يکشنبه 1396/7/2 - 4 : 12
مشخصات امام جمعه
محمود محمودی
محمود محمودی
كنگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/6/31
امام جمعه کنگان: سخنان سخیف رییس جمهور آمریکا ، اوج ضعف و زبونی استکبار جهانی بود

حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران عزادار کنگانی با محکوم نمودن سخنان سخیف رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل متحد افزود: به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب سخنان ترامپ ناشی از درماندگی ، سبک مغزی و درماندگی او بود.

وی بیان نمود: رییس جمهور ابله آمریکا در حالی به دروغ ایران را ناقض دموکراسی و حقوق بشر معرفی می کند که کشورش آمنریکا ناقض اصلی حقوق بشر در دنیا و مظهر همه جنگ افروزی هاست.

خطیب جمعه با تقدیر از سخنان شفاف و صریح ریاست محترم جمهور در سازمان ملل گفت: رییس جمهور محترم با شجاعت مواضع جمهوری اسلامی ایران را در مجمع بین الملل مطرح و بیان کرد ایران اسلامی هرگز مقابل هیچ قدرتی تسلیم نخواهد شد.

وی در بخش دیگر با تسلیت ماه محرم و ایام عزای سید و سالار شهیدان ، امر به معروف و نهی از منکر را از عناصر کلیدی در قیام حسینی ذکر و بیان داشت: امر به معروف از واجبات الهی است که دارای آثار فردی و اجتماعی است که اقتدار جامعه دینی و پایداری امنیت در حوزه های مختلف از برکات مهم اقامه این واجب کمرنگ شده است.

محمودی در فراز دیگر با اشاره به بیانات رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در دیدار با دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی به اهمیت و جایگاه نیروی انتظامی اشاره و با تقدیر از خدمات و تلاشهای گسترده نیروی انتظامی عنوان نمود: نیروی انتظامی به تنهایی نمی تواند مسئولیت سنگینی را که عهده دار است انجام دهد و باید مردم و قوای سه گانه با نیروی انتظامی همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

امام جمعه کنگان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس با تقدیر از برنامه های انجام شده و با تجلیل از رشادت های رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس گفت: دشمنان انقلاب تلاش کردند نظام نوپای دینی را با چالش مواجه و از بین ببرند اما ملت قهرمان و شجاع ایران اسلامی با مقاومت و ایثار و تقدیم خون هزاران شهید دشمن را با شکست مواجه کردند.

وی افزود: نهادینه شدن فرهنگ دفاع مقدس در جامعه از ضروریات است.

خطیب جمعه در پایان با اشاره به آغاز بهار علم و دانش گفت: امیدواریم مسئولان آموزش و پرورش و بویژه معلمین گرامی بتوانند زمینه ارتقاع کمی و کیفی در حوزه علمی و تربیتی را برای رشد و تعالی دانش آموزان فراهم کنند.

*لازم به یاد آوری است نمازگزاران کنگانی پس از اقامه نماز جمعه با راهپیمایی و سر دادن شعارهایی علیه استکبار جهانی اظهارات نا بخردانه رییس جمهور آمریکا را محکوم کردند.

اخبار
ارتباط با امام جمعه