شنبه 1395/11/2 - 50 : 16
مشخصات امام جمعه
عبدالحسین مصلح
عبدالحسین مصلح
خورموج (دشتي)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
خطبه های 1 بهمن 95
امام جمعه خورموج گفت: سکوت سازمان‌های حقوق بشری در قبال قتل عام مردم یمن توسط آل‌سعود و در بحرین توسط آل‌خلیفه تاسف‌بار است.
حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه های این هفته شهر خورموج اظهار داشت: همه ما در هر جایگاه، موقعیت و هر منزلت اجتماعی هستیم نیاز به موعظه، نصیحت، تذکر و یادآوری داریم.
وی افزود: برای این که انسان دچار غفلت و فراموشی نشود، از طرف خداوند و توصیه در قرآن، نماز جمعه تدارک دیده شده تا هر هفته برای مردم رعایت تقوای خدا را سفارش و توصیه کنند.
امام جمعه خورموج اضافه کرد: کسانی هم که تقیدی به این مطلب ندارند مشغول برنامه‌های دیگری هستند اما عده‌ای از مومنین و متدین هستند که اصلا مقوله‌ای برای نماز جمعه در فرهنگ و زندگی آن‌ها وجود ندارد.
مصلح تاکید کرد: توصیه من به این افراد این است که گاهی هم سری به این مراسم دینی و مذهبی در ستادهای اقامه نماز جمعه بزنند زیرا به اندازه‌ای که تقید انسان برای شرکت در مراسم ختم و جلسات خوب است، نیازمند هم هست که وقتی برای نماز جمعه بگذارند.
وی با اعلام این که هر هفته بیش از ۸۰۰ نماز جمعه در کشور اقامه می شود، افزود: نماز جمعه از لوازم زندگی انسان است و با حکمت برای آن جایگاهی دیده شده و امامت جمعه‌ای برای آن در نظر گرفته شده و از معروفات، خوبی‌ها و از نیکی‌هاست که زمینه اتحاد مسلمین را فراهم می‌سازد.
امام جمعه خورموج بیان کرد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگ، بی‌بدیل، بی‌نظیر در قرون بعد از ائمه محصومین(ع) است که شامل همه ما شده است.
وی افزود: مردم ایران اسلامی با فداکاری، حضور در صحنه، دین‌داری، تبعیت از رهبری، مبارزه با طاغوت و به خاطر اتحاد، هم‌دلی و انسجام توانستند یکی از محالات را ممکن کنند.
امام جمعه خورموج گفت: مردم با شعار الله اکبر، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و با دستان خالی در مقابل محمدرضا شاه ایستادند و او را سرنگون کردند.وی افزود: مردم در مقابل رژیم تا دندان مسلح پهلوی که از شرق و غرب حمایت می‌شد با ایمان، فداکاری و شهادت‌طلبی و همراهی با امام امت و انسجام توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند.
مصلح یادآورشد: دشمن خواب‌های زیادی برای سرنگونی نظام دیده اما قادر به چنین چیزی نخواهد بود و مردم با نقش‌آفرینی خود در تداوم انقلاب، اجازه نمی‌دهند که دشمن کوچکترین آسیبی به این نظام وارد کند.
وی بیان کرد: این نظام متعلق به امام زمان(عج)، امام حسین(ع) و اهل بیت است و همه آحاد مردم برای جشن‌های سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خود را آماده می‌کنند.
امام جمعه خورموج ادامه داد: ضروری است که شهرها، کوجه‌ها و خیابان‌ها آذین‌بندی شود و همه ادارات، نهادها و ارگان‌ها احساس مسئولیت کنند و مسرت و شادی خود را ابراز کنند.
مصلح یادآور شد: ما منکر به مشکلات و کمبود‌ها نیستیم اما در مقایسه با این نعمت‌های ارزشنمد و بی‌شماری که انقلاب اسلامی برای ما به ارمغان آورده، باید قدردان باشیم.
وی با بیان این‌که بیش از ۹۵ درصد از روستاهای شهرستان دشتی صاحب زیرساخت های رفاهی و آسایشی هستند، گفت: همه زیرساخت‌ها در شهر و روستاهای شهرستان در اختیار مردم قرار گرفته و کارهای بی‌شمار خدمت‌رسانی به مردم انجام شده است.
مصلح گفت: عزت، افتخار، عظمت و مطرح شدن کشور در جهان از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی است و مسئولین دولتی‌ فعالیت‌ها و خدمت‌گذاری‌هایی که به مردم ارائه شده اطلاع رسانی کنند.
وی به سالروز اعدام انقلابی حسنعلی منصور، نخست ‌وزیر رژیم طاغوت توسط شهید محمد بخارایی اشاره کرد و بیان داشت: تصویب کاپیتولاسیون، تبعید حضرت امام خمینی(ره) به عنوان نخستین گام اجرای روش او در اداره کشور محسوب می‏‌شد که در نخستین روز بهمن ۱۳۴۳، هنگامی که حسنعلی منصور با غرور تمام قصد پیاده‌شدن از اتومبیل در جلوی درب ورودی مجلس شورای ملی را داشت، هدف گلوله شهید محمد بخارایی از اعضاء شاخه اجرایی هیئت مؤتلفه اسلامی قرار گرفت و چند روز بعد به هلاکت رسید.
مصلح به هفته شوراهای آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش از مجموعه‌های بسیار گسترده است که در زمینه تعلیم و تربیت فعالیت می‌کنند و نیازمند مشارکت خیرین و شما مردم هستند.
وی با اشاره به فعالیت‌های ضد انسانی آل‌سعود و آل‌خلیفه کودکش در یمن و بحرین گفت: قتل عام مردم یمن و بحرین توسط آل سعود و آل‌خلیفه با همراهی اسرائیل غاصب، انگلیس جنایتکار و آمریکا با سکوت سازمان‌های پشتیبان حقوق بشری صورت می‌گیرد.
امام جمعه خورموج گفت: سکوت سازمان‌های حقوق بشری در قبال قتل و عام مردم یمن توسط آل‌سعود و در بحرین توسط آل‌خلیفه تاسف بار است.
مصلح گفت: انزجار، خشم، تنفر مردم شهرستان دشتی از استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار و منفقین کوردل و آل‌سعود نسل‌کش را به جهانیان اعلام می‌کنیم.وی حادثه فروریختن ساختمان پلاسکو را به خانواده جان‌باختگان تسلیت گفت و اظهارداشت: پیام تسلیت حضرت امام خامنه‌ای  و تاکید بر نجات کسانی که زیر آوار مانده‌اند و همچنین پیام رئیس‌جمهور به مناسبت فرو ریختن ساختمان پلاسکو که یکی از ساختمان‌های بزرگ و تجاری تهران است و حضور مردم در اهدای خون به مصدومین حادثه جای قدردانی دارد.
مصلح گفت: تعدادی از آتش‌نشانان غیور و فداکار که ایثارگری کردند و جان خود را برای جان انسان‌هایی که شاید زیر ساختمان باشند قرار دارد نمونه والایی از انسان‌دوستی مردم مسلمان ایران است.
اخبار
ارتباط با امام جمعه