يکشنبه 1396/8/28 - 48 : 2
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/19
استعفای سعد حریری با فشار دولت عربستان سعودی صورت گرفته است
 به گزارش روابط عمومي ستاد نمازجمعه اهرم، حجت‌الاسلام عیسی راستگو امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهرم ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: چند سالی است که پیاده‌روی اربعین مردم ایران و عراق باب شده که موجب توجه جهانیان به این موضوع شده است.

 وی افزود: این حرکت علاوه بر این که فریاد عاشورائیان در سال 61 هجری را به تمام ملت‌های جهان می‌رساند خود می‌تواند نماد همدلی و عظمت جهانی تشیع برای جهانیان شود.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: از جمله نقطه اشتراک این پیاده‌روی، حب حضرت امام حسین(ع) است که موجب شده صحنه‌هایی از عشق، مهربانی و مهمان‌نوازی در این تجمع میلیونی تماشا کنیم .

وی ادامه داد: امسال کاری که برای اولین بار انجام شد، برپایی موکبی بود که به همت جوانان اهرم در کربلا به لطف حضرت امام حسین(ع) و با کمک‌های مردمی انجام شد و گر چه موکب آیت الله علم‌الهدای اهرمی برای اولین بار به خدمت‌دهی به زائرین اقدام کرد، اما خوش درخشید و بسیار عالی کارش به اتمام رساند .

حجت الاسلام راستگو با اشاره به شهادت مرزبان جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: بار دیگر شاهد دلاورمردی‌ها و از جان‌گذشتگی‌های مرزبان غیور و جان برکف نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستیم که در دفاع از میهن عزیز اسلامی تعدای از نیروی‌های این یگان جان خود را فدای امنیت و آرامش کشور کردند .

وی با اشاره به استعفای حریری نخست وزیر لبنان در عربستان سعودی بیان داشت: سعد حریری نخست وزیر لبنان به صورت غیرمنتظره و با الفاظی تند در خاک عربستان نسبت به جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان حمله و سپس استعفای خود را از نخست ویری لبنان اعلام کرد.

راستگو عنوان داشت: خروجی اصلی استعفای حریری این بود که ایران از طریق متحد اصلی خود در لبنان یعنی سید حسن‌نصرالله در امور داخلی لبنان دخالت می‌کند.

امام جمعه اهرم با بیان این که سعد حریری متولد عربستان است، افزود: باید توجه داشت سعد حریزی متولد ریاض و دارای تابعیت عربستان است و یقین هم داریم این استعفا با فشار دولت عربستان سعودی صورت گرفته و الان هم اجازه خروج از عربستان ندارد .

وی عنوان داشت: محمدبن‌سلمان فرزند پادشاه عربستان تلاش فراوانی برای کاهش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه آغاز کرده و نیت ورود نظامی به یمن و کشتار مردم مظلوم این کشور و تقویت گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق به برای کاهش قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه انجام شده و همه این دسیسه و توطئه‌ها به شکست انجامیده است.

حجت الاسلام راستگو گفت: یکی از خواب‌هایی که آل سعود برای خاورمیانه در حال حاضر دیده، برخورد با حزب‌الله لبنان است که یکی از سیاست های راهبردی ترامپ رئیس جمهور امریکا برای متحدکردن نیروهای طرفدار خود در منطقه خاورمیانه  است تا بتوانند فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایران وارد کنند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: رئیس‌جمهوری امریکا با درگیری لفظی با کره شمالی و ایجاد رعب و  وحشت، به کره جنوبی و ژاپن سلاح‌های خود می‌فروشد و با تهدیددانستن جمهوری اسلامی ایران برای منطقه، جیب آل‌سعود را خالی می‌کند.

وی افزود : امریکایی‌ها سرمایه‌های خود در خاورمیانه را از دست رفته می‌بینند و برای جبران  شکست‌های خود دست به سیاست دیگر زده‌اند تا بتوانند رژیم صهیونیستی با عربستان را متحد کرده و جنگی در لبنان علیه حزب‌الله به راه بیندازند.

حجت الاسلام راستگو عنوان کرد: بن‌سلمان که اقدام به قلع و قمع شاهزادگان در عربستان کرده باید بداند که فضای عربستان به سمت و سویی خواهد رفت که شاهد سرنگونی آنها خواهیم بود.

امام جمعه اهرم بیان کرد: رژیم صهیونیستی و آل سعود در حال راهزنی و ارزیابی حمله  به حزب‌الله لبنان هستند هرچند موشک‌هایی که از طریق انصارالله به ریاض اصابت کرده کار ایران می‌دانند و لی به نظر می‌رسد حمله به حزب‌الله یک سناریوی طراحی شده از قبل است که  پادشاه عربستان طی سفری به روسیه خواستار سکوت بود و در این قضیه دخالتی نکند.

 وی عنوان کرد: حمله به حزب‌الله لبنان دتوسط آل‌سعود فاجعه‌ای برای  عربستان و آل‌سعود خواهد بود و شک نکنید که در این توطئه نیز شکست خواهند خورد.

حجت الاسلام راستگو به هتفه کتابخوانی اشاره کرد و گفت: 24 آبان به عنوان آغاز هفته کتاب‌خوانی نام‌گذاری شده که مردم باید با کتاب‌خوانی انس داشته باشند.

امام جمعه اهرم گفت: خواندن کتاب یک وظیفه ملی و جز واجبات دینی است و اگر خانواده خرید کتاب را یکی از مخارج اصلی خود قرار دهد مطمئنا فرهنگ کتاب‌خوانی گسترش پیدا خواهد کرد.

وی بیان داشت: 25 آبان روز وقف و آغاز هفته وقف نام‌گذاری شده است که امروز مردم از نعمت وقف استفاده می‌کنند و مساله وقف جایگاه مهمی در دین مبین اسلام دارد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه