دوشنبه 1396/2/4 - 53 : 11
مشخصات امام جمعه
سید ابوالحسن حسینی
سید ابوالحسن حسینی
بندر ديلم
خطبه ها
خطبه اي از امام جمعه يافت نشد.
اخبار
مجلس گرامیداشت قیام خونین شهدای 15 خرداد

مراسم باشکوه گرامیداشت قیام خونین شهدای 15 خرداد در حسینیه اعظم شهر دیلم با حضور امام جمعه دیلم و  اقشار مختلف مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه شهرستان برگزار شد. در این مجلس یادبود که به میزبانی سپاه پاسداران برگزار شد جناب آقای فاطمی پویا نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران شهرستان دیلم پیرامون شخصیت حضرت امام و مبارزات ملت ایران سخن گفت.

دیدار نماینده مردم دیلم، گناوه و بوشهر در مجلس شورای اسلامی

نماینده ی مردم بوشهر، دیلم و گناوه در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین خدری پس از حضور در نماز جمعه شهرستان دیلم برای پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مردم در دفتر امام جمعه حضور یافت. امام جمعه با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر رفع مشکلات محرومین خواستار توجه نماینده محترم به رفع معضل بیکاری، ازدواج و مسکن مردم بویژه جوانان گردید. نماینده محترم قول پیگیری و انعکاس موارد فوق الذکر به مسئولین مربوطه را داد.

برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره)

مراسم ارتحال حضرت امام (ره) با حضور چشمگیر آحاد مردم و با اجرای مرثیه سرایی و مداحی برگزار شد. سخنران این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری، امام جمعه محترم بندر دیلم راز موفقیت امام را در اعتماد بی کران به پروردگار و هدف و راه و مردم ایران دانست.

به گفته ایشان یکی از یادگاران بزرگ امام جایگاه رفیع ولایت فقیه است که در شخصیت بزرگ عصر ما و خلف خلف صالح امام یعنی حضرا آیت الله العظمی خامنه ای متبلور است. ایشان ذخیره بزرگ الهی بود که ادامه مسیر و طی طریق حضرت امام را برای ملت ایران میسر نمود و کشور را از بحران های سخت عبور داد.

دیدار جانشین فرماندهی انتظامی بوشهر و هیات همراه

 سرهنگ رزمی جانشین فرماندهی انتظامی استان بوشهر که در رأس یک هیات بلند پایه استانی به شهرستان دیلم سفر کرده بود به همراهی فرماندهی نیروی انتظامی و مسئول عقیدتی سیاسی انتظامی شهرستان دیلم در دفتر امام جمعه حضور یافت و با حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری دیدار کرد.

مهمترین موضوعات مورد بحث، مردم داری و احترام به شخصیت انسان ها با رعایت قوانین و برخورد مناسب همراه با ملاطفت در جهت خدمت خداپسندانه به مردم بود. امام جمعه دیلم اظهار کرد: بحمداللّه نیروی انتظامی به رشد و بالندگی خویش نزدیک شده است. این نیرو مورد تایید مقام معظم رهبری بوده و در راستای اهداف و تثبیت حاکمیت نظام قدم برداشته است.

مسئولین استانی و شهرستانی قول مساعد دادند که در راستای اهداف نظام و منویات مقام معظم رهبری و خدمت به مردم کماکان خدایی قدم بردارند. در پایان امام جمعه بندر دیلم  با اهدای پرچم حرم امامین کاظمین (علیهما السلام) از تلاش و زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر به عمل آورد و از خداوند منان توفیق خدمت به مردم را مسالت نمودند.

دیدار مدیرکل بنیاد شهید استان بوشهر

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری، امام جمعه شهرستان دیلم و حجت الاسلام و المسلمین تشکری مدیر کل بنیاد شهید استان بوشهر در مورد مسائل و مشکلات خانواده های معظم و معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران به بحث و گفتگو پرداختند.

مهمترین موضوعات این نشست ارائه ی تسهیلات و خدمات در زمینه ی اشتغال و ازدواج به این بزرگواران بود. امام جمعه شهرستان با ذکر پاره ای از مسائل و مشکلات موجود خواستار ساماندهی یادواره شهدا، حضور فعال بنیاد شهید در کمیته نامگذاری معابر و کوچه ها و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران گردیدند.

مدیرکل محترم نیز در خصوص همکاری و رفع مشکلات قول مساعد دادند.

دیدار مدیرکل محترم جمعیت هلال احمر استان بوشهر

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری، امام جمعه محترم دیلم و برادر درویشی در مورد نقش مثبت هلال احمر در کمک رسانی و خدمات دهی به مردم، خصوصا امور امدادی و جذب جوانان عزیز بحث و تبادل نظر کردند و راهکارها و پیشنهادات لازم ارائه شد.

امام جمعه در ادامه خواستار همکاری و کمک رسانی مناسب به فقرا و مستمندان شدند و هلال احمر را دارای ظرفیت مناسبی برای جذب جوانان و کسب معارف الهی دانستند.

مدیر کل محترم هلال احمر نیز در توصیه هایی به مسئولین شهرستان و معاونین همراه خویش به خدمت رسانی و همیاری و همکاری با امام جمعه تاکید فراوان نموده و از امام جمعه به دلیل همکاری های بی شائبه و خوبشان تقدیر و تشکر کردند.
دیدار مدیریت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی بوشهر

مهندس ابراهیمی معاونت محترم مسکن و شهر سازی و کارشناسان حقوقی استان بوشهر و شهرستان دیلم در دفتر امام جمعه حضور یافتند و با حجت الاسلام و المسلمین حسینی دیدار کردند.

مهمترین موضوعی که مورد توجه و تاکید فراوان قرار گرفت حل مشکل واگذاری زمین و مسکن به فرهنگیان بود که مهندس ابراهیمی برای حل این مشکل چندین ساله قول مساعد دادند تا مشکلات و دغدغه های این عزیزان به حداقل برسد.

در ادامه این جلسه فرهنگیان از امام محترم صمیمانه تقدیر و تشکر کردند و امام جمعه نیز با اذعان به جایگاه رفیع فرهنگیان همه مسئولین را مدیون خدمات معلمین دانستند.

ایشان در پایان فرهنگیان را به پیروی از قوانین و احترام به مسئولین نظام توصیه نمودند و قول دادند که با رایزنی با مسئولین شهرستانی و استانی در رفع دغدغه ها و مشکلات این قشر زحمتکش قدم های اساسی بردارند و آنها را از نگرانی بابت موضوع زمین مسکونی نجات دهند.

جلسه هماهنگی مراسم بزرگداشت ارتحال امام و 15 خرداد
جلسه برنامه ریزی جهت بزرگداشت ارتحال امام و 15 خرداد در دفتر امام جمعه و با حضور جمعی از مسئولین برگزار گردید.امام جمعه محترم از نقش حضرت امام به عنوان مهم ترین عامل پیروزی انقلاب یاد نمودند و دوران زعامت مقام معظم رهبری را یکی از پر چالش ترین قطعات تاریخی انقلاب دانستند که با مدیریت بی نظیر ایشان کشتی پرتلاطم انقلاب به ساحل نجات رسید.
در ادامه جلسه فرماندار شهرستان نسبت به به همکاری مسئولین برای بزرگداشت سالگرد ارتحال امام و 15 خرداد اعلام آمادگی نمودند. فرمانده سپاه پاسداران شهرستان هم گزارشی از اعزام راهیان حرم امام از دیلم در قالب 6 اتوبوس ارائه کردند و از همکاری مسئولین بویژه فرماندار و امام جمعه تقدیر نمودند.
اختتامیه جشنواره نمایشنامه های دفاع مقدس

امام جمعه شهرستان در اختتامیه جشنواره نمایشنامه های دفاع مقدس که با حضور هنرمندان و مدیر کل ارشاد استان، فرماندار و سایر مسئولین در مجتمع فرهنگی پیامبر اعظم برگزار شده بود شرکت نمودند.

در این مراسم مدیر کل ارشاد اسلامی ضمن تجلیل و تقدیر و تشکر از هنرمندان و مسئولین مربوط از هنرمندان خواستند هنجارهای جامعه اسلامی را مراعات نمایند تا هم ارشاد بتواند به رسالت های خود در قبال نظام عمل نماید و هم هنرمندان با اطمینان بیشتری در عرصه هنر تلاش نمایند.

بزرگداشت شهدای روستای کنارکوه دیلم
امام جمعه شهرستان در یادواره شهدای روستای کنار کوه دیلم ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدا بویژه شهدای این روستا و بیان ارزش شهید و شهادت و جهاد در راه خدا به ذکر ویژگی های شهدا پرداخت. از جمله اینکه شهدا نسبت به دین  معرفت داشتند و پایبندی خود را در مقام عمل ثابت نمودند و تمام سرمایه وجودی خویش که همان جانشان بود را در راه دفاع از دین در طبق اخلاص گذاشتند.
ایشان وظیفه ی کنونی همگان را عمل به وصایای شهدا که در رأس آن تبعیت محض از ولایت است دانستند و مطالبات مهم رهبری در این مقطع از ما جهاد کبیر علاوه بر جهاد اکبر و اصغر می باشد. جهاد کبیر بنابر فرمایش معظم له عدم تبعیت و تسلیم در برابر دشمنان است که باید تبیین گردد.
دیدار با ریاست دانشگاه پیام نور استان بوشهر
امام جمعه دیلم در دیدار با ریاست دانشگاه پیام نور استان، دکتر بحرانی و هیات همراه بر توسعه و تقویت و ایجاد رشته های علمی جدید در دانشگاه پیام نور دیلم تاکید نمودند. حجت الاسلام و المسلمین حسینی بوشهری از رییس دانشگاه پیام نور دیلم خواست تعامل و رایزنی بیشتری با مسوولین بویژه هیات امنا این دانشگاه داشته باشند و نگرانی مردم نسبت به انتقال تجهیزات آزمایشگاهی خریداری شده توسط مردم به شهرستان های دیگر را مرتفع سازند.
 در این دیدار دکتر بحرانی قول مساعد دادند در صورت همکاری مسئولین دیلم در جذب بیشتر دانشجو و رفع مشکلات این دانشگاه، نسبت به توسعه رشته ها بویژه مدیریت بازرگانی و شیلات اقدامات لازم را مبذول دارند.
وی همچنین از عزم مسئولان دانشگاه پیام نور در ایجاد پژوهشکده ای مرتبط با امرار معاش مردم در آینده نزدیک خبر داد.
بزرگداشت سوم خرداد، آزادی خرمشهر

به مناسبت سوم خرداد امام جمعه شهرستان دیلم در مراسم بزرگداشتی که با سخنرانی سردار اهوازیان از فرماندهان سپاه قدس به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسجد امام جعفر صادق (ع) برگزار شده بود شرکت نمود.
 این فرمانده هشت سال دفاع مقدس هدف از حمایت ایران اسلامی از مقاومت در سوریه و عراق را دفاع از کیان امت اسلامی و مبارزه با کسانی که به اسم اسلام چهره ی آن را خدشه دار نموده اند و دست به جنایات بی نظیری میزنند دانست.
این سخنران در ادامه بر حمایت و پیروی قاطع سربازان اسلام و سپاه از جایگاه خطیر ولایت فقیه و مقام معظم رهبری تاکید نمود و به کسانی که با اقداماتشان آب به آسیاب دشمن میریزند هشدار داد.

جلسه با کار گزاران ومسئولین اعتکاف

برگزاری جلسه اعتکاف در دفتر امام جمعه محترم شهرستان دیلم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری با حضور کارگزاران و مسئولین اعتکاف که ایشان فرمودند که از بزرگترین عنایاتی که خداوند که به حضرت ابراهیم واسماعیل(ص)عنایت نمود ماموریت خدمتگذاری به زائران خانه خدا ومعتکفین بود .

اعتکاف وحج شباهت های به همدیگر از نظر تاثیرگذاری وآداب دارند همانطوری که حاجی در لباس احرام از عطر وبوی خوش وجدال ومسائل شهوانی باید پرهیز کند معتکف نیز با پایبندی به بایدها ونبایدها ی عبادی اعتکاف به قرب ربوی واصل گردد ودر برنامه ریزی اعتکاف باید سعی شود از هر گونه افراط ودر برنامه ریزی ها پرهیز گردد وزمینه اعتکاف توام با آرامش وبرنامه های متنوع وتاثیر گذار فراهم شود.

دیدار وملاقات مسئولین

دیدار وملاقات رئیس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان دیلم گناوه جناب حجه الاسلام والمسلمین دانشی با امام جمعه محترم شهرستان دیلم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری که در دفتر ایشان انجام گرفت وایشان در مورد مسائل ومشکلات شهر وشهرستان در بحث اوقاف و موقوفات وهمچنین در مورد مستقر کردن نمایندگی  اداره اوقاف وامورخیریه در شهرستان با ایشان مطالبی را بیان داشتند .

جلسه شورای اداری

امام جمعه محترم شهرستان دیلم حضرت حجه الا سلام والمسلمین حسینی بوشهری در جلسه شواری اداری شهرستان که در فرمانداری بر گزار گردید حضور پیدا کردند واز مسئولین خواستند در بومی کردن شعار سال مقام معظم رهبری تلاش نمایند واز مسئولان خواستند در تمام عرصه های زندگی فرهنگ علوی را در سرلوحه کار خویش قرار دهند ونسبت به حرکات وسکنات وحضور خویش در مجالس ومحافل حساس می باشند که بیانات ایشان در جلسه پیرامون بیانات مقام معظم رهبری در بحث شعار سال که اقتصاد مقاومتی بوده ایراد نموداند از مسئولین محترم خواستند برای به هدف رسیدن شعار سال از مقام معظم رهبری هیچ تلاش وکوششی دریغ نورزند .

دیدار وملاقات

دیدار وملاقات رئیس آموزش وپرورش شهرستان دیلم جناب آقای بوستانی با همراهی معاونین اداره آموزش و پرورش با امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری در دفتر ایشان  وهمچنین مسائل ومشکلات مدارس وبرطرف کردن این مشکلات وهمچنین مواردی هم پیرامون اعتکاف ونحوه حضور دانش آموزان در اعتکاف برسی شد.

برگزاری جلسه اعتکاف

 جلسه اعتکاف در دفتر امام جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری که با حضورفرماندار محترم جناب آقای اسماعیلی وتعدادی از مسئولین ادارات  واعضای ستاد نماز جمعه برگزار گردید .امام جمعه محترم از اعتکاف به عنوان یک فرصت ها ونعمتهای  خدادادی در طول عمریاد نمودند که باید در توسعه وگسترش آن سعی وتلاش شود واز مسئولان خواستند در رفع مشکلات معتکفین بیش از پیش اقدام نمایند واز جله مواهب ودستاوردهای انقلاب اسلامی گسترش اعتکاف در سایه ولایت دانستند.

دیدار وملاقات

حضور مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر حضرت حجه الاسلام والمسلمین محمدیان به همراهی معاونت فرهنگی حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی در شهرستان دیلم وملاقات ودیدار با اما م جمعه محترم حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری که ایشان به بیان مشکلات شهرستان از جمله عدم وجود نمایندگی اوقاف در شهرستان اشاره نمودند واز ایشان خواستند نسبت به اعزام مبلغان دینی به این شهرستان توجه خاص مبذول نمایند.

دیدار وملاقاتهای عمومی
دیدار وملاقات مردمی امام جمعه محترم  حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری در دفتر ایشان که به بررسی وبرطرف کردن مشکلات مردم که به دفتر ایشان مراجعه می کنند پرداختند وهمچنیین ارجاع تعدادی از آنها مراجعین به ادارات ونهادها برای برطرف کردن از مشکلاتشان ارجاء نمودند .
ارتباط با امام جمعه