شنبه 1395/11/2 - 45 : 16
مشخصات امام جمعه
محمد گنجی
محمد گنجی
جم و ريز
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/10/24
سرای آخرت

نمازجمعه شهرستان جم24دی  ماه به امامت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا گنجی برگزار شد .

خطبه اول :بهترین زاد و توشه ها تقواست.به امیرالمومنین (ع) عرض شد یا علی مرگ را برای ما توصیف بفرما،حضرت فرمود:آری به سرای آگاه دست یافتید  مرگ یکی از سه حالت بیش نیست : یا مژده ای است به کامرانی جاوید یامژده ای است به عذابی همیشگی و یا بیم و ارعاب و هول وهراس  و وضعی مبهم که شخصی نداند کارش به کجا می انجامد.

اما دوست ما و پیروما همان دسته اولند یعنی همان کسی است که با ایمان و عمل صالح  وی را مژده نعیم ابدی می دهند و اما دشمنی ما و مخالف زعامت ما وکسی که عقیده ای به ولایت ندارد وی همان کسی است که او را مژده عذاب جاوید میدهند و او با مرگش آغاز گرفتاریش سر میرسد اما آن کس که در وضع مبهم و مجهول بسر میبرد و سرانجام کارخود را نمیداند آن مسلمانی است که به خویشتن ستم کرده و روزگار را به معصیت گذرانده چنین کسی خبرهای مبهم و موحش به او میرسد و همیشه در هول و هراس است و بالاخره  چنین کسی را خداوند با دشمن ما یکسان نمیگیرد بلکه وی را به شفاعت ما از آتش دوزخ نجات میدهد  پس به وظائف خویش عمل کنید و خداوند را اطاعت نمائید و از گناه و معصیت اجتناب کنید و به طمع شفاعت ما باز نایستید چه بسا شفاعت ما بعداز 300هزار سال به آنها برسد. حضرت هشدار میدهند که مواظب دنیا باشید و فریب آن نخورید مرتکب گناه نشوید.

 

خطبه دوم: بدون شک کسی    که مقام معظم رهبری درپیام تسلیت فوتش در عین اشاره به اختلافاتش با ایشان این اختلافات را اجتهادی و متوجه مباحث نظری مطرح میفرماید.

و او از تعابیری همچون رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی و همکاری نزدیک سالهای متمادی درعهد جمهوری اسلامی همرزم و همگامی که سابقه همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به 59 سال تمام میرسد شخصی دارای هوش وافر و صمیمیت کم نظیر نمونه کم نظری از نسل اول مبارزان ضدستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار یاد میکند ومیفرمایند:هیچ شخصیت دیگری را نمیشناسم که تجربه ای مشترک و چنین دارز مدت را با اودر نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم شخصیتی با عظمت دارد که البته خناسانی در سالهای  اخیر باشدت و جدیت درپی بهره برداری از این تفاوتهای نظری بودند.

هاشمی کوه صبربود.

هاشمی از دیدگاه رهبری:

۱)آقای هاشمی از برجستگان انقلاب و اصلی ترین مبارزان نهضت اسلامی بودند.

۲)ایشان یک شخصیت انقلابی روحانی و مهم است 13/101384

۳)آقای هاشمی را همه میشناسند من شناختم از ایشان مربوط به بعد از انقلاب و مسئولیتهای بعد از انقلاب نیست

۴)من از سال 1336ایشان را از نزدیک می شناسم آقای هاشمی از اصلی ترین افراد نهضت دوران مبارزات بود از مبارزین جدی و پیگیر قبل از انقلاب بود بعد از پیروزی انقلاب از موثرترین شخصیتهای جمهوری اسلامی درکنار امام (ره) بود بعد از رحلت امام (ره) هم در کنار رهبری تا امروز 29/3/1388

۵)بارها تا مرز شهادت پیش رفتند قبل از انقلاب اموال خودش را صرف انقلاب میکرد و به مبارزین میداد اینها را جوانها خوب است بدانند.

و....نقش کم نظیر آیت ا.. هاشمی رفسنجانی در دوران مبارزه با رژیم استمشاهی نباید به فراموشی سپرده شود،به تعبیر مقام معظم رهبری ایشان تکیه گاه مطمئن و نمونه ای کم نظیر از نسل اول مبارزان ضدستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار بودند.بخورد قاطع وی در مواجهه با گروهک تروریستی و تجزیه طلب ،مخالفت با بنی صدر،فرماندهی جنگ در دوران دفاع مقدس اینها بخشی از افتخارات هاشمی رفسنجانی است.

پیام تسلیت رهبرانقلاب نشان داد که احترام به شخصیت هاشمی رفسنجانی به عنوان چهره ای که زیر چتر نظام و قانون تعریف میشود بر همگان لازم است.

مردم با این تششع جنازه نشان دادند که هاشمی را مرید رهبری و امام و یار دیرینه رهبری میدانند و از او تجلیل کردند.

در گذشت ناگهانی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام در هفته گذشته خبری تکان دهنده  و غافلگیرکننده برای همگان بود و باعث ناراحتی جمع کثیری از خانواده ها و دوستان و همرزمان سابق و همکاران بعد از انقلاب ایشان گردید.

امروز24دی ماه انتصاب جضرت آیت ا...خامنه ای به امامت جمعه تهران ازسوی امام (ره)درسال1358 میباشد.

یکشنبه 26 دی ماه فرار شاه خائن از کشور میباشد 27دیماه شهادت حجه الاسلام والمسلمین نواب صفوی طهماسبی  واحدی و ذوالقدر از فدائیان اسلام میباشد. چهارشنبه 29دی نیز روز هوای پاک و روز غزه است.بخشی ازهوای ناپاک ره آورد صنعت است. یکشنبه 19 دیماه ضایعه ناگوار درگذشت یار دیرینه امام حضرت آیت ا... هاشمی رفسنجانی بود. معاون سیاسی استاندارفارس اعلام کرد دیگر امکان رساندن آب به بوشهر وجود ندارد.

 

اخبار
ارتباط با امام جمعه