دوشنبه 1396/2/4 - 50 : 11
مشخصات امام جمعه
عیسی راستگو
عیسی راستگو
اهرم (تنگستان)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
تضعيف شوراي محترم نگهبان تضعيف انقلاب است

 حجت الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت اهرم امروز درخطبه‌های این هفته شهر اهرم با اشاره به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل سپاه پاسداران اظهار داشت: در دوم اردیبهشت سال 58، حضرت امام خمینی (ره) طی پیامی تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام داشتند که طی قریب به چهار دهه گذشته، در این مدت سپاه خدمات زیادی به جامعه و مردم داشت است.

وی با اشاره به خدمات سپاه در طول هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد:  یکی از بحث‌های مهم کشور موضوع امنیت بالا در جمهوری اسلامی ایران است که امروز دشمنان این مملکت  به این مهم اشاره واذعان دارند.

جمالی بیان بیان این که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درعرصه‌های مختلف امنیتی و اجتماعی حضوربسیار فاعل دارد، ادامه داد: سپاه چه در بحث امنیت و چه خدمت به مردم و رفع آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی حضوری فعال دارد.

امام جمعه اهرم با بیان این که امروز حقوق بشر بازیجه دست زورگویان است، عنوان کرد: در دنیایی که قانون و حقوق بشر، بازیچه دست ظالمین و شورای امنیت و دستاویزی برای ظلم  به کشورهای ضعیف و مظلوم و تنها برای تامین حقوق کشورهای غربی است، داشتن یک سپاه مقتدر و توانمند می‌تواند در کنار سایر نیروهای نظامی و انتظامی امنیت کشور را تامین کند.

وی با اشاره به سال‌روز اعلام انقلاب فرهنگی در سال ، گفت: یکی از بحث‌های مهمی که اوائل انقلاب مطرح شد لزوم توجه به فرهنگ جامعه بود که با شکل‌گیری انقلاب فرهنگی پیگری شود و امروز باید مباحث فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی توسط نهادها، سازمان‌ها و مجموعه‌های مرتبط در اولویت قرار گیرد.

جمالی با اشاره  به این‌که با تائید کاندیداهای ریاست جمهوری عملاٌ تبلیغات انتخابات شروع شده است، اظهار داشت: امروز با مسئله مهم  و حساس انتخابات مواجه هستیم، انتخاباتی که دوست و دشمن  به آن چشم دوخته، دوستان چشم امید و دشمنان چشم طمع به آن دارند.

امام جمعه اهرم بیان کرد :  آن چه نامیدی دشمنان و امیدواری دوستان را رقم خواهد زد، قانون‌مندی و احترام  به قانون و نهادهای قانونی است.

وی افزود: تضعیف شورای نگهبان تضعیف انقلاب و تقویت دشمنان انقلاب اسلامی است، زیرا در تمام فرایند انتخابات از ثبت‌نام تا اعلام شخص منتخب، تنها و تنها قانون حاکم است.  

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه