يکشنبه 1396/1/6 - 38 : 13
مشخصات امام جمعه
محمود محمودی
محمود محمودی
كنگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
امام جمعه کنگان: حضرت زهرا الگویی برای همه مادران و همسران در طول تاریخ بشریت است

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تبریک میلاد حضرت زهرا (سلام الله علیها) ، روز مادر و هفته زن ، با تبیین زندگانی سرور زنان عالم اظهار نمود: سبک زندگانی بزرگ بانوی خلقت ، الگویی بی بدیل برای همه زنان و مردان است.

وی افزود: در جامعه امروز که نظام سرمایه داری غرب با تهاجم فرهنگی خود سعی دارد الگویی مبتذل و غیرانسانی برای زنان و دختران مسلمان ارائه کند ، مسلما پرداخت به ابعاد گوناگون شخصیتی آن حضرت می تواند الگوی عملی مناسبی برای جامعه شیعی باشد.

خطیب جمعه با تبریک میلاد امام امت گفت: امام خمینی (ره) مصداق بارز خیر کثیر در عصر معاصر است.

وی با تاکید بر حضور باشکوه در مراسم جشن میلاد کوثر قرآن ، به آیین افتتاح مسجد اهل البیت (علیهم السلام) در ساحل کنگان اشاره و با تقدیر از اقدام بزرگ خیر مسجد ساز کنگانی در ساخت مسجدی شیعی در ساحل بر لزوم توجه جدی به ساخت و مرمت اماکن دینی و فرهنگی تاکید کرد.

امام جمعه کنگان در بخش دیگر با اشاره با تقدیر از همه دست اندرکاران برگزاری مراسم یادواره سرداران و شهدای شهرستان کنگان و نیز یادواره شهدای بنک و سیراف عنوان نمود: یادواره شهدا فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

محمودی به برگزاری جشن صاحبان اصلی انقلاب ، فرزندان معنوی امام و رهبری توسط دفتر امام جمعه و تجلیل از ایتام زیر 14 سال گفت: این سنت حسنه بایستی در جامعه نهادینه و همه مسئولین و خیرین و مردم در برابر ایتام و فقرا خود را مسئول بدانند.

وی به اهمیت کتاب و کتابخوانی و برگزاری آزمون های علمی اشاره و از برگزاری مسابقه کتابخوانی توسط دفتر امام جمعه و آموزش و پرورش با حضور قریب 2 هزار دانش آموز خبر داد.

محمودی در پایان با تبریک حلول سال نو بیان داشت: توجه جدی به صله رحم ، رعایت شئون محرم و نامحرم ، اجتناب از گناه و برگزاری مجالس لهو و لعب به بهانه نوروز ، لزوم رعایت نکات ایمنی در سفر ، احترام به قانون ، نظارت جدی بر اصناف ، فعال نمودن آمرین به معروف و ناهیان از منکر از مهمترین بایدها و نبایدهای نوروز ذکر کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه