جمعه 1396/10/29 - 32 : 20
مشخصات امام جمعه
موسی کمالی
موسی کمالی
خارك
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم به مناسبت قیام 19 دی . وحدت بین مسئولین لازمه حل مشکلات کشور

خطبه های نماز جمعه خارگ به امامت حجت الاسلام و المسلمین موسی کمالی ...22 دی ماه 1396

حجت الاسلام والمسلمین موسی کمالی در خطبه های این هفته نماز جمعه خارگ با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم به مناسبت سالروز قیام 19 دی خاطر نشان کرد : مقام معظم رهبری در این دیدار به موضوعات ظریف و حساسی اشاره فرمودند . اینکه متوجه باشیم چون این انقلاب اهداف اولیه خود مانند ظلم ستیزی ، مقابله با استکبار و احیاء فرهنگ مقاومت را حفظ کرده است ، قطعاً دشمنانی دارد . تا این اهداف مقدس اسلام و انقلاب هست دشمـن نیز هست . لذا مقام معظـم رهبری فرمودنـد : « اینها اتاق فکری را نزدیک مرزهای ایران تشکیل دادند » . اینها در کردستان عراق با حضور مثلث شوم (آمریکا ، رژیم صهیونیستی و انگلیس) و همچنین با حضور عربستان و منافقین اتاق فکری را تشکیل دادند . علاوه بر کردستان عراق در هرات نیز اتاق فکری را تشکیل دادند . البته این اتاق فکر مربوط به الان نیست بلکه سالهاست که اتاق های فکر را برای براندازی این نظام در کشورهایی مانند آمریکا ، انگلیس ، اسرائیل و جاهای دیگر  راه انداخته اند . اما این بار اتاق های فکـر خود را نزدیک مـرزهای ایران تشکیل داده اند. از طریق ماهواره ها و شبکه های مجازی و صرف هزینه های بسیار در صدد هستند که به اهداف خود برسند . پس ما باید پیوسته متوجه باشیم که دشمن دست از دشمنی خود برنداشته و برنمی دارد . مسئولین موظفند که همیشه بیدار باشند و طراحی دشمن را در نظر داشته باشند . مسئولین نباید بگذارند که در جامعه مشکلی باشد که دشمنان از این مشکل سوء استفاده کنند و اهداف خود را دنبال کنند .                                                                                                                                                           

حجت الاسلام کمالی افزود : مسئولین نظام در برابر امام (ره ) و مقام معظم رهبری و شهداء باید پاسخگو باشند . و باید برای رفع مشکلات تلاش کنند . مقام معظم رهبری از مشکلات نظام به عنوان زخم هایی تعبیر می کنند که پشه روی آن می نشیند . اگر ائمه جمعه در کشور بحث از حل مشکلات نظام می کنند هدف این است که این زخم درمان شود . هدف این است که جایی که دشمن ممکن است از این مشکلات سوء استفاده کند جلو این سوء استفاده گرفته شود . لذا وظیفه مسئول هست که در رفع این مشکلات تمام تلاش خود را بگذارد . مقام معظم رهبری می فرمایند که مسئولین نیز به اندازه خود تلاش می کنند اما باید انقلابی و جهادی کار شود . ما آمده ایم که حافظ نظام باشیم . حافظ نظام بودن وقت و ساعت اداری نمی شناسد . باید به هر اندازه ای که در توان داریم کار و تلاش کنیم . قطعاً ما با مدیریت جهادی و انقلابی می توانیم بر مشکلات اقتصادی که دشمن برای ما ایجاد کرده فائق آییم .     

امام جمعه خارگ اظهار نمود : به فرموده مقام معظم رهبری برای حل مشکلات نظام که بسان زخم هایی هستند که دشمن از آن سوء استفاده می کند تنها راه حل این است : «وحدت ، همدلی و در کنار هم بودن مسئولین نظام» . اختلاف در جامعه و بین مسئولین همان چیزی است که دشمن به دنبال آن است . این وحدتی که مد نظر مقام معظم رهبری است وحدت برای خواسته یک نفر نیست . بلکه به فرموده مقام عظمای ولایت « این وحدت باید حول محور ولی امرمان باشد . » یعنی وحدت حول محور ولایت فقیه . مقام معظم رهبری در قدردانی از حرکت به موقع و با بصیرت مردم فرمودند : « من نه یک بار بلکه هزار بار از این مردم تشکر می کنم » .           

حجت الاسلام کمالی با اشاره به روز 22 دیماه و سالروز اسارت نیروهای آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب   اسلامی در خلیج فارس خاطر نشان نمود : عزیزان ما در نیروی دریایی سپاه لبخند رضایت را بر لبان مقام معظم رهبری نشاندند . بعد از 24 تیر سال 94 و امضاء برجام آمریکایی ها برای محک زدن تأثیر و برد این قرارداد تصمیم گرفتند دو قایق حامل ده نفر از نیروهای ارتش خود را به آب های سرزمین ما بفرستند . وقتی که به سه مایلی جزیره فارسی رسیدند عزیزان ایثارگر و فداکار نیروی دریایی ما سراغ آنها رفته و دستگیرشان کرد .. آمریکایی ها به نتیجه رسیدند که درست است که برجام امضا شده ولی امضاء برجام صرفاً معامله با انقلاب نیست . این نظام همان نظام مقـدس است . مجبور به رایزنی شدنـد . وزیر امــور خارجه آمـریکا از ظریف می خواهد که این نیروها را تحویل دهند . و پدافند هوایی ما نیز در برابر هر گونه تحرک از سمت ناوهای آمریکایی آماده بود و به آنها هشدار می داد . در نهایت آنها با عذرخواهی از ایران نیروهای خود را پس گرفتند . این اقتدار نظام ماست .                                    

اخبار
ارتباط با امام جمعه