دوشنبه 1396/3/8 - 32 : 8
مشخصات امام جمعه
محمود محمودی
محمود محمودی
كنگان
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/3/5
امام جمعه کنگان: حضور حداکثری مردم در انتخابات دشمن را مایوس و ناامید ساخت

امام جمعه کنگان: حضور حداکثری مردم در انتخابات دشمن را مایوس و ناامید ساخت / مسئولان مربوطه به تخلفات انتخاباتی در کنگان رسیدگی کنند

حجت الاسلام والمسلمین محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تجلیل از حضور حماسی ملت بزرگ ایران در انتخابات 29 اردیبهشت ماه اظهار داشت: سیل خروشنان حضور مردم و مشارکت 73 درصدی مطالبه اصلی رهبری بود که با تحقق آن نظام بیمه و دشمنان مایوس و نا امید شدند.

وی افزود: حضور 42 میلیونی مردم در پای صندوق های رای ، عظمت نظام دینی و ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید.

محمودی با تبریک به رییس جمهور منتخب گفت: اکنون وقت آن است همه با همدلی و اتحاد دولت دوازدهم را برای تحقق مطالبات آحاد جامعه ، بویژه در حوزه بهبود وضع معیشت مردم یاری کنند.

امام جمعه کنگان به برخی اشکالات و تخلفات صورت گرفته در انتخابات اشاره و بیان نمود: مراجع قانونی ، اندیشمندان و دلسوزان نظام بایستی آسیب ها و اشکالات وارده به انتخابات اخیر را برطرف و اجازه ندهند برخی خلاء های قانونی باعث سیاه نمایی ، هنجارشکنی و قانون گریزی کاندیدا و ستادهای آنان در انتخابات شود.

وی گفت: جا دارد از حامیان کاندیدایی که به رغم رای بالا و تخلفات آشکار انتخباتی از سوی رقیب مقابل ، با تمکین قانون ، مصالح نظام و منافع ملی را بر همه چیز ترجیح دادند و درسی بزرگ به فتنه گرانی دادند که به ناحق در سال 88 مملکت را دچار آسیب کردند.

خطیب جمعه با گلایه از برخی اظهارنظرهای مسئولین نظام که موجب نگرانی و ناراحتی پیروان ولایت شده اند بیان کرد: دولتمردان باید بدانند مشروعیت آنها به ولایت فقیه است  و نباید از تعبیراتی که موجب آزرده خاطر شدن نیروهای ولایی و انقلابی می شود اجتناب کنند.

محمودی خطاب به رییس جمهور منتخب گفت: رییس جمهور منتخب باید به نظر و خواسته 16 میلیون نفری که به او رای ندادند توجه جدی کند و اجازه ندهد برخی هنجارشکنان به بهانه جشن و امثال آن مروج امور خلاف شرع در جامعه باشند.

محمودی در بخش دیگر به انتخابات شوراهای اسلامی در شهر کنگان اشاره و بیان کرد: گزارشات متعددی در خصوص تخلف انتخاباتی برخی نامزدها در انتخابات اخیر دریافت و برخی شهروندان با جمع آوری طومار و امثال آن بشدت از تخلفات انتخاباتی گلایه مندند.

وی با بیان اینکه نهاد نماز جمعه مرجع قانونی در رسیدگی به تخلفات نیست عنوان داشت: انتظار جدی مردم از مقامات مربوط و عوامل اجرایی و نظارت انتخابات اینست تا با بررسی تخلفات صورت گرفته بصورت مستدل و مستند اجازه تضییع حقوق مردم را ندهند.

خطیب جمعه در بخش دیگر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان بیان نمود: ماه رمضان فرصتی مغتنم برای تهذیب نفس و خودسازی و کمال و قرب الهی است و باید از این نسیم رحمت بهره برد.

محمودی با محکوم نمودن جنایات رژیم آل خلیفه با چراغ سبز آمریکا گفت: رژیم منحوس آل خلیفه بدانند در دنیا توسط مردم و در عقبی در دادگاه الهی عذاب خواهند شد.

امام جمعه در ادامه با اشاره به جیره بندی آب در کنگان ، ضمن تاکید بر لزوم صرفه جویی خطاب به مسئولان اداه آب گفت: بگونه ای برنامه ریزی کنید که مردم در این گرما و ماه مبارک رمضان به سختی و مشقت نیفتند و از این نعمت محروم نشوند.

محکوم نمودن سخنان ترامپ در سفر به ریاض ، لزوم ضرورت نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها در ماه مبارک رمضان و تذکر و برخورد با روزه داران از دیگر مطالب مطرح شده در خطبه ها بود.

اخبار
ارتباط با امام جمعه