دوشنبه 1396/3/8 - 40 : 8
مشخصات امام جمعه
سید علی هاشمی نژاد
سید علی هاشمی نژاد
عسلويه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/15
امام جمعه عسلویه: کسی که میلیاردها ثروت دارد حال محرومان را درک نمی‌کند

امام جمعه عسلویه:

کسی که میلیاردها ثروت دارد حال محرومان را درک نمی‌کند

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه عسلویه اظهار داشت: دروغ یکی از گناهان کبیره است که آثار آن در همین دنیا هم متوجه دروغگو است؛ متاسفانه این خصلت زشت و واژه منفور در جامعه رواج و رونق پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: برخی با دروغگویی با آبرو و حیثیت خود بازی می‌کنند؛ خدا بر دروغگو لعنت می‌فرستد و معنی لعنت این است که فرد دروغگو از رحمت خدا به دور است و نتیجه دروغگویی ملامت و پشیمانی است.

امام جمعه عسلویه در خطبه دوم با بیان بخش‌هایی از سخنان حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در خصوص موضوع انتخابات ادامه داد: امام(ره) فرمود که مخالفان جمهوری اسلامی تدارک می‌بینند که در انتخابات ایجاد نفاق کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن دهان باز کرده که جمهوری اسلامی را ببلعد، بیان کرد: اگر ما مراقب نباشیم، حواس‌مان نباشد و هدف الهی نداشته باشیم، خواسته یا ناخواسته آب به آسیاب دشمن ریخته‌ایم؛ باید راه را از بیراهه تشخیص دهیم.

امام جمعه عسلویه با ذکر بیانات رهبر معظم انقلاب گفت: آقا فرمودند که انتخابات را سرسری نگاه نکنیم، از روی فکر و تعقل رای بدهیم و از روی تامل فکر و منطق رای بدهیم. اگر دراین زمینه بی‌مسئولیت و بی‌دقت و بی‌تفکر عمل کنید نزد خدا مسئول هستید.

هاشمی‌نژاد افزود: رهبری به نامزدها هم توصیه فرمودند که نیت‌ها را خدایی کنید، هدف برای قدرت نباشد و برای خدمت باشد، اگر برای خدمت به مردم خصوصا طبقات ضعیف وارد میدان شوید، هر کلمه و هر حرکت و هر حرف شما حسنه است. اشرافی‌گری را ترویج نکنید. کسی که میلیاردها ثروت دارد کجا حال محرومان و افراد ضعیف را درک می‌کند.

وی تاکید کرد: من از این تریبون مقدس حرف حق را می‌زنم، بعضی می‌گویند فتیله را پایین بکشید؛ این یعنی چه؟ می‌گویند تریبون در اختیارش هست هرچه خواست می گوید؛ این تریبون مقدس است و من از این تریبون جز حرف حق نخواهم گفت. این ملت حسینی و عاشورایی است.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: رنگ نبازید، رنگ عوض نکنید، شعار عوض نکنید، مردم می‌دانند رئیس جمهور چهار سال قبل گفتند من دستم به طرف مردم دراز می‌کنم که دستم به طرف بیگانه دراز نشود؛ اگر دست به سوی این مردم دراز کنیم افتخار است، نه دست به سوی کسانی که دستشان تا مرفق به خون مظلومان آغشته است. این عزت و شرف برای ما مهم است. خون‌های ریخته شده پایمال نشود تا این عزت پایدار بماند.

وی اضافه کرد: در انتخابات حضور حداکثری داشته باشیم و اصلح را انتخاب کنیم. حرف‌ها را بشنوید، سابقه را مطالعه کنید، گذشته را ببینید، چه کسی بهتر عمل کرده به او رای بدهید؛ با تقواتر، مومن‌تر و انقلابی‌تر را پیدا کنید. کسی انتخاب کنید که دنبال پست و مقام نباشد و دنبال منافع مردم نظام اسلام و انقلاب باشد. کسی که با تقواتر است به منویات رهبری توجه و عمل می‌کند. باتقواتر با مردم رو راست است.

هاشمی نژاد تصریح کرد: به کسی که دشمن از او حمایت و تعریف می‌کند رای ندهید؛ حضرت امام فرمود هرگاه دشمن از ما تعریف کرد و از ما خوشش آمد حتما یک جای کار ما می‌لنگد.

وی اظهار داشت: برای حادثه دلخراش درگذشت تعدادی از عزیزان کارگر معدن گلستان متاسفیم و این مصیبت را به خانواده‌هایشان تسلیت می‌گویم.

امام جمعه عسلویه ادامه داد: در موضوع تایید و رد صلاحیت نامزدهای شورای اسلامی شهر و روستاها بی اخلاقی و بی عدالتی مشاهده شد.

 

 

 

ارتباط با امام جمعه