شنبه 1396/4/31 - 20 : 3
مشخصات امام جمعه
سید یعقوب موسوی
سید یعقوب موسوی
وحدتيه
خطبه ها
بيانات در خطبه هاي نماز جمعه مورخ 1396/4/16
امام جمعه وحدتیه:احسان به والدین از خصوصیات موحـد است

حجت الاسلام موسوی در خطبه های این هفته نماز جمعه وحدتیه گفت: احسان به والدین از خصوصیات موحد است و نیکی به آن ها اطاعت از خداست.

حجت الاسلام موسوی امام جمعه وحدتیه با اشاره به پیام های آسمانی آیه 32/اسرا اظهار داشت:از این آیه شریفه برداشت می شود که توحید در راس همه سفارشات است و احسان به والدین از خصوصیات موحد و نیکی به آن ها اطاعت از خداست.

وی افزود:از دیگر ویژگی های یک مسلمان "شرط تبعیت از احسان به والدین و فرمان به نیکی" قطعی و نسخ ناشدنی است و فرقی بین پدر و مادر بودن نیست و حد و مرزی ندارد.

خطیب نماز جمعه وحدتیه هم چنین به آیه 24/ اسرا اشاره کرد و افزود:فرزند نباید کمالات خود را به رخ والدین بکشد و تواضع به آن ها نیز باید از روی مهر و محبت باشد چرا که دعای فرزند در حق والدین و دعای والدین در حق فرزند به اجابت می رسد و در هر حال نباید دوران سختی کودکی را فراموش کرد.

حجت الاسلام موسوی در خطبه دوم نماز جمعه به شیوه قرارداد جدید نفتی برای توسعه فاز 11 پارس جنوبی با توتال فرانسه اشاره کرد و بیان داشت:این قرارداد با سرمایه گذاری 8/4میلیارد دلاری صورت می گیرد و این اتفاق اولین سرمایه گذاری یک شرکت خارجی در زمینه انرژی در ایران است که سهم ایران در این قرارداد 20 درصد و سهم های "توتال فرانسه" 50 درصد و "ان پی سی" 30 درصد است و البته مخالفت هایی با این قرارداد شده که چرا سهم ایران از این میدان گازی فقط 20 درصد باشد؟

خطیب نماز جمعه وحدتیه در پایان سخنان خود با تاکید بر استخدام بوشهری ها در همین قرارداد نفتی و گازی، مطالبی را بیان کرد.

اخبار
ارتباط با امام جمعه