يکشنبه 1396/7/2 - 7 : 12
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/24
امروز به روحیه انقلابی عاشورای حسینی برای مقابله با دشمن نیازمندیم

به گزارش روابط عمومی ستاد نمازجمعه بندر دیّر،حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بحرانی در خطبه های امروز نمازجمعه بندر دیّر با اشاره به وضعیت اسف بار نسل کشی مسلمانان میانمار اظهار داشت: کشورهای مسلمان نباید تنها به محکوم کردن این فجایع  اکتفا کنند بلکه نیاز است  با اقدام عملی و فشار سیاسی و اقتصادی  دولت میانمار را به عقب نشینی از مواضع وحشیانه خود وادار نمایند.

وی درباره سالروز کشتار فلسطینیان در اردوگاه صبرا و شتیلا بیان کرد: تمامی این کشتارها و حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی و به جان هم انداختن کشورهای اسلامی بخاطر ایجاد حاشیه امنیت  برای اسرائیل است که نیازمند وحدت امت اسلامی و هوشمندی دولت های اسلامی برای نابودی غده سرطانی اسرائیل هستیم.

امام جمعه موقت بندر دیّر با بیان اینکه انقلاب اسلامی و دفاع هشت ساله و امروز ما الهام گرفته از قیام عاشوراست، عنوان کرد:باید روح حماسی و انقلابی قیام عاشورا و اهداف قیام امام حسین(ع) در عزاداری های ما تقویت و تبیین شود و استفاده از سبک های سنتی در عزاداری ها نیز مهم است.

وی افزود:امروز به روحیه  انقلابی عاشورای حسینی برای مقابله با دشمن نیازمندیم و رویش های جدید انقلاب امثال شهید حججی ها نیز محصول تفکر و روحیه حسینی هستند.

بحرانی  با اشاره به روز مباهله خاطرنشان کرد:  داستان مباهله در واقع مقابله جریان کفر و اسلامی واقعی  و فریاد زدن سخن حق و ایستادگی بر اثبات حق است.

وی اضافه کرد: امروزه جمهوری اسلامی پرچمدار تفکر اسلام ناب و مدعی تمدن نوین اسلامی در دنیاست و آمریکا نیز پرچمدار جبهه کفر و استکبار است و این دو در مقابل یکدیگر قرار دارند.

خطیب جمعه دیّر گفت: برای مقابله با آمریکا باید قاطعانه بایستیم و حرفمان را بزنیم که البته جمهوری اسلامی و بویژه خانواده های شهدا و ایثارگران چه در دوران دفاع مقدس و چه امروز در دفاع از حریم اهلبیت پای سخن حق خود ایستاده اند و این راه را ادامه می دهند.

وی در رابطه با روز خانواده افزود:سبک زندگی اسلامی به این معناست که اعضای یک خانواده اسلامی باید فضایی گرم و معنوی در کنار هم و با هم ایجاد کنند.

بحرانی یاد آور شد: خانواده های بی بضاعت بسیاری در جامعه وجود دارند که مشکل معیشتی دارند که انتظار می رود شهروندان و خیرین  با تمسک به سیره اهلبیت و شرکت در جشن عاطفه ها کمیته امداد را در تأمین نوشت افزار و ملزومات مورد نیاز دانش آموزان یاری دهند.

وی گفت:  زمین مدرسه علمیه دیّر مدتی است که بدلیل نبود بودجه بلاتکلیف مانده و نیاز است متمولین و خیرین برای ساخت  مدرسه علمیه و سربازخانه امام زمان(عج) همکاری کنند
اخبار
ارتباط با امام جمعه