چهارشنبه 1396/12/2 - 57 : 8
مشخصات امام جمعه
محمدتقی پورمحمدی
محمدتقی پورمحمدی
مراغه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/11/20
استقلال ، آزادی و ایجاد فضای مطالبه گری از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفتند: استقلال، آزادی و ایجاد فضای مطالبه گری در جامعه از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی افزودند: اقتدار و پیشرفت های کنونی کشورمان در عرصه های مختلف در سایه انقلاب اسلامی و به برکت خون شهدا و رهبری های امام راحل و رهبر معظم انقلاب حاصل شده است.
ایشان ادامه دادند: انقلاب اسلامی به عنوان آرزوی دیرینه علما و بزرگان از صدر اسلام تاکنون بوده و در این مسیر دشمنان قسم خورده اسلام همواره درصدد ضربه زدن به ارزش ها و آرمان های آن بوده اند.
ایشان با اشاره به حقوق مردم در مطالبه و بیان مشکلات خود در جامعه اضافه کردند: آحاد ملت بزرگ ایران اعتقاد راسخ به ولایت فقیه و رهبری به عنوان اصل نظام دارند، زیراکه خون های بسیاری را شهدای این مرز و بوم برای بالندگی درخت تناور انقلاب و نظام اسلامی نثار کرده اند.
خطیب جمعه مراغه با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص لزوم توجه مسئولان به دغدغه های مردم گفتند: مردم از عملکردها، سوء مدیریت ها، مشکلات و تبعیض های موجود در دستگاه ها و قوای سه گانه ناراضی هستند.
آیت الله پورمحمدی افزودند: آحاد مردم از مجلس، قوه قضاییه و دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی و رفع تبعیض ها مطالبه جدی دارند و به عنوان مثال نماینده ای که دغدغه مردم را نداشته باشد نمی تواند در رفع مشکلات موثر باشد.
ایشان با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و پیوستن ارتش به صفوف مردم در سال ۵۷ ادامه دادند: پیوستن نیروهای هوایی و ارتشیان دلاور به مردم در آخرین روزهای پیروزی انقلاب کمر رژیم طاغوت را شکست.
ایشان اضافه کردند: پیشرفت ها در طول ۳۹ سال گذشته چشمگیر بوده و این در حالی است که شاهان و رژیم های گذشته موجب جدا شدن بخش های بزرگی از سرزمین ایران و عقد قراردادهای ننگین با بیگانگان شده بودند.

 

ارتباط با امام جمعه