چهارشنبه 1395/12/4 - 46 : 9
مشخصات امام جمعه
سید علی هاشمی نژاد
سید علی هاشمی نژاد
عسلويه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/29
امام جمعه موقت عسلویه: سالگردانقلاب ها در دنیا تشریفاتی است اما 22 بهمن درکشور مامردمی برگزار می شود

امام جمعه موقت عسلویه گفت: مدیریت مطلوبی در کنترل بحران سیل شهرستان عسلویه انجام شد.

 حجت‌الاسلام مصطفی بدری در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه به بیان فرازهایی از زندگی فاطمه زهرا(س) و فضیلت‌های آن حضرت از نگاه قرآن پرداخت و اظهار داشت: تمام ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه سلام علیها توسط قرآن و شخص پیامبر بیان شده است.

وی اضافه کرد: پیامبر(ص) حضرت زهرا(س) را ستوده است و قرآن به خوبی در چندین آیه حضرت زهرا(س) را به خوبی معرفی کرده است. مقام حضرت زهرا(س) از زنان پیامبر هم بالاتر و برتر است و خداوند او را از هر پلیدی پاک کرده و نیز آن حضرت دارای برخی فضایل اختصاصی است. ایشان هم پاره تن پیامبر(ص) است و هم ام ابیها و نیز مادر تمام امامان است.

امام جمعه موقت عسلویه در خطبه دوم به فرازهایی از سخنان رهبر معظم اتقلاب در دیدار مردم آذربایجان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند زبان من قاصر است از تشکر کردن از مردم؛ واقعا مردم پای کار هستند، خدا باید از این مردم تشکر کند. سالگرد انقلاب‌ها در دنیا تشریفاتی است و با رژه نیروهای نظامی و تعدادی مسئول برگزار می شود اما در ۲۲ بهمن و سالروز پیروزی انقلاب ما مردم به صحنه می‌آیند و جشن می‌گیرند.

وی ادامه داد: مسئولان فکر نکنند مردم در صحنه هستند و دیگر مشکلی ندارند؛ نه، مردم با وجود مشکلات برای آرمان‌ها هر جا و در هر شرایطی حضور پیدا می‌کنند. بعضی از مسئولان فقط شعار می‌دهند.

بدری گفت: سال تمام است، در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل چه اقدامی کردید؟ بعضی وقت این شعار رهبری را تکرار می‌کنند، بعضی مسئولین شرکت‌ها و مدیرعامل‌های پتروشیمی‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی چه اقدامی و چه عملی انجام داده‌اند؟ اینها خودشان را مختار می‌دانند و به مدیریت شهرستان پاسخگو نیستند. نور چشمان خودشان را سر کار می‌آورند، نزدیکان و فامیل خودشان سر کار می‌آورند در حالی که مدرک تحصیلی درستی ندارند اما بچه‌های شهرستان با مدارک بالاتر را سر کار نمی‌برند و می‌گویند لیست ما پر است؛ باید شعار رهبری در اقدام و عمل مدنظرشان باشد.

امام موقت عسلویه به بارش باران و رحمت الهی اشاره کرد و گفت: باید خدا را شکر کنیم و سجده شکر به جا بیاوریم که عنایت فرمود و باران رحمتش برما نازل کرد.

وی از  فرماندار و ستاد مدیریت بحران  شهرستان که در چند روز بارندگی تلاش کردند تشکر کرد.

بدری همچنین از شهردار و ستاد بحران شهرداری عسلویه تشکر کرد و گفت: انصافا شهرداری این چند روز خوب کار کرد.

ارتباط با امام جمعه