يکشنبه 1396/8/28 - 49 : 2
مشخصات امام جمعه
علی زاهد دوست
علی زاهد دوست
دلوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/7/21
امام جمعه دلوار: استاندار جدید از پرداختن به مسائل حاشیه‌ای پرهیز کند

حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته شهر دلوار شهرستان تنگستان ضمن تسلیت ایام ماه محرم و سالروز شهادت امام سجاد(ع) اظهار داشت: یکی از خصوصیات سبک زندگی حسینی مسئله صبر و استقامت در برابر مصائب و سختی‌های زندگی است و دست‌یابی به یک  زندگی سعادت‌بخش و عزت آفرین ، بدون داشتن صبر و استقامت میسر نخواهد شد.

وی افزود: به طور قطع و یقین مظهر تام و تمام صبر در زندگی، حضرات معصومین(ع)  بوده اند که در واقعه دردناک عاشورا خاندان عصمت و طهارت در مسیر آرمان‌های الهی اوج صبر و پایداری و استقامت را به منصه ظهور رسانده‌اند .

امام جمعه دلوار با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی، تصریح کرد: این روزها جمع کثیری از مومنین برای حضور در اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند و این حرکت به دلیل آنکه یک حرکت اجتماعی است، بسیار مهم و ارزشمند است.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) نمادی برای جهان اسلام است که پیام وحدت، شهادت‌طلبی، آزادی‌خواهی و عشق و ارادت به سالار شهیدان (ع) را در خود دارد و  دشمنان را به شدت به سراسیمه کرده است.

زاهددوست عنوان کرد: این اجتماع در واقع یک مانور عظیم مذهبی است که در طول تاریخ سابقه نداشته است و امروز هم در هیچ کجای دنیا مشاهده نمی‌شود که این تجلی عظمت عاشوراست.

وی افزود: به حمدلله همه ارکان نظام در خدمت‌رسانی و تامین امنیت زائران اربعین خود را مکلف می‌دانند و باید بهترین شرایط برای زایران حسینی در این ایام فراهم باشد.

امام جمعه دلوار با اشاره به اعزام کاروان برای برپایی موکب دلوار در مسیر پیاده‌روی اربعین، توصیه کرد: هر کس در توان خود به این موکب‌ برای تامین نیازهای زائران حسینی کمک کند.

وی در خصوص صحبت‌های اخیر دشمنان نظام بر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دهند در واقع 80 میلیون ایرانی را در لیست خود قرار داده‌اند زیرا سپاه برخواسته از بطن جامعه و حاکم بر قلوب ملت ایران است.

زاهددوست ادامه داد: دشمنان انقلاب از محبوبیت سپاه در بین ملت ایران و مردم منطقه به هراس افتاده‌اند  لذا در صدد تخریب این نهاد انقلابی هستند اما بدانند این راه هم بیراهه است و به بن‌بست می‌رسند.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز مقتدرترین و محبوب‌ترین نیروی ضد‌تروریست در دنیاست که تروریست‌خواندن آن جز خفت و روسیاهی برای آمریکایی‌ها و از دست رفتن آبروی نداشته‌شان عاقبتی نخواهد داشت.

امام جمعه دلوار با اعلام این که پشت صحنه این اقدامات نابخردانه لابی صهیونیستی است و ترامپ هم مانند عروسک خیمه‌شب بازی در اختیار سیاست‌های خصمانه صهیونیست‌هاست، گفت: راهی که ترامپ می‌رود جهان را به سوی جنگ و ناامنی پیش می‌برد که مردم و نخبگان آمریکا و جامعه جهانی باید جلوی این فاجعه تاریخی را بگیرند و با سیاست‌ها و اقدامات خشن و خطرناک ترامپ مقابله کنند.

وی در واکنش به احتمال خروج آمریکا از برجام اظهار داشت: بدعهدی‌های آمریکا، همیشگی بوده و عدم پایبندی دولت آمریکا به پیمان‌ها و معاهدات بین‌المللی خود یک مسئله واضح است به گونه‌ای که آمریکا را به یک کشور عهدشکن شهره عام کرده است.

زاهددوست ادامه داد: در خصوص برجام هم باید بگوئیم آمریکا عملا وارد برجام نشده که امروز بخواهد از برجام خارج شود بلکه یک معاهده بین‌المللی امضاء کردند اما از روز اول به دنبال بهانه برای لغو برجام بودند.

وی ضمن قدردانی از خدمات استاندار سابق و تبریک انتصاب به استاندار جدید، بیان کرد: انتظار داریم استاندار جدید همت و کار جهادی خدمت صادقانه به مردم به خصوص در حوزه تولید و اشتغال  را در دستور کار خود قرار دهد و از پرداختن به مسائل سیاسی و حاشیه‌ای در امورات علی‌الخصوص در غزل و نصب‌ها اکیدا پرهیز کند .

زاهددوست عنوان کرد: بخش دلوار یک بخش مهم فرهنگی و دارالحماسه است که با توجه به این که زادگاه شهید رئیسعلی‌دلواری است باید بیشتر در زمینه رفع مشکلات آن مورد توجه قرار بگیرد  که انتظار داریم نگاه استاندار جدید استان به این بخش یک نگاه ویژه باشد.

وی با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی در خصوص ساماندهی مجالس ترحیم گفت: از  هیات امناء حسینیه‌ها و مساجد و عموم مردم متدین منطقه انتظار داریم در خصوص اجرایی شدن این مصوبه با شورای فرهنگ عمومی همکاری کنند. ‌‌

اخبار
ارتباط با امام جمعه