دوشنبه 1396/3/8 - 40 : 8
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
سخنان رئیس جمهور حرمت شکنی نسبت به رهبری است

 

 

به گزارش دیّرصلاه، حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه دیّر اظهار داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر ور روستا برگ زرینی در کارنامه ملت و نظام است که از یک سو نشانگر اعتماد مردم به نظام اسلامی و از دیگر سو نشانه آگاهی ملت می باشد.

وی  با اشاره به اینکه کوچکترین مسئله ضد امنیتی در انتخابات نداشتیم ،بیان کرد:آرامش و نجابتی که شرکت کنندگان در انتخابات از خود به خرج دادند تضمین کننده بخش مهمی از این حماسه بزرگ بود.

حسینی ادامه داد: پیروز این انتخابات مردم و نظام اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب بودند که با مدیریت کلان خود حتی مخالفان  جمهوری اسلامی را به پای صندوق های رأی کشاند.

خطیب جمعه دیّر افزود:نامزدهایی که به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض داشتند این درخواست خود را در چارچوب قانون دنبال کردند و مانند فتنه گران سال 88 اقدام نکردند و این نکته مهمی است.

وی گفت:بنده یقین داشتم اگر انتخابات به نحو دیگری رقم می خورد با توجه به نفوذ فتنه گران در برخی ستادها و سردادن شعار حمایت از فتنه گران ممکن بود غائله ای برپا می شد  و ما از اینکه شاهد فتنه دیگری نبودیم خوشحالیم.

حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی با بیان اینکه همگان  باید به منتخب ملت تبریک بگویند و اعلام همکاری کنند که این گونه هم شد، اضافه کرد:همکاری با دولت نیازمند ایجاد فضای همدلی توسط دولتمردان است  و اینکه رئیس جمهور در سخنرانی و کنفرانس خبری بعد از انتخابات همان شعارهای زمان انتخابات را سرداده و با همان ادبیات با رقیب و هوادارانش صحبت و اعلام کند که مردم به خشونت طلبان ،جنگ طلبان و فریبکاران « نه» گفتند معنایش این است که 16 میلیون نفری هم که به  رقیب شما رأی داده اند فریب خورده اند که ما  از مسوولان می خواهیم از این ادبیات دست بردارند.

وی در رابطه با سند 2030 یونسکو عنوان کرد:سخنان رئیس جمهور مبنی بر اینکه در خصوص این سند اطلاعات غلط به رهبری داده اند بزرگترین توهین به رهبر فرزانه انقلاب است ؛ سران و رهبران بزرگ دنیا بعد از ملاقات با مقام معظم رهبری اعلام می کنند که اطلاعاتی که ایشان از کشور ما دارند خود ما نداریم آن وقت می شود رهبری بدون تحقیق و بررسی اظهار نظری کند ؟ به نظر بنده این سخن رئیس جمهور حرمت شکنی نسبت به رهبر است و ما توصیه می کنیم مسوولان به جای  این سخنان اقدامات نسنجیده خود را اصلاح کنند.

امام جمعه دیّر تصریح کرد:وقتی ما سند تحول بنیادین نظام آموزشی داریم چه نیازی به این سند 2030 یونسکو هست و دولتمردان هم به گونه ای القا نکنند که کسی با فرهنگیان مشکلی دارد.

وی  با محکوم کردن جنایات رژیم آل خلیفه علیه مردم مظلوم بحرین افزود:  این روزها با چراغ سبز ترامپ شاهد جنایات دوباره رژیم سفاک آل خلیفه علیه عالم  مجاهد آیت الله شیخ عیسی قاسم و مردم بحرین هستیم و سازمان هایی که دم از حقوق بشر می زنند نیز سکوت کرده اند.

حسینی ماه رمضان را ماه انس با قرآن دانست و بیان داشت:در این ماه مبارک بر روی منابر بجای بیان داستان ها و مسائلی که دردی از جامعه حل نمی کند از آیات قرآن گفته شود و مردم نیز در محافل قرآنی حضور فعالی داشته باشند.

وی درباره سالروز آغازبکار مجلس شورای اسلامی در ادواره نه گانه ،ابراز کرد: مجلس محل ریل گذاری و قانونگذاری برای اداره کشور است و نمایندگان قدر این جایگاه و موقعیت را بدانند و به وظیفه خود  به نحو شایسته ای عمل کنند.

خطیب جمعه دیّر با اشاره به روز جهانی بدون دخانیات یاد آور شد:دخانیات عامل بسیاری از سرطان هاست و همانگونه که بسیاری از عادات را در ماه رمضان ترک می شود مصرف دخانیات نیز برای همیشه کنار گذاشته شود.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه