شنبه 1396/4/31 - 16 : 3
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/26
عده ای بیماردل وابسته به فتنه سخنان رهبری را وارونه تفسیر می کنند

به گزارش دیّر صلاه،حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیّر با تسلیت ایام شهادت امیرالمؤمنین و تقدیر از برگزاری پرشور مراسم شب های قدر در مساجد شهرستان اظهار داشت:حضور مردم مسلمان بویژه نسل جوان ما در لیالی قدر ستودنی است و دشمنی که به دنبال حذف باورها و معنویت از جامعه ما است را مأیوس کرد.

وی توجه به روستائیان و کشاورزان را در خودکفایی در تمامی عرصه ها و صادرات مواد غذایی و ارز آوری در کشور مهم دانست و تصریح کرد:سال گذشته کشاورزان دیّری دچار خسارت هایی شدند که از سوی مسوولان قول هایی مبنی بر جبران این مشکلات داده شد اما تاکنون خسارتی به این عزیزان پرداخت نشده و ما از مسوولان شهرستان و استان می خواهیم به قول خود عمل کنند.

امام جمعه دیّر در خصوص روز جهانی بیابان زدایی افزود:امیدواریم با درختکاری، جلوگیری از تخریب مراتع و جنگل ها و همچنین تدابیر منطقه ای با کشورهای همسایه مشکلات ریزگردها حل شود.

وی با بیان اینکه رقابت های انتخاباتی به رفاقت و همدلی تبدیل شود،بیان کرد:رأی همه اقشار جامعه محترم است و کسانی که به کاندیدای پیروز رأی نداده اند خشونت طلب و افراطی نامیده نشوند و مسوولان نسبت به فتنه گرانی که به نظام و رهبری اهانت می کنند مرز بندی داشته باشند.

حسینی با تقدیر از مواضع قاطع دستگاه قضایی در برخورد با فتنه و فتنه گران و  متجاوزان بیت المال عنوان کرد: دستگاه قضایی بدون تأثیر پذیری از عوامل قدرت و ثروت با هرگونه فساد و خلاف چه در درون خود و چه در رابطه با  دیگر دستگاه ها و مراکز کشور برخورد جدی کند.

وی در رابطه با لغو سند ۲۰۳۰ یونسکو گفت : هرجا از رهبری حرف شنوی و اطاعت پذیری داشته باشیم آنجا مصلحت و منفعت ملی ما است.

خطیب جمعه دیّر خاطرنشان کرد: اقدامات تروریستی اخیر در تهران چهره دشمنان ما بوِیژه آمریکا و آل سعود را بیشتر افشا و اتحاد ملی ما را افزون کرد و این حادثه سیاست عقلانی و مبتنی بر محاسبات صحیح جمهوری اسلامی در دفاع از حرم اهلبیت و جبهه مقاومت را به همگان نشان داد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان بدنبال استحاله نظام اسلامی و بی محتوا کردن آن  هستند، افزود: آمریکا نه به روح و نه جسم برجام رحم نمی کند و کسانی که مسوولین ناظر بر برجام باید نسبت به اقدامات غربی ها و اظهارات مداخله جویانه آنها موضع قاطع داشته باشند و سران عالی رتبه نیز اقتصاد مقاومتی را با جدیت دنبال و نیروها و علائمی که باعث اقتدار نظام هستند از جمله سپاه پاسداران و سپاه قدس را تقویت کرده و از تضعیف آنها بپرهیزند.

حسینی در خصوص فرمان «آتش به اختیار» توسط رهبر  انقلاب گفت: متأسفانه عده ای بیماردل و وابسته به جریان فتنه سخن صریح و شفاف رهبری را بگونه ای تفسیر می کنند که گویا ایشان دستور حمله به دولت و سفارتخانه ها داده اند، این چه حرف غلطی است.

وی  افزود:عده ای با پررویی می گویند رهبری توضیح دهد که منظورش چه بوده است ، خب شما نفهم  وکودن هستید نمی فهمید آیا رهبری باید برای شما توضیح دهد؟ من نمی دانم دستگاه هایی که باید با این جوسازان و شایعه پراکنان برخورد کنند کجایند و چرا خوابشان برده است.

امام جمعه  فرق حکومت اسلامی با دیگر حکومت ها را در توجه به دین  مردم دانست ودیّر تأکید کرد: هدف امیر المومنین(ع) رساندن مردم به بهشت بود و تفکری که با بهشت و جهنم مردم کاری نداشته باشد برخلاف اهداف امام است.

وی یاد آور شد:اگر ارزش های اسلامی همچون حجاب و امر به معروف دغدغه  مسوولان باشد جامعه نیز به این سمت کشیده می شود و اگر مسوولان دغدغه شان اجرای کنسرت و این چیزها باید مردم نیز همانگونه عمل می کنند.

حسینی گفت:جمعه آینده با مشت های گره کرده و با شعارهای کوبند «مرگ برآمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» به صحنه می آییم و دشمنان را مأیوس می کنیم.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه