دوشنبه 1396/1/7 - 21 : 5
مشخصات امام جمعه
سیدعلی حسینی
سیدعلی حسینی
بندر دير
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
برای مردم خسارت دیده دیّر بودجه فوری اختصاص دهید

امام جمعه دیّر گفت:درخواست ما از رئیس جمهور ومعاون ایشان این است که بودجه ای در اختیار استاندار و فرماندار قرار دهند تا به داد مردم برسند وگرنه تنها به تأکید بسنده کردن فایده ای ندارد.

به گزارش دیّرصلاه، حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیّر با تبریک سال نو اظهار داشت: حادثه طغیان دریا در روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ، عید را به کام مردم دیّر تلخ کرد و متأسفانه در این اتفاق به تاسیسات شهری و زیربنایی ،منازل ،شناورهای صیادی و مغازه های شهروندان خسارات جدی وارد شد و متأسفانه دوتن از عزیزانمان را از دست دادیم وعده ای نیز مفقود ومجروح شدند.

وی بیان کرد: در حوادث این چنینی که شرایط به خوبی منعکس و به گوش مسوولان رده بالای کشور برسد آنها هم قدم های بلندی برای حل مشکلات بر می دارند و بالعکس.

خطیب جمعه دیّر افزود:بنده گلایه مردم دیّر از مصاحبه مدیرکل بحران استان را به گوش ایشان رساندم و وی نیز به ارسال نامه مکتوب خود مبنی بر خسارات میلیاردی به تأسیسات شهری و زندگی مردم دیّر به مدیر کل بحران کشور اشاره کردند.

وی با بیان اینکه مردم توقع داشتند ایشان ضمن مصاحبه دیگری اشتباه صورت گرفته را جبران کند ،ادامه داد: با این حال ایشان نیت و غرض سویی نداشتند و انتقاد از مسوولین حق مردم است اما نباید این انتقاد با توهین و مسخره کردن همراه باشد.

حسینی تصریح نمود:بحث آبگرفتگی خیابان ها و معابر در دیّر بخشی از آن به نبود سیستم فاضلاب شهری بر می گردد که باید مسوولان فکری به حال این معضل کنند.

امام جمعه دیّر افزود:احداث دیوار ساحلی نیز نیازی اساسی است و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد:مردم دیّر انسان هایی قانع و نجیب هستند که در صحنه های مختلف انقلاب حضور فعالی داشته و دارند و در انتخابات پیش رو نیز این را ثابت می کنند .

حجت الاسلام  والمسلمین سیدعلی حسینی خاطرنشان کرد:متأسفانه مردم وسیله امرار معاش خود که قایق بوده را از دست داده اند و بدهکار هستند و اگر بناست کمکی صورت گیرد باید با فوریت همراه باشد.

وی گفت:در حادثه سیل یک ماه قبل نسبت به پرداخت تسهیلات بلاعوض به مردم خسارت دیده قول هایی دادند که تاکنون عملیاتی نشده و مردم می ترسند در خصوص حادثه طغیان دریا نیز گزارش های ارسالی در حد وعده دادن باقی بماند.

حسینی اضافه کرد:درخواست ما از رئیس جمهور ومعاون ایشان این است که بودجه ای در اختیار استاندار و فرماندار قرار دهند تا به داد مردم برسند وگرنه تنها به تأکید بسنده کردن فایده ای ندارد.

وی افزود:نیروهای مردمی و خیرین نیز به صحنه بیایند و به خسارت دیدگان کمک کنند.

امام جمعه دیّر با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اظهار کرد:دلیل انتخاب دوباره اقتصاد مقاومتی به عنوان شعار سال از سوی ایشان بخاطر توطئه دشمن و دیگری وضعیت معیشتی و مشکلات مردم است.

وی با بیان اینکه رونق تولید داخلی مسئله ای اساسی است گفت:اگر مدیران انقلابی و کارآمد باشند میتوانند این مقوله را پیگیری و مشکلات را حل کنند.

حسینی گفت:کسانی که قصد نام نویسی در انتخابات شوراهای شهر و روستا دارند این مهم را به روزهای آخر موکول نکنند.

وی افزود:کسانی که دلسوزانه قصد خدمت به جامعه اسلامی دارند در شوراها نام نویسی کنند تا افراد بی صلاحیت ثبت نام نکنند و مردم نیز در انتخاب افراد آگاهانه اقدام کنند.

خطیب جمعه دیّر با اشاره به درپیش بودن ماه رجب افزود: این ماه، ماه ریزش رحمت الهی و فرصت ارزشمندی برای رسیدن به خدا می باشد و از برنامه های معنوی آن استفاده شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه