شنبه 1396/4/31 - 21 : 3
مشخصات امام جمعه
سیدهادی رکنی حسینی
سیدهادی رکنی حسینی
بندر گناوه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
امام جمعه موقت گناوه: مسئولان با حرمت شکنان ماه رمضان برخورد کنند
 1.  
 2. خطبه اول :بسم الله الر حمن الرحیم.
 3. پس ازحمد وثنای الهی وسلام وصلوات بر محمد وآل محمد علیهم السلام وسفارش خود ونماز گزاران به  تقوای الهی انجام واجبات  وترک محرمات خطبه را شروع نمود .
 4. ماه مبارک رمضان یکی از اسباب تقویت و احیا تقوا در ماست-روزه ماه مبارک رمضان که باعث تقیت تقوا در ماست .
 5. هر روزه ای انسان را به تقوا نمی رساند در حکمت 145 نهج البلاغه حضرت علی علیه السلام می فرماید : عده ای روزه می گیرند از سحر تا افطار ولی  تنها گرسنگی و تشنگی می برند این روزه ممدوح نیست.
 6. در خطبه شعبانیه رسول خوداا اوصاف روزه داران را بیان نمودند: اوین چیزی که روزه دار باید به آن توجه نماید آخرت است،نکته دیگر توجه به فقرا  مستمندان است.نکته سم نسبت به بزرگترها احتارم نگه داشتن است.نکته دیگر مهربانی است نسبت به کوچکتر ها ،صله ارحام ،مراقب زبان بودن ،نگه داشتن چشمان از حرام الهی و مراقب گوش ها بودن.
 7. خطبه دوم:
 8. حضرت علی علیه لسلام اگر تقوای الهی باشد بداخلاقی صورت نمی پذیرد.
 9. حضرت علی از رسول خدا پرسید افضل اعمال این ماه چیست ؟حضرت فرمود : الورع عن محارم الله
 10. مساله بعدی روزه خواری است.هرکسی که تظاهر به جرمی در مجامع عمومی کند مجرم است و روزه خواری علنی جرم است.
 11. امام جمعه موقت گناوه گفت: مردم مومن و متدین این شهرشتان از مسئولان ذی ربط انتظار دارند با حرمت شکنان ماه مبارک رمضان برخورد قاطع شود.
 12. حجت الاسلام مصطفی آشناگر در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: روزه خواری دغدغه برای مومنان و روزه داران است و مسئولان مربوطه بدون مسامحه اجازه ندهند که به ماه خدا بی حرمتی شود و آزادانه در ملاعام روزه خواری صورت گیرد.
 13. وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان سال گذشته برخوردجدی با روزه خواران در این شهر نشد، اظهارکرد: طبق ماده 638 قانون مجازات اسلامی هرکسی تظاهر به روزه خواری بصورت علنی در معابر و انظار عمومی کند باید برخورد شود.امام جمعه موقت گناوه با اشاره به سفر رئیس جمهوری آمریکا به عربستان گفت: سفر ترامپ به منطقه که به بهانه ایران هراسی بود، سرمایه های انباشته شده
 14. حکام سعودی را به غارت برد.وی اظهارکرد: گویا رئیس جمهوری آمریکا فراموش کرده کشور عربستان مروج تروریست در منطقه و عامل حادثه هواپیماربایی در آن کشور است.
 • آشناگر گفت: امت اسلام باید هوشیار و آگاه باشند که آمریکا در مثلثی شوم با همدستی عربستان و اسرائیل قصد داردT مسلمین را به جان هم بیاندازند.
 1. نمازگزاران گناوه در پایان نمازجمعه باحضور در راهپیمایی، همراه و همگام با مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی با محکوم کردن جنایات آل خلیفه، حمایت خود را از مبارزات شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین اعلام کردند.
 2. در این راهپیمایی که از مصلای جمعه تا چهارراه بنیادشهید برگزار شد، شرکت کنندگان با شعار ' یا ایهاالمسلون اتحدو اتحدو'، ' آل خلیفه آل شیطانه دشمن آزادی انسانه، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و آل سعود خائن انزجار خود را از اقدام ددمنشانه حکام بحرین علیه مبارزان بحرینی ابراز داشتند.
 3. در پایان راهپیمایی با قرائت بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گناوه، مردم حمایت و همبستگی خودرا با مردم مظلوم و مبارزان کشور بحرین اعلام داشتند.
 4.  
 5.  
 6.  
 7.  
اخبار
ارتباط با امام جمعه