دوشنبه 1396/2/4 - 54 : 11
مشخصات امام جمعه
سید عنایت هاشمی منش
سید عنایت هاشمی منش
بندر ريگ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/25
ملت ایران شایسته مسئولان انقلابی است
 امام جمعه بندرریگ گفت : ملت ایران شایسته مسئولان انقلابی است
 
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی منش در جمع نمازگزاران جمعه در حسینیه شهدای این شهر با اشاره به انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار داشت : رئیس جمهور آتی باید از شاخصه های انقلابی گری برخوردار باشد.
 
ایشان شاخصه های دولت انقلابی را تعهد به ارزش های انقلابی، کارآمدی، داشتن روحیه جهادی، پرکار و پرنشاط بودن، عزت مندی، نگاهش به غرب نباشد، تحول آفرینی، شایسته سالاری، مردمی و خدمتگزار بودن، ساده زیستی، قانون گرایی و شجاعت در برابر دشمن عنوان کرد.
 
امام جمعه بندرریگ با اشاره به پیش رو بودن انتخابات حساس با تاکید بر لزوم فراهم شدن بستر حضور گسترده مردم در این دوره از انتخابات اظهار کرد: برگزاری انتخابات با حضور حداکثری و گسترده مردم جلوه‌‌ای از قدرت جمهوری اسلامی ایران بوده و انتخابات صحنه نمایش قدرت و پشتیبانی آحاد مردم از نظام اسلامی است که نمودی حقیقی از مردم سالاری دینی محسوب می‌شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی منش گفت: 29 فروردین روز ارتش نامگذاری شده است؛ اینروز روزی است که امام خمینی (ره) در بدو ورودشان با تکیه بر ایمان ارتشیان، تشکیلات ارتش جمهوری اسلامی ایران را شکل دادند.   
 
امام جمعه بندر ریگ با بیان اینکه روز ارتش روز ملت است، بیان کرد: امام راحل به ارتش هویت بخشیدند و اقتداری که امروز در ارتش ما دیده می شود نشان از نگاه واقع بینانه امام به این تشکیلات بوده است.
 
وی در ادامه ضمن اشاره به اقتدار ارتش تصریح کرد: قهرمانی ها و رشادت های فرزندان این انقلاب در ارتش دشمن را در حیرت این توانمندی قرار داده است.
 
دشمن امروز از نیروها و تجهیزات دفاعی کشور ایران در هراس است و اگر در گذشته تصورات خامی را به ذهن داشت امروز دیگر حتی جرأت این تصورات را هم به خود راه نمی دهد.
 
امام جمعه بندر ریگ تحقق این مهم را در سایه خودباوری جوانان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه رویکرد جدید نیروهای مسلح به علم و تکنولوژی امروزه  تحرکات آنان را به خوبی رصد می کند.
 
وی افزود: ارتباط قلبی و استوار با مردم قهرمان ایران در کنار ارتش با صلابت که تحت رهبری ولی امر مسلمین شکل گرفته؛ ارتش کشور ایران را با ارتش های دنیا متمایز ساخته است.
 
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی منش از توليد و اشتغال به عنوان دو مقوله مهم در رونق اقتصادي ياد كرد و بيان داشت: مهم ترين مولفه توليد و اشتغال ، اقتصاد مقاومتي  بوده و بايد تحقق آن از تمام پتانسيل و ظرفيت  هاي كشور استفاده گردد.
 
وي تاكيد كرد:  زمينه تحقق شعار سال در كشور مهيا بوده و براي اين مهم نيازمند حركت جهادي، انقلابي و دلسوزانه همه آحاد مردم به خصوص مسئولان هستيم.
 
وی گفت: بهتر است دولتمردان با زیرساخت‌ها و پشتیبانی همه‌جانبه به تولید و رونق اقتصادی کشور بها داده و فعالان این عرصه را مورد حمایت جدی قرار دهند.
 
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی منش با اشاره به عدم ترخیص کالای ملوانی توسط گمرک اظهار داشت: تعطیلی گمرک و فشار اقتصادی بر مردم این روزها موجب نگرانی مردم شده است .
 
وی از مسئولین خواستار رفع این مشکل نگرانی مردم شده ، بواسطه اینکه تنها منبع درآمد اکثر قریب به اتفاق مردم  این بندر به گمرک وابسته هستند.
 
وی از زحمات همه دست اندرکاران، عوامل اجرایی ، روحانیون، مسئولین، هیئت امنای مساجد، خیرین و دبیر ستاد اعتکاف که در برگزاری این سنت حسنه و معنوی تلاش نمودند  تشکر و قدردانی کرد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه