شنبه 1395/11/2 - 50 : 16
مشخصات امام جمعه
سید عنایت هاشمی منش
سید عنایت هاشمی منش
بندر ريگ
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نشانه انسجام جامعه و به پاس قدردانی ازخدمات او بود

امام جمعه موقت بندر ریگ در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: شهادت فدائیان اسلام زمینه ساز انقلاب اسلامی بود / حضور پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نشانه انسجام جامعه و به پاس قدردانی ازخدمات او بود.

حجت الاسلام علی عابدی امام جمعه موقت بندر ریگ در حسینیه شهدای این شهر در جمع نمازگزاران جمعه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم به مناسبت قیام تاریخی 19دیماه گفت: رهبر فرزانه انقلاب این قیام را با سخنان حکیمانه خود با ابعاد مختلفی قابل توجه و تأمل دانستند و فرمودند: هم بصیرت در این حادثه موج میزند، هم موقع‌‌‌‌‌‌شناسی، هم دشمن شناسی، هم مجاهدت و اقدام و فداکاری؛ اینها ابعاد این حادثه‌‌‌ی عظیمی است که در نوزدهم دی اتفاق افتاده است. از طرف دیگر، همین حادثه، مبدأ یک تحول، یک حرکت، یک جریان عظیم و جهت داری در ملت ایران شد. پس حادثه، حقیقتاً حادثه‌‌‌‌ی مهمی است. آن روز هم تأثیر گذاشت؛ امروز هم که شما یاد آن حادثه را و یاد شهدای روحانی و غیر روحانىِ آن حادثه را گرامی میدارید، باز تأثیر میگذارد؛ درس میدهد، بصیرت میدهد و جهت حرکت را به ما نشان میدهد.

وی افزود: این حادثه جرقه‌ای برای آغاز نهضت انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) بود.

امام جمعه موقت بندر ریگ با اشاره به خدمات شایان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به انقلاب و کشور، حضور گسترده و پرشور مردم در مراسم تشییع پیکر او را به پاس قدردانی از خدمات رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد و افزود: حضور پرشور مردم شریف ایران و خاصه مردم و مسئولین بخش ریگ در مراسم ارتحال آیت الله هاشمی نشانه انسجام و وحدت جامعه ایران اسلامی و به پاس قدردانی از خدمات او بود.

وی در پایان به سالروز شهادت فدائیان اسلام در 27 دی اشاره کرد و گفت: این روز را گرامی می‌داریم که این افراد در دوران خفقان و فشار برای اسلام، انقلاب و مکتب جانشان را فدا کردند و زمینه‌ساز شکل‌گیری انقلاب اسلامی شدند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه