يکشنبه 1395/12/8 - 10 : 9
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/15
صدای خرد شدن استخوان‌های آمریکا شنیده می‌شود

حجت الاسلام  و المسلمین سیدعلی حسینی در خطبه های این هفته بندر دیّر با بیان اینکه صبر و استقامت حضرت زینب(س) باید برای جامعه ما  الگو باشد ،اظهار داشت: پیروزی ملت ما بر رژیم ستم شاهی و در جنگ هشت ساله با استعانت از روحیه زینبی شکل گرفت.

وی بیان کرد: اگر امروز می بینیم در سوریه پوزه تروریست ها و حامیان آنها به خاک مالیده شده است بخاطر وجود این بانوی بزرگوار است.

حسینی افزود:زنان جامعه ما باید با تأسی از  عقیله بنی هاشم  حجاب وعفت خود را رعایت کرده و در مقابل هجمه دشمن از ارزش های اسلامی پاسداری کنند.

وی  با تبریک روز پرستارعنوان کرد: شغل پرستاری مسئولیت بسیار خطیر و ارزشمندی است  و پرستاری از جسم  ور حم بیماران کار بزرگی است.

خطیب جمعه دیّر درباره سالروز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت:این مجمع از یک سو بازوی مشوری برای رهبری است و از دیگر شو مرجع حل اختلاف بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان است.

وی در خصوص روز نیروی هوایی تصریح کرد: این نیرو در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی ها کرد و نقش تعیین کننده ای در پیروزی ما داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی  در رابطه با روز حفاظت اطلاعات در سپاه گفت:مقوله حفاظت از اطلاعات در همه نهادها نقش تعیین کننده ای دارد همانگونه که در جنگ هشت ساله هرگاه در عملیات ها از اطلاعات حفاظت می کردیم پیروز  می شدیم بنابراین همه نهاد ها و دستگاه ها از اطلاعات درون سازمانی خود حفاظت کنند و مردم نیز مواظب باشند گاهی اوقات  دشمنان و منافقین به بهانه رفع مشکلات شما را تخلیه اطلاعاتی نکنند.

وی  با بیان اینکه اگر امام نبود شاید سرنوشت انقلاب ما جور دیگری رقم می خورد افزود: برای عبور از دسیسه ها و خطرات دشمنان باید از مقام معظم رهبری تبعیت کنیم.

امام جمعه دیّر گفت انقلاب اسلامی ما در بعد معنوی دستاوردهایی همچون استقلال،آزادی، مردم سالاری  دینی و زنده شدن ارزش های اسلامی داشته و در بعد مادی نیز در دولت های مختلف در زمینه رفع محرومیت از جامعه تلاش های ارزنده ای صورت گرفته است.

وی با اشاره به  سفر اخیر استاندار بوشهر به شهرستان دیّر خاطرنشان کرد: مسائل و مشکلات مردم منطقه از جمله کالای ملوانی، افت قیمت گوجه فرنگی و  مشکلات کشاورزان و بیکاری جوانان منطقه را به گوش استاندار رساندم .

خطیب جمعه دیّر افزود: در ۳۸ سالی که از انقلاب می گذرد دولت و ملت همواره در کنار هم فشارها را تحمل کرده اند و امید است با رهبرهای داهیانه مقام معظم رهبری و حمایت مردم از مسئولین کمبود ها و کاستی ها برطرف شود.

حسینی  در خصوص موضع گیری های رئیس جمهور جدید آمریکا تصریح کرد:برخی کشورها همچون عربستان سعودی و قطرکه حامی و پرورش دهنده تروریست ها هستند  از ورود به خاک امریکا ممنوع نیستند  در عوض ملت ایران را  منع می کنند که  این توهین بزرگی به ملت ایران و دیگر کشورهای مسلمان است.

وی   با انتقاد از افرادی که ترامپ را یک پدیده و استثنا در کشور امریکا می دانند بیان داشت:  این دیدگاه یک نوع خود فریبی است چرا که تمامی رؤسای جمهور امریکا  با سیاست های مختلف همواره با ملت ایران دشمنی کرده اند که جنگ هشت ساله، حمله به طبس و فشارها و تحریم ها بخشی از این اقدامات است .

امام جمعه دیّر اقدامات اخیر امریکا را نشانه ضعف و استیصال آنان  و قدرت ملت ایران دانست و افزود: در آینده ای نزدیک صدای خرد شدن استخوان های آنان را خواهیم شنید.

وی یاد آور شد: مسئولان ما در برخورد با سران دیگر کشور ها که  گستاخی می کنند باید از موضع قدرت وارد شوند و پاسخی در شأن ملت ایران به آنها بدهند..

حسینی در پایان اظهار داشت: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن با مشت های گره کرده و عزمی راسخ جواب دندان شکنی به این یاوه گویی ها خواهد داد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه