شنبه 1396/4/31 - 18 : 3
مشخصات امام جمعه
غلامعلی صفایی بوشهری
غلامعلی صفایی بوشهری
بوشهر
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/18
اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن است

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های این هفته نماز جمعه بوشهر با اشاره فرا رسیدن سه مناسبت، روز ملی فناوری هسته ای، هنر انقلاب اسلامی و همچنین روز قطع ارتباط با شیطان بزرگ آمریکا، اظهار داشت: فناوری هسته‌ای یک دانش جامع است که نه تنها می‌تواند در تولید انرژی موثر باشد بلکه بر تمامی کارهایی که با این علم مرتبط است تاثیرگذار باشد.

ایشان افزود: دنیای غرب و استکبار با علم به این که می‌دانند جمهوری اسلامی ایران در هیچ صورت به دنبال بمب هسته‌ای نیست، اما تلاش می‌کنند تا رشد علمی و علوم هسته‌ای ما را متوقف کنند.IMAGE

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: مسئولان رده بالای نظام باید دقت داشته باشند که به هیچ وجه مسیر رشد هسته ای در کشور متوقف نشود و هر روز بر رشد و پیشرفت آن افزوده شود.

ایشان با اشاره به روز هنر انقلاب اسلامی و شهادت شهید سید مرتضی آوینی در این روز گفت: هنر یک ابزار مهم برای بشر است و برای تاثیرگذاری یک موضوع در ذهن بشریت قدرت تاثیرگذاری بالایی دارد.

 آیت الله صفایی بوشهری فرمودند:امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید اقدامات اساسی در این حوزه انجام شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به برخی هنجارشکنی‌ها در بوشهر طی ایام نوروز، بیان کرد: در حالی که نیروی انتظامی، بسیج و ستاد امر به معروف و نهی از منکر تذکرات لازم را ارائه کردند ولی برخی اتفاقات باعث ناراحتی مسلمانان شد که باید با افرادی که در فضاهای عمومی هنجار شکنی می‌کنند برخورد قانونی و قاطع انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: جهان استکبار از سال‌ها تهاجم هنری را بر علیه جامعه بشری و علی‌الخصوص جمهوری اسلامی ایران شروع کرده است و متاسفانه در برخی مواقع هم موفق بوده که باید برای مقابله با این تهاجم به دنبال ایجاد سامانه هنر مقاومتی باشیم تا بهتر و بیشتر بتوانیم محتوای انقلاب را به بهترین شکل در قالب هنر به دنیا نشان دهیم.

خطیب جمعه بوشهر با اشاره به روز قطع ارتباط با شیطان بزرگ آمریکا به فرمان امام راحل عنوان کرد: قطع رابطه با آمریکا یک نعمت برای ملت ما است چرا که ارتباط با این کشور  به معنی ارتباط با کانون شرارت‌های جهان می‌باشد

ایشان با محکوم کردن حمله این کشور به پایگاه نظامی در سوریه گفت: آنها به بهانه حمله شیمایی ارتش سوریه به منطقه ادلب، پایگاه نظامی این کشور را موشک‌باران کردند، در صورتی که خود آنها در ابتدای بحران سوریه مواد شیمایی را از این کشور خارج کردند و تایید کردند که اسد دیگر دسترسی به بمب هسته ای ندارد.

آیت الله صفایی بوشهری عنوان کرد: آمریکا و هم پیمانان او برای این که دولت و ارتش اسد را محکوم کنند از طریق تروریست ها مواد منفجره و شیمایی را از عراق وارد سوریه کردند و به دست عوامل خودشان منفجر کردند تا راحت تر بتوانند علیه دولت سوریه قطعنامه بین‌المللی صادر کنند و موفق نخواهند شد.

 امام جمعه بوشهر یادآور شد: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با تهاجم اقتصادی دشمن است که در راستای کسب ثروت حلال برای خدمت‌رسانی می‌تواند به عنوان یک راه نجات‌بخش جامعه در مقابله ترفند دشمن استفاده شود.

ارتباط با امام جمعه