شنبه 1395/11/2 - 45 : 16
مشخصات امام جمعه
محمد محمدی
محمد محمدی
كاكي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
مراسم های دهه فجر مردمی برگزار شود ومدیریت شود

باسمه تعالی 

  خطبه اول

   حمد وسپاس خدا وتوصیه به تقوای الهی  گناهان واثرات آن  بارها در دعای کمیل این جملات را زمزمه کرده ایم: اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تهتک العصم، اللّهم اغفر لی الذّنوب الّتی تنزل النقم، اللّهم اغفرلی الذنوب الّتی تغیّر النّعم، اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تحبس الدّعاء، اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تنزل البلاء؛خدایا بیامرز گناهانی را که پرده های عصمت را می درد(و آبروی انسان را می برد) خدایا بیامرز گناهانی را که بدبختی ها را فرو می ریزد. خدایا ببخش گناهانی را که نعمت ها را تغییر می دهد، خدایا ببخش گناهانی را که اجابت دعا را از انسان میگرد وببخش گناهانی را که بلاها را نازل می کند. 

بارها و بارها این پرسش هم برای خود ما مطرح بوده و هم مردم و جوانان پرسیده اند که چه گناهانی است که گرفتاری و بدبختی را در پی دارد؟ کدام گناهان است که نعمت های انسان را تغییر و باعث سلب نعمت ها می شود؟ چه گناهانی است که مانع استجابت دعاهای انسانها می شود؟ و چه گناهانی باعث نزول بلاهایی چون سیل و زلزله و خشکسالی و...می شود؟

از امام زین العابدین :گناهانی که نعمتها را تغییر می دهد عبارتند: 

ترک عادت نیک

  الزّوال عن العادة فی الخیر؛ از دست دادن عادت به کار خیر و نیک گاه انسان عادت های خوبی دارد، مانند خرج دادن برای امام حسین(ع)، کمک به فقرا، عادت به خواندن قرآن و دعا و نماز شب، ترک این عادات نیک که به راحتی به دست نیامده نعمت ها را از انسان می گیرد و یا تغییر می دهد. 

ترک اختیار معروف 

واصطناع المعروف؛ از دست دادن اختیار عمل معروف (و شناخته شده نزد عقل و شرع) ممکن است مراد ترک عادت اختیار معروف و عمل شناخته شده در نزد عقل و شرع باشد، شاید مقصود این است که امر به معروف نکند و خود بدان عمل ننماید. 

کفران نعمت 

وکفران النّعم؛ کفران نعمت نمودن. خداوند نعمتهای بیشماری به ما داده است از نعمت بعثت و امامت گرفته تا نعمت های عادی و معمولی همچون سلامتی، عقل، انواع خوردنی ها و پوشیدنی ها. کفران این نعمت ها نیز تغییر نعمت و یا زوال آن را به دنبال خواهد داشت. 

شکر نعمت نکردن 

وترک الشّکر؛ترک شکر (نعمت) برترین شکر آن است که انسان نعمت را در مسیر خودش به کار ببرد، و ترک آن به این است که در غیر مسیر صحیح استفاده کند، مثلاً جوانی را در مسیر گناه و فساد، مال را در مسیر حرام و لهو و لعب و..به کار برد. در ادامه حضرت سجاد به آیه قرآن استناد نموده: قال اللّه تعالی انّ اللّه لایغیّر ما بقومٍ حتّی یغیّروا ما بانفسهم؛ خداوند نعمتهای خود را تغییر نمی دهد مگر آنکه مردم (بر اثر اعمال و رفتار و اندیشه ناسالم) در خود تغییر بوجود آورند. 

خطبه دوم  

تسلیت شهادت تعدادی از آتش نشانها در حادثه غم بار آتش سوزی وویرانی ساختمان پلاسکو تهران 

اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ایی شهامت و فداکاری آتش¬‌نشانانی که در عملیات نجات مردم، خود دچار حادثه¬‌ی خطیر شده و در حال فداکاری متعهدانه به امتحانی دشوار گرفتار آمده¬‌اند، دل را از تحسین و تمجید و نیز از نگرانی و اندوه، آکنده میسازد.

  ورود به ماه پر خیر وبرکت وخاطره بهمن

    امروز جمعه    1 بهمن        اعدام انقلابى حسنعلى منصور توسط شهيد بخارايى ،یاد وخاطره این شهید عزیز وهمه شهیدان وامام بزرگوار را گرامی می داریم.

دهه فجر فرصت طلایی بازخوانی پرونده انقلاب در قبل وبعد انقلاب ومرور وقایع وتبیین اهداف وعملکرد بسیار نیکو نظام است .

انقلاب اسلامى فراز و نشيب‏هاى بسيار و تهديدها و در مقابل فرصت‏هاى زيادى در مقابل خود ديده است. اما ظرفيت‏هاى بالاى اين حركت الهى، اين توانمندى را به آن مى‏دهد تا بتواند تهديدهاى پيشرو را به فرصت تبديل كند

دهه فجر فرصت انتقال مفاهیم بلند نظام به نسل چدید است .

اين دهه به‏ عنوان يكى از مناسبت‏هاى ملى - مذهبى ما ظرفيت‏هاى بالقوه‏اى دارد كه مى‏توان با برنامه‏ ريزى خوب و مناسب ضمن بالفعل رساندن آن ظرفيت‏ها بهترين بهره را نيز جهت تحقق آرمان‏هاى انقلاب از اين دهه انجام داد.

هدف از برگزارى جشن‏ هاى دهه مبارك فجر، نبايد فقط جنگ شادى و خنداندن مردم باشد، بلكه هدف بايد اين باشد كه پيام‏ها و دستاوردهاى انقلاب در قالب‏هاى هنرى و فرهنگى، به مردم و به‏ ويژه نسل جوان رسانده شوند.

دهه فجر ومراسمهای آن باید مردمی باشد ومردم برگزار کنند وحضور همه مردم با وحدت زیر بیرق این نظام در 22 بهمن ماه معنا پیدا می کند.

  6 بهمن ماه سالروز حماسه افتخارآفرين مردم غيور آمل را گرامی می داریم

   يکي از مناطقي که کانون ناآرامي‏ها و تجاوز منافقين شده بود، شهر آمل بود.  منافقين از اواخر سال ۱۳۵۸ ه.ش جنگل‏هاي آمل را محلي براي اقدامات خرابکارانه و مبارزۀ مسلحانه عليه نه تنها شهر آمل، بلکه کل کشور در نظر گرفتند.  بنابراين با يک گروه کمتر از صد نفري براي حملۀ به شهر در صبحگاه ششم بهمن‏ ماه برنامه‏ريزي نمودند. بله  صبح روز ششم بهمن‏ ماه، طبق برنامه ‏ريزي صورت‏گرفته، منافقين ابتدا به مراکز حساس نظامي و تصميم‏ گيري به تصرف خود درآوردند.  مردم قهرمانانه ایستادند وهمه جای شهر سنگر شد وشد شهر هزار سنگر  از کمونيستها نيز ۳۴نفر کشته و چند تن زخمى و سى نفر دستگير شدند و بقيه نيز با ذلت و خواري مجبور به فرار گرديدند. از مردم شريف آمل نيز چهل نفر به شهادت رسيدند؛ ومردم پیروز شدند  حماسۀ مردمي آمل باعث شد که منافقين براي هميشه بساطشان جمع شود و جنگل‏هاي شمال و جادۀ هراز براي هميشه از وجودشان پاکسازي شود درود بر مردم آن سامان وشهدای عزیز آن عملیات غرور آفرین .

اعدام سه جوان انقلابى بحرينى را محکوم می کنیم  

بعد از این حرکت ناجوانمردانه آل خلیفه موجى از اعتراضات مردمى را در بحرين به راه انداخته شده است .  از زمان شروع اعتراضات مردم مثلث شوم آل سعود، آل خليفه و روباه پير به جنایات گسترده ای دست زده اند متاسفانه سازمان های داعیه حقوق بشر نیز سکوت کرده اند .  همكارى غرب با عربستان در نسل‏كشى يمن‏/اشاره به وضعیت سوریه از جمله مطالبی بود که در خطبه های امروز ت

ارتباط با امام جمعه