جمعه 1396/10/29 - 28 : 20
مشخصات امام جمعه
محمد حمیدی نژاد
محمد حمیدی نژاد
آبدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/29
در جنگ نرم هدف گرفتن قلب است،

خطبه های نماز جمعه آبدان 29 دیماه 96

خطیب: حجت الاسلام والمسلمین شیخ حبیب پهلوزاده ( امام جمعه موقت)

خطیه اول

توصیه به تقوای الهی ، انجام واجبات و ترک گناهان . حضور انسان در دنیای کوتاه جز با تقوا قابل درک نیست. اگر با تقوا سپری کردیم چه بهتر و اگر با بندگی شیطان گشت خسران در پیش است.

امام علی فرمود: دنیای چند روزه روی گردانده و واع نموده،آخرت به ما روی آورده . دنیا روز تمرین ماست و قیامت روز مسابقه است، برندگان در این مسابقات به بهشت می رسند و کیفر عقب ماندگان جهنم است. آیا کسی هست که قبل از مرگ توبه کند؟ اعمال نیک انجام داده باشد؟ دنیا جای آرزوهاست هرکس قبل از مرگ نیکو کار باشد مرگ او را زیان نرساند. اما اگر کوتاهی کنیمو بی پروا باشیم زیانکار خواهیم بود.

امام علی می فرماید: همانگونه که در زمان ترس برای خدا کار می کنید در زومان خوشی هم برای خدا عمل کنید. هرگز چیزی مانند بهشت ندیدم که اینهمه طالب داشته باشد و طالبان آن خواب باشند.

اگر در خواب نبودیم وضعیت مساجد و بازار و دادگاه های ما اینگونه نبود. امام علی می فرماید: چیزی مانند جهنم ندیدم که مردم از ان فرار کنند اما از ان غافل هستند.

از پیامبر اسلام روایت شده که به اباذر فرمود: ای اباذر وصایا را عمل کن که خوشبخت در دنیا و آخرت می شوی. دو نعمت همه مردم در ان فریب می خورند. نعمت تندرستی و آسودگی.

نعمت سلامتی تا گرفتار بیماری نشدیم قدرش را نمی دانیم. امام علی می فرماید: مردم خواب هستند وقتی از دنیا رفتند بیدار می شوند.

قدر جوانی را پیران می دانند. جوانان قدر این ایام را بدانند ، اگر بذر خوبی کاشتیم در پیری می توانیم خوب درو کنیم.

پیامبر در ادامه می فرماید: قدر جوانی را قبل از پیری ، سلامتی قبل از بیماری، بی نیازی قبل از فقر و آزادی قبل از مشغولی به دنیا و قدر حیات قبل از مرگ بدان. ( سوره )

خطبه دوم

توصیه مجدد به رعایت تقوای الهی، انجام همه دستورات پروردگار و ترک همه گناهان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت.

امام زمان در حدیثی فرمود: هر کدام از شما به آنچه مایه محبت بیشتر معصوم است عمل کند، ازانچه ناخوشایند ماست اجتناب کنید.

 پیامبر اسلام می فرماید: کسی که توبه کند و اعمال نیک انجام دهد، خدای متعال از گناهان او صرف نظر می کند. اگر در آخر عمر رفتار خود را تغییر ندهد، گناهان او باقی می ماند. از بین بردن رذایل اخلاقی در دوران جوانی بسیار راحت تر است.

امام خامنه ای در دیدار با شرکت کنندگان : نباید گذاشت امپراتوری تبلیغاتی غرب مسائل مهم اسلام را نادیده بگیرند. شکست دادن صهیونیست در جنگ نرم امکان پذیر است.

در جنگ نرم هدف گرفتن قلب است، به تدریج و بر همه افراد جامعه از پیر تا جوان است، پیچیده است، و ابزار مهم دشمن فضای مجازی است. مدت ها قبل حکم بر مسدود شدن برخی شبکه های مجازی شدند. تا اینکه در فتنه اخیر با فضا سازی های مجازی اعتراضات را بوجود آوردند. با قطع تلگرام و بصیرت مردم آرامش به جامعه برگشت. پس از مدتی رییس جمهور دستور رفع فیلتر می دهند. اگر حق مردم دانستن آزاد است چرا پرونده کرسنت محرمانه است؟

قرآن می فرماید: هیچ کسی حق ندارد راه نفوذ بیگانه را بر مسلمین باز کند. با این پیامرسان ها امنیت کشور به هم می خورد. با راه اندازی اینترنت ملی که مطالبه سالهای رهبری است.

سیاست باز فرهنگی و اقتصادی بسیار مسموم است. نه برای دنیا سود دارد و نه آخرت. سرانجام سر سپردن به غرب مانند قزافی ها و صدام ها ست. با توقف برنامه هسته ای  می خواهند نظام را متوقف کنند.

رهبر انقلاب در ادامه فرمود: نتیجه مقاومت در مقابل دشمن این است که دشمن دور خود دیوار کشیده تا خود را حفظ کند در صورتی که قبلا شعار از نیل تا فرات سر می دادند.

سه شنبه 5 جمادی اول ولادت حضرت زینب است و روز پرستار را به جامعه پرستاری تبریک می گوییم.(دعا و سوره)

ارتباط با امام جمعه