دوشنبه 1396/1/7 - 18 : 5
مشخصات امام جمعه
سید یعقوب موسوی
سید یعقوب موسوی
وحدتيه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1395/12/27
خطیب نماز جمعه وحدتیه:: ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهر در روز وحدتیه به مردم معرفی شود

مام جمعه وحدتیه در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی شهر در روز وحدتیه به مردم معرفی شود حجت الاسلام موسوی در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به وجه تسمیه عفو و گذشت ،خاطر نشان کرد:وجه تسمیه گذشت این است که از عداوت و کینه عبور کنیم و از آن شخص بگذریم و نباید آن شخص مانع و سد راه تو شود.

وی ادامه داد:خداوند عفو و گذشت را موجب کفاره گناهان می شمرد و علل و عوامل اصلی پاک کردن گناهان می شمرد و خداوند سبحان در قرآن کریم می فرماید که عفو و گذشت موجب دفع بیماری ها از انسان می شود و دشمنان سرسخت را به دوستان صمیمی مبدل می کند که مصداق این آیه شریفه"ولا تستوی الحسنه . لا السیئه؛ادفع بالتی هی احسن است.

حجت الاسلام موسوی در خطبه دوم با بیان این که وحدتیه ظرفیت ها و استعدادهای زیادی در وجود خود دارد اظهار داشت:ابتدا از دست اندرکاران تشکر می کنم که برنامه های متنوعی را تدارک دیده اند و حسن این برنامه این است که یک روز به نام وحدتیه نام گزاری شده است و مردم در این روز گرد هم جمع می شوند تا تاریخ و ظرفیت و استعدادهای شهری خود را در طول سال مرور کنند

وی افزود:در روز وحدتیه ورزشکار جوان در مسابقات بین المللی با کسب 2 مدال طلا به شهر خود می رسد و این یکی از ظرفیت های بالای شهر است و یک اتفاق زیباتر این ک ه در 34 سال گذشته به طور دقیق در این روز در روز جمعه شهید خداکرم علی پور به شهادت می رسد و در تاریخ هشت سال دفاع مقدس ماندگار می شود و البته پیشنهاد من این است که هر هفته وصیتنامه یکی از شهدای وحدتیه قرایت شود تا از فرهنگ شهدت فاصله نگیریم.

وی در فراز پایانی سخنان خود به روز احسان و نیکوکاری در سراسر کشور در مصلی های نماز جمعه و نام نویسی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر مطالبی را اشاره کرد.

ارتباط با امام جمعه