شنبه 1395/11/2 - 47 : 16
مشخصات امام جمعه
محمد حمیدی نژاد
محمد حمیدی نژاد
آبدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
هدف دشمن ضعیف کردن ایران اسلامی است.
خطبه اول

دربارویژگی های انسان های متقین   در سوره مبارکه فرقان آیه ۶۴  یکی دیگر از  ویژگی های متقین را شب زنده داری معرفی می کند و میفرماید که هدفشان هم خداست و از سحرها هم استفاده می کنند برای مناجات با خداوند متعال.

در قرآن کریم حدود ۱۷ آیه درباره نماز شب سخن میگوید . در این آیات طوری درباره نماز شب صحبت می کند که انسان به یقین میرسد که یکی از بهتری کارها که خداوند دوست دارد شب زنده داری است.

آثار نماز شب هم از دنیا تا آخر برشمرده است . که در سوره مزمل می فرماید ؛ ای کسیکه در حال استراحت هستی ُ شب باید  کم بخوابی و به نماز بایستی . که دلیل ان را در همین سوره به بیامبر می فرماید دلیل آن این است که ما میخواهیم  به زودی قرآن را به تو نازل کنیم و برای اینکه توان مضاعف بگیری  باید نماز و مناحات شب  داشته باشد . لذا در سوره اسرا می فرماید ؛ ای بیامبر بای قسمتی از شب را بیدار باشی .  چرا ؟  بخاطر اینکه تو شخصیتی هستی که  باید به درجه ای بلند مرتبه برسی  که با نماز شب  امکان بذیر است.

کسانی میگویند که ما در نماز یومیه مانده ایم و برای مستحبات امر میکنی/؟   عزیزان کسانی که در ان لحظات نماز میخواند یک حس و حال خوبی بیدا می کنند  که بعد چند وقت نمی توانند آن را ترک کنند. و جنبه دیگر آن هم با این کار علاقه بیشتری به نماز اول وقت صبح و دیگر اوقات پیدا می کنیم.(سوره)

خطبه دوم

در خطبه دوم اشاره کنم به سخنان امام امت در دیدار مردم قم که در ۱۹ دی ماه ایراد شد.

فرمودند آن چیزی که باید درباره قیام ۱۹ دید باید عبرت بگیریم و آن چیزی که به ما می آموزد دشمن شناسی است .

حالا عده ای می گویند دشمن نداریم و سر زیر برف فرو برده اند  کاری نداریم ولی چیزی که مسلم است اینکه دشمن داریم که اصلی ترین آنها آمریکا  انگلس و اسرایل است که وظیفه ما این است که بدانیم دشمن به چه مسیری حرکت می کند.

امروز هدفش این است که اقتدار جمهوری اسلامی را بشکند به وسیله آموزش و تسلیح کردن افرادی که در داخل کشور هستند  .

فرمودند : باید همه آحاد مردم بدانند که دشمن هدفش چیست  و باید جلوی آن را بگیریم.

پس فرمودند باید همه مردم به اقتدار کشور کمک کنند . که فرمودند چند عامل هست که دشمن میخواهد از بین ببرد .

اول ایمان مردم است که با این ایمان هست که جمهوری اسلامی تا اینجا با قدرت پیش امده است .

دشمن میخواهد با  کمک ماهواره  و اینترنت و فحشا  جوانان و پیرها را با این نکته که فقط به عبادت بچسبید  گمراه کند.

الان هم عده ای می گویند  سیاست  ما دیگر تقلیدی نیست و باید خودمان انتخاب کنیم  و از دین جداست که خلاف سخنان امام و رهبری و مراجع هست که می گویند سیاست با دیانت یکی است .

دومین هدف دشمن پایین کشیدن  رتبه علمی ایران و توقف رشد علمی کشور است. در سال ۲۰۱۲ ایران بیشترین رشد علمی را داشت که متاسفانه در این سال ها  عقب آمده ایم که متاسفانه  رییس جمهور به این رتبه هم افتخار میکند. چرا تحقیقات علمی تقویت نشده است.

امام فرمودند: عده ای از اساتید و مسولین دارند خیانت می کنند به دانشگاه درباره مسائل علمی.

عامل دیگر اقتصاد است که دشمن سال هاست با فشار اقتصادی بر مردم  می خواهد مردم از نظام خسته شوند.

فرمودند  که بارها گفته ایم که باید از وابستگی به نفت  جدا بشویم و با اقتصاد مقاومتی  به مقابله با آنها بپردازیم.

مثال آن  در جنوب کشور الان کشاورز  چرا باید این مقدار که زحمت کشیده و گوجه فرنگی را به ثمر رسانده نباید  حداقل حقوق خود را بگیرد و دغدغه این محصول را دارد  که متاسفانه کار خاصی نکردند .

متاسفانه  دستگاه  وزارت خارجه  کشور ما  در برخی کارها عجولانه عمل کرد  که مثال بارز آن  برجام است .

رییس جمهور فرمودند در سال  قبل و در ۲۷ دی ماه تمام تحریم ها برداشته شد  که آیا واقعا برداشته شده ؟؟

فرمودند ار کسی ندیده هم  عینک بزند که واقعا این حرف درست است /؟  رییس جمهور  در سال قبل گفتند برجام آفتاب تابان است و  حتی آب خوردن مردم هم حل میشود با برجام  که آیا حل شده است؟؟

رهبری فرمودند برجام  خسارت محض است .

آیا با خریدن هواپیمای  استیجاره ای و عکس سلفی گرفتن با آن   درد مردم را دوا می کند .

یکی یگر از مولفه های قدرت نظام را دستگاه های دولتی عنوان کردند و فرمودند نباید تضعیف بشوند .

واقعا در این چند وقت چقدر به سپاه وبسیج و  دستگاه قضا  تهمت و افترا زده شد .

 آنها فهمیدند  که نمی شود مستقیم رهبر را از دل ها بیرون کنند به خاطر همین آمدند و دستگاهای زیر نظر رهبری را تضعیف کنند که با این کار  رهبر را از دل مردم بیرون کنند .

متاسفانه در این چند مدت چقدر فشار بر دستگاه قضا به خاطر این اقتداری که در این چند مدت برای جلوگیری از  فساد انجام داده  تحمل کرده است .

واقعا چطور می شود افرادی  بدون وثیقه بتوانند چندین هزار میلیارد تومن  بگیرند . آقای رییس جمهور اگر دولت قبل این کار کرده که بد عمل کرده است   شما چرا مثل آنها م کنید و جلوی آنها را نمی گیرید  و در بحث فیش های نجومی چرا  با اقتدار عمل نمی کنید و آنها را  معرفی نمیکنید .

ما از قوه قضاییه انتظار  داریم حالا که وارد  شده با اقتدار به پیش رود و تا می تواند  با مفسیدن برخورد کند و از هجمه ها خسته نشود.

چیزی که امروز در جریان است  مثلا بالاخره همه از دنیا می روند  مثلا   آیت الله هاشمی   کسی نیست که منکر  شجاعت های  ایشان برای انقلاب  نیست  ولی عزیزان در اواخر عمر ایشان هم تحت تاثیر دشمن قرار گرفت /

حالا عده ای آمده اند  میگویند چرا   ایشان رد صلاحیت شد  و چرا فرزندان ایشان را زندان کردند

صدا و سیما را زیر سوال میبرند که چرا  تصویر ایشان را بایکوت کردند  و الان ۲۴ ساعته دارند  نشان می دهند .

آیا سخنرانی که دشمن از سخنرانی های ایشان بهرهبرداری میکند آیا باید پخش شود.

گفتند چرا از نماز جمعه منع شد ؟ آیا  اگر سخنان ایشان بهره برداری دشمن میش ود آیا باید باشد .

انتقاد از کدام مسول بد است که برای ایشان بد است ؟ و می گویند تخریب کردند ایشان  را .

ما نظر شخصی بیان نمیکنیم نظر امام جامعه  که  باید در مقابل دشمن جبهه گرفت که ایشان نگرفت و این نظر ما که نیست  و ایشان جبهه نگرفت .

بهترین تجلیلی که شد از  رهبری از ایمه جمعه  از سپاه  بود  که به نظر من همین هم کم است  . شما ببینید در تشییع ایشان  منتقدان ایشان بودند یا به اصطلاح دوستان ایشان ؟ و عده ای هم که امدند  حتی نماز هم نخواندند و شعار برعلیه  نظام دادند.

آیا اینها دوستدار ایشان بودند یا منتقدین و دلسوزان ایشان .  باید فرزندان ایشان هم اعلام بریت بکنند از  اینهایی که در راسم تشییع او این کار را  کردند .(دعا و سوره)

 

ارتباط با امام جمعه