يکشنبه 1396/8/28 - 46 : 2
مشخصات امام جمعه
عبدالحسین مصلح
عبدالحسین مصلح
خورموج (دشتي)
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/8/26
خطبه های 26 آبان 96 نماز جمعه خورموج

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه‌های این هفته شهر خورموج با تسلیت رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: جو خفقانی در عربستان حاکم است و اجازه نمی‌دهند که مسلمانان آزادانه عرض ادب و زیارت کنند به گونه‌ای که قبرستان بقیع مخروبه مانده و حتی با قبرستان‌های عادی ما قابل‌مقایسه نیست.
وی افزود: به لطف پروردگار عالم و به همت مقاومت در برابر تجاوزهای آل‌سعود، روزی فرار می‌رسد که مؤمنین همان‌طوری که در پیاده‌روی اربعین در کمال امنیت به زیارت کربلا و نجف نائل شدندبتوانندبا پای پیاده به زیارت  قبر پیغمبر(ص) و ائمه اطهار(ع) در بقیع مشرف شوند.
امام جمعه خورموج با تسلیت سال‌روز شهادت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به همه شیعان عالم، تصریح کرد: امام رضا (ع) ولی‌نعمت همه ماست و مقام معظم رهبری هر سال ابلاغ سیاست‌های کلی نظام و اولویت‌های آن در محضر بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌(ع) انجام می‌دهند.
وی به حادثه سنگین و دردناک زلزله غرب کشور اشاره کرد و اضافه کرد: زلزله غرب کشور باعث از بین رفتن صدها تن و مصدومیت هزار نفر از مردم و باعث خرابی تعداد زیادی از شهرها و روستاهای استان کرمانشاه گردید.
مصلح ادامه داد: مقام معظم رهبری در پی این حادثه پیامی فرمودند و از مسوولین کشور درخواست کردند که با تمام امکانات در منطقه حضور پیدا کنند که شاهد حضور خوب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی، جمعیت هلال‌احمر و همه وزارتخانه‌ها در منطقه هستیم.
مصلح ضمن تسلیت به خانواده‌های بازمانده استان کرمانشاه در زلزله اخیر یادآور شد: عمق فاجعه زلزله کرمانشاه خیلی بیش از این‌هاست و ایام زمستان نیز در پیش است و حتی اگر چادر هم در اختیار آن‌ها قرار بگیرد، زندگی برای آن‌ها بسیار سخت و دشوار خواهد بود که نیاز است وسایل گرم‌کننده، بخاری، پتو، چادر و مواد غذایی به اندازه کافی در اختیار آنها قرار گیرد.
وی به هفته وقف پرداخت و ادامه داد: وقف صدقه جاریه است و بسیاری از بناهای خیر از جمله مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و موقوفات عام که ما امروز از آن‌ها استفاده می‌کنیم از گذشتگان به دست ما رسیده است و این سنت حسنه در بین مردم نهادینه شود.
مصلح از برگزاری هفته کتاب توسط اداره فرهنگ ارشاد اسلامی، آموزش‌وپرورش و امور کتابخانه‌های شهرستان دشتی تقدیر کرد و با اشاره به آغاز هفته بسیج گفت: بسیج متعلق به انقلاب و یک شط عظیم جاری و جریان است و به سمت اهداف انقلاب درحرکت است.
وی  با اعلام این که فرهنگ بسیج معنویت، شجاعت، غیرت، استقلال و آزادگی است، اظهار داشت: رژیم مفلوک آل‌سعود با محوریت عربستان و با چراغ سبز آمریکا، در عراق و سوریه از داعش و گروه‌های تکفیری حمایت و پشتیبانی کرد اما در نهایت شکست خورد.
وی افزود: تمام نقشه‌های آمریکا از اول انقلاب تاکنون علیه نظام اسلامی ایران نقشه بر آب شده و در 8 سال دفاع مقدس با همه پشتیبانی‌های مالی و لجستیکی غرب و عربی که از صدام کردند، شکست خوردند.
اخبار
ارتباط با امام جمعه