يکشنبه 1396/7/2 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
ترامپ بداند ملت ایران از گفتن شعار مرگ بر امریکا هراسی ندارند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه اهرم، حجت الاسلام عیسی راستگو امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین(ع) اظهار داشت: دهه محرم امسال نیز مانند سال‌های گذشته با شکوه هر چه تمام‌تر با حضور جوانان در مساجد و حسینیه‌ها و تکایا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به 31 شهریور سال‌روز آغاز تهاجم همه جانبه نظامی عراق به جمهوری اسلامی ایران، افزود: 31 شهریور آغاز تهاجم نظامی رژیم بعثی صهیونیستی عراق به خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آغاز هفته دفاع مقدس است، حمله‌ایی که با تصمیم قبلی و با حمایت غرب و شرق با هدف براندازی نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار علیه کشور اسلامی ایران آغاز کردند.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: جنگ تحمیلی از طرف استکبار جهانی در شرایطی به کشور عزیز اسلامی ایران تحمیل شد که در داخل تحت فشار و درگیری‌های نظامی و تبلیغاتی بودیم و این در حالی است که نیروهای نظامی و دفاعی کشور به خاطر نوپابودن نظام جمهوری اسلامی هنوز بازسازی و سازماندهی نشده بود.

راستگو با اشاره به این که در هشت سال دفاع مقدس هم بلوک غرب و هم شرق حمایت‌های سیاسی و اقتصادی و نظامی از رژیم عراق داشتند، عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس هم امریکا و هم شوروی خصومتشان با نظامی اسلامی ما به خاطر شعار ایران اسلامی نه غربی و نه شرقی در سرلوحه کار خود قرار دادند و از رژیم عراق به صورت آشکار حمایت می‌کردند.

امام جمعه اهرم با اشاره به این که رژیم عراق فتح یک هفته‌ای ایران در ذهن خود می‌پروراند، بیان کرد: آنچه صدام در ذهن خود می‌پروراند فتح یک هفته‌ای تهران بود در صورتی که تا دروازه‌های اهواز و خرمشهر بدون هیچ مانعی پیش آمدند، اما با ندای حضرت امام(ره) نیروهای انقلابی بدون هیچ گونه امکانات و تجهیرات آنچنانی و ندانشتن آموزش‌های لازم با نیروی زرهی عراق مواجهه و به مقاومت پرداختند. وی با اشاره به این که صدام به دنبال برتری جایگاه نظامی در منطقه و تصرف خاک ایران و الحاق به عراق بود، گفت: شکی نیست که هدف اصلی از حمله به ایران، جلوگیری از صدور انقلاب اسلامی در منطقه بوده است .

راستگو با اشاره به این که هشت سال جوانان این مرزبوم جانان و مردانه از خاک میهن اسلامی دفاع کردند، افزود: با رشادت جوانان این مرز و بوم، سرزمین‌های تصرف شده توسط عراق پس گرفته شد و ابهت رژیم عراق برای همیشه از دست رفت و این تصور که شاید حکومت جمهوری اسلامی طرفدار ایران در عراق شکل گیرد باعث شد صدام تسلیم شود.

امام جمعه اهرم با اشاره به بیانات حضرت امام(ره) که فرمودند جنگ برای ما نعمت بود، ادامه داد: آن روز بعضی افراد به این که جنگ برای ما نعمت بود می‌خندیدند و اشکال می‌گرفتند اما پس از سال‌ها که از حماسه دفاع مقدس می‌گذرد، نعمات جنگ و دفاع مقدس برای ما آشکار می‌شود.

وی ادامه داد: ما هنوز ابعاد دفاع مقدس را برای جوانان و نسل سوم انقلاب تشریح نکرده و هنوز آن معنویت جبهه و اخلاص رزمندگان در کتاب‌های درسی به نسل جوان و نسل سوم انقلاب و این که رژیم عراق چرا با وجود حمایت‌های شرق و غرب، شکست خورد را تبیین نکرده‌ایم.

راستگو با اشاره به این که حضرت امام(ره) فرمودند ما برای مردم جهان و منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها سالیان سال می‌توانیم مبارزکنیم، بیان کرد: امروز ایران اسلامی با استفاده از تجربه جنگ و هشت سال دفاع مقدس، معادلات بین‌المللی را به نفع خود تغییر داده‌ است.

وی با اشاره به سخنرانی ترامپ رئیس جمهور امریکا در مجمع سازمان ملل متحد،گفت: سخنان بی‌اساس و نادان رئیس جمهور امریکا در صحن مجمع عمومی سازمان ملل که بسیاری از مقامات خارجی را هم نگران کرد و مورد اعتراض کارشناسان قرار گرفت، تنها سبب خوشحالی سران رژیم صهیونیستی شد.

راستگو ادامه داد: البته توقع هم همین بود که روحانی جواب سخنان سخیف ترامپ را بدهد که انصافا جواب این سخن را داد و گفت توان دفاعی جمهوری اسلامی توانمندی موشکی برای حفظ صالح و ثبات در منطقه و برای جلوگیری از ماجراجویی بی‌خردان و مانند شما امریکائی‌ها هدف‌گذاری شده است .

امام جمعه اهرم بیان کرد: ماهرگز اجازه تکرار جاه‌طلبی‌ها به بیگانگان نخواهیم داد، امروز رئیس جمهور امریکا بداند منفورترین فرد در جهان است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نخبگان امریکا باید از داشتن چنین رئیس جمهوری احساس شرم کنند.

وی عنوان کرد: ترامپ بداند ملت ایران از گفتن شعار مرک بر امریکا هراسی ندارند و فریاد مرگ بر سیاست‌های کثیف امریکا رساتر و بلندتر سر خواهد داد.

راستگو با اشاره به این که در آستانه بازگشایی مدارس قرار داریم، عنوان کرد: اول مهرماه روز بازگشایی مدارس است که بعد از خانه مدرسه مهمترین مرکز تعلیم و تربیت برای فرزندانمان است زیرا سرنوشت هر کشور بستگی به کیفیت و محتوا آموزش و پرورش آن کشور دارد .

اخبار
ارتباط با امام جمعه