشان را انجام داده و يارانى را پرورش دهند؛ ازاين‌رو، نمى‌توان گفت ظهور همچون بعثت است كه حضرت مهدى(عج) يار جمع كنند و بعد حكومت تشكيل دهند. در روايات است كه اگر ياران حضرت(عج) كامل شوند، ايشان ظهور مى‌كنند، ازاين‌رو براى ظهور امام عصر(عج)، مردم بايد قدم پيش بگذارند و آمادگى خود را به اثبات برسانند.

 

ارتباط با امام جمعه