جمعه 1396/10/29 - 29 : 20
مشخصات امام جمعه
عبدالحسین مصلح
عبدالحسین مصلح
خورموج (دشتي)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/22
خطبه های 22 دی ماه 96 نماز جمعه خورموج
خطبه اول: بندگان خوب و شایسته خدا ، خودم را و شما خوبان ، برادران و خواهران ایمانی را به رعایت تقوای خدا سفارش می کنم ، عزیزان من 2 دشمن غدّار و سرکش همواره در مبارزه با ما هستند و مسائل بد و زشت را برای ما تزئین می کنند و ما را به انحراف می کشانند ، شیطان دشمن آشکار شماست و باید مراقب این دشمن آشکار باشیم . حضرت آدم ابوالبشر را دچار وسوسه کرد و برایش ایجاد مشکل کرد که پیغمبر خدا بود ، آنوقت تکلیف ما روشن است که در مقابل این دشمن چگونه می خواهیم با شیطان مبارزه کنیم و حرف او را گوش نکنیم و در تصمیماتمان او را مؤثر ندانیم ، دشمن دیگر که بدترین دشمن شماست نفس امّاره است که همراه با شما و در وجود شما تعبیه شده اند و جهاد با شیطان و جهاد با نفس امّاره را جهاد اکبر نامیده اند ، چه بسا در بسیاری از کارها و تصمیمات و نشست و برخاست امان و در بسیاری از امور دیگر شیطان و هوای نفس حضور پیدا می کنند و این نبرد نبرد بسیار سنگینی است که جهاد اکبر آنرا نامیده اند . در ادامه فرمایشات پیغمبر گرامی اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلّم به اباذر غفاری دارد که حضرت فرمودند : ای اباذر ، حق سنگین و تلخ است ، هم عمل کردنش سنگین و سخت و تلخ است هم گفتن و بر زبان جاری کردن آن سخت است ، لذا حضرت علی علیه السلام  فرمودند : با تقواترین آدم کسی است که حق بگوید ، به نفع او باشد یا به ضرر او باشد ، بسیاری از جریانات و اختلافات و درگیری هایی که بین ما وجود دارد بخاطر این است که دریغ داریم از اینکه حق را بپذیریم و زیر بار حق برویم .
خطبه دوم : حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خورموج، اظهار داشت: از فرماندار شهرستان دشتی انتظار داریم خدمت بی‌منت برای مردم خوب، مؤمن، متدین و حاضر در همه صحنه‌ها انجام دهند.
وی افزود: موضوعی که مقام معظم رهبری برای عموم کشور مدنظر قرار داده و چندین سال است که بر آن تأکید می‌ورزد موضوع اقتصاد، بیکاری، اشتغال و کاهش تورم است.
امام جمعه خورموج اضافه کرد: به فرموده مقام معظم رهبری خدمات انجام‌شده را باید مردم لمس کنند در حالی که در شهرستان دشتی روزانه با افراد فراوانی سر و کار داریم که طلب اشتغال دارند و حتی در فضای مجازی می‌گویند شما قدمی برای بیکاری و اشتغال شهرستان برنداشته اید.
مصلح یادآور شد: آنچه از دستم برآید نسبت به جوانان انجام می‌دهم و اگر نامه ما را در جایی بپذیرند در خدمت جوانان هستیم ولی وضعیت نابسامانی در بحث اشتغال در شهرستان دشتی با این نامه‌نگاری‌ها به جایی نمی‌رسد.
وی افزود: در شهرستان دشتی ظرفیت‌های اشتغال وجود دارد و باید ساماندهی شود تا اشتغال و تولید انجام شود که البته جوانان با تشکیل تعاونی در حوزه کشاورزی، معادن و پرورش آبزی می‌توانند در این مسیر گام بردارند.
مصلح با اعلام ضرورت ارائه تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان، عنوان کرد: مسؤولین وعده پرداخت تسهیلات را داده‌اند که باید وام با توجیهات لازم و آموزش و بازاریابی انجام شود.امام‌جمعه خورموج گفت: از فرماندار جدید شهرستان دشتی که با تجربه‌های خوبی وارد این شهرستان شده‌اند،انتظار داریم تا بحث اشتغال جوانان را در اولویت نخست برنامه‌های خود قرار دهند.وی با اعلام این که بار دیگر سر فتنه‌گرانی که می‌خواستند در کشور آشوب به پا کنند به سنگ خورد، گفت: اگر مشکلی در کشور وجود دارد مربوط به داخل کشور است و ضمن این که از مسوولان می‌خواهیم این مشکلات را ساماندهی کنند، این مسائل به کشورهای خارجی ارتباطی ندارد.
اخبار
ارتباط با امام جمعه