شنبه 1396/4/31 - 20 : 3
مشخصات امام جمعه
محمد محمدی
محمد محمدی
كاكي
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/15
موضع اخیر ترامپ و دستور محدودیت ورود مسلمان بویژه ایرانیان به امریکا ،نشان از دشمنی همیشیگی امریکا با ملت مقتدروعزت خواه ایران است

باسمه تعالی

چکیده خطبه های نمازجمعه بخش کاکی به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی امام جمعه بخش

خطبه اول

توصیه به تقوای الهی

تبریک میلاد حضرت زینب کبری (س)

شخصیت وفضائل حضرت زینب کبری (س)

شخصیت حضرت زینب(علیها السلام(

 

روان شناسان معتقد اند که: عامل وراثت، تربیت و محیط در تکوّن و ساختار پایه های شخصیت آدمی نقش بنیادین دارند.(7) درباره حضرت زینب(علیها السلام)، سه اصل اساسیِ مزبور جایگاه ویژه داشت:

 

الف. وراثت: حضرت در خانواده وحی(نبوت و ولایت) بدنیا آمد، جدش پیامبر اکرم(ص) پدرش امیرالمومنین علی(ع) ومادرش فاطمه زهرا دختر پیامبراکرم(ص)بود.

 

پیامبر اکرم در مورد فرزندان فاطمه فرمود:

 

 «... وُلدِ فاطِمَةَ فَانَا وَلِیُّهُم وَ عُصبَتُهُم، وَ هُم خُلِقُوا مِن طِینَتِی...»(8) فرزندان فاطمه (حسن، حسین، زینب، و امّ کلثوم)، که من ولی و سرپرست نَسَبی آنها هستم، از طینت و خمیره ذات من آفریده شده اند.

 

بنابر این حضرت زینب(ع) در همچون خانواده ای بدنیا آمد و مراتب کمال را از این سه شخصیت بزرگ به ارث گرفته است.

 

ب. تربیت: حضرت زینب(ع) از آغاز ولادت تا قریب شش سالگی، در دامان پُرمهر پیامبر و حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س)تربیت یافت و با نظارت دقیق این خانواده رشد نمود.

 

تربیت حضرت زینب(علیها السلام) در همچون خانواده ای سبب شد که این شخصیت والامقام به عنوان سومین بانوی جهان اسلام پس از حضرت خدیجه(علیها السلام) و فاطمه زهرا(علیها السلام)، به شمار آید.

 

ج. محیط: یکی دیگر از پایه های مهم ساختمان شخصیتآدمی محیط است. حضرت زینب(ع) در محیطی که کانون فضایل، صفا و صمیمیت بود، رشد و نمو یافت. محیط زندگی حضرت زینب(ع) در شهر مدینه، خانه حضرت علی(علیه السلام)، فاطمه(ع)، حسن و حسین(ع)بود; همان خانه ای که کعبه آمال و محبوب دل های مؤمنان بوده است. چنین محیطی نورانی و خانه ای بابرکت، ارزش های والای دینی و انسانی را در وجود پر برکت ایشان بارور و شکوفا ساخت

به تعبیر مقام معظم رهبری حماسه زینب کبری(س) است که مکمل حماسه‌ عاشورا است؛ بلکه به یک معنا حماسه‌ای که بی‌بی زینب کبری(س) به‌ وجود آورد، احیاکننده و نگه‌دارنده‌ حماسه‌ی عاشورا شد. عظمت کار زینب کبری(س) را نمی‌شود در مقایسه‌ با بقیه‌ حوادث بزرگ تاریخ سنجید؛ باید آن را در مقایسه‌ با خود حادثه‌ عاشورا سنجید و انصافاً این دو عدل یکدیگرند

این بانوی گرانقدرمقابل ابن‌ زیاد در کوفه، هم چند هفته بعد در مقابل یزید در شام، با آن‌ چنان قدرتی سخن گفت که هم دشمن را تحقیر کرد، هم سختی‌هایی را که دشمن تحمیل کرده بود، تحقیر کرد. شما می‌خواهید خاندان پیغمبر را به خیال باطل خودتان مغلوب کنید، منکوب کنید، ذلیل کنید؟ لِلّهِ العِزَّةُ وَ لِرَسولِهِ وَ لِلمُؤِمنین. مجسمه‌ عزت است زینب کبری، همچنان‌ که حسین بن علی(ع) در کربلا، در روز عاشورا مجسمه‌ عزت بود

خطبه دوم

تبریک ولادت حضرت زینب س وروز پرستار وبهورز تجلیل از پرستاران خدوم وبهورزان زحمتکش کم توقع

دهه فجر انقلاب اسلامی

رمز بقاى انقلاب اسلامى؛

حفظ انقلاب درونى و روحى ملت

آنچنان که حضرت امام فرمودند

*    انقلاب اسلامى؛ مرهون انقلاب درونى ملت‌

«ان الله لايغير ما بقوم حتى يغيروا ما بانفسهم» يك واقعيت است، واقعيت به اين معنا كه (اگر) تغييراتى در يك ملت و در يك قوم حاصل شود، اين، منشأ يك تغييرات تكوينى، تغييرات جهانى و تغييرات موسمى مى‌شود و دستور است به اين‌كه تغييراتى كه شما مى‌دهيد، تغييراتى باشد كه (به) دنبالش، يك تغييراتى به نفع شما باشد.

حفظ انگيزه الهى‌

ج. اتحاد و وحدت در مقصد

بين آمريكاى اسلام‌ستيز و اسلام استكبارستيز، هيچ نقطه مشتركى وجود ندارد

 

*     لزوم شناخت دشمن مستكبر

*     شاخصه‌هاى رفتارى آمريكا

۱. خودبرتربينى‌

۲. حق‌ناپذيرى‌

۳. جنايت نسبت به ملتها

۴. فريبگرى و رفتار منافقانه‌

يكى از خصوصيّات استكبار كه باز يكى (ديگر) از شاخصها است، فريبگرى و رفتار منافقانه است. اين نظام استكبار كه قصد سلطه بر ملّتها را دارد، از اين شيوه به‌طور متعارف و معمول در همه زندگى‌اش استفاده مى‌كند؛ شيوه توجيه جنايت و پوشاندن لباس خدمت به جنايت.

با اشاره به بیانات راهگشای ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری

از دهان گرگ، طعمه را با مذاكره نمى‌شود گرفت، با قدرت بايد گرفت. امروز ملت ايران دارد با ايستادگى خود به اين توصيه عمل مى‌كند.

موضع گیریهای ترامپ رییس جمهور جدید امریکا

نوع برخورد حكومت آمريكا دال برآنست كه تفاوتى ميان اوباما و ترامپ وجود ندارد

دستور محدودیت ورود مسلمان بویژه ایرانیان به امریکا ،نشان از دشمنی همیشیگی امریکا با ملت اسلام خواه وعزت خواه ایران است وچیز جدیدی هم نیست حرکت مستمر مستکبرین با انقلاب انقلاب ساز ایران اسلامی است

 

درس‌هايى كه بايد از دو پيام رهبرى در ماجراى پلاسكو گرفت

     ۱. پيام‌هاى رهبرى؛ راه‌گشا و پرهيزدهنده‌ى از حاشيه‌روى و حاشيه‌سازى‌

     ۲. توصيه به مسؤولان در پرداختن به وظايف اصلى‌

     ۳. تقدير از حماسه‌آفرينان شجاع آتش‌نشانى‌

     ۴. تقدير از همدردى و همراهى و تجليل مردم از اين فداكاران‌

اهمیت روز 22 بهمن ودعوت از مردم جهت شرکت باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن ماه

روز عزت واقتدار وروز نا امیدی دشمن

 

ارتباط با امام جمعه