دوشنبه 1396/2/4 - 54 : 11
مشخصات امام جمعه
علی زاهد دوست
علی زاهد دوست
دلوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/6
امام جمعه دلوار: فتنه‌گران سال 88، تحت رهبری آمریکا در ایران جنایت کرده‌اند/ آشتی ملی معنای ندارد

حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار با تسلیت سال‌روز شهادت حضرت زهرای مرضیه(س) اظهار داشت: ایام فاطمیه را باید برای معرفی شخصیت آن بانوی بزرگوار، مغتنم بشماریم و هم مردان و هم بانوان ما باید از شخصیت ایشان الگو گرفته و از سبک زندگی حضرت زهرا(س) و امیر مومنان الگو بگیرند و در زندگی خود استفاده کنند.

 

وی اضافه کرد: یکی از درس‌های زندگی با برکت حضرت زهرا(س) دفاع تمام قامت ایشان از ولایت و امامت بود به گونه‌ای که جان خود را فدای ولایت و امام زمان خود کرد.

 

امام جمعه دلوار با اعلام این که ولایت‌پذیری عملی حضرت فاطمه(ع)باید به عنوان سرمشق برای پیروان آن حضرت قرار گیرد، عنوان کرد: با شناخت درست راه حضرت فاطمه(س) می‌توان در جهت زنده نگه‌داشتن ارزش‌های اسلام راستین  قدم برداریم.

 

وی ادامه داد: یکی از راه‌های آن، باشکوه برگزار کردن ایام فاطمیه در مساجد، حسینیه‌ها و هیات‌های مذهبی است.

 

امام جمعه دلوار بیان کرد: شهرداری و دهیاری‌ها نسبت به فضاسازی و سیاه پوش کردن شهر و روستاها در ایام فاطمیه اقدامات لازم را انجام دهند و فضای شهر و روستا ها را به نماد فاطمی مزین کنند.

 

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری در ابتدای جلسه درس خارج فقه با اشاره به مشکلات و خسارت‌های شدید پدید آمده در اثر سیل و گرد و غبار در مناطق جنوب کشور فرمودند: این حوادث حقیقتاً دل انسان را می‌خراشد و مسئولان موظفند که با فکر و کار و تلاش و همدلی با مردم، به این مشکلات رسیدگی و برای علاج قطعی آنها چاره‌اندیشی و اقدام کنند.

 

زاهددوست ادامه داد: طی این چند سال، بارها مسئولان به جای حل مسئله ریزگردها و یا بحران‌های دیگر کشور، سریعا خود از زیر بار آن شانه خالی کرده و مسؤولیت آن را به گذشتگان نسبت داده‌اند که این روش نادرست و غیرمنطقی است.

 

وی بیان کرد: در استان بوشهر جاری‌شدن سیل خسارات سنگینی به زیرساخت‌ها و حتی برخی منازل مسکونی مردم وارد کرده است ‌که امیدواریم با پیگیری نمایندگان مجلس و مسئولان استانی این خسارت‌ها به زودی جبران شود.

 

امام جمعه دلوار با اشاره به این که امروز مردم گرفتار مشکلات اقتصادی، بیکاری و گرانی هستند اظهار داشت: با این شرایط، به نظام اسلامی و رهبر عزیز خود عشق می‌ورزند و در حساس‌ترین شرایط به صحنه می‌آیند و دین خود را به امام و شهدا ادا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: نزدیک عید و ایام نوروز است و مسئولان باید کاری کنند که مردم در این ایام آرامش خاطر بیشتری داشته باشند و قدرت خرید مردم برای تامین مایحتاج نوروز بیشتر شود.

 

زاهددوست بیان کرد: مسئولان باید نظارت کنند تا اجناس بدون علت گران نشود و مردم عزیز ما بیشتر از این تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند.

 

وی با اشاره به راهپیمایی گسترده مردم در روز ۲۲ بهمن امسال گفت: انی نوع حضو، تو دهنی محکمی به تهدید‌های ترامپ رئیس‌جمهور تازه کار و ناشی آمریکا بود.

 

زاهددوست عنوان کرد: رئیس‌جمهور بی‌تجربه آمریکا تصور می‌کند مثلا با  زبان خشونت و تهدید می‌تواند ملت مقاوم ایران را بترساند در حالی که با مشاهده تصاویر راهپیمایی خودش به این نتجه رسید که کور خوانده است.

 

وی ادامه داد: وقتی خبرنگاری  از رئیس جمهور بی‌عرضه آمریکا پرسید می‌خواهید چه اقدامی در برابر ایران انجام دهید جواب می‌دهد: کاری که می‌خواهم انجام بدهم را نمی‌گویم تا ایرانی‌ها نفهمند.

 

امام جمعه دلوار بیان کرد: این در حالیست که ملت ایران ۴۰ سال قبل همه نقشه‌های شوم شما را شناخته و خنثی کرده و امام ما هم همان اول انقلاب فرمودند: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

 

وی افزود: حمایت دولت جدید آمریکا از جریان و سران فتنه‌ سال ۸۸ نشان دهنده این است که فتنه‌گران تحت حمایت و رهبری آمریکا این حرکت جنایتکارانه را مرتکب شدند .

 

زاهددوست گفت: کسانی که جزء این جریان بوده‌اند اگر بخواهند به دامن ملت برگردند تنها راهش این است که توبه کنند و از پیشگاه بزرگ ملت ایران عذرخواهی کنند.

 

وی بیان کرد: امروز کسانی که خودشان قافله سالار جریان فتنه بودند و دست در دست آمریکا و غرب به دنبال نابودی جمهوری اسلامی بودند دم از طرح آشتی ملی می‌زنند در حالی که با وجود وحدت ملی و برقراری اخوت و برادری که نمود آن در راهپیمایی دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن بود آشتی ملی معنایی ندارد.

 

امام جمعه دلوار عنوان کرد: ملت ایران که با یکدیگر کدورتی ندارند بلکه ملت ایران مثل همیشه از آمریکا و ایادی آمریکا عصبانی و ناراحتند و آنها را نخواهند بخشید مگر اینکه از کردار زشت گذشته خود توبه کنند و از پیشگاه ملت و خون شهدا صریحا عذرخواهی کنند.

 

وی با اشاره به هدف اصلی طراحان بحث آشتی ملی گفت: آنها به دنبال تطهیر سران فتنه هستند و می‌خواهند سران فتنه را از حصر بیرون بیاورند در حالی‌که همه می‌دانند که سران فتنه چه خیانت بزرگی کردند و نسبت به ساحت سیدالشهدا، عاشورا ، ولایت فقیه و نظام چه ظلم بزرگی روا داشتند.  

اخبار
ارتباط با امام جمعه