يکشنبه 1396/1/6 - 38 : 13
مشخصات امام جمعه
سید علی هاشمی نژاد
سید علی هاشمی نژاد
عسلويه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/1/4
امام جمعه عسلویه: همه نیروها متحد شوند وبرای ایجاد اشتغال و تولید داخل تلاش کنند .

امام جمعه عسلویه: همه نیروها متحد شوند وبرای ایجاد اشتغال و تولید داخل تلاش کنند .

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی نژاد درخطبه‌های نماز جمعه این هفته  پس از دعوت به تقوای الهی با تبریک حلول سال نو شمسی و عید باستانی نوروز سالی پر از خیر و برکت و همراه با شادی و نشاط برای مردم آرزو کرد و اظهار داشت: امیدواریم امسال سال پیروزی اسلام بر کفر جهانی باشد.

وی به گناهان کبیره اشاره کرد و افزود: ادا نکردن حقوق دیگران از گناهان بزرگ است؛ حق الناس باید مو به مو ادا شود زیرا بخشش حق‌الناس سخت است. حق‌الله با طلب آمرزش از خدای کریم و مهربان قابل بخشش است ولی خدا از حقوق مردم وبیت المال نمی گذرد .

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: تصاحب بیت‌المال و به مالکیت خود درآوردن تضییع حقوق دیگران است. مصرف بی‌رویه آب و برق و نپرداختن بهای آن و استفاده غیرقانونی از انشعاب مشکل شرعی دارد. برخی در این زمینه حقوق مردم را ضایع می‌کنند؛ آب یا برق که متعلق به دولت نیست و به عموم مردم تعلق دارد، مواظب باشیم حقوق مردم مومنین و مسلمانان را تضییع نکنیم.

وی درخطبه دوم به بیانات رهبر معظم انقلاب در جوار حرم امام رضا (عاشاره کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت انتخابات فرمودند که انتخابات بسیار مهم است و این جانب هیچ‌گاه در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم به چه کسی رای بدهید یا به چه کسی رای ندهید.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه نزدیکترین افراد هم نمی‌دانند رهبری به چه کسی رای می دهد، خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند که اگر کسی در برابر رای مردم بایستد و بخواهد رای مردم را بشکنند در مقابل آنها می ایستم و دخالت می‌کنم. رهبری به تلاش بعضی در سال‌های گذشته برای شکستن رای مردم اشاره کردند به خصوص در سال ۸۸ که علنی تلاش کردند و دشمن را شاد کردند و مردم را به خیابان کشاندند اما رهبری ایستاد و فرمود نتیجه انتخابات هرچه باشد باید محقق شود؛ همانطور که حضرت امام به دشمنان باج ندادند، رهبری انقلاب نیز فرمودند به کسی باج نمی‌دهم. شکستن رای مردم برای رهبری مهم است. این نعمت بزرگی است که در راس مملکت ولایت فقیه با صلابت و با قدرت چنین عمل می کند. احترام به  مردم و احترام به رای مردم برای رهبری مهم است.

وی بیان کرد: در بحث انتخابات شوراها چشم و گوش باز کنیم و قومی، قبیله‌ای و دوستی رای ندهیم؛ بر اساس شایستگی و لیاقت افراد انتخاب کنیم که بعد پشیمان نشویم و خود را ملامت نکنیم. بعضی مواقع افراد لایق هم دچار اختلاف بین خود می‌شوند و اختلاف در بین افراد شوراها داشتیم. درخود این شهرستان هم بوده که باعث مشکل برای مردم می شود و پس باید بر اساس ملاک و معیار سنجیده انتخاب کنیم.

امام جمعه عسلویه با تبریک سال جدید، افزود: امسال سال اقتصاد  مقاومتی تولید و اشتغال توسط رهبر انقلاب نامگذاری شده و بایستی اگر انصافا دلسوزی برای مردم دارند همه نیروها متحد شوند و برای ایجاد اشتغال و تولید داخل تلاش کنند. همه کسانی که می توانند دست به دست هم بدهند. برخی مثل سال گذشته شعار ندهند، همه ارگان‌ها و نهادها بسیج شوند برای فرمان‌بری از ولی فقیه و گره‌ها را باز کنند. نه اعتقاد به شرق داشته باشیم و نه به غرب؛ استقلال را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: عید نوروز ریشه‌دار است و ریشه در تاریخ دارد و ما آن را گرامی می‌داریم ولی برخی به بهانه گشت و گذار عید دین را لگد مال نکنند و در سواحل عفت و اخلاق را رعایت کنند که خدای نکرده غضبی نازل شود.

هاشمی‌نژاد تصریح کرد: همین خروش آب دریا چند روز پیش که در بعضی شهرستان‌ها ناگهانی پیش آمد تذکری ازجانب حضرت حق است؛ عید ما روزی است که گناه نکنیم با گناه نکردن دل امام زمان (عج) و ائمه اطهار را شاد کنیم.

 

ارتباط با امام جمعه