يکشنبه 1395/12/8 - 11 : 9
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
خائنان اصلي به آرمان آزادي قدس شريف دولت وهاب و آل سعود است
به گزارش روابط عمومي دفتر امام جمعه اهرم، حجت الاسلام عيسي راستگو در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه اهرم با اشاره به شهادت بانوي دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) در 12 اسفند ماه بيان كرد: روز پنجشنبه جوانان عزيز و هيئت هاي مذهبي  يك  مراسم عزاداري خياباني منسجم برگزار كنند كار بسيار ارزشمندي مي باشد.   

 

امام جمعه اهرم گفت: ششمين كنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلسطين، با حضور گروه هاي فلسطيني و صد ها تن از انديشمندان و شخصيت هاي آزادي بخش از 80 كشور جهان برگزار شده بود با سخنان مقام معظم رهبري حضرت آيت الله امام خامنه اي (دامت بركات) كار خود را آغاز كرد.

حجت الاسلام عيسي راستگو با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري افزود: هدف فتنه ها و جنگ هاي داخلي تحميلي در منطقه، كمرنگ كردن حمايت ازآرمان مقدس آزادي قدس خوانده  و همه گروه هاي فلسطيني را را از ورود به اختلاف هاي قومي و مذهبي منع كرده تا آرمان آزادي قدس شريف و مسئله فلسطين فراموش نگردد.

امام جمعه اهرم اظهار داشت: متاسفانه امروز بحران و جنگ دامن بسياري از كشورهاي اسلامي را فرا گرفته و تنها كشوري كه در اين منطقه سود مي برد اسرائيل است، هر كشوري كه در آن خشونت و ترور هست رد پاي رژيم اسرائيل ديده مي شود.

وي افزود: امروز اسرائيل به فكر تسلط بر تمام منطقه است اگر مقاومتي صورت نگيرد همان طور كه امام راحل فرمودند   اسرائيل غده اي سرطاني است اگر مقاومتي صورت نگيرد از لبنان تا سوريه كه بسياري از سرزمين ها و ممالك اسلامي است غده سرطاني فرا خواهد گرفت.

حجت الاسلام راستگو با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري بيا كرد: مهم ترين دست اورد مقاومت ايجاد مانع در برابر پروژه هاي صهيونيستي است؛ اين جريان مقاومت يك جنگ فرسايشي را به اسرائيل تحميل كرده كه نتوانسته برنامه هاي اصلي اش كه سيطره بر كل منطقه خاورميانه بوده انجام دهد.

وي افزود: خروج ذلت بار اسرائيل از جنوب لبنان و غزه اينها همه نتيجه مقاومت است، رهبر انقلاب اظها اميدواري كردند كه پرچم مقاومت هيچ گاه بر زمين گذاشته نخواهد شد هر زمان عده اي خيانت كنند گروه ديگري از مسلمانان از دل فلسطينيان آن پرچم را بر دست خواهند گرفت.

امام جمعه اهرم گفت: امروز بر همه روشن است كه خائنان اصلي به آرمان آزادي قدس شريف اعراب هستند خصوصا دولت وهاب و آل سعود كه در سال هاي گذشته پشت پرده با اسرائيل همكاري داشتند و امروز آشكارا دولت اسرائيل با آنها ديدار مي كند.

حجت الاسلام راستگو بيان كرد: جمهوري اسلامي ايران در كودتاي اخير تركيه از اردوغان حمايت كرد اما آنان نمك نشناسي كرده و اخيرا با ترامپ هم فكر شده كه بخواهند سياست هاي جديدي را در خاورميانه دنبال كنند.

وي در ادامه افزود: اردوغان به همين اميد با شاه عربستان ديدار مي كند و به دنبال محار كردن ايران در خاورميانه هستند.

امام جمعه اهرم گفت: كنفرانس بين المللي حمايت از انتفاضه فلستين كه با بيش از 80 كشور دنيا در تهران برگزار شد تو دهني بزرگي به رياض و انكارا بود چرا كه اين كنفرانس در شرايطي برگزارشد كه آنان به دنبال محار كردن جمهوري اسلامي ايران بودند.

حجت الاسلام راستگو با اشاره به این ‌که در آستانه برگزاری انتخابات و ثبت نام شورهای اسلامی شهر و روستاها هستیم، گفت: کسانی که می خواهند کاندیدا شوند هدفشان خدمت و کمک به آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان تنگستان باشد.

وی افزود: کاندیدا نباید همدیگر را تخریب کنند و بهتر است از این مسائل که شورا و شهردار را تخریب کنند دست بردارند و توانمندی خود را به مردم نشان دهند.

امام جمعه اهرم گفت: شهردار و اعضای شورای اسلامی اهرم از جای دیگر نیامدند و ازهمین شهر و برادران شما هستند و قصدشان خدمت به شهر است.

حجت الاسلام راستگو خاطر نشان کرد: امروز مردم بیدار هستند و مثل گذشته تصمیم خواهند گرفت و افرادی را انتخاب می کنند که خدای نکرده به شهر ضربه نزنند.

حجت الاسلام راستگو با انتقاد از تخریب شهردار وقت توسط برخی اشخاص، اظهار داشت: بیش از 15 میلیارد تومان شهردار اهرم بدهکار بود و همین شهردار وقت حکم قطعی علیه شهرداری را باطل کرد ولی امروز به جای اینکه از وی تقدیر و تشکر و حمایت کنیم آن را تخریب می کنیم.

وی در ادامه افزود: آن روزی که می خواستند شهردار را بخاطر حمایت و دفاع از حق مردم بازداشت کنند، کسی حاضر نشد از شهردار و شورای اسلامی حمایت کند و امروز که اینها همه پول را برگردانده اند، عده ای کمر به تخریب بسته اند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه