دوشنبه 1396/2/4 - 54 : 11
مشخصات امام جمعه
محمد حمیدی نژاد
محمد حمیدی نژاد
آبدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
کلید حل مشکلات در دست مردم است
خطبه اول

توصیه به رعایت تقوای الهی انجام دستورات پروردگار عالم و ترک همه گناهان

۲۷ رجب یکی از اعیاد بسیار بزرگ اسلام است. عظمت روز عید مبعث کمتر از عظمت خلقت انسان نیست. درسوره آل عمران آیه ۶۴ خداوند بر مومنین منت می گذارد که نعمت بعثت پیامبر را به آنها عطا کرده و می فرماید: خداوند بر مومنین منت گذاشت که پیامبری از خودشان بر آنها برانگیخت و دستور داد آیات الهی را بر آنها بخواند و آنها را زکیه کند و بیاموزد کتاب و حکمت را . قبل از بعثت در گمراهی اشکار بودند وشایسته نیست از این به بعد گمراه باشند.

اهداف بعثت در قرآن اینگونه بیان شده است. هدف اصلی در سوره نحل آیه ۳۶ و دیگر آیات بیان شده است.ما در هر امتی پیامبری مبعوث کردیم تا مردم خدا را عبادت کنند و از طاغوت دوری کنند. هدف پایین تر برپایی حکومت الهی است که مقدمه ای برای رسیدن به هدف اصلی است. همه انبیا باید دین و سیاست را با هم ادغام کنند. در قرآن در سوره حدید آیه ۲۵ می فرماید شما باید حکومت تشکیل دهید. مقدمه دیگر برای هدف عبودیت ، در جامعه قسط و عدالت اجتماعی بر پا شود. تفاوت حکومت انبیا با دیگر حکومت ها، چه دموکراسی و چه دیکتاتوری این است که خواسته یک نفر یا چند نفر باید بر مردم تحمیل شود. درحالی که از نظر عقل تفاوتی بین رییس و مرئوس نیست. و این هم یک نقص بزرگ است. در حکومت انبیا هیچ انسانی بر انسان ها حکومت نمی کند و هیچ قانون انسانی وجود ندارد بلکه همه تابع قانون خداهستند. لذا پیامبران مامورند برای عبودیت باید حکومت تشکیل شود و قانون خدا حاکم باشد، عدالت توسط انبیا اجرا شود.

وقت انبیا نیستند حکومت الهی توسط معصومین اجرا شود و در زمان غیبت هم ولی فقیه موظف به تشکیل حکومت است. عدالت برقرار شود. قانون جامعه قرآن است، بدون تذن امام جامعه هیچ قانونی قابل اجرا نیست و هیچ مسولی نمی تواند کاری کند.  همه ما موظف هستیم به دستور قرآن مطیع رهبر الهی باشیم و اطاعت او بر همه واجب است. در سوره نسا آیه ۶۴ می فرماید: هیچ پیامبری نفرستادیم مگر همه موظف به اطاعت او هستند. در این جا خدا بر مردم حکومت می کند نه مردم بر  مردم  و این بهترین نوع حکومت است.( سوره)

خطبه دوم

توصیه مجدد به رعایت تقوا ، انجام همه واجبات الهی، و ترک همه گناهان برای رسیدن بعه سعادت دنیا و آخرت.

امام عزیز در دیدار با فرماندهان ارتش داشتند فرمود: امنیت برای کشور بسیار مهم است و مهمتر از آن ایجاد امنیت است. سفارش کردند به نیروهای مسلح هر چه می توانند توانایی ها را افزایش دهند. امروز شگرد ابرقدرت ها این است که تشر زدن است تا بتوانند منافع آنها را ببرند. خود را بزرگ می کنند و به رخ دیگران می کشند. بدترین موقع این است که مسولین از تشر دشمن بترسند، و اگر ترسیدند در را برای تجاوز دشمن باز کرده اند. این فرموده امام مطابق واقعیت است، دشمن برخی را تهدید می کند اما نمی تواند حمله کند. اخیرا بعد از خلع سلاح سوریه به راحتی به سوریه حمله می کند اما با وجود عصبانیت از کره شمالی به این کشور حمله نمیکند. چون کره شمالی آماده است از نظر تسلیات و امریکا جرات حمله ندارد.

دشمن می خواست ما را خلع سلاح کند و بعد حمله کند. با برجام شروع شد. برجام یک تعطیلی برنامه هسته ای ، برجام دو تعطیلی برنامه موشکی بود.  اگر هوشیاری امام و مردم نبود ، مسولین را خطرناکی می رفتند، دولت در اینجا رفوزه شد. هر چه امام هشدار داد ولی مسولین به دشمن اعتماد کرد و  با عقب نشینی مسولین دشمن به جلو آمد. دشمن می گوید با تداوم این دولت ما می توانیم ایران را خلع سلاح کنیم. مردم باید وارد صحنه شوند و به امریکا تو دهنی محکمی بزنند( تکبیر)

امام فرمود اگر کسی می خواهد بترسد اما از طرف مردم نترسد. اگر ملت می ترسید نشانی از ملت باقی نمی ماند. مردم ما شجاع هستند و تا آخرین نفس مقاومت خواهند کرد( تکبیر) نتیجه استقامت این است که دشمن هر کسی باشد در مقابل این ملت هیچ غلطی نمی تواند بکند.(تکبیر)

۵ اردیبهشت در سال ۵۹ حمله نظامی امریکا به ایران است با ان آموزش هایی که دیده بودند از طرف خدا تو دهنی خوردند. و بدانند که خدا پشتیبان نظام است چون مردم در خط امام زمان  هستند .

فرمود انتخابات مایه سربلندی ملت است و ملت با حضور خود احساس می کنند کلید کارهای کشور در دست خودشان است. چیزی که واقعیت دارند اینکه مردم واقعا می توانند با حضور خود کلید مشکلات را به دست بگیرند. کلید دست مردم است. مردم چشم خود را باز کنند ، برخی کسانی که تایید شده اند با ورودشان مشکلات را بیشتر می کنند. شورای نگهبان حداقل ها را در نظر می گیرد. کسی هم هست که می تواند مشکلات را حل کند، تقوا مهمترین ملاک است، آیا دروغ می گوید، زندگی شخصی او چگونه است، همه افراد تایید شده مسولیت هایی داشته اند، کسی که درد مردم را بفهمد، مدیریت جهادی داشته باشد، مشکل ما همین است. دولتی ها با مناظره زنده مخالفت کرده اند که اصل هم زنده بودن آن است. علت آن هم نگرانی دولتی هاست که در مناظره زنده ببازند. مردم هوشیار هستند و بیدار و با حضور در صحنه اصلح را برای حل مشکلات انتخاب خواهند کرد.

 شنبه مصادف با تاسیس با سپا پاسدارن است. پس از جنگ سپاه وارد سازندگی شد، در برطرف نمودند محرومیت جامعه بسیار سهم را داشته اند. قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و دیگر قرارگاه های وابسته فعالیت می کنند، از نظر اسلحه نیز به برکت وجود عزیزان در جهان زبان زد شده ایم.

شهادت امام کاظم را خدمت امام زمان تسلیت عرض می کنیم.

روز سه شنبه که عید مبعث است عزیزان توجه ویژه داشده باشند.از نظر عبادت روز بسیار بزرگی است

دوم اردیبهشت ۵۹ سالروز انقلاب فرهنگی است. در دولت های مختلف کارهای ضد فرهنگی زیادی شده است در دولت تدبیر وامید گسترش موسیقی وناهجاری های اخلاقی گسترش یافت وبا تذکرات مکرر رهبر انقلاب همراه بود.  اردوهای اختلاطی و برخی کارهای دیگر انجام شد . امیدواریم با اصلاح دولت شاهد حل مشکلات باشیم . (دعا و سوره)

ارتباط با امام جمعه