دوشنبه 1396/2/4 - 51 : 11
مشخصات امام جمعه
محمود محمودی
محمود محمودی
كنگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/2/1
تشخیص شورای نگهبان برای همگان قانون و میزان است

حجت الاسلام والمسلمین یوسف قاسمی در اجتماع نمازگزاران این شهر با اشاره به احراز صلاحیت کاندیدای ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان و با بیان اینکه نظر و رای این نهاد بر همگان حجت است اظهار نمود: همه کاندیدا و طرفداران آنها بایستی ملتزم به قانون باشند.

وی با استناد به فرمایشات امام راحل در خصوص ارزش و جایگاه شورای نگهبان عنوان نمود: شورای نگهبان از ارکان مهم و اصلی نظام است و عدم پذیرش نظر و رای این نهاد قانونی ، زیر پا گذاشتن قانون است.

امام جمعه موقت در بخش دیگر با اشاره به دیدار فرماندهی معظم کل قوا با فرماندهان ارتش به بیانات معظم له در خصوص انتخابات 29 اردیبشهت اشاره و گفت: همه باید تلاش کنند زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم و با بصیرت و آگاهی دشمن را بار دیگر مایوس کنند.

وی به آمادگی نیروهای مسلح برای حفاظت از این مرز و بوم اشاره و بیان نمود: دشمنان این ملت بدانند اگر بخواهند غلطی کنند پاسخ جمهوری اسلامی سخت و سنگین خواهد بود.

قاسمی با تسلیت شهادت امام موسی کاظم (علیه السلام) و نیز تبریک عید سعید مبعث گفت: بعثت فقط یک حادثه تاریخی برای یک برهه معینی از زمان نیست بلکه برای همه دوران تاریخ است.

امام جمعه موقت با گرامیداشت دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نقش و جایگاه سپاه اظهار داشت: پاسداری از نظام و آرمانهای انقلاب ، سازندگی و محرومیت زدایی و رعب و وحشت در دل دشمنان را از برکات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد.

خطیب جمعه در خطبه اول به مسئله معاد و بحث مرگ اشاره و گفت: غیبت ، اسراف ، بداخلاقی و خشونت خصوصا در خانواده ، دوری جستن از همسر ، سبک شمردن نماز ، بی مبالاتی به طهارات و نجاسات از مهمترین عوامل فشار قبر بر مبنای روایات است.

قاسمی افزود: صدقه ، نماز لیله الدفن ، خواندن نماز شب ، خواندن قرآن بویژه برخی سوره ها مانند : یس ، تکاثر ، ملک و مدامت بر خواندن سوره زخرف ، پاشیدن آب روی قبر میت ، گذاشتن جرید ستین ، دفن در اماکن مقدسه ، خیرات ، پایبندی به واجبات و ترک محرمات از مهمترین عوامل کاهش فشار قبر است.

اخبار
ارتباط با امام جمعه