يکشنبه 1396/7/2 - 5 : 12
مشخصات امام جمعه
غلامعلی صفایی بوشهری
غلامعلی صفایی بوشهری
بوشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
۱۰ شاخص مهم انتخاب استاندار آینده بوشهر از نگاه آیت الله صفایی بوشهری
 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری امروز در خطبه های نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر فضای کشور متوجه تغییر استانداران است خواستار توجه جدی مسؤولان در انتخاب استاندار آینده بوشهر شد و گفت: استان بوشهر استانی فوق العاده حساس و دارای ظرفیت های ملی و بین المللی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: این استان در عرصه دریا 936 کیلومتر مرز دریایی دارد که 707 کیلومتر آن کرانه ای است و همین شاخص کرانه ای بودنش این آبراه را مهمترین آبراه جهان کرده است.

وی با بیان اینکه برخی کشورهای جهان از اقتصاد کرانه ای 50 درصد تولید ناخالص ملی ایجاد می کنند گفت: متاسفانه این آمار در استان بوشهر فوق العاده پایین است؛ در عرصه انرژی این استان پایتخت انرژی است و نیز در حوزه انرژی هسته ای به زودی استان بوشهر به سه راکتور خواهد رسید که این ویژگی، استان بوشهر را به یکی از مهمترین استان ها در قاره آسیا تبدیل کرده و می کند.

امام جمعه بوشهر به توانمندی استان بوشهر در عرصه های کشاورزی، ترانزیت و تجارت اشاره کرد و بیان داشت: این استان در حوزه ترانزیت دارای سابقه ای کهن دارد و در عرصه های مختلف درآمدزایی برای مملکت، استان بوشهر یکی از مهمترین استان های کشور است.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر اینکه باید استاندار آینده بوشهر از شاخص های مدیریتی بالایی برخوردار باشد گفت: استاندار آینده بوشهر باید بتواند ظرفیت های توسعه و پیشرفت استان را از لحاظ بالقوه به بالفعل تبدیل کند و به گونه ای باشد که خود را هدیه و هزینه ای برای مردم، نظام و استان کند نه اینکه مردم را هزینه خود کند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سخنان خود به شاخص های مهم در انتخاب استاندار آینده بوشهر پرداخت و گفت: دارا بودن دانش لازم و توان مدیریتی بالای استانداری و تجربه کافی و سابقه ای درخشان یکی از مهمترین مواردی است که مسؤولان امر بایستی در انتخاب استاندار آینده بوشهر به آن توجه داشته باشند.

وی انقلابی و ولایتمدار بودن، داشتن ایمان و تقوای کافی، کارا در عرصه رشد و توسعه متوازن و دانش بنیان استان به ویژه حوزه اقتصاد و پیوست های لازم، آشنا به ظرفیت ها و قابلیت های آمایشی استان مانند نفت، گاز و پتروشیمی و طراحی سند چشم انداز فوق روز، مردمی و مردم دار بودن و در خدمت مردم بودن و خود را برای انقلاب و استان هزینه کردن را از مهمترین شاخص های استاندار در تراز استان بوشهر عنوان کرد و خواستار توجه مسؤولان به این ویژگی ها شد.

آیت الله صفایی بوشهری شایسته سالاری در عرصهانتخاب مسؤولان و استفاده از توان نیروهای خدوم استان، اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی و فعالیت در ایجاد تولید و اشتغال و رفع بیکاری، توانمندی در عرصه ایجاد امنیت اجتماعی و مرزی و ایجاد روح آرامش در فضاهای مختلف فرهنگی سیاسی و اقتصادی، داشتن توانمندی در جذب سرمایه های ملی و بین المللی را از دیگر ویژگی ها و شاخص های مهمی دانست که مسؤولان امر باید در انتخاب استاندار آینده بوشهر مد نظر داشته باشند.

خطیب جمعه بوشهر با بیان اینکه استاندار آینده بوشهر ترجیحاً بومی باشد اظهار داشت: به جهت آشنا بودن با قابلیت های استان اگر گزینه ها و افراد در شرایط یکسانی برای انتخاب بودن گزینه بومی اولویت داشته باشد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه رشد دانش بنیان امروز به الگو تبدیل شده است گفت: استاندار آینده این استان باید ظرفیت را بشناسد و از این پتانسیل استفاده کند.

آیت الله صفایی بوشهری افزود: کسانی که در انتخاب استانداران رایزنی و تلاش می کنند باید نگاهشان در انتخاب رضای خدا و مردم باشد، نکند که انقلاب و تاریخ انقلاب استان را فراموش کنند؛  استانداری برای استان انتخاب شود که باعث رشد و توسعه آن شود چراکه مردم دیگر تحمل مشکلات تاریخی استان و کمبودها را ندارند.

امام جمعه بوشهر خطاب به مسؤولان امر گفت: مواظب باشید در انتخاب استاندار اشتباه نکنید که این استان دچار چالش اجرایی شود؛ مردم باید بعد از رفتن استاندار خیر و برکت وی را ببینند نه اینکه مشکلات جای خود باشد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه