يکشنبه 1396/8/28 - 49 : 2
مشخصات امام جمعه
سید عنایت هاشمی منش
سید عنایت هاشمی منش
بندر ريگ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
پیاده روی اربعین نماد وحدت و اتحاد اسلامی است.

زیارت سید الشهداء دارای عظمت و شکوه غیرقابل وصفی است که برکات و فضیلت های بی شماری دارد بویژه این سالها که زیارت همراه با رنج و سختی و پیاده روی است.

حرکت پیاده روی اربعین حسینی که در امتداد حرکت اربعین پیام رسانان عاشورا به ویژه حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) صورت میگیرد این سالهای اخیر نقشه شوم گرگان گرسنه به سرکردگی آمریکای جنایتکار و صهیونیست بین الملل برای فتنه انگیزی در منطقه و سرکوب ملتهای مظلوم خیز برداشته اند و چنگ و دندان نشان می دهند نقش برآب کرد.

در پیاده روی اربعین در عین عادی بودن همه چیز ولی فضای عجیبی خلق کرده اند مردمانی که از سراسر عالم در یک نقطه جمع شده و باشکوهترین فضایل انسانی را به نمایش گذاشته اند و تنها اشتراک آنها حب الحسین است. افرادی که در طول سال نیمی از درآمد را کنار می گذارند تا بتوانند در این ایام با افتخار و مباهات آن را برای زائر امام حسین (ع) خرج کند.

پیاده روی اربعین یعنی تعیین مرز ضدیت و غیریت با دشمن که امروز به یک قدرت نمایی تمام عیار برای مسلمانان بویژه شیعه تبدیل شده است،  می رود که ان شاء الله تا جنبش مهدوی را شکل دهد.

پیاده روی اربعین نماد وحدت ، اتحاد اسلامی و ایجاد شور عاشورایی و روحیه جان بر کفی در میان دلدادگان امام حسین (ع) است و سال به سال بر عظمت این حرکت حماسی با شور و شعور افزوده می شود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه