دوشنبه 1396/1/7 - 20 : 5
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
مسوولان آب استان بوشهر فکری به حال کانال‌های آبیاری شهر اهرم کنند

چكيده خطبه اول

به گزارش روابط عمومي دفتر امام جمعه اهرم، حجت الاسلام والمسلمين عيسي راستگو در خطبه نماز جمعه اين هفته شهر اهرم ضمن تبريك سال نو بيان كرد: خداوند توفيق حضور در نماز عبادي سياسي  جمعه در اين سال به ما عنايت بفرمايد.

امام جمعه اهرم  با اشاره به آيه هاي  قرآن كريم اظهار داشت: خداوند تبارك تعالي دستور داده به پديده هاي شگفت انگيز طبيعت نگاه كن كه چگونه سرزمين مرده را زنده مي كند؛ همانطور كه خداوند اين زمين هاي مرده را با پوشش زيباي سبز مي پوشاند و طبيعت زيبا را به وسيله بارانش جان مي دهد مي فرمايد رستاخيز قيامت همانند رستاخيز طبيعت خواهد بود.

وي افزود: هر سال انسان معاد، قيامت و برانگيخته شدن مردگان را با چشم خود مي بيند و طبيعت صحنه اي است از جلال و جبروت خداوند و بر انگيخته شدن.

حجت الاسلام راستگو گفت: قرآن كريم همواره از طبيعت و شناخت آن سخن مي گويد از آسمان، زمين، خورشيد، ماه، ستارگان، ابرهاي باران زا، رويش گياه هان، جلوه هاي رنگ و وزش باد همه از نشانه هاي خداوند است كه  مي فرمايد در آن تفكر و تدبر كنيد.

وي با اشاره به  توصيف  رنگ هاي طبيعت كه در قرآن آمده آيا به همين گياه هاني كه با رنگ هاي مختلف روييده مي شوند تدبر و تفكر نموده ايد  افزود: به علت پيدايش رنگ ها تأمل كنيد رنگ ها به دو بخش تقسيم مي شوند رنگهاي حزن آور و رنگ هايي كه شادي آفرين هستند.

امام جمعه اهرم تصريح كرد:  در قرآن كريم آمده كه رنگ زرد يكي از رنگ هاي زيباست كه هر ناظر و بيننده اي را به شوق مي آورد.

حجت الاسلام راستگو افزود: در قرآن كريم آمده كه چرا در تنوع ميوه هايي كه خداوند براي شما آفريده تفكر نمي كنيد ما آبي را فرو فرستاديم كه ميوه هايي با رنگ هاي گوناگون خارج ساختيم ، خداوند اين تنوع رنگ و تنوع ميوه را يك نعمت بزرگ مي داند كه انسان بايد در آن انديشه كند.

چكيده خطبه دوم

امام جمعه اهرم با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری که سال 96 را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری کردند، اظهار داشت: کلید حل مشکلات کشور در تحقق شعارسال گذشته که اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است بوده که دولتمردان نتوانستند به آن جامعه عمل بپوشانند.

وی افزود: هنوز دشمنان این مملکت از برداشتن فشار بر این کشور ناامید نشده و اولویت آنها در ضربه‌زدن به ملت ایران همین مسئله اقتصادی است.

امام جمعه اهرم با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، تصریح کرد: مسئله‌ای که موجب رونق اقتصاد کشور می‌شود اشتغال و تولید است که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی معظم له زیربنای اصلی جامعه را حوزه اقتصادی عنوان کرده‌اند.

وی افزود: در کنار مشکلات اقتصادی مانند گرانی، بیکاری، تهدیدها، نابرابرها و آسیب‌های اجتماعی درکشور در سال گذشته وجود داشت که از آن به عنوان تلخی یاد کردند.

حجت الاسلام راستگو یادآور شد: رهبری البته از شیرین‌های سال گذشته در قالب عزت، امنیت، هویت و حضور پر شور و غیرت‌مندانه ملت ایران در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در پاسخ  به بی‌احترامی رئیس جمهور امریکا نیز سخنان ارزشمندی ارائه کردند که با وجود همه ناامنی‌هایی که در کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی وجود داشت، امنیت جمهوری اسلامی در بالاترین سطح قرار داشت که یکی از نکات مثبت جمهوری اسلام ایران می‌باشد.

وی ادامه داد: از خصوصیات پیشوایان و رهبران دینی این است که در جایگاه قدرت و رهبری هم مانند مردم با طبقات ضعیف و فقیر جامعه زندگی می‌کنندو قطعا رهبری از مشکلات مردم و بیکاری جوانان و گرانی و تبعیض‌هایی که وجود دارد باخبر هستند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: تنها چیزی که باعث می‌گردد مسئولی درد مردم احساس نکند  زندگی و خوی اشرفی‌گری است و وقتی مسئولی در خانه‌ای آن چنانی زندکی می‌کند هیچ‌گاه نمی‌تواند قدر مستضعفان، افراد ضعیف و فقیر جامعه را احساس کند.

وی بیان کرد: وقتی یک مسوولی با ماشین میلیاردی حرکت می‌کند از نفر پیاده چه خبر دارد و این فرد هیچ‌گاه نمی‌تواند مشکلات اقتصادی فقرا را درک کند.  

حجت الاسلام راستگو ادامه داد: بعضی از مردم که تعدادشان کم هم نیست درطول سال ممکن است نتوانند خانواده خود به یک سفر کوچک ببرند در حالی که برخی  از مسئولان در تعطیلات نوروزهمراه با خانواده‌های خود به مسافرت‌های خارج از کشور می ‌روند که رهبری فرمودند همه ما مسوول هستیم که در برابر خداوند و ملت شریف ایران باید پاسخگو باشیم .

امام جمعه اهرم با اشاره به اهمیت مسئله انتخابات در کشور افزود: فرقی نمی‌کند که چه دولتی سکان‌دار امور اجرایی کشور باشد هر دولتی که باشد آن دولت ،دولت اسلامی و برآمده از رای ملت است و باید اولویت آن مسئله اشتغال جوانان تحصیل کرده باشد.

وی با اشاره به این که سالانه بیش از 1میلیون و 200 هزار نفر تحصل کرده به جمعیت جویای کار کشور اضافه می‌شود، بیان کرد: یکی از چالش‌های مهم کشور، اشتغال جوانان است که در مراحل بعد ازدواج ، مسکن و سایر قرار دارد .

حجت الاسلام راستگو گفت: دولت اعلام کرده که 15 درصد مشکلات مربوط به تحریم‌ها و بقیه مربوط به مدیریت ضعیف می باشد در حالی که هنوز همه مشکلات و گرفتاری‌ها وجود دارد این در حالی است که هنوز نه تحریمی برداشت شده و نه مدیریت قوی در کشور وجود دارد که بتواند مشکلات کشور برطرف کند و امیدواریم هم تحریم‌ها برداشته و مدیریت کشور در دست مسئولان متدین، کارآمد و انقلابی قرار گیرد.

امام جمعه اهرم با اعلام این که کلید حل مشکلات اقتصادی کشور به دست مدیریت کار آمد و انقلابی باز می‌شود و امیدواریم در دولت آینده مشکلات اقتصادی کشور حل شود، گفت: تا زمانی که سیستم مدیریت کشور به دست افراد ضعیف، ناامید، بی تحرک و ضعیف باشد نه تنها مشکلات برطرف نخواهد شد بلکه وضعیت بدتر هم خواهد شد .

وی با اشاره به غرق کودک خردسال در کانال آبیاری شهر اهرم که منجر به مرگ وی شد افزود: کانال‌های آبیاری شهر اهرم مربوط  به چهل سال قبل است که این کانال‌ها باید جهت آبیاری نخیلات وجود داشته باشد اما با رشد جمعیت و توسعه شهر مسوولان اداره آب استان بوشهر، باید فکر به حال کانال‌ها شود و قطعا دغدغه خانوادهایی است که در جوار این کانال‌ها زندگی می‌کنند.

حجت الاسلام راستگو بیان کرد: مسئله کانال‌های آبیاری نخیلات اهرم، مسئله‌ای نیست که به آسانی حل شود و میلیاردهای تومان هزینه نیاز دارد که سال گذشته هم در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تنگستان، 10 میلیارد ریال برای آن اختصاص داده شد که به علت مسائل و مشکلات بی‌پولی در کشور تخصیص پیدا نکرد که مسئولان قول دادند در صورت تخصیص اعتبار، قطعا مشکلات این کانال‌های حادثه‌ساز برطرف خواهد شد.

 

 

 

  

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه