شنبه 1395/11/2 - 50 : 16
مشخصات امام جمعه
محمود محمودی
محمود محمودی
كنگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/11/1
مسئولین مشکلات تجار و ملوانان را در چارچوب قانون حل کنند

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با گرامیداشت روز جهانی گمرک افزود: احصاء مشکلات قشر تجار و ملوان و حل مشکلات آنها در چارچوب قوانین مدون می تواند مانع قاچاق و ورود کالای ممنوعه به بندر شود.

وی بیان نمود: البته مسئولین تلاش کنند قوانین را در سطح منطقه بومی سازی و از حقوق مشروع مرزنشینان دفاع کنند.

خطیب جمعه در بخش دیگر با اشاره به سالروز برجام گفت: داوری در خصوص برجام بایستی بدور از افراط و تفریط باشد.

وی بیان کرد: زیر سوال بردن و انتقاد دور از انصاف و از سویی دیگر غلو درباره برجام ناصحیح است.

امام جمعه افزود: واقعیت اینست که ما در برابر برخی دستاوردها ، چیزهای زیادی را از دست دادیم که کاهش سانتریفیوژ از 20 هزار به 5 هزار و کاهش اورانیوم غنی سازی شده از 20 درصد به سه درصد و عدم حذف تحریم های بانکی از جمله آنهاست.

وی با بیان اینکه تبلیغ و مانور بیش از حد برخی مسئولین شائبه تبلغات انتخاباتی را بیشتر می کند گفت: مردم بایستی دستاوردهایی را که مسئولین می گویند در زندگی خود لمس کنند که این کمتر دیده شده است.

محمودی عنوان نمود: آنچه در برجام مهم است اینست که ما باید دنبال حذف همه تحریم های ظالمانه و از سویی دیگر مفتضح نمودن چهره آمریکای بدعهد باشیم.

خطیب جمعه در بخش دیگر به تخریب دستگاه قضا اشاره و بیان نمود: تخریب قوه قضائیه و دیگر قوا اقدامی برای ضربه زدن به اقتدار کشور است.

وی افزود: انتظار می رود دستگاه قضا با صلابت و شجاعت مبارزه با فساد را دنبال و ا سوی دیگر مثل همیشه به نقد مشفقانه و منصفانه توجه کند.

امام جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آیت الله هاشمی در طول حیات خود در سنگرهای مختلف خدمات متعددی را به نظام دینی ارائه نمود و امروز نقد ایشان و غلو درباره او از سوی گفتمان های سیاسی امری ناپسند است.

محمودی به اعدام سه جوان انقلابی بحرین اشاره و با محکوم نمودن جنایات آل خلیفه گفت: مثلث شوم آل خلیفه ، آل سعود و انگلیس بعنوان عوامل جنایت در بحرین بایستی محاکمه شوند.

وی به حادثه اخیر در ساختمان پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشان های کشور و هموطنان  اشاره و با تسلیت این حادثه دلخراش گفت: مسئولان مربوطه باید ضمن پیگیری علل حادثه بدنبال اعمال قانون مقاوم سازی و رعایت اصول فنی برای احداث ساختمان های چند طبقه باشند تا شاهد بروز چنین حوادث تلخی نباشیم.

امام جمعه در پایان با محکوم نمودن جنایات وحشیانه علیه مسلمانان میانمار و تاکید بر لزوم اتحاد امت اسلام گفت: جای تاسف است جامعه جهانی و مدعیان حقوق بشر نسبت به این قتل و عام وحشیانه سکوت خفت بار پیش روی گرفته اند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه