يکشنبه 1396/7/2 - 2 : 12
مشخصات امام جمعه
علی زاهد دوست
علی زاهد دوست
دلوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/3

به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه شهر  دلوار ، حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار اظهار داشت: آرمان‌های شهید رئیسعلی دلواری همان آرمان‌های انقلاب اسلامی است و اگر رئیسعلی دلواری در عصر انقلاب هم بودند قطعا راه او و مسیر او همان آرمان‌های امام و شهدا بود.

وی افزود: در آستانه یکصد و دومین سالروز شهادت سردار شجاع شهید رئیسعلی دلواری هستیم و آنچه وظیفه امروز همه ما است هم در فضای حوزه و دانشگاه و هم در فضای آموزش و پرورش معرفی این مجاهد نستوده و بزرگ است.

امام جمعه دلوار تصریح کرد: اگر نام زیبای این جوان مومن ۳۴ ساله بعد از بیش از صد سال همواره روز به روز بر سر زبانها ساری و جاری و زینت‌بخش محافل و مجالس است در سایه برخورداری وی از یکسری فضائل و داشته‌های معنوی است.

زاهددوست با بیان این که معرفی آن فضایل وظیفه ماست، ادامه داد: جای تاسف است که این فردی که  با نام و نشان در سراسر این سرزمین شناخته شده است اما فضایل و داشته‌ها و اهداف و آرمان‌های او در همه جا مانند زمان حیاتش غریب و مظلوم است.

وی بیان کرد: دلوار با وجود  تاریخی بزرگ و پیشینه‌ای درخشان در عرصه ایثار، مقاومت، و مقابله با استعمار و استکبار، اما جوانان به اندازه کافی با تاریخ مقاومت این  دیار و بزرگمردی و حماسه‌آفرینی این سرزمین ، آشنایی لازم و کافی ندارند و یکی از اهداف مهم برگزاری کنگره و بزرگداشت هر ساله به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید رئیسعلی دلواری معرفی تاریخ  و تاریخ آفرینان و شیرمردان استعمار ستیز است.

وی اضافه کرد: بعد از  پیروزی انقلاب نام شهید رئیسعلی دلواری احیاء شد و در سال‌های اخیر برای معرفی این مجاهد بزرگ تلاش‌های ارزشمندی انجام شده است و همچنان که رهبر معظم انقلاب فرمود: خدا را شاکریم که بعد از پیروزی انقلاب، این نامی که سعی می‌شد پنهان بماند و این چهره ناشناخته بماند، بر سر زبان‌ها افتاد، او را شناختند، شخصیت او را ستودند، مظلومیت و شهادت مظلومانه‌ او را همه دانستند و فهمیدند.

امام جمعه دلوار ادامه داد: امروز باید  نهضت معرفی فضائل و آرمان‌های شهید رئیسعلی دلواری تشکیل شود و در این زمینه جریان سازی شود.

وی گفت: شهیدان رجایی و باهنر و سایر شهدای انقلاب دارای فضایل و معتقد به یکسری آرمان‌ها و ارزش‌هایی بودند که با آرمان‌ها و ارزش‌های شهید رئیسعلی دلواری مشترک است و در واقع آرمان‌ها و ارزش‌های شهید رئیسعلی دلواری همان ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

زاهددوست بیان کرد: با مطالعه در تاریخ زندگی سردار شهید رئیسعلی دلواری و تاریخ شهدای انقلاب می‌بینیم آرمان‌هایی مانند ایمان، تدین، شجاعت، روحیه ایثار و شهادت طلبی، دشمن شناسی و دشمن‌ستیزی و ولایت‌مداری، از خصوصیات و آرمان‌هایی است که بین شهید رئیسعلی دلواری و شهیدان انقلاب اسلامی مشترک است.

وی افزود: تاریخ زندگی و مبارزات شهید رئیسعلی دلواری با انقلاب و مبارزات چهره‌های انقلاب فاصله دارد اما این مجاهد نستوده به همان ارزش و آرمانی معتقد بود که شهیدان بزرگ تاریخ انقلاب مانند شهید رجایی و باهنر و شهید بهشتی معتقد بودند و اگر در عصر انقلاب هم بودند قطعا راه او مسیر او مسیر آرمان های امام و شهدا بود.

امام جمعه دلوار اظهار داشت: افراد زیادی در مورد تاریخ و مبارزات ایشان  کتاب نوشته‌اند و سخن گفته‌اند اما کمتر به برجسته‌کردن فضایل و خصوصیات شهید بزرگوار پرداخته شده است.

وی عنوان کرد: ولایت‌پذیری و تبعیت ایشان از علماء زمان خود از خصوصیات برجسته شهید رئیسعلی دلواری بود و یکی از محدود مکاتباتی که در تاریخ از شهید رئیسعلی دلواری وجود دارد نامه ایشان به آیت الله مجاهد برازجانی است که فرازها و متن این نامه دلیل روشنی بر ولایت‌پذیری و تبعیت این بزرگمرد تاریخ از علماء زمان خود است.

وی با اشاره به فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد شخصیت شهید رئیسعلی دلواری، گفت: حرکت این‌ها -رئیس علی دلواری- رسوخ روح دینی مجاهدت بر انگلیس را در ملت ما نشان می دهد. این جوان مبارز، با آن روحیه دینی خود، وارد میدان می شود و مبارزه می کند و افراد دورش جمع می شوند. ما یاد رئیس‌علی دلواری را از این جهت گرامی می‌داریم که این مرد شجاع، در راه اعتقاد دینی خود، تنها و در غربت با دشمنان جنگید؛ این برای ما چیز بسیار باارزشی است.

زاهددوست بیان کرد: به فرموده رهبر انقلاب، شجاعت‌های رئیسعلی دلواری برای ملت ایران یک یادگار ارزنده تاریخی است و اگر رئیس‌علی‌ها  در غربت به شهادت نمی‌رسیدند، امروز ملت ایران به این عظمت نمی‌رسید.

اخبار
ارتباط با امام جمعه