دوشنبه 1396/2/4 - 53 : 11
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/18
بی توجهی به اقتصاد مقاومتی بیش از تحریم های آمریکا اقتصاد ما را فلج کرد

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه دیّر با تبریک 13 رجب سالروز ولادت امام علی(ع) اظهار داشت:سعادت بشریت در گرو تمسک به ولایت این امام همام است و شیعه واقعی در زندگی خود از مولایش تبعیت می کند.

وی  با تأکید بر اینکه کاندیدا های دو انتخابات پیش رو  باید دارای ملاک های ارزشی باشند بیان کرد: ساده زیستی، پرهیز از رفاه و تجمل گرایی، داشتن روحیه جهادی ، خوش بینی به مردم و منتقدین و حتی مخالفین،توجه به محرومین ،نترسیدن  و استقامت در برابر دشمن ، پرهیز از خشم نسبت به نیروهای خودی و مبارزه با مظاهر فساد و ولنگاری در جامعه از ویژگی های مد نظر امیرالمومنین در حکومت داری است.

بحرانی افزود:مسوولین با تقویت ویژگی های ارزشی در خود نسبت به مشکلات مردم حساسیت به خرج دهند.

خطیب جمعه دیّر تصریح کرد:مسوولین با جدیت ، سرعت و با فوریت مشکلات مردم ناشی از حادثه طغیان دریا را تا حصول نتیجه پیگیری کنند.

وی در خصوص سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا گفت: تجربه نشان داده است که مذاکره و روابط با آمریکا از خصومت و دشمنی آنها نسبت به ایران کم نمی کند و آمریکایی ها هرجا که منافع شان در خطر باشد کار خود را با تهدید و تحریم  و حمله دنبال می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین بحرانی با گرامیداشت یاد شهدای هسته ای ادامه داد:با توجه به برهم زدن معادلات جهانی و منطقه ای توسط جمهوری اسلامی هدف آمریکا از مذاکرات جلوگیری از نفوذ ایران در منطقه و جهان بود و تاحدودی هم به اهداف خود رسیدند .

امام جمعه موقت دیّر افزود: معطوف شدن تمام نگاه ها به مذاکرات هسته ای و بی توجهی به اقتصاد مقاومتی بخاطر برجام بیش از تحریم های ظالمانه و خصمانه آمریکا اقتصاد ما را فلج کرد  و الان آثار این بی توجهی در زندگی و معیشت مردم و اقتصاد کشور دیده می شود.

بحرانی یادآور شد:تا زمانی که نگاهمان به درون و جوانان انقلابی مستعد هست تحریم ها و تهدیدها ضربه ای به ما وارد نمی کند.

وی در رابطه با روز هنر اسلامی اضافه کرد: ارزش هنر یک هنرمند این است که در خدمت اهداف متعالی اسلام و انقلاب قرار گیرد.

خطیب جمعه دیّر گفت: باید حباب قیمت مسکن شکسته و با سوداگران بازار مسکن مبارزه جدی شود تا نیاز جوانان در زمینه مسکن برطرف گردد.

وی با بیان اینکه خدمت به معتکفین یک ارزش است اظهار داشت: کسانی که توفیق شرکت در این برنامه معنوی ندارند می توانند برای برگزاری باشکوه این مراسم کمک کنند.

بحرانی با محکوم کردن حمله نظامی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه گفت: حمله نظامی آمریکا به سوریه به ثبات این کشور ضربه می زند و منجر به تقویت نیروهای تروریستی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین بحرانی ابراز کرد:کار بزرگ حضرت زینب(س) جهاد فکری و تبلیغاتی بود که دشمن را رسوا و اهداف بلند قیام امام حسین(ع) را به مردم رساند.

وی گفت: گاهی اوقات مراجع چهارگانه قانونی برای تایید کاندیدا ها کافی نیست و  با یک تحقیق محلی جزئی می توان فهمید که افراد چه مواضعی نسبت به نظام و رهبری دارند و هدفشان از کاندید شدن خدمت به مردم یا بازی های سیاسی است.

امام جمعه موقت دیّر با انتقاد از تخریب نهادهای انقلابی در فضای مجازی افزود:مسوولین در برخورد با توهین کنندگان به نظام اسلامی و نهادهای انقلابی چدی باشند و اجازه عرض اندام به این افراد ندهند.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه