دوشنبه 1396/3/8 - 39 : 8
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
فضای رقابت انتخاباتی، تبدیل به رفاقت شود

حجت الاسلام عیسی راستگو امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اهرم مرکز شهرستان تنگستان، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: سنتی که به حمدلله سالهاست از گذشت‌ها به یادگار مانده ، برگزاری محافل انس با قرآن در شب‌های ماه مبارک رمضان در منازل تک به تک شهروندان اهرمی است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی اضافه کرد: یکی از کارهای ارزشمندی که چندین قرن است در این منطقه انجام می‌گردد تفسیر و روخوانی قرآن درشب های ماه مبارک رمضان است که البته بهتر است مساجد نیز تنها گذاشته نشود.

امام جمعه اهرم با اشاره به این که نیاز است دو تذکر به بانیان مساجد و محافل قرآنی در ماه مبارک رمضان داشته باشم، ادامه داد: ازبانیان مساجد و محافل قرآنی می‌خواهم از افرادی که تحصیل کرده حوزه علمیه و دارای سواد و دانش قرآنی هستند در تفسیر و برنامه‌های خود استفاده کنند.

 وی اضافه کرد: خطری که جلسات قرآنی مساج و محافل تهدید می‌کند و من احساس می‌کنم و وظیفه دارم متذکرشوم مواظب باشید محافل قرآنی از شهر بیرون نرود، با توجه به این که شنیده شده افرادی قصد دارند مجالس قرانی در ماه مبارک رمضان در خارج از شهر برگزار کنند که این یک بدعت است که به منظور خالی کردن مساجد برنامه‌ریزی شده است.

راستگو با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهرو روستا در 29 اردبیهشت عنوان کرد: برگزاری انتخابات در 29 اردیبهشت برگ زرینی در کارنامه ملت پرافتخار و شریف ایران اسلامی به ثبت رسید.

وی ادامه داد: ملت ایران در حالی در انتخابات شرکت کرد که بسیاری از کشورهای منطقه دچار بحران و نابسامانی بودند و این انتخابات در هفته گذشته  علاوه بر این که پایه‌های نظام جمهوری اسلامی، جمهوریت و مردم‌سالاری دینی را تقویت کرد سیلی محکمی به دشمنان این ملت نیز نواخته شد .

امام جمعه اهرم بیان کرد: بسیاری از خبرگزاری‌های دیداری و شنیداری جهان این خبر را مخابره کردند که ملت ایران به ندای رهبرشان لبیک گفت و پرشور در این انتخابات شرکت کردند .

وی با اشاره به این که مقام معظم رهبری قبل از انتخابات فرمودند برای ما فرقی نمی‌کند برنده انتخابات کیست و مهم حضور شما ملت پای صندوق‌ های رای می باشد، ادامه داد: پیروز واقعی در این انتخابات ملت ایران اسلامی بودند که مشارکت 77درصدی ملت ایران در انتخابات باعث شد رهبر معظم انقلاب در پیام تشکرشان از ملت، جمعه گذشته را جشن حماسی ملت ایران بخواند و آنرا موهبتی بزرگ دانستند که ایران و ایرانی در آزمون میدان عمل سرافراز بیرون آمد.

راستگو با اشاره به این که الان وقت اتحاد و همدلی به عنوان عامل استحکام و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: رئیس‌جمهوری منتخب و همه کسانی که می‌ خواهند در دولت آینده مشارکت کنند،کار و تلاش پرانگیزه برای طرف‌کردن ‌مشکلات کشور در پیش بگیرند و توجه به قشرهای ضعیف، روستاها، مناطق فقیر و مبارزه با فساد و آسیب‌های اجتماعی درصدر برنامه های دولت جدید باشد.

امام جمعه اهرم با اعلام این که این انتخابات به خاطر حضور مردم یک انتخابات بسیار خوب با حضور قریب به 42میلیون نفر در شرکت‌کننده بود، عنوان کرد: این حضور به معنای بیعت مجدد با رهبری است که انتظار مردم هم این است دولت منتخب که برآمده از رای اکثریت ملت می باشد به وعده‌هایی که داده است عمل کند و قریب به 16میلیون نفری که خواهان تغییر دولت بودن به هیچ وجه نباید در عرصه سیاسی و تصمیم‌گری کلان کشور نادیده گرفته شود .

وی گفت: ما معتقدیم دولتی که روی کار آمده و برآمده از رای ملت است، دولت و رئیس جمهوری همه ملت می‌باشد که باید کار جهادی در صدر برنامه‌های خودشان قرار داده و با کار و عمل در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بتواند ریشه بیکاری و مشکلات اقتصادی در کشور بخشکاند .

راستگو بیان کرد: اگر دولت تضعیف شود نظام تضعیف شده پس باید همه ملت برای تقویت دولت منتخب تلاش کنیم و با اتمام فضای رقابت انتخاباتی باید این فضا تبدیل به رفاقت شود و صحنه رقابت و تلاش  برای نظام اسلامی و اعتلای نظام جمهوری اسلامی به وجود آید.

امام جمعه اهرم با اشاره به سفر ریاست جمهور امریکا به کشور عربستان اظهار داشت : ترامپ که همان کاسب دورگرد است در زمان برگزاری انتخابات جمهوری ایران اسلامی، وارد عربستانی شد که در تبلیغات انتخاباتی خود عربستان را به گاو شیرده  تشبیه کرده بود.

وی ادامه داد: اقتصاد امریکا  یک اقتصاد ورشکسته است و ترامپ مجبور شده اولین سفرش  به عربستان آغاز کند که قرار داد 110 میلیارد دلاری فروش اسلحه با عربستان سعودی امضا کند و بعد از سفر عربستان به سرزمین‌های اشغالی جهت دیدار با سران رژیم صهیونیستی سفر کرد و یک مثلث شوم صهیونیستی ، ارتجاع عربی به رهبری عربستان سعودی و شیطان بزرگ امریکا تشکیل دادند که هدفشان مبارزه با تروریست است.

وی افزود: طی نشستی که در عربستان برگزار کردند جمهوری اسلامی ایران را به خاطر حمایت از تروریست محکوم کردند اما کسی نبود سئوال کند این همه سلاح که عربستان خریداری کرده قطعا برای فتنه‌انگیزی در خاورمیانه و ریختن خون مسلمانان در جهان می‌خواهد.

راستگو ادامه داد: ترامپ رئیس جمهور امریکا، ایران را به نقض حقوق بشر و قومیت‌ها متهم کرد در حالی که در همان روز 42 میلیون نفر در جمهوری اسلامی ایران پای صندوق‌ های رای رفتند تا مشروعیت مردم سالاری اسلامی را یک‌بار دیگر در جمهوری اسلامی ایران به دنیا نشان دهند.

راستگو بیان کرد : نظام مستبد و دیکاتوری که در عربستان برقرار است هنوز مردم یک بار هم پای صندوق‌های رای نرفته‌اند و در همان کشور عربستان که دارای نظام سیاسی دیکاتوری است نظام جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق  بشر متهم می‌کنند که خیلی خنده‌دار می باشد و انتظار ما از دولت جدید این است با توجه به حضور پرشور مرد در انتخابات، موضعی مقتدرانه در برابر امریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود اتخاذ کند .

وی افزود: دولت ایران اسلامی مطمئن باشد ملت عزیز و شجاع ایران اسلامی قطعا از دولت حمایت و در این مواضع پشتیبان دولت خواهد بود.

راستگو با اشاره به اتفاقیات بحرین، بیان کرد: دستگیری روحانی شیعه عیسی قاسم توسط آل خلیفه را به شدت محکوم و اعلام می‌کنیم مدعیان حقوق بشر کجا نشسته‌اند که رئیس جمهوری امریکا واردعربستان شده، سلاح می‌فروشد و ایران را حامی تروریست و نقض‌کننده حقوق بشر معرفی کرده درحالی که عربستان در یمن وبحرین در حال جنایت است و حاکمان غربی هم سکوت مرگ‌باری گرفته وچشمشان بر جنایت آل سعودو آل‌خلیفه بسته‌اند.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه