جمعه 1396/10/29 - 31 : 20
مشخصات امام جمعه
علی زاهد دوست
علی زاهد دوست
دلوار
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/10/15
امام جمعه دلوار: دستگاه قضائى با اغتشاش‌گران و محاربین مماشات نکند

حجت‌الاسلام علی زاهددوست امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر دلوار شهرستان تنگستان با قدردانی از اجتماع حماسی مردم بخش دلوار در سال‌روز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار بخش دلوار هر ساله در سال‌روز سفر پر خیر و برکت حضرت امام خامنه‌ای با رهبری معظم انقلاب تجدید بیعت می‌کنند و میثاق خود با ارزش‌های انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا را تجدید می‌کنند که هم تجدید میثاق با ولایت و رهبری و هم اعلام انزجار و محکومیت آشوب‌ها و ناامنی‌های اخیر بود.

 

وی با اشاره به آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای کشور، افزود: اعتراضات مردم  و مطالبه‌گری مشکلاتى مانند بیکارى و معیشت، حق طبیعى مردم است، اما چگونگى بیان آن مساله مهم‌ترى است.

 

امام جمعه بندر دلوار تصریح کرد: مردم عزیز ایران به دنبال حل مشکلات خود  از طریق روش‌های معقول و مسالمت‌آمیز هستند و به‌ وهیچ‌وجه غیرت هیچ ایرانى به دشمنان و بدخواهان کشور اجازه موج‌سوارى و سوء‌استفاده در مسائل داخلى را نخواهد داد.

 

وی عنوان کرد: ملت ما تجربه‌ای مانند فتنه ۸۸ پشت سر گذاشته است و در آنجا و ده‌ها تجربه دیگر ملت عزیز ما دیدند که دشمن براى مردم ما دلسوزى ندارد و به‌ دنبال اهداف خود است و با دامن زدن به آشوب‌ها و تضییع بیت‌المال و اموال عمومی که متعلق به مردم است، نه تنها مشکلات را برطرف نمى‌کند، بلکه مشکلاتی بسیاری را بر مشکل ما خواهد افزود.

 

زاهددوست یادآور شد: مردم ما بصیرت دارند و با چشمان باز خود دستان آلوده دشمنان قسم خورده ملت ایران را که از آستین ضدانقلاب و ناکامان فتنه ۸۸ بیرون آمده را شناسایی کردند.

 

امام جمعه دلوار بیان کرد: مردم در این تجمعات مشاهده کردند که اغتشاش‌گران می‌‌خواستند با موج‌سوارى و سوءاستفاده از مطالبه‌گری به حق  مردم، روند اعتراضات اقتصادى را به سمت ناامنی و هرج و مرج سوق دهند.

 

وی گفت: در طول سال‌هاى گذشته هر از چندى تجمعات اعتراضى به‌ خاطر مسائل صنفى، عدم پرداخت حقوق و یا مسائل دیگر انجام شده، اما در هیچ‌یک از این تجمعات اموال عمومى به آتش کشیده نشد، پرچم مقدس کشور را به‌ عنوان نماد ملى آتش نزدند، به حسینیه‌ها و مساجد حمله‌ور نشدند و شعارهاى ساختارشکن سر ندادند.

 

 امام جمعه دلوار با اعلام این که در روزهاى گذشته ظرف ۴۸ ساعت در ده‌ها شهر کشور و از جمله تهران، گروه‌هایى با شعارهاى خاص به اغتشاش و تخریب اموال عمومى پرداختند، گفت: سوال این است که این گروه‌ها و افراد چگونه با هم هماهنگ شدند؟ از کجا فرمان گرفته‌اند؟ از کجا تحریک شده‌اند؟

 

وی ادامه داد: برابر اسناد و مدارک، اتاق فرمان این آشوب‌ها همانند اتاق فکر اغتشاشات سال ۸۸ بوده و از  خارج کشور هدایت و مدیریت می‌شود .

 

 زاهددوست عنوان کرد: کارگردان اصلی این اغتشاشات و ناامنی‌ها مثلث شوم آمریکا، رژیم صهیونیستى، رژیم سعودى هستند که از مشاوره استعمار انگلیس خبیث هم استفاده می‌کنند که ذوق‌زدگی مقامات این کشورها و حمایت بی پروا از اغتشاش‌گران وطن‌فروش دلیل واضح بر این ادعاست.

 

وی گفت: ترامپ رییس‌جمهور روانی آمریکا در جریان این اغتشاشات ظرف ۲۴ ساعت، سه مرتبه در توئیت خود از آشوب‌گران و افراد مخل امنیت و آرامش مردم حمایت کرد و آنان را به ادامه اغتشاش تشویق کرد.

 

زاهددوست عنوان کرد: فضاى مجازی و کانال‌هاى ارتباطى چون تلگرام و شبکه های اجتماعی در فضای مجازی ابزار  اصلی دشمن برای ارتباط آنها  با عناصر ضدانقلاب در ایران است و دعوت‌هاى اصلى براى تجمع و آشوب در شهرهاى مختلف از طریق همین ابزارها انجام می‌شود.

 

امام جمعه دلوار بیان کرد: اعتراض و مطالبه‌گری با آشوب تفاوت دارد و عقل  و خرد سیاسى و اجتماعی حکم مى‌کند که باید اعتراض یا مطالبه‌گری خود را بدون خشونت و اغتشاش و در فضایی آرام مطالبه کرد  تا به نتیجه برسد.

 

وی ادامه داد: البته معترضین به وضع اقتصادى از همان ساعات اولیه با هوشیاری صف خود را از اراذل و اوباش و اغتشاش‌گران منافق جدا کردند.

 

امام جمعه دلوار گفت: درست است که برخی از مشکلات اقتصادى کشور حاصل سوء‌مدیریت برخى مدیران است، اما بخش زیادی از مشکلات و گرفتاری‌های ما هم  مربوط به فشارهاى آمریکا و تحریم اقتصادى  است که بانی آن خود آمریکا و ایادی اوست.

 

وی بیان کرد: آمریکایى‌ها و غربى‌ها اگر دلشان براى ملت مى‌سوزد، پول‌هاى بلوکه‌شده ایران را در اروپا و آمریکا آزاد کنند و تحریم‌هاى اقتصادى و بانکى را بر اساس برجام بردارند.

 

 زاهددوست ادامه داد: آمریکا از یک طرف فشار اقتصادى و تحریم‌ها به مردم ایران وارد کنند و از طرف دیگر از افراد  اغتشاش‌گر و مزدور در اعتراضات خیابانی ایران حمایت می‌کند و برای ملت ما اشک تمساح می‌ریزند که این دو برخورد با هم در تضاد هستند.

 

وی گفت: خوشبختانه حضور خودجوش و به موقع مردم در صحنه در ۱۳ دی ماه و تداوم آن در روزهای کشور به این دشمنی‌ها و فتنه‌ها پاسخ واضح و روشنی داد.

 

امام جمعه دلوار اظهار داشت: این جماعت وطن‌فروش خارج‌نشین که امور خود را با مزدورى و خیانت به مردم مى‌گذرانند، کجا طعم تلخ بیکارى و تورم و گرانى را حس کرده‌اند؟

 

وی تاکید کرد: حرف مردم با دستگاه قضائى و انتظامى این است که نباید با اغتشاش‌گران و محاربین ذره ای مماشات شود و اگر مماشات کنید مردم خود وارد کارزار مى‌شوند و آشوب‌طلبان را سرجاى خود مى‌نشانند.

 

زاهددوست عنوان کرد: مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستى و رژیم آل‌سعود به همراه استعمار پیر انگلیس، بازنده اصلى تحولات منطقه  هستند و به فضل الهی و با رهبری امام‌گونه مقام معظم رهبری امروز جمهورى اسلامى به بالاترین سطح امنیت در منطقه دست یافته و محور مقاومت بیش از پیش قدرتمند شده است.

 

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستى و آل‌سعود در این شرایط، احساس خطر براى بقا دارند و با وجود جمهوری اسلامی آمریکایى‌ها آرزوی سلطه بر خاورمیانه را به گور خواهند برد و این شکست‌های راهبردی آنها در منطقه دلیل خصومت و دشمنی آنها با ملت ایران و نظام اسلامی است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه