يکشنبه 1396/7/2 - 7 : 12
مشخصات امام جمعه
محمد حمیدی نژاد
محمد حمیدی نژاد
آبدان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
مسئولین باید بدون ترس پاسخ قاطعانه به سخنان سخیف رییس جمهور امریکا بدهند
خطبه اول

توصیه به رعایت تقوای الهی، انجام دستورات پروردگار و ترک همه گناهان

فرارسیدن ماه محرم را خدمت امام زمان و شما تسلبیت عرض می کنیم. ان شالله بتوانیم از دانشگاه ان حسین درس تقوا خدا پرستی و استقامت بیاموزیم.

برخی مسایل که درباره قیام امام حسین در فضای مجازی مطرح می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه کرد و در سخنان امام حسین هم بیان شده است، امام حسین دنبال تشکیل حکومت عدل الهی برای اجرای قسط و عدل بود. پس از مرگ معاویه ، یزید به فرماندار مدینه نامه نوشت و از او خواست از امام حسین بیعت بگیرد. اما در پاسخ آنها فرمود: ما خاندان پیامبر هستیم، محل رفت و آمد ملائکه خانه ماست. یزید علنا گناه می کند. کسی مانند من هیچگاه با مانند او بیعت نمی کند. بین من و یزید کدام به حق هستیم؟ منظور امام این است که مردم باید به سمت من بیایند و با من بیعت کنند. در جای دیگر می فرماید: به جانم سوگند کسی نیست جز اینکه به قرآن عمل کند و عدل به پا دارد. در کربلا نیز فرمود: ای مردم پیامبر فرموده است: اگر کسی بیبیند حاکم ظالمی که حلال خدا را حرام میکند و گناه انجام می دهد و با عمل یا گفتار علیه او قیام نکند، حق است خداوند او را در جایگاه ظالم قرار دهد.

هر مسلمانی در هر جا که ظالمی حاکم است، باید قیام کند. فرمود: من می خواهم امت پیامبر را اصلاح کنم. بدون حکومت نمی توان امت را اصلاح نمود. امام حسین و ائمه دیگر و پیامبر اسلام و دیگر پیامبر الهی دنبال تشکیل حکومت بوده اند. چیزی هم که خداوند اراده کرده تشکیل حکومت الهی قبل از برپایی قیامت است. اگر غیر این باشد خلقت به هدف نمی رسد. برخی در فضای مجازی می گویند امام حسین بالاتر از این است که دنبال حکومت باشد، با این حرف می خواهند تشکیل حکومت اسلامی ایران را زیر سوال ببرند. امام خمینی می فرماید : آنچه می گویند که انبیا دنبال تشکیل حکومت نبودند اشتباه است. برپایی حکومت حق از واجبات مهم الهی است. وقتی وارد ایران شد حکومت طاغوت را برکنار کرد تا آخرین لحظه هم حکومت کرد و پس از او هم مقام معظم رهبری پس از انتخاب شدن فرمود با تمام قوت ادامه می دهم و تلاش می کنم برای برپایی حکومت دینی.

با بصیرت ملت ایران این حکومت باید روز بروز قدرت مندتر شود و هر کسی در این مجالس شرکت میکند بداند که تشکیل حکومت از اهداف امام حسین بوده است. و پای منبرها کسانی مانند شهید حججی بلند شوند.

در این شهر افراد زیادی موفق به تشکیل جلسات برای امام حسین می شوند. توجه کنند که این مجالس به کام دشمن نباشد. باید کاری کنید کسی که بر منبر قرار می گیرد، ما را به هدف امام حسین نزدیک شوند. عده ای به درستی از مجالس امام حسین استفاده نمی کنند. امروز نباید کسانی باشند که بر خلاف رهبری حرکت کنند، امام حسین زمان رهبر انقلاب است و یزید زمان امریکاست. مستمع کسانی نباشید که با ولایت نیستند و یزید زمان را به شما معرفی نمی کنند.(سوره)

خطبه دوم

توصیه مجدد به رعایت تقوای الهی، انجام همه دستورات پروردگار و ترک همه گناهان برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت.

در اعضای خبرگان با رهبری فرمود: یکی از وظایف مجلس تشکیل هات اندیشه ورز برای بررسی حرکت انقلاب است. و مطالبه گر باشند. اگر جایی از اهداف انقلاب فاصله گرفتیم بر گردیم. یکی از شعارهای انقلاب نه شرقی و نه غربی بود. شرق وجود ندارد، اما نباید مطیع غرب باشیم. نزدیک شدن به غرب یعنی دور شدن از اهداف انقلاب، باید بررسی شود و از مسولین مطالبه شود.

فرمود: یکی از ارکان کشور اقتصاد است . قدرت پول ملی خیلی مهم است. اگر ارزش پول ما تنزل کرد یعنی پسرفت. امروز می بینیم که این اتفاق رخ داده و باید تذکر لازم داده شود. فرمود: عدال هدف دیگر انقلاب است ، باید فاصله فقیر و غنی کمتر شود، اما هر روز بیشتر می شود.

فرمود: حراست از روحیه انقلاب لازم است. اگر روحیه انقلابی کم شود ، انقلاب معنی ندارد. مطالبه رهبر بارها بر این موضوع و انقلابی بودن تاکید نموده اند، خواستند که جو غالب انقلابی ها باشند. در دولت بر عکس آن عمل می شود. برخی مسولین از فتنه گران هستند. این افراد چگونه می توانند برای انقلاب کار کنند.

رهبر فرمود: اینکه ما نمی خواهم مردم را به زور به بهشت ببریم یک حرف اشتباه است. مغالطه آمیز است. حدود شرعی برای چیست؟ ما باید راه را برای مردم باز کنیم. برخی مسولین از روی نادانی یا عناد این حرف ها را می زنند. ما باید مردم را هدایت و تشویق کنیم.

فرمود: حرف مکرر گفته شده اما عمل نمی شود. حل مشکلات کشور جز به دست مردم حل شدنی نیست. نمی گویم با دنیا قطع رابطه کنید، ما پای قدرت مند خود را نباید با عصای دیگران عوض کنیم. اینقدر که به واردات بها می دهند به تولید بها داده نمی شود. باز هم مسولینی که کاری نکرده اند مجددا انتخاب می شوند. نمایندگان خواب هستند یا به طمع دنیا این کارها را می کنند.

فرمود: اشکال مذاکرات این است که نباید اینگونه شود که طرف مقابل هر چه کند نقض برجام نباشد ولی ما هر کاری کنیم نقض برجام است. عمل نکردن به توصیه های رهبری باعث این مشکلات در برجام شد.

فرمود: ما در دنیا در حال پیشرفت و عزیز شدن هستیم و این دشمن را عصبانی کرده است. نطق سخیفانه رییس جمهور امریکا هم نشان از عصبانیت و درماندگی و سبک مغزی او بود. اینها سالهاست که می خواستند خاورمیانه جدید ایجاد کنند، اما عکس آن شد . از همین رو عصبانی هستند. فرمود: کسی خیال نکند یک قدرت مقابل ایران است، عصبانیت آنها به خاطر شکست آنهاست و نشانه ضعف دشمن است.  ایران اسلامی قوی تر و بزرگ تر شده است و این قدرت ما مدیون مجاهدت های شهداست.

امروز آغاز هفته دفاع مقدس است. جوانانی که رفتند و با تمام وجود استقامت کردند، امروز هم ادامه دارد، امثال شهید حججی ها نشان می دهد که انقلاب ما شکست ناپذیر است. مکرر جوانان نامه می نویسند و می خواهند که به جنگ علیه دشمن بروند. جنگ تحمیلی به دلیل این بود که دشمن در ما احساس ضعف می کرد. امروز امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.(‌تکبیر)

امروز همه جوانانی که به قیام امام حسین دارند اماده جانفشانی هستند. مسولین باید قدرتمند باشند، و جواب یاوه گویی ها دشمن را بدهند. دشمن نباید جرأت کند یاوه سرایی کند.

دانش آموزان باید از مهد کودک با اهلبیت و امام حسین آشنا شوند و اهداف او را بشناسند. بدانند درس های قیام امام حسین استقامت و ایستادگی است. (دعا و سوره)

ارتباط با امام جمعه