شنبه 1396/4/31 - 17 : 3
مشخصات امام جمعه
محمد گنجی
محمد گنجی
جم و ريز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/23
سیره زندگی امام صادق (ع)

نماز جمعه  بیست و سوم  تیرماه شهرستان جم به امامت حجه الاسلام و المسلمین فتحی برگزار گردید .

خطبه اول :امام صادق (ع) رئیس مذهب شیعه که پنج شنبه آینده هم شهادت ایشان است تسلیت عرض میکنم  میفرمایند: از قول پروردگار عالم در ارتباط با آیه میفرماید تقوا آنست که از خدا اطاعات کنید فرمانبرداری داشته باشید و نافرمانی خدا نکنید یعنی اوامر خدا را انجام دهید آنجا که خدا امر کرده حاضر باشید آنجا که خدانهی کرده از آن پرهیزکنید و فرمود:یادشود و فراموش نشود یعنی انسان به یاد خدا باشداز یاد خدا غافلنشود و شکرگزاری گردد و کفران نگردد.

اگر خیر دنیا و آخرت میخواهیم در خانه اهل بیت عصمت و طهارت است، امروز به دوتا از سیره امام صادق (ع) اشاره میکنم: امامی که در مدح و ثنای او دشمن دارد . مالک بن انس میگوید در زمان حیات امام صادق کسی را باتقواتر عالم تر داناتر با فضیلت تر از امام صادق (ع) سراغ ندارد یا قاتل امام صادق (لعن) میفرماید امام صادق (ع) سابق الخیرات است

دوتا سیره این امام بزرگوار این است : اولین سیره آن عبادت و بندگی خداست یعنی اگر کسی میخواد قرب به پروردگار پیداکند اگر کسی میخواد زندگیش یه سعادت برسد بندی خدا کردن . این بندگی عامل رشد و ترقی انسان است.

امام صادق (ع) میفرمایند:در کار خیر سه چیز را رعایت کنید اولینش کارخیرمان راکوچک بشماریم و دوم آنرا استترا و مخفی کنیم و سوم  اینکه در آن تعجیل کنیم.

خطبه دوم:امروز 23تیرماه روز حماسه همبستگی ملی و دفاع از ارکان نظام و رهبری که ولایت فقیه است و پایان دادن به آشوبه 78کوی دانشگاه.مقم معظم رهبری میفرماید:هرفتنه ای که در مقابل نظام، آن هم نظامیکه برخوردار از ملت هوشیار مثل ملت قهرمان ایران باشد ناکام میماند در نظام جمهوری اسلامی حضور مردم در صحنه های مکختلف دشمن را مایوس کرده اما به این معنی نیست که دخالتهای دشمن و خباثت های او تمام شده باشد.

25 تیرماه روز بهزیستی و تامین اجتماعیست،یکی ازمهمترین  آرمانهای  اما راحل تحقق عدالت اجتماعی کم شدن فاصله طبقاتی و حمایت از محرومان و فقر ستیزی بود امام همواره مستضعفان را صاحبان اصلی نظام میدانستند که این را در عمل هم نشان دادند.

شاخصهای رفاه اجتماعی که در ایران برای رفاه اجتماعی در نظرگرفته اند عبارتست از بهداشت آموزشوپرورش تغذیه اشتغال هزینه و در آمد تامین اجتماعی.این سازمان مقدسی که در انقلاب بوجود میاد امروزه پشتوانه خوبی برای مردم است.1113 نفر در این سازمان در شهرستان مستمری آن هستند.

یه نکته هم باید داشته باشیم شهرستانمان نیاز به بیمارستان دارد یه درمونگاه که در شان مردم باشد.

26تیرماه سالروزتشکیل شورای نگهبان به فرمان امام راحل است. شورای نگهبان عماد ملت و دین و مایه اطمینان و سکینه قلب مومنین است این فرمایشات امام راحل است.

 

 

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه