شنبه 1395/11/2 - 48 : 16
مشخصات امام جمعه
غلامعلی صفایی بوشهری
غلامعلی صفایی بوشهری
بوشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/3
9 دی نماد ولایت پذیری و بصیرت افزایی مردم ایران است

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در آیین خطبه‌های سیاسی عبادی این هفته نماز جمعه بوشهر اظهار داشتند: 9 دی نماد ولایت پذیری و بصیرت افزایی مردم ایران است که باید به شکل ویژه‌ای آن را گرامی بداریم.

ایشان فرمودند: بخشی از خواص جامعه در این روز، اهل سکوت و برخی نیز معاند بودند که چهره‌های آنها برای مردم ولایتمدار ایران اسلامی روشن شد.

امام جمعه بوشهر اضافه کردند: این افراد در هندسه سیاسی انقلاب اسلامی ایران هیچ جایگاهی ندارند و مردم به آنها و صحبت‌هایشان اعتنایی نمی‌کنند.

nmaz-jomeh210395_20.JPG

ایشان بیان کردند: مردم فقط از حریم ولایت پشتیبانی می‌کنند و به کسانی که با وجود داشتن تریبون به دنبال اهداف خاصی هستند که در مسیر ولایت نیست و بیشتر تفرقه افکنی می‌کنند بهایی نمی‌دهند.

امام جمعه بوشهر با اشاره به وضعیت کشور پس از برجام یادآور شدند: سراب برجام برای ملت ایران بی‌سرانجام شد و کسانی که در حد الفبا، از سیاست می‌دانند، متوجه شدند که امریکا قابل اعتماد نیست و فقط به دنبال فریب و مدیریت زمان برای رسیدن به اهداف پلیدش است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کردند: نگاه امریکا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فقط براندازی است که تاریخ خود بهترین شاهد در این زمینه قرار دارد.

ایشان بیان کردند: اقتصاد کنونی کشور با برجام به جایی نمی رسد بلکه فقط برای ترمیم آن باید به اقتصاد مقاومتی روی آورد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به تاریخ پر از خباثت و شیطنت انگلیس در ایران عنوان کردند: هم اینک انگلیس به عنوان بزرگ‌ترین تهدید در جهان به شمار می آید.

ایشان در ادامه بیانات خود فرمودند: ایران هیچ زمان تهدیدی برای منطقه و کشورهای اسلامی نبوده بلکه این تهدید صرفا برای انگلیس و آمریکا است.

امام جمعه بوشهر افزودند: مرگ انگلیس و امریکا نزدیک است و سیاست‌های متجاوزانه آنها به زودی به تاریخ می پیوندد.

ایشان با اعلام این که اجازه نمی‌دهیم چیزی به نام کنسول انگلیس در بوشهر تاسیس شود اظهار داشتند: شهید رئیس علی دلواری در بیش از یک صد سال پیش، تیر مرگ را به انگلیس و سیاست‌های متجاوزانه و استعمارگش رها کرد و اکنون با فرا رسیدن مرگ سیاست‌های متجاوزانه این کشور دیگر ارزش و جایگاهی در سیاست‌های بین‌المللی ندارد.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کردند: باز شدن سفارت و کنسول انگلیس در هر مکانی سبب شده که دروازه فتنه بر روی آن کشور باز شود.

ایشان با اشاره به اینکه از دیرباز یکی از سیاست‌های جهان استکبار، ایجاد تفرقه و تکه تکه کردن جامعه اسلامی و مبارزه این کشورهای اسلامی با همدیگر بوده است فرمودند: جنگ افروزی در جامعه اسلامی، ایجاد آشوب و شکست دادن نهضت‌های اسلامی از مهمترین کارهای استکبار جهانی در جوامع اسلامی بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهردر ادامه بیانات خود فرمودند: انگلیس نجس سیاسی است که تاریخ عمرش پر از ننگ بوده و به محض اینکه در کشورهای اسلامی متوجه قدرت اقتصادی شده برای چپاول این کشورها دست به کار شده است.

آیت الله صفایی بوشهری تنها راه مقابله با استکبار جهانی را وحدت جهان اسلام عنوان کردند و فرمودند: اگر این وحدت شکل نگیرد جهان اسلام با فتنه استکبار به جان هم می‌افتد که نشانه‌های آن در سوریه و عراق به خوبی دیده می‌شود.

ایشان بیان کردند: باید با نگاه و سیاست راهبردی وحدت جامعه اسلامی به مقابله با سیاست‌های فتنه انگیز استکبار جهانی رفت.

امام جمعه بوشهر یادآور شدند: شیوخ سرسپرده استکبار و برخی کشورهای منطقه به جای وحدت به دنبال تفرقه و حمایت از تروریست و صهیونیست هستند.

ایشان افزودند: همه کشورهای اسلامی باید نگاهی وحدت آمیز داشته باشند و ضرورتی به پرداختن به مشکلات درون مذهبی وجود ندارد و صرفا باید برای مقابله با جبهه استکبار که در راس آنها امریکا و انگلیس هستند تمرکز کنند.

امام جمعه بوشهر خطاب به دولتمردان فرمودند: نزدیک شدن به انگلیس همان نزدیک شدن به فتنه است و تاریخ هیچ گاه جنایت و فتنه‌های انگلیس را از یاد نمی‌برد که در این زمینه باید هوشیار بود.

ایشان درادامه بیانات خود فرمودند: انگلیسی‌ها دیگر جایگاهی در بین مردم ایران اسلامی که مملو از اقتدار و غیرت است ندارند و هر فعلی که از انگلیس بیرون آید با مشت محکم مردم ایران مواجه می‌شود.

آیت الله صفایی بوشهری خواستار پاسخ محکم و سریع وزارت امور خارجه به یاوه گویی‌های اخیر وزیر امور خارجه انگلیس درباره ایران شد.

ارتباط با امام جمعه